Какви умения имате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Какви умения имате?

Мнение от Nickelback » 31 Май 2019, 19:58

Провокиран от темата за електрожените... :ok:
Всеки се занимава с нещо, изкарва си хляба по един или друг начин. Доволни/недоволни, щом го правим, значи има смисъл. Ако допуснем, че се случи да загубим работата си утре, с какво друго можем да си изкарваме прехраната, а защо не и нещо повече?
Какви познания, качества, умения, и/или експертиза имате, владеете ли някакви "занаяти", които да са ви полезни, но пренебрегнати към момента по една или друга причина?
Ако нямате, какво пък винаги сте искали да развиете?
С какво бихте се занимавали, ако имахте избор?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какви умения имате?

Мнение от TNT » 31 Май 2019, 20:23

Със сигурност мога да си измия колата по-добре от средностастическия мивкаджия :mhihi: За мивкаджия веднага ставам :mhihi: По темата с електрожените - на едно фирмено обучение заварявахме. С електрод определено ми се получи като за първи опит (а като цяло съм скандално некадърен с всякакви инструменти). Имам някакъв скрит талант в тази област, който не смятам да развивам :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Какви умения имате?

Мнение от pampo » 31 Май 2019, 20:54

Аз мога да свиря на китара, с ежедневни репетиции по 4-5 часа за 3 месеца ще мога да стана кръчмарски музикант :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Какви умения имате?

Мнение от Venelin1111 » 31 Май 2019, 21:08

Можем да пием или да не пием :-)
Сомалиер

Изображение


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Какви умения имате?

Мнение от big_dane » 31 Май 2019, 21:19

В момента се занимавам предимно със софтуери за 3D-Моделиране: SolidWorks, Inventor, ProEngineer, както и MatLab и Simulink. Доставя ми доста удоволствие да си играя с тях било то в свободното време, в университета или на работа. От няколко седмици се запознавам с езика за програмиране С. Мисля в някой момент да погледна и Java. Имам намерение след като завърша висшето си образование да се върна в България, но всички мои познати в инженерния сектор се оплакват от доста ниско заплащане, затова и се хванах да науча някой друг език за програмиране, ако въобще не мога да си намеря работа по специалността, да имам някакъв back up план. Владея английски и немски език на доста добро ниво.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какви умения имате?

Мнение от K_Ilkov » 31 Май 2019, 21:21

Е тука нещо на бараки и навеси съм се отдал :ok:
Бих се занимавал професионално с нещо такова ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Какви умения имате?

Мнение от Stoqnov_1979 » 31 Май 2019, 21:26

Такаааа. Да се запиша и аз.
Мога да разглобявам коли,същевременно сигурно ще мога и да ги сглобявам :mhihi: . Не съм пробвал,но може и по-добре да се справям от някой майстор.
Гледам пчели. Някой ако ви каже че е нищо работа,не му вярвайте. Голяма дандания е.
Другото което мога е да тъка килими. Нещо забравено в БГ,но доста познати ме карат да им направя мостри за в чужбина и сериозно се замислям да видя какво ще излезе от това умение :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Какви умения имате?

Мнение от barty » 31 Май 2019, 21:28

Със сигурност не ставам за "майстор", с две леви ръце съм. :banghead:
Добър съм в обслужването, работа с клиенти, документи и т.н.
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Какви умения имате?

Мнение от bioz » 31 Май 2019, 21:45

Мога да стана монтьор. Като гледам на какво ниво са повечето ще избиря рибата. Освен това мога да чета и мисля та ако след време ИТто замре може да се преквалифицирам...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какви умения имате?

Мнение от Jordana » 31 Май 2019, 21:54

Останах си необразован с две леви ръце , дори едно момче от Алабама не мога да изсвиря на китара като хората . Светът е толкова голям че един живот не стига на човек да научи и половината дори ..... особено ако е мързелив :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Какви умения имате?

Мнение от cerberus » 31 Май 2019, 21:56

По образУвание съм строителен инженер и архитект с пълни проектантски правоспособности за бълхария и по двете специалности.
Имам тясна специализация по мрежи (кАмпютърни), още по-тясна в маршутизацията. На мастър левъл съм с всички AutoDesk продукти (Инвентор, 3D Max, Maya, AutoCAD и т.н.). Занимавал съм се с Анимация и 3D дизайн на анимационни персонажи. На отлично ниво съм с всички Адоб продукти и като бонус Корел. Имам известно количество стаж в рекламния бизнес, като графичен дизайнер. Само-ук фронт-енд дебилопер съм :lol: , на доста добро ниво. На гуру левъл съм относно оптимизиране на търсачки в интернет... дека му викат SЕ(л)O. :mhihi: Последно време придобих начални до средни познания по ДВГ, защото сам си правя колата.
По темата - безработен съм. :smoke: Хляба си го изкарвам като отглеждам жито - събирам го, меля го, меся го, и го пека... :D Понякога помагам на познати в нещо което мога, от горните, и се заимвам с пари за неща, които не мога да си направя сам. :bchug:
Последна промяна cerberus на 01 Юни 2019, 3:56, променена общо 2 пъти

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какви умения имате?

Мнение от alx » 31 Май 2019, 22:02

Аз... ако хай- тек света замре мога да бъда един доста добър водопроводчик. Или майстор по отопление и климатици и домашна автоматизация. Освен това мога да режа големи дървета- един вид може да съм дървар/ сексч в Аляска примерно. Също мога да съм доста разбиращ автомонтьор. С малко училище също от мене може да излезе един посредствен тон режисьор и/ или майстор по правене на тон колони. А ако всичко пропадне и зомбитата ни нападнат- кандидат майстор на спорта по стрелба съм и си служа доста добре с каквото си помислиш леко стрелково оръжие :)

Забравих, мога да поправям и стари телевизори с кинескопи :ok:

С две думи- ако не е айти-то ще пропадна безславно :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 23.10.2007
Пол: Мъж
Кара: е91 320d, e46 325i
Мечтае да кара: M3 E92

Re: Какви умения имате?

Мнение от kinetism » 01 Юни 2019, 8:38

Ами ако ИТ-то замре, мисля да се преориентирам в шофьорче, че имам кат. С, а последно време няма много щофьори :D Иначе и плочките в банята съм си лепил, тъй че това ми идва като втори вариант :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Какви умения имате?

Мнение от madafaka_donkele » 01 Юни 2019, 8:46

Я съм ай ти...да го свършиш това :mhihi: Почнах от първо ниво сАпорт, па второ, па трето, па сисадмин, па тва, па онова и последното ми поприще е дИв опс :mhihi: За незапознатите това е мелез между сисадмин, дев и още една камара глупости покрай двете :mhihi: Има хубава парА, ама без бой си признавам, че не ми допадат вече ай ти глупостите така, както преди 9-10г., като ги започнах професионално нещата. Всички пишат какво ще стане, ако се сговнясат нещата, ама аз съвсем сериозно се оглеждам за алтернативи с много по-малко или направо без стрес, но с прилично заплащане и направо да се мятам на новото поприще извън ай ти-то. Уви $$$$ на ай ти сектора са много трудно достижими извън него. За България говорим нали. В нормалните държави е ясно, че и най-обикновен чистач по улиците да си пак ще имаш кадърно заплащане, което стига за нормален живот без изхвърляния, като "най-новия хайфон бате" :mhihi:
Иначе много неща са ми интересни и бих се занимавал, но засега нямам нужните знания и опит да се метна на нещо конкретно. Ако имах сегашните знания и акъл преди 15г. вместо компютри, информатики и подобните бих записал зъбар, офталмолог или фармацевт, право, курсове за пилот, някакво автомобилно инженерство и много други.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Какви умения имате?

Мнение от Моджо » 01 Юни 2019, 9:03

Като се замисля - никакви :) От всичко по малко :|
Хм,хм...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook