Слънчеви очила ,маркови или реплика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Апр 2019, 0:15

Всъщност и аз съм против поляризирани стъкла. Хората от незнание обикновено(няма нищо лошо в това да не знаеш нещо, аз също не го знаех преди време докато не се разрових за какво точно служи това нещо)мислят, че едни очила ако не са поляризирани, то нещо им липсва, а е точно обратното - поляризицаията те лишава от някои неща, които в никакъв случай не увреждат или пречат на зрението ти. Темата е супер, аз съм може да се каже маниак на тема очила, но това е и заради работата ми като шофирам по цял ден, зима, лете, сняг със слънце, това последното е най-кофти.
stocky написа:Имам Polaroid-и на 10ина г. Имам и оригинален Ray Ban, който за 3г употреба изглежда по-захабен. Имам и неполяризирани очила BMW Motorsport, заради Head-up дисплея в F02ката. По принцип си пазя вещите почти до маниакалност, но тези Ray Ban очила ме разочароват с качеството си. В затворено положение рамките се допират до стъклата и ги надраскаха от вътрешната страна, при положение, че изключително много внимавам как ги поставям в калъфа и къде оставям калъфа след това. Почиствам всички очила само с комплект за почистване на Zeiss, като пера кърпичката след всеки 3 почиствания, за да не попадат в тях малки частици, които могат да ми надраскат стъклата. Поради същата причина и кърпичките в кутийките са само за уплътняване, не ги ползвам за почистване. Въпреки това 10г стъкла на Polaroid не изглеждат 3 пъти по-зле от 3г стъкла на Ray Ban. Като комфорт за очите не намирам разлика, а очите ми са капризни. И евтиният Polaroid за 200лв не ми уморява очите след цял ден на слънце, както и Ray Ban за 500лв. Затова мисля, че няма нищо лошо в по-евтините очила. Очилата на BMW Motorsport ме напрягат след 3-4 часа на слънце, като предполагам, че е заради липсата на поляризация, въпреки че и те не бяха евтини.

P.S. баща ми е със също толкова капризни очи като мен. Има 7-8 чифта очила. За разлика от мен е терминатор и не ги пази изобщо. На тоя фон някакво Oakley за 700+ лв направо избива рибата. Определно си заслужава по-високата цена. За 1г + употреба няма и минимална драскотина, зверски леки са, супер устойчиви на усукване и според баща ми - ненадминати като комфорт за очите. Уж сплавта на метала за рамката била с някакви съставки от космическата индустрия. За съжаление дизайнът им изобщо не ми допада.

Всъщност баща ти е тарикат. Не знам какво не ти допада, но Оукли, Окли или там както тоно се чете са може би най-добрите очила по отношение цена/качество.
Моджо написа:Силно ме съмнява , че стъклата си ги правят фирмите. Или ги поръчват от едно и също място всички :))) Слънчеви очила се слагат да ти пазят очите.
Та имат ли ув защита и си кьорим добре през тях ку ще и 5 лв да са, дреме ми на задните части. Това теоретично щото по-принцип не нося очила. Има в колата едни, тествани за ув защита, поляризирани. некъде към 20-на лв бяха.

Стъклата рядко си ги правят фирмите. Обикновено някоя дизайнерска фирма поръчва стъкла на някоя, която прави очила или стъкла и те си ги слагат на каквото решат като САМО заради името ти слагат няколко стотин лева отгоре. Иначе обикновено са си качествени де, говоря за рани като Гучи, Версаче, Армани, Долчи и Габана, Роберто Кавали или кича по нашите ширини Джъст Кавали или както си му викаме ние - баш кавали. :mhihi: Но си имат готини дизайни де, както и самите им очила в общия случай, но заради името плащаш наистина много.

Марката Рей бан няма какво да я коментирам, арабите ги носят много, имал съм такива преди време и за малко години се скапаха стъклата, не бяха реплика. Това освен, че е най-фейк марката, ами на всичко отгоре и е една от най-надценяваните. Моите дори на носа ме дразнеха, както и рамките отзад в краищата.

Значи аз за очила съм твърдо и за марката Оукли. Хората преди време оборудваха цялата армия на САЩ с тях, сега не знам как е, но знаете ония на мисиите в какви условия ги ползват по време на мисиите - силно слънце, много прах и пясък на моменти в очите и все такива гадории. Говорил съм с мисионери от нашите, всички казват, че без очила в Афганистан или Ирак си просто свършил филма ако не си раждан там естествено. Първо искам да ми кажете на колко очила ще намерите написано по тях нещо различно от мейд ин нещо жълтурско, но не примерно Япония като синоним за качество, ами Тайван, Корея(в добрия случай)Чайна разбира се :mhihi: или нещо там Индонезия, Малайзия и т.н.
А на Оуклито си пише мейд ин уса :mhihi: и то на тези купени от България, като предните ми баща ми ми ги беше донесъл от САЩ за няма и $100 и разлика със сегашните ми нямаха. Та да ги бърша със специална кърпичка...почти няма шанс. Във вътрешността на дрехите ако са подходящи и все пак бършат нещо, а не да запазват. Щяли да се надраскат, да бе, да. Това да не е Рей Ебана, който дори от стоене на косата ми се надраскваше? Тогава се чудех как така хората ми викаха, че се надрасквали от стоене на коса, ама си бяха прави. Заради Рей Бана се научих да не нося очилата си вдигнати на косата. :mhihi: Оуклито също ги нося, но хоризонтално, все едно просто си ги вдигам няколко сантиметра над очите и стъклата и цялата рамка назад, ами стоят си както трябва, а дори не съм ги избирал с мерене на куп чифтове. Сега на някои хора и малко над 200 лв. им се вижда много за очила, но едно Оукли върви все там някъде - над 200 и до към 300 лв. много рядко надвишава сумата, обаче си струва всеки един лев. защото не плащаш рекламите и името на марката в насока разлина от тази на качествени очила. Ако за дизайнерските цакаш яко, то тука плащаш точно и само на хора, които ти гарантират, че правят само очила, а не дрешки, които някоя известна фуста ще размятква по подиумите, за което също плащаш ти. Иначе съм имал Армани, даже си го харесвах много(беше ми подарък(над 400 лв. беше и то защото е Емпорио, дори бе Джорджо))виждаха си много добре, но нещо им се случи и сякаш някаква химична реакция ги скапа, образува се нещо като засъхнал белтък по стъклата. :shock:
За шофиране е много важно очилата да са затворени отстрани с доволно количество рамка, а не като на всеки Рей Бан с тънка ламаринка. Оуклито в дизайн са почти винаги само такива - широка рамка, пластмаса, която се огъва и не тежи, не дразни, супер добре загладени, абе с кеф си ги слагам всеки ден.
Лично аз все нося тъмни, странното е, че и в леко облачно време не ме дразнят, но това е нормално защото тогава УВ лъчите минават над 80%-та през облаците и пак ти влияят, дори повече отколкото когато е слънчево време защото не усещаш така толкова много самото слънце и зениците са ти по-разширени. Предполагам знаете, че УВ облъването се усилва силно в планината, от снега още повече, от водата също, дори от пясъка на морския бряг. Та на тези места в слънчево време аз без очила трудно се показвам. Лятото съм с разлика на очила от ежедневното носене и както на ръцете и е доста по-осезаема от лявата страна. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Та моят съвет към всички е Оукли, имат всякакви цветове(аз все черни ползвам)на рамки и стъкла, изпитана работа са, вярно масово са спортни, ама който отива на някакви поводи и държи да е в тон може всякакви там железни рамки да сложи и отворени отстрани, макар черните спортни очила да си ходя с учудващо много дрехи, понеже черното изяжда от тоя спортен дизайн и крие визията им, точно както при колите, което пък ме кара за красива кола да избягвам черния цвят. :mhihi:
Старото ми Оукли го носих...5 или 6 години всеки ден като го оставих не за друго, ами от простотия - след една караница ми беше пред очите, взех го и с почервеняла физиономия просто го сторших на две. :banghead: :mhihi: Тогава вече се предаде, но пак едно такова се поусука преди това. Толкова си го харесвах, че го залепих с лепило после и пробвах да го нося, но попаднаха капчици по стъклото и трябваше да го хвърля. Арманито ми беше преживяло сядане от 160 килограмов човек на седалката върху него, но така беше направено, че стъклата като са под силен натиск и изскачат без да се счупят, така лесно и се подменяха, та имам и жълти такива за дъжд останали някъде. Не харсвам светлите, стоят ми изкуствено. Между другото и Армани имат доста фалшификати, но те сеотнася само до очила както виждате. По едно време се чудех кой си купува оригинални дрехи Армани по нашите ширини и че едва ли някой ще ги различни без да е в тая сфера(аз лично едва ли ще мога от вървящи по пътя хора)защото по пътищата всеки втори мангал беше с такива. :mhihi:
Като колоездач едно време ползвах Брико като професионални такива, много добри бяха, но те са прекалено спортни вече.
Имал съм И Рийбок за кратко, но то бе между двете Оуклита и ги оставих на малкия, че ми бяха малки, но то така става като ги поръчваш по нета и не си носил тая марка. А и исках да спестя някой лев, та после реших, че няма да е. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от enigma » 05 Апр 2019, 2:09

Рейбан и Оукли са марки на една и съща фирма - Luxottica - от 2007г насам (с тая глобализация нищо не е същото ) ;).
По принцип Оукли носят повече на тормоз в екстремни условия, ама аз имам рейбан на 15 години, който е минал през какво ли не и има само една малка пукнатинка :lol: .
За рамките е важно да намериш такава, каквато ти пасва най-добре на главата, няма универсално решение.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от alekangg » 05 Апр 2019, 7:16

Аз обичам да пробвам различни марки и по-удобни от Maui Jim не съм виждам, поне тези които имам тежат 20грама.
Често се чудя къде са, а те са ми на очите.
Всичко друго след няколко часа носене започва да ме дразни и убива.
Случайно ги купих, като до тогава не бях чувал за тази марка.
Произвеждат се само в две държави Италия и Япония, моите са японски.
Последна промяна alekangg на 05 Апр 2019, 12:13, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Exclusive89 » 05 Апр 2019, 8:38

Топ Гън уби почти всички марки, сега някой ако оплюе и Оукли’то човек ще се чуди какви цайси да си купува :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Venelin1111 » 05 Апр 2019, 14:15

Тук:

http://www.banker.bg/upravlenie-i-bizne ... -luksotika

За ползата и модата при слънчевите очила.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от memorex » 05 Апр 2019, 16:14

alekangg написа:Аз обичам да пробвам различни марки и по-удобни от Maui Jim не съм виждам, поне тези които имам тежат 20грама.
Често се чудя къде са, а те са ми на очите.
Всичко друго след няколко часа носене започва да ме дразни и убива.
Случайно ги купих, като до тогава не бях чувал за тази марка.
Произвеждат се само в две държави Италия и Япония, моите са японски.

Доста добра марка.Имам такива японска продукция с поляризация са.Купени от Сингапур.Доста популязни в далечния изток а също и Австралия,НЗ и Южна Африка.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Моджо » 05 Апр 2019, 16:59

И всички говорите за колко са леки, удобни , не драскат или чупят. А най-важното, за което се носят го подминавате. Както ср разбра производителя на тия стъкла си е един и за очила за 1000 лв и за такива от 5 лв. Та вероятността стъклата /по-скоро пластмасите/ да са абселютно еднакви и при двете клони към 90%. Щото се спомена Армани. Ми Армани се прави в БГ. И квото остане като плат се продава под собствена марка. Само дет не пише Армани иначе е същото. И цената е по 3 надолу примерно. Или па ако отоворите но наме телевизор и такъв за 2 бона..ми вътре сичко е 99% еднакво. Та си плащате за марка отсекъде. Което нема лошо де.
Както споменах по-горе очила нося много рядко и ми е се тая :)))
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Апр 2019, 18:53

Брембо като произвежда накладки за гоУф 3 и Нисан ГТР едни и същи ли са? Сигурно ще кажеш неуместен пример, ама да ти дам друг - в един и същи хотел отиваш в топ сезона и в края на сезона и все си на ол, познай колко голяма е разликата. И всъщност аз казах, че някоя си марка дава поръчка за стъкла на дадена фирма и слага няколко стотака отгоре за име и дизайн, ама това съвсем не прави стъклата и очилата като цяло еднакви от 5 лв с тия от 200. Дори теоретично да приемем, че е възможно това, за мен вероятността да си сложа очила със скапана защита от 5-20 лв. е огромна за сметка на такива от 200 лв. която почти клони към нула, особено ако ги купиш от подходящо място, тоест истинска оптика. За мен не си заслужава РИСКА да търся евтини очила, които да имат истински стъкла след като се предлага марка като Оукли(да речем)и не искам да давам пари за дизайнерски.
Кое Армани се прави в България бе човек? Моето, което пак казвам ми беше подарък беше купувано от Брюксел и струваше 700 евро преди 10 години като не беше от най-скъпите, пак казвам Емпорио беше дори, спортно, в България вървеше тогава 400 лв. след като вече не бе актуален модел. Та познай дали са били правени в България и отпътували за Белгия. И аз не бих купил супер скъпи очила, но на бялото черно не знам как мога да кажа в случая поне.

Exclusive89, не ги оплювам, просто изтъкнах предимствата на обикновени хубави очила като Оукли, каквито всъщност са те. Нито са дизайнерски,, нито са насочени към богати хора и в повечето случаи са два пъти по-евтини от дизайнерските или хайде поне в някои случаи. Това не прави другите лоши и аз съвсем не го казвам, не знаех, че една компания ги притежава с Рей Бан(според статията излиза, че наистина всички притежава, аз си го мислех по подобен начин, че само поръчват стъклана една и съща фирма), но освен моя бивш Рей Бан знам много негативни мнения от хора, това на колегата е първото хубаво, което чувам. ГоУф и 911 турбо също ги притежава една компания, ама...не ми и пука. Аз знам, че Оуклито е хубаво и това бих си купил, няма да се затормозявам кой лапа парите и дали евентуално няма да се прекарам с някое левче, спокойствието за очите ми струва бая повече, а и като цяло спокойствието.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Моджо » 05 Апр 2019, 19:05

Армани дрехи бре. Мъжка мода. Тука ги шият.
И ако си фен и се надумбиш 5 бона за костюм Армани , значи си се минал с къде 4 бона :))) Толко струва да ти пише Армани на дрехата. Не мисля, е е по различно при очилата. 200 лв очило РейБан примерно, айде 100 кинта най -малко отгоре. За тия Хамериканските съм по склонен да си зема ако си зимам някога. Окли ли бяха. Сичко друго е правено на ишлеме някъде по братския Китай. С почти всичко е така.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от steeN » 05 Апр 2019, 21:34

Аз ги ползвам като консуматив и си взимам на една фирмичка от Флорида за рибарски тъпизми - http://www.flyingfisherman.com
Иначе за очила по рецепта в последно време oakley рамките ми харесват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от hell's angel » 05 Апр 2019, 22:13

Bexim написа:Ни едното, ни другото карам, ама явно съм си рибар, макар и без въдица...
За нищо не заменям гледката на морето от бара, до морето... :ok:

Колкото да не те виждат накъде зяпаш стават. :mrgreen: Ама не са ги дополяризирали качествено още, че да махат и покритието на разни, приканващо-пърхащо-блуждаещи по плажа, форми :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от randity » 06 Апр 2019, 16:56

Аз имам едни на Tom Tailor от около 7 години. Очилата са ми идеални като форма и седене на муцуната (щото ми е крива камбаната и в повечето случаи очилата ми седят нелепо). Въпроса е, че от известно време насам, като ги понося, всеки път различен интервал от време, започва да ме боли главата отзад. Свалям ги и всичко се нормализира. Допреди нямах такъв проблем. Очилата са с всички екстри както се казва и ми струваха около 400лв. Сега се оглеждам отново, ама както по-горе споменах - харесам си модел, на главата седят нелепо :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Venelin1111 » 06 Апр 2019, 21:34

Добрият избор:

https://youtu.be/bWBei2AqqA4


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от shlosera » 08 Апр 2019, 20:30

Трябва да правя диоптрични слънчеви очила и чета тука мненията за поляризацията, пречат ли поляризираните стъкла да се вижда хубаво телефон, навигация и тн?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Слънчеви очила ,маркови или реплика

Мнение от Venelin1111 » 08 Апр 2019, 20:31

Да , пречи и то много.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook