ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Май 2021, 5:42

По принцип си прав, но той вече ще знае А и Б като иде там, тоест ще може да си намери по-бързо платена работа. Отделно ще планира живота си там, а не тук и ще може да се уреди наистина дългосрочно. Мои познати спокойно си лапват 2000 евро в Германия и парите им стигат за всичко като под всичко имам предвид не само да живеят, ами да заделят за кола и отделно спестявания. Миналият септември като пазарувах в техния Лидъл в област Бавария(но не Мюнхен), ами не е точно да е по-евтино. После в Хамбург същата работа. В смисъл има някакви неща на промоция, които не ти идват скъпо, ама аз лично по-евтино не видях. И тука пускат кенчета бира различно от Астика на промоция в големите вериги. Сега има схеми да изчакаш зад магазина като изкарват изтичащи храни със ставащ срок на годност, които реално не са за хвърляне(обаче там си има закон, който не подминават и ги пращат нанякъде чрез някакви фирми, дори май е забранено да ги вземаш, но никой не те търси), ама ние не обсъждаме това.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от vvasilev1 » 06 Май 2021, 6:50

Top Gun Maverick написа:По принцип си прав, но той вече ще знае А и Б като иде там, тоест ще може да си намери по-бързо платена работа. Отделно ще планира живота си там, а не тук и ще може да се уреди наистина дългосрочно. Мои познати спокойно си лапват 2000 евро в Германия и парите им стигат за всичко като под всичко имам предвид не само да живеят, ами да заделят за кола и отделно спестявания. Миналият септември като пазарувах в техния Лидъл в област Бавария(но не Мюнхен), ами не е точно да е по-евтино. После в Хамбург същата работа. В смисъл има някакви неща на промоция, които не ти идват скъпо, ама аз лично по-евтино не видях. И тука пускат кенчета бира различно от Астика на промоция в големите вериги. Сега има схеми да изчакаш зад магазина като изкарват изтичащи храни със ставащ срок на годност, които реално не са за хвърляне(обаче там си има закон, който не подминават и ги пращат нанякъде чрез някакви фирми, дори май е забранено да ги вземаш, но никой не те търси), ама ние не обсъждаме това.
Искам да ги видя с две деца в Германия с 2000 евро.

Голяма сила ще са.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Binev_OuT » 06 Май 2021, 11:55

BaDxBoY

Как за две години се пестят 20к евра , при работа на минимална ставка :confused:
И тая квартира за 200евро - не си я представям каква ще е била :mhihi: , всякакви дупки и мазета съм виждал , ама и те по 4 стотака бяха :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от vvasilev1 » 06 Май 2021, 12:49

Binev_OuT написа:
BaDxBoY

Как за две години се пестят 20к евра , при работа на минимална ставка :confused:
И тая квартира за 200евро - не си я представям каква ще е била :mhihi: , всякакви дупки и мазета съм виждал , ама и те по 4 стотака бяха :mhihi:
И аз си го помислих за квартирата ама...
Пестят се със скотария и нулев социален живот.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2021, 13:07

vvasilev1 написа:
Binev_OuT написа:
BaDxBoY

Как за две години се пестят 20к евра , при работа на минимална ставка :confused:
И тая квартира за 200евро - не си я представям каква ще е била :mhihi: , всякакви дупки и мазета съм виждал , ама и те по 4 стотака бяха :mhihi:
И аз си го помислих за квартирата ама...
Пестят се със скотария и нулев социален живот.


Дупе знае две и двеста. Всеки има собствена представа за живот и тя не винаги се покрива с тази на останалите. Едни могат да живеят с 2000 на месец, други с 4000 да са на ръба. Познавам семейство в Монреал, което повече от десет години изкараха на социални помощи. Бачкаха на черно и в интерес на истината спестиха доста сериозна сума. Съдя за това по къщата, която капарираха. Социален живот си водеха и почти всяка година се прибират до бг-то. Той разкарваше пица, те е продавачка. Познавам и други, които са паркирали ML пред квартирата си. Живеят под наем, спят на матрак на земята, имат маса и четири стола, но имат ML ...
Да живееш две години като куче, за да спестиш 20К и се прибереш е едно. 20К в бг-то не всеки може да спести. Ама цял живот да живееш така, не ми се връзва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 06 Май 2021, 13:14

Спестяват се като живееш с още 5 сърбина или поляка в казармени условия , ядеш пица от работата без пари каквото останало . Дрехи само втора употреба и не ходиш никъде в почивния . Имам много познати в германия , такива пари месечно като коментираните отделя само един щото живее без да плаща при познати само храната и тока му е разхода . Работи на две места ! Като цяло такива нискоквалифицирани професии спестяват без да се налага да живеят скотски , ако имат сериозни доходи от бакшиши , кражби и разни схеми и далавери дето не са в заплатата . Горното не се отнася за жените , там филма е съвсем друг . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 06 Май 2021, 14:05

В Германия има евтини неща има и скъпи.
Шунка да речем най-долната е 15€, има и нагоре.
Риба трудно и скъпо.
Меса, ако не е свинско също е скъпо.

Евтина е бирата, млечни и други.


Сициален живото като цяло е трудно там и за местни.
Все пак масово кухните в кръчмите затварят в 21:30 и не се убиват да излизат да пият бири по 3,5-4€ половинката, защото 2-3 бири и една чиния ядене и отиваш на 25-30€.

Последно като бях, бая псувах нямаше какво да ям и ми дадоха след 21:30 две чашки със свинска мас и подправки за 10€
На дргуия ден 4 брускети и те 10€, Хамбургер малък с картофи 15€+, шницел 10€+ и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_dreamer » 06 Май 2021, 14:35

steeN написа:
BaDxBoY написа:...


И след 10 години как си виждаш развитието като разносвач на пица (ако изобщо някой те наеме на такава възраст за това повече)? Може би планираш да се пенсионираш със спестяванията? Това не е нито занаят, нито кариера, това е работа за студенти да изкарат пари докато учат.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Ми тука ако случайно с луд късмет и връзки не се набута на някое сладко местенце ами бачка кофражист или шофер към еконта да не би да е по добре?? Щото в мамковината за човек с средно образование работа има или в някои хотел каквото изпадне, на строеж или шофер, все перспективни длъжности които на всичкото отгоре на 80% са в сивия сектор. В немско например спокойно след като си избутал година две като разносвач на пици или в макдоналдс ако си понаучил езика винаги ще си намериш работа в завод или друго нещо читаво и си бял човек. Това че огромна част от пасмината дето от тука се изсипва там е с нагласата за работи 3 месеца и после да се върне обратно в БГ гетото за да парадира с 20 годишния мерц е отделна тема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 06 Май 2021, 14:58

Кофражист е занаят може да се развиваш в него. В Еконт-а е задънена улица и шофьор разносвач като цяло също е задънена улица и отново е временна професия за по-млади хора, колкото да си стъпиш на крака и да учиш нещо междувременно. Всеки сам си гради живота, аз просто изказвам мнение.

BMW_dreamer написа:Това че огромна част от пасмината дето от тука се изсипва там е с нагласата за работи 3 месеца и после да се върне обратно в БГ гетото за да парадира с 20 годишния мерц е отделна тема.


Да, това краткосрочно мислене е пагубно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Binev_OuT » 06 Май 2021, 16:02

Преспективна работа за мен е тази , която води до собствен бизнес.
Много по-вероятно е от шофьор да станеш комисионер след 10 години , от колкото в завода да чакаш нещо да се случи.
Имам приятел в хюго бос - 1 година им работи като нает през фирма , после го наеха - още една година изпитателен срок.
После го накараха да ходи на училище да учи език , той си го знаеше , но няма тапия.След това започна да ходи на училище в хюго - пак една година.Да им учи не знам и аз какво ... и накрая след всичката тая свинщина и загубено време , най-много от момче което реди кашони в склада , да стане шефа на момчето, което реди кашони в склада,някога си :kuku: - стартира с 1400 чисто , когато го наеха директно стана 1550 , сега е на 1700 :paranoid:
На камиона ако се раздаваш както трябва взимаш поне хиляда от горе на тия 1700 , да не говорим че ако имаш малко ъкъл , на 3тата годинка вече си си взел камион и караш под наем на някой батко.Тогава ти влизат чисти към 3500 до 4 ако си бая добър.До като се осетиш и почваш да звъниш на стари приятели да идват да бачкат за тебе :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от drago_pavlov » 06 Май 2021, 19:00

Binev_OuT написа:До като се осетиш и почваш да звъниш на стари приятели да идват да бачкат за тебе :mhihi:

До_интервал :mhihi: _като се Осетиш, че си забравил прозореца на паркинга отворен и се събуждаш с двама-трима мароканци, надвесени над "леглото" :mhihi:

П.П.: Ако ставаше толкова лесно щяхме да сме нацията с най-много милионери на глава от населението :mhihi:
Понеже сме тази с най-много тираджии :mhihi: Поне в Европа...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Exclusive89 » 06 Май 2021, 20:28

Познавам 4-5 шоферчета и всички са доволни, единият от тях вече има 4 тира, а другият 3 камиона... Та, ако човек има малко мозък, професия шофьор не е задънена улица.
П.п. Не знам какви врътки правят с палетите, но някои искарват по 40-50еу на ден само от прадажба на палети :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от b_u_b_o » 06 Май 2021, 20:34

Перспективна работа за мен пък е такава на която правя достатъчно пари от 9 до 6, от понеделник до петък и после си гледам кефа. Да мога като падне големия сняг вечерта да си пусна отпуск за другия ден и да ида да се сцепя в пудрата. Да мога да ида една седмица да спя на Боровец и сутрин да карам до 12 и после да бачкам. Или лятото от море/планина.

Не че собствения бизнес е лошо, просто не е за всеки. Аз лично не искам да работя 24/7/365. А голяма част от хората които имат бизнес са така, поне първите 5-10 години ако успеят да го докарат до там изобщо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 06 Май 2021, 20:42

Шофьорлъка не го мислете ...скоро изчезва и ги уволняват :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 07 Май 2021, 4:13

колко мъка има в тая тема не е истина...

запада не е да ходиш да работиш за малко пари някъде. запада е да отидеш да се изучиш в местното уни и след това да си търсиш по- високо квалифицирана работа- тогава може да го "използваш" по предназначение запада и да вървиш напред. защото целите им общества са конструирани така, че да награждават интелекта и да толерират останалата маса.

един вид- колкото по-ниско платена работа работиш на запад- толкова по- грешно играеш играта "им" и шанса да не си печеливш е по- голям.

да, може да прокопсаш с ниско платена работа дето всеки може да работи и с много труд да се издигнеш и евентуално да направиш своя фирма и тн. може. случва се. примери много. но не е това джакопота им. преимуществото е че квалифицираните кадри правят много повече (и с много по- малко труд) от неквалифицираните... просто трябва да отидеш там с правилната нагласа и приоритети. без образование и ценз ако си там- играта е трудна и рядко се излиза от блатото- защото така е сметнато както написах по-горе.

с две думи- ползвате запада по предназначение...

мой си наблюдения някакви...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook