ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 07 Май 2021, 4:58

alx написа:колко мъка има в тая тема не е истина...

запада не е да ходиш да работиш за малко пари някъде. запада е да отидеш да се изучиш в местното уни и след това да си търсиш по- високо квалифицирана работа- тогава може да го "използваш" по предназначение запада и да вървиш напред. защото целите им общества са конструирани така, че да награждават интелекта и да толерират останалата маса.

един вид- колкото по-ниско платена работа работиш на запад- толкова по- грешно играеш играта "им" и шанса да не си печеливш е по- голям.

да, може да прокопсаш с ниско платена работа дето всеки може да работи и с много труд да се издигнеш и евентуално да направиш своя фирма и тн. може. случва се. примери много. но не е това джакопота им. преимуществото е че квалифицираните кадри правят много повече (и с много по- малко труд) от неквалифицираните... просто трябва да отидеш там с правилната нагласа и приоритети. без образование и ценз ако си там- играта е трудна и рядко се излиза от блатото- защото така е сметнато както написах по-горе.

с две думи- ползвате запада по предназначение...

мой си наблюдения някакви...


Прав си, ама на 90%. Обикновен бакшиш. Бачкал по татово време и в началото на 90-те дошъл тук. Бачкал туй-онуй и купил бизнес. Захванал се да работи с гранит. Прави кухни, бани ... Дори езикът му не е на прилично ниво (не че моят е, ама това е друга тема). Та този нашенец тук, ако си кешира имотите (мразя да правя сметка на чужди пари, само давам пример), ще извади около $3000К. Колко има кеш, нямам идея. Пие като смок всяка вечер, минимим два пъти годишно ходи в бг-то. Там всеки път харчи пари за Е60.
Та примерът е, че ако ръцете не са ти в тъмно и влажно място, също може да успееш. За Щатите ще ти дам за пример нашия приятел Бавареца. За мен той е успял. Видях достатъчно с очите си :ok: Не мисля, че е завършил университет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 07 Май 2021, 5:22

Ха ха ...Алха е открил че е добре в Рим да правиш като римляните . Според мен е напълно прав , това е по лесния начин вместо цял живот да обикаляш с цървули по дивия запад . Само има един проблем с такива натурализирани западняци . След 50 почва да им идва отвътре да пишат на кирилица , макар че за истинския западняк кирилицата е китайски йероглиф :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от TNT » 09 Май 2021, 10:21

alx написа:с две думи- ползвате запада по предназначение...

мой си наблюдения някакви...

Т.е. ако си тъп и грозен, на запад няма да станеш умен и красив :mhihi: Аз също не разбирам тези сметки шофьор съм в DHL България и взимам Х, ако съм в DHL Германия ще взимам XX :dunno: Или Доминос в Лондон дават повече от Доминос във Варна :dunno:

По-интересно ще е да се обсъди как се стартира в сектори с развитие. Как започват джуниър девелопъри ? Как започват млади инженери ? С лекарите доколкото знам е достатъчно страната да приема нашите дипломи - търсене мисля навсякъде има. Във банковия и застрахователен сектор толкова ли е трудно да се стартира ? Дигитален маркетинг ? Архитект има ли шанс да си намери работа ? Позиции не изискващи висше образование тип кол център, дата ентри и т.н. как са ? Ако си инженер с 10 години опит е едно предполагам, с 1-3 години не се знае колко ще си желан. Масовката хора се изнасят 25-35 годишни и не са от форума да работят инженерни позиции от 13 годишни :mhihi: И за тези професии стартират ли на заплати на 50% на барман/сервитьорка и под касиерка в Лидл ? :wave:


П.П. Фирмата тук дава бонус почивни дни за 5 и 7 май. Т.е. 10 дена ваканция имам. В чужбина това е едно от нещата, които липсват :lol: Къде го има това с няколко сливания на празници да почиваш по 10 дни и то няколко пъти годишно ? Че по Коледа към 15 дни ми се събраха :mhihi: И ми остават още 29 дни отпуска до края на годината.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Exclusive89 » 09 Май 2021, 11:22

Не е като да не почиват и тук. Наблюдавам строителите (и не само) масово спират работа около 20ти декември и започват работа около 6-10ти януари. И когато има разни празници, например празникът се пада четвъртък, правят еди какви си мостове.. почиват и петък, така им се събират 4 последователни. А при нас нещата са още по розови, работим 14 дни месечно по 12 часа, имаме 7 последователни почивни дни през месец + 1 месец отпуска (задължителна).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 09 Май 2021, 11:33

TNT написа:Къде го има това с няколко сливания на празници да почиваш по 10 дни и то няколко пъти годишно ?


Сливането на празници отпадна и в България. Почивните дни за празници са един и същи брой всяка година вече и няма тъпизми като отработване и сливане.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от b_u_b_o » 09 Май 2021, 12:43

steeN написа:
TNT написа:Къде го има това с няколко сливания на празници да почиваш по 10 дни и то няколко пъти годишно ?


Сливането на празници отпадна и в България. Почивните дни за празници са един и същи брой всяка година вече и няма тъпизми като отработване и сливане.
Отпадна отработването, което беше тотална тъпотия. Сливане може да си прави всеки като си взима отпуск. А и много фирми(включително тази в която работя) си пускат служителите в такива седмици като тази в която има 2 работни непоследователни дни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 09 Май 2021, 12:46

Става въпрос за принудително сливане от страна на държавата, която измисляше междинни дни да са празници и после трябваше заради тези малоумници да се работи в почивни дни. Това, че може да си вземеш отпуска си е лично решение, може и цялата година да ти е празник и да си беразботен. Същото е и с отделните фирми. Та не знам къде го има, но в Бг го няма вече.

Освен това, ако празник се пада в събота и неделя не се губи, а се мести петък и понеделник и точно затова са винаги един и същи брой почивните дни всяка година.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 09 Май 2021, 13:37

steeN написа: Това, че може да си поискаш отпуска си е лично решение,
Пак почна с десните си простотии...
Човек ше каже, че не си икономическа хамсийка, а бруталната интернационална финансова акула :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 09 Май 2021, 13:45

Venceremos коуега :lol:

п.с.
Препрочети си учебника на Самюелсон за успокоение :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от carmanf1 » 09 Май 2021, 14:58

TNT написа:
По-интересно ще е да се обсъди как се стартира в сектори с развитие. Как започват джуниър девелопъри ? Как започват млади инженери ? С лекарите доколкото знам е достатъчно страната да приема нашите дипломи - търсене мисля навсякъде има. Във банковия и застрахователен сектор толкова ли е трудно да се стартира ? Дигитален маркетинг ? ...


В компанията за която работя, почти винаги се започва през стажантски програми.
По време на университета или веднага след това. Като приема е облекчен.
Във всички отдели (финанси, ИТ, производство, маркетинг, продажби, логистика ...),
на всякъде по света. Само за Индия не знам.

Започва се на смешни заплати (подигравателни дори според много хора), но идеята е,
че стажанта много повече ще учи и придобива опит за реалния бизнес, от колкото компанията ще разчита на него.

И тук идва момента, за който alx пише - образование, ценз, квалификация.
Щото по време на университета може да изкарваш х3 като разносвач на пици.
Но никой няма да те забележи и няма да придобиеш опит в сферата, в която искаш да се развиваш --> Краткосрочно с/у дългосрочно мислене и нагласа.

Същевременно за компанията, това е много евтин и лесен източник за подбор на потенциално добри кадри.

Много скоро обаче, ако човека е перспективен, съвестен и показва желание за развитие,
идва постоянния договор и възнагражденията започват главоломно да растат.

Това е, което съм видял за последните 15 години в тази компания.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 09 Май 2021, 16:20

steeN написа:Venceremos коуега :lol:
не съм ляв по убеждения, но не съм екстремист като теб, струва ми се странно, а и как го обръщаш срещу мен, без да отговаряш, усещаш ли се на кого заприличваш ;)


steeN написа:Препрочети си учебника на Самюелсон за успокоение :lol:
:bchug: + няколко таблички в гооглето ще потърся
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 09 Май 2021, 16:33

Нормално е да ти се струва странно. Уточнихме го това вече. Особено фискацията с гугъл. Явно има една група хора, които дори с достъп до безкрайна информация, пак нищо не са разбрали и съотвено се дразнят, въпреки че проблема е в тях самите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2021, 17:09

TNT написа:По-интересно ще е да се обсъди как се стартира в сектори с развитие. Как започват джуниър девелопъри ? Как започват млади инженери ? С лекарите доколкото знам е достатъчно страната да приема нашите дипломи - търсене мисля навсякъде има. Във банковия и застрахователен сектор толкова ли е трудно да се стартира ? Дигитален маркетинг ? Архитект има ли шанс да си намери работа ? Позиции не изискващи висше образование тип кол център, дата ентри и т.н. как са ? Ако си инженер с 10 години опит е едно предполагам, с 1-3 години не се знае колко ще си желан. Масовката хора се изнасят 25-35 годишни и не са от форума да работят инженерни позиции от 13 годишни :mhihi: И за тези професии стартират ли на заплати на 50% на барман/сервитьорка и под касиерка в Лидл ? :wave:


Има един тънък момент. Преди да тръгнете занякъде, проверете, дали ви се признават дипломите. Познавам лекар, който изкара десетина години като бачкатор в склад, шофьор на камион и след като не успя да си легализира дипломата се прибра обратно. Тук идва и другият момент. Колко ще ви струва това легализиране. Едни могат да минат с един превод и малка такса. Други да се наложи да инвестират стотина хилки и да се явят на изпит на целия материал. На чужд език при това. Отделно тук има разни "ордери", член на които трябва да бъдете, за да може да практикувате.

Прочетете и проверете всичко.

Дори един колеж навън ви дава много добър старт в професията. Отнема до 36 месеца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 09 Май 2021, 18:47

https://www.youtube.com/watch?v=-GOE6gD87CE
Я да питам емигрантите , като си дойдете тука на село па като нагазите в калта чувствате ли се по така , високо над тия селяни обитаващи територията ? Растът ли ви пера отзад или си ги имате перманентно ? Щото ми се струва Добри Войников още през 1871г е разбрал де му фърлен пъпа на българина . Криворазбраната цивилизация е там някъде писана .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Май 2021, 19:28

Не е лошо да похвалиш мястото където живееш/работиш в странство. Лошото обаче идва когато идвайки си тук някои хора освен хваленето или обясненията добрите страни на нещата в чужбина започват едно яко плюене по всичко тук добавяйки онова клише "абе вие как живеете тука" гарнирано с всякакви тъпотии колко зле е тук и какъв рай е там, как ти масажират краката докато за теб работят 20 мургави примерно. Тия обяснения не мога да ги трая честно казано. Разбирам някои като ги говори умерено, ама като почне да се праска все едно е хванал не господ, ами не знам кой и за кое най-вече. :banghead:
Но явно не е черта само на някои емигранти, ами и на такива излезли от малки населени места и отишли в ситито разбираш ли тип БГ сити. Миналият ден една девойка хващаща окото(като мълчи и се усмихва дори може да мине за не толкова проста)расла цял живот в село с 3 хил. души население(помакиня е ако има значение, от тия които лъжат, че са туркини май)близо до нашия град си идва от Пловдив и почва както винаги с тъпотиите. Този път разправяше как бързала да си бяга, че тука на село много "сме работели"(сякаш аз живея в нейното село) :help: като обясняваше как майка и я побъркала да помага с дворните работи и градината. Тука било не знам си колко скучно, па в Пловдив колко яко било сравнимо, всичко това гарнирано с някакво умишлено счупване на езика мъчейки се да имитира майните и все едно не знаем къде е сити Пловдив. :shock: И такива индивиди срещам доста, след години обикновено ги срещам на обратния полюс като даже имам пример с Пловдив как една моделка се върна от там след 8 години студентски и работа като сподели как в крайна сметка като платяла квартирата и транспорта до работата си, парите, които и оставали или дори по-малко и нямало да се връща там.
Очаквам и другата след време да се върне ако не я вземе за жена някой там, но не е изключено и след това пак да се върне.
Не мога да ги разбера такива хора, защо трябва да обясняваш на други колко са прости, понеже не са избрали твоето населено място за живеене и съответно НЕ ИСКАТ(не, че не могат)твоя начин на живот?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook