ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Exclusive89 » 09 Май 2021, 21:02

И аз имам познати, които плюят как БГ не ставало за нищо, всичко било леш, заплатите били еди какви си.... веднаги ги нокаутирам :D давам им няколко примери с мои успешни приятели/познати, че може и в БГ да се искарват пари и да се води хубав живот. А най-интересното е, че тези които плюят, след като им свърши отпуската не искат да се връщат :ok: (ако имат пари разбира се)
Един дебелак (съсед в БГ) цяла година поства разни неща по фейса, не спира да плюе по БГ какви овце билЕ, а едвам чака да се прибере, ако има някакви стотинки. Безработен е, на някакви социални (вече и аз не знам, може би от 7-8г) е в Германия, иначе тежи 130кг. сигурно... и този същият разбира от всичко, ама във фейса. Най-много се дразня на такива индивиди.. здрав, прав, не работи, ами чака от държавата.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 14 Май 2021, 6:47

Assent Migration Lawyers
32 мин. ·
Here is a brief summary of things that may be of interest to our migration community.
The 2021-22 Migration Program will be held at 160,000 with an almost even split between Skilled and Family Visas. The number of places available for Family Visas will be set at 77,300 for 2021-22. We will continue to see movement in the partner visa stream where processing times dragged in excess of 24 months. Another great commitment to dealing with backlog and bringing families together, though priority will be given to the onshore applications for applicants who are already in Australia.
For more information visit
https://www.assentmigration.com/post/im ... CUQLAR_FHI


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 29 Май 2021, 14:37

По принцип имам пристрастия към Дания (нищо, че не е взаимно :mhihi: ), но гледах днес по тяхната телевизия за голям проблем. Почнали са да падат масово балкони на сравнително не много стари сгради (от петдесетте някъде) Има случаи с ранени в тежко състояние. И това в столицата...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 29 Май 2021, 21:39

За харесващите Австралия е долния линк:

https://www.sbs.com.au/language/bulgari ... DHPuD-C0ms

Мацката е много точна. Препоръчвам я с две ръце :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Elesar74 » 29 Май 2021, 23:45

Аз емигрирах в Англия преди близо 3 години. Тук без образование или някаква призната квалификация, си никой. Ще бъхтиш по складове, ще чистиш къщи, ще караш такси може би, строителство, а, да не забравя, ягоди .......но нищо, което да е добре платено, разбирай, от 2000£, даже 2000 са малко. Може би ако си шофьор на тежък камион. Храната е евтина, дрехите не са също скъпи(зависи от марки ест), щом аз с минималната си заплата можах да живея и да си плащам всичко, че и в България да пращам, пък и кола имам тук..... Тук повечето хора вземат добри пари, а основните нужди са евтини. А в Бг е хем скъпо, хем парите са малко. Това са моите наблюдения. Аз бачках по warehouses около 2 г. и половина и февруари записах да уча в университет. Финансираха ми образованието с 8250£ на година и с 9400£ на година за лични нужди. Първите ще ги връщам, вторите, не. Регистрирах се и като едноличен търговец с ремонти на компютри и телефони, но засега пазара ми е слаб откъм клиенти. Не е като да няма конкуренция, а име си нямам още. Като се изуча към 2024 г, ще видя какъв акъл ще ми дойде в главата, все още България ми липсва, но някак лека полека започнах да свиквам и с моите 47 г. и да се върна утре в БГ, какво ще правя? Бях 17 г. счетоводител, видях хаир от тази работа, не мога да се оплача, но загубих последната си такава и затова дойдох тук.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 0:56

Elesar74 написа:...


Много адекватно и обективно мнение. :yes: Евала за ентусиазма на тия години да се запишеш пак да учиш, успех :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 30 Май 2021, 9:36

Браво, щом се справяш на тези години с нова страна и нови предизвикателства.
Дано успешно приключи ученето.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 30 Май 2021, 10:49

b_u_b_o написа:
Elesar74 написа:...


Много адекватно и обективно мнение. :yes: Евала за ентусиазма на тия години да се запишеш пак да учиш, успех :bchug:


Ще дам за пример едно приятелско семейство. Малко повече от пет години са тук. Завършиха колеж за две години. Той се занимава със софтуер, тя е счетоводителка. Това образование ги изстреля много яко. Вече втора нова кола купуват (SUV). Купиха и къща.

Moже да се живее с всякаква работа. Просто в единия случай сте малко ограничени :OT:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от zAcK » 30 Май 2021, 13:44

BMW_POWER написа:Ще дам за пример едно приятелско семейство. Малко повече от пет години са тук. Завършиха колеж за две години. Той се занимава със софтуер, тя е счетоводителка. Това образование ги изстреля много яко. Вече втора нова кола купуват (SUV). Купиха и къща.

Moже да се живее с всякаква работа. Просто в единия случай сте малко ограничени :OT:


Познати с близнаци на 4 годинки заминаха преди 2 години за Далас със зелена карта. Преди 2 седмици си купиха новопостроена къща :bchug:
На 40 години са :idea: Какво повече да кажа. Тук трябва да се смажете от бачкане и пак трудно да се купи нова къща около София от семейство с две малки деца :dunno:

Иначе бачкатори всякакви познавам и в Гемрания, Полша, UK и т.н. Ами много по-добре са в момента :idea: :idea: :idea:
А тия, дето се върнаха, май са само мързеливи и такива, чиито родители и т.н. имат някакъв бизнес, в повечето случаи схема... :dunno:

Вчера майка ми ми показва снимки на детето на един съученик в детска градина в Англия - гледат животни, градина със зеленчуци и т.н., да се учат от малки. И била някаква безплатна държавна градина :dunno: Тука в София с тия детски градини е все едно ги записваш в MIT :banghead: :banghead: :banghead: Ай, че пак се ядосах...
Последна промяна zAcK на 30 Май 2021, 14:02, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 30 Май 2021, 14:01

Примери за успех на работливи хора- много. Мой приятели- семейство дойдоха преди 3 години. Живяха при мене 6 месеца докато разберат кое как. Тя е треньорка по гимнастика той е електротехник. И двамата правеха (и сега правят) смешни пари- визирам под $75-100к годишно) заедно. От 1 година имат къща. Вчера ми се обади да пита как да пусне басейна след зазимяването… това в никоя друга държава не мисля, че може да се случи с такива темпове за обикновените хора…
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 30 Май 2021, 14:14

Вчера ми се обади да пита как да пусне басейна след зазимяването… това в никоя друга държава не мисля, че може да се случи с такива темпове за обикновените хора…

Искаш да кажеш че са почнали да изплащат американската мечта . Четвъртата година в емиграция им стана първата година от 30 годишната ипотечка ... :mrgreen: Ако става въпрос пък тоя твоя щат , с умерения климат басейна е точно една простотия за торба пари . Скъпа и безполезна глупост и гъзария .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от peshehodetz » 30 Май 2021, 17:11

Е и какво, или просто реши да си опозиция просто ей така за спорта. Постинга ти доказва че не си наясно с много неща. При тези ниски и фиксирани лихви и условия на финансиране в щатите които никъде, ама никъде по света няма да намериш аз ако трябва в момента да купувам не за 30 ми за 40 години ако имат бих взел, а иначе естествено месечните вноски ще си ги правя като за 10-15 годишен мортгидж. И я кажи как се изплаща със 5-6к лева
месечна заплата някой коптор или курник като ония кенефи в съседната тема за следващия срив на цените на имотите дето им искат по 160-200к евро само щото били в центъра или Лозенец.
Иначе едно голямо ЕВАЛА за ентусиазма на колегата по горе в Англия с което доказва че никога не е късно човек да промени живота си към по добро, стига само да има воля и желание.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 30 Май 2021, 17:31

Пазарната конюнкура е отделен въпрос , къща с ипотека мога да си купя навсякъде по света . Дали е в америка или в европа все тая , принципа е един и същ . Ако за това трябва да емигрирам ...малко съм разколебан :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Exclusive89 » 30 Май 2021, 20:33

Искаш да кажеш, че идваш в Белгия (например) и след месец-два си кОпуваш къща? Шегуваш се :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 30 Май 2021, 20:36

Еми не знам в белгия за три месеца дали ще стане . Ако не стане ще отида при Алха на квартира докато излезе някой хаус със басейн . Квото такова :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook