ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 31 Мар 2019, 1:56

Порових с търсачката и излезнаха доста теми в тази материя. Аз лично не се сещам за някой, който да не му е минавала мисълта да си бие шута нанякъде. Затова пействам на едно място почти всичко, което има във форума. Ще ви отнеме доста време, за да прочетете всичко, но поне е събрано на едно място. Темите са:

viewtopic.php?f=4&t=432937

viewtopic.php?f=4&t=430449

viewtopic.php?f=4&t=431332

viewtopic.php?f=4&t=413926

viewtopic.php?f=4&t=395356

viewtopic.php?f=4&t=223271

viewtopic.php?f=4&t=351148

viewtopic.php?f=4&t=282182

viewtopic.php?f=4&t=282532

viewtopic.php?f=4&t=220656

Ако искате актуална информация за емиграция в Австралия, пишете на мейл:

info@abodemigration.com.au

Или се свържете с профил във ФБ

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010690628690

В момента тествам процедура за емиграция в Канада и ако всичко е ОК, ще пусна допълнителна информация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Benord » 31 Мар 2019, 2:31

В момента Германия е големият вакуум.Защото е социална системата,буквално комунистическа.Няма бедни в държавата.Няма как да има.Живущите на улицата са осигурени граждани на държавата.Дават пари буквално за всичко необходимо.Връщат данъци за пет години назад за работа при тях като чужденец.Изплащат детски и стаж в чужди за тях държави на работещи от месеци при тях.Трябват им хора на всякаква цена.За пример в заводът ми като работещ е пълно с молдовци и ,ако щете вярвайте с американци.Всъщстност няма нация без представители като работещи.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Мар 2019, 19:27

Човек, не ти ли стигнаха всичките тия теми, ами пусна и тая? Не можа ли да събудиш последната? Скоро даже писаха в нея! По спомен без да отварям другите беше нещо от сорта къде да емигрирам, друга има за Канада, друга за Шотландия или Ирландия, бахти, търсачката можете да я позлвате, ама трябва да има повече теми за еимиграция, отколкото за БМВ. :banghead: Модератори няма ли?
А една тема как да останем в България и какво да променим тука някой защо не пусне?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 31 Мар 2019, 20:15

Top Gun Maverick написа:Човек, не ти ли стигнаха всичките тия теми, ами пусна и тая? Не можа ли да събудиш последната? Скоро даже писаха в нея! По спомен без да отварям другите беше нещо от сорта къде да емигрирам, друга има за Канада, друга за Шотландия или Ирландия, бахти, търсачката можете да я позлвате, ама трябва да има повече теми за еимиграция, отколкото за БМВ. :banghead: Модератори няма ли?
А една тема как да останем в България и какво да променим тука някой защо не пусне?


ми... що да не пусна... мисля, че в нея ще си проличи защо не оставаме, но... нека да опитаме.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от B U L L I » 31 Мар 2019, 20:24

Top Gun Maverick написа:Човек, не ти ли стигнаха всичките тия теми, ами пусна и тая? Не можа ли да събудиш последната? Скоро даже писаха в нея! По спомен без да отварям другите беше нещо от сорта къде да емигрирам, друга има за Канада, друга за Шотландия или Ирландия, бахти, търсачката можете да я позлвате, ама трябва да има повече теми за еимиграция, отколкото за БМВ. :banghead: Модератори няма ли?
А една тема как да останем в България и какво да променим тука някой защо не пусне?


Разбирам забележката ти и признавам грешката,че се е нафрашкало с едни и същи теми с едни и същи действащи лица,
всичко или поне всичко е изписано и смятам ,че тази тема обединяваща всички други е добра идея.
Но при условия,че в другите вече няма да се пише,А то и вече не може :wave: :lalala:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от ritobis » 13 Апр 2019, 15:57

Эдравейте, видях че тук има хора, живяли в Щатите, та може ли да споделите горе-долу калко пари са нужни на месец эа да живее човек комфортно(мисля за ЛА, Калифорния)(под комфортно имам предвид със стандарта на човек в софия с 4хиляди лева на месец)? Аэ съм на 24 и нямам деца, но пък ще иэлиэам повече и т.н., но все пак да добия реална представа. Наемите като гледам са от сорта на 2000$ месечно. Та, ако във форума има хора които са софтуерни инженери или програмисти бих бил много благодарен и те дадат мнение. И последно, ако евентуално реша да се откажа от ЭК, могат ли вместо нея да ми дадат туристическа виэа? Иэключително ценя всяко мнение, понеже съм ходил в щатите само на бригада, но виждам че раэликата между бригадата и живота там е голяма и ми е доста трудно да реша сам эа себе си какво искам да правя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от enigma » 16 Апр 2019, 1:35

Въпросът, който би трябвало да си зададеш е ти за колко можеш да се пласираш. Софтуерен инженер е доста обширно понятие, за Калифорния годишната заплата може да варира от $80к до $300к++. Зависи от технологиите, от експертизата ти, от компанията. Като цяло стандарта ти вероятно ще е добър, не знам как се сравнява с България.
Зависи и от имиграционния ти статус.
Не ми е много ясно какво имаш предвид с отказването от зелена карта? Изглежда, че нямаш такава? Ако в момента ти тече процедура за зелена карта по роднински линии, най-вероятно туристическа виза няма да ти дадат. Такава виза и не ти трябва, с нея нямаш право да работиш.
Вариантите ти за работна виза са:
1. H1B - стандартната работна виза. Трябва първо да си намериш фирма, която да те наеме и да те спонсорира за тази виза. Обикновено имаш по-голям шанс с големи компании като Гугъл, Фейсбук, Епъл и т.н. Има много изписано по въпроса на всякакви езици. Заплащането вероятно ще е по-близо до долната граница, освен ако не си световно известен специалист в някаква област, тогава май и визата е различна - EB1.
2. L1 - по-рядко срещан вариант. Наема те международна компания, която има офис в България (или някъде из ЕС) и след известно време те прехвърля в американския си офис.
И в 2та случая компанията трябва да те спонсорира за зелена карта, дали кога и как ще стане - варира. По-големите компании имат ясно дефинирани процеси.
Неприятният момент в САЩ е, че като дойдеш трудно ще си намериш хубаво място да живееш без да имаш кредитна история.
Успех :). Питай ако имаш конкретни въпроси и за ЛА, това също е доста обширно понятие, но мисля, че го познавам доста добре :).
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от ARR_ » 16 Апр 2019, 4:58

ritobis написа:Эдравейте, видях че тук има хора, живяли в Щатите, та може ли да споделите горе-долу калко пари са нужни на месец эа да живее човек комфортно(мисля за ЛА, Калифорния)(под комфортно имам предвид със стандарта на човек в софия с 4хиляди лева на месец)? Аэ съм на 24 и нямам деца, но пък ще иэлиэам повече и т.н., но все пак да добия реална представа. Наемите като гледам са от сорта на 2000$ месечно. Та, ако във форума има хора които са софтуерни инженери или програмисти бих бил много благодарен и те дадат мнение. И последно, ако евентуално реша да се откажа от ЭК, могат ли вместо нея да ми дадат туристическа виэа? Иэключително ценя всяко мнение, понеже съм ходил в щатите само на бригада, но виждам че раэликата между бригадата и живота там е голяма и ми е доста трудно да реша сам эа себе си какво искам да правя.


Как се сравнява с БГ е трудно да се каже понеже тук има неща които са по-скъпи и обратно. Относно наемите, имай в предвид че ако нямаш деца работата определя къде ще живееш, това важи особено за ЛА. Освен ако разбира се нямаш нищо против да седиш 3-4 часа (неплатени) на ден в трафик. Също така както колегата enigma каза без кредитна история ще ти е трудно да си намериш самостоятелна квартира, или поне такава за която няма да ти поискат 6-8 наема депозит. Отделно най-вероятно ще искат депозит и за останалите услуги като ток, газ телефон.
Моя съвет е ако вече си взел документите (зелената карта) и си готов да идваш да гледаш за място със съквартирант поне в началото 6-8 месеца докато натрупаш история - craiglist/FB Marketplace
За излизанията - дупе знае 2 и 200. Много зависи къде точно искаш да ходиш, какво искаш да пиеш, ще тупаш ли килима или не.
Горе доло ако нахвърлям цени - бутилка белуга в lounge bar е 120-150, такситата (убер/лифт) също са разход едно 50-70 кинта утиват, грам кокич е около 100. Да запазиш маса в бар средна класа е около 400-600 като имаш включено бутилка пиене и някакви безалкохолни. Като пак казвам че това са цени за средно статистически места, има такива дето и $5000 няма да ти стигнат както и такива дето въобще няма да те пуснат.
За смяната на ЗК с туристическа при отказ съм чувал че има хора дето са го правили, но няма как да работиш с такъв статут.
Лично аз ако бях софт. инженер със ЗК който се чуди къде да иде бих се насочил към Денвър/Болдър Колорадо или Остин Тексас.
Разбира се винаги го има вариянта да дойдеш в центъра на света (Чикаго) и да си щъкаш по барове където пускат Миле и Азис.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от enigma » 16 Апр 2019, 23:14

ARR_ написа:Лично аз ако бях софт. инженер със ЗК който се чуди къде да иде бих се насочил към Денвър/Болдър Колорадо или Остин Тексас.


Това е много добър съвет :yes: . Може би бих добавил и Raleigh, North Carolina, но за млад човек може да е малко скучно. Там е много добро място за семейство с деца.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от kasho » 17 Апр 2019, 9:33

ARR_ написа:Лично аз ако бях софт. инженер със ЗК който се чуди къде да иде бих се насочил към Денвър/Болдър Колорадо или Остин Тексас.


Абе чисто от любопитство да попитам - какво има толкова специално в Остин, Тексас? До тук от 5 места (буквално) съм чул за хора, които са се преместили там или са в процес на местене (както българи, така и американци). Това да не е нещо като Мюнхен на Щатите? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Benord » 17 Апр 2019, 19:20

ritobis написа:Эдравейте, видях че тук има хора, живяли в Щатите, та може ли да споделите горе-долу калко пари са нужни на месец эа да живее човек комфортно(мисля за ЛА, Калифорния)(под комфортно имам предвид със стандарта на човек в софия с 4хиляди лева на месец)? Аэ съм на 24 и нямам деца, но пък ще иэлиэам повече и т.н., но все пак да добия реална представа. Наемите като гледам са от сорта на 2000$ месечно. Та, ако във форума има хора които са софтуерни инженери или програмисти бих бил много благодарен и те дадат мнение. И последно, ако евентуално реша да се откажа от ЭК, могат ли вместо нея да ми дадат туристическа виэа? Иэключително ценя всяко мнение, понеже съм ходил в щатите само на бригада, но виждам че раэликата между бригадата и живота там е голяма и ми е доста трудно да реша сам эа себе си какво искам да правя.



Моят съвет е първо да кандидатствате с уменията си в няколко развити вече компании и после да мислите за пътуване.Когато Ви поеме някой е много по-лесно от играта "риск печели-непечели".Парите на чуждо място свършват светкавично и дори понякога връщане назад няма.Във времената на интернет пространството сме и нещата стават много по-лесно от това да обикаляте лично по офисите с надеждата да се случат нещата.Дали ще е Калифорния,Колорадо,Нова Зеландия или Албания няма никакво значение ако си намерите добър работодател и място в широкият свят.Пък след време,защо да не е Холивуд по Ваш избор с Ваши ресурси ако Ви е важно и го искате.Успех!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 17 Апр 2019, 19:58

kasho написа:
ARR_ написа:Лично аз ако бях софт. инженер със ЗК който се чуди къде да иде бих се насочил към Денвър/Болдър Колорадо или Остин Тексас.


Абе чисто от любопитство да попитам - какво има толкова специално в Остин, Тексас? До тук от 5 места (буквално) съм чул за хора, които са се преместили там или са в процес на местене (както българи, така и американци). Това да не е нещо като Мюнхен на Щатите? :D


Напиши в Гугъл IBM и чети защо толкова хора отиват натам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от enigma » 17 Апр 2019, 22:43

За Остин - освен силния като цяло технологичен сектор - чисто и подредено, приятни хора, сравнително добро съотношение между разходи и приходи (това са неща, които като цяло не важат за крайбрежните мегаполиси). Трафикът обаче май става доста натоварен, но едва ли може да се сравнява с калифорнийския.
В Тексас няма щатски данък върху доходите (плащат само федералния данък), докато в повечето щати има допълнителен данък 5-13%.
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Benord » 23 Апр 2019, 11:57

:OT: Ето така се прави: https://www.expert.bg/building/Bylgarin ... 42573.html
Бавно и методично завладяваме света.С работа трудно се случват нещата,но с пари става навсякъде.
Търсете добрият работодател,а не територията.След време всичко е възможно.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.09.2008
Пол: Мъж
Кара: кололо !!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от ludnik » 23 Апр 2019, 18:04

Момчета, дайте съвет отностно емиграция в Шотландия, какво ви е мнението за предстоящия Брексит? Отворих тема за мнения преди време обаче нямаше много мнения.
По-добре само бит, отколкото бит и ебан !!!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook