ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от mr_petroff » 08 Авг 2021, 8:33

Borymeckata написа:Пичове, първо и последно мнение пиша в "емиграцонната" тема. Аз съм се родил тук и тук ще ме погребат. Акъл на никого и за нищо не искам да давам... само един съвет, от позицията на 54 години житейски опит: не се самонавивайте! При такива важни решения и радикални промени в живота, изключете емоциите, доколкото е възможно.
Нито тук е толкова гадно, нито "на запад" са цъфнали и вързали. Преценете трезво, мислете в перспектива и не правете прибързани движения, за които да съжалявате после. Само това искам да ви кажа и ... късмет ви желая, най-искрено, каквото и да решите.



+1 :yes: Само да добавя , че и тук може да си подредиш живота , даже доста по добре от колкото навън.Там винаги ще си чужд .Ама това го разбират хората , които като са чули химна три пъти последните дни и ги стяга гърлото.Малко национализъм ни липсва и държавата ще е топ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Binev_OuT » 08 Авг 2021, 9:41

Дай ся критериите за "качество на живота"
Щото някъде си където те пребират в 20:00ч , маски по улиците и задължителна игла - за какво качество говорим?
кво му е тука бе :dunno:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 08 Авг 2021, 11:23

Колеги, вие тука на острови ли живеете?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 08 Авг 2021, 15:15

Маските са най малкия проблем , да не кажа никакъв щото няма вечно да се ходи с маска . Тия неща са само по големите градове и при некои изтрещели напълно нации . В рурал европа едва ли носят маска така както се описва по телевизиите . Проблема с емиграцията е че човек си остава чужденец до края . В европа колкото и да говорите на местния диалект колкото и да наблягате на местната кухня дори да си вземете жена от местните пак си оставате чужденец . Същото е със емигрантите тука , колкото и добре да говори български си остава чужд . Не мога да си обърна езика да кажа че е българин на руснак украинец сириец турчин и какъвто друг да е преселен тука .
В европа проблема е особено изострен заради тая паплач дето приижда на талази от цял свят . До такава степен са ескалирали нещата че ако пламне ще има втора вартоломеева нощ за тия черните . По телевизора нищо няма да покажат но европа ври и кипи по тоя въпрос .
Така че българина където и да отиде ще бъде изолиран както и тия новите , да не подхващам пък темата какво е отношението на европейците към българите специално . Ако има някаква класация на поносимост към емигрантите ние сме най долу . Щото освен тия черните от африка навсякъде шетат румънски и български цигани . Навсякъде има местна циндарела дето се занимава със същото както и тия , кражби , трафик, престъпления източване на помощи и т.н обаче тия нашите преливат чашата на търпение . И това се вижда и коментира постояно .
Ако човек е със възможности опит връзки и пари не виждам проблем да емигрира където го влече и му харесва . Обаче някой дето е скъсан тука постоянно на червено с парите , не говори нищо и не иска да усвява език ако смята че там раздават пачки с евраци още като слезе от самолета се е объркал мощно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от TheDriver » 08 Авг 2021, 16:43

В подобна ситуация винаги се сещам за кумовете ми и това колко много дребни на вид неща се пропускат когато някой си избира място за живеене.
Прекарали времето от гимназия до година след университет в Германия.

Ето една привидно елементарна автомобилна случка.
Чупи им се колата; не могат да повярват, че в България ще се намери "сервиз", който да ги приеме още на следващия ден и ще отремонтира колата до края на деня; взимат си колата щастливи - България е на друго ниво по отношение на услугите; ден по-късно не могат да повярват, че има "сервиз" който ще им вземе парите, а ремонтът ще е фиктивен. :mhihi:
А те се прибраха притиснати от големите въпроси - жилищния проблем в Берлин, емигрантите, пречките пред започване на самостоятелна практика за млади специалисти. Сега "дребните неща" са на път да ги върнат.

Аз съм подвластен на типичните Балкански слабости, брат ми така и не успя да се впише в тукашните поведенчески правила. Той се чувства прекрасно в тамошното общество и безброй неща го дразнят тук
Аз се чувствам добре тук и безброй дребни неща ме дразнят там.
Примерно, канил е гости в събота и е препълнил торбите си за боклук, уви трябва да чакаме до сряда, защото тогава е графикът за изхвърляне на боклука в неговата сграда. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 08 Авг 2021, 17:00

Това с боклука е на ниво фетишизъм , до степен да няма къде си хвърлиш хартийката или нещо друго ако си навън . Просто няма кофи и кошчета както тука по улиците . Идеята е че не може да се изхвърля не резаделно , всяка къща има по 6 казана за отпадъци . За трева и храсти , за хартия за био отпадъци за мио за незнам си още какво . Тревата трябва да е компостирана нарязана , хартията също нарязана парчета , биото трябва да е пакетирано . Всеки квартал има график за боклука , камиона минава ако не може да ти вземе боклука щото си запушил с колата или нещо друго духаш супата до другата седмица . Никъде няма найлонови торби , всичко е на хартиени пликове . Бутилките са 25 цента парчета без значение пластмаса или стъкло , има специални машини където пускаш и получаваш пари за бутилките . Не ги събират клошари по казаните . То и казани няма каквито са тука .
Обаче имат и добри попадения , тротоара пред къщата е паркинг . Колкото е дължината на оградата толкова коли може да наредиш на тротоара . Няма значение трева ли е плочки , спираш си пред вас и никой друг няма право да спира там .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 08 Авг 2021, 17:10

TheDriver написа::
Аз съм горе долу така с брат ми, с тая разлика, че той се дразни на нашите почти колкото мен, ама поведенчески си е балканец :lol:
Аз на тия северните не им харесвам шовинизма и ксенофобията, както и климата, с второто се свиква някак, ама лошото е, че чужденец си оставаш.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от TheDriver » 08 Авг 2021, 17:44

И аз се дразнех като по-млад. Сега съм наясно, че съм част от "проблема". :mhihi:

Провери как стоят нещата за твоята професия в Полша(Варшава по възможност) и Унгария.

Приятелка учила в УК, живяла в Лондон, София и Милано преди година се премести във Варшава и се кълне, че е най-доброто място на което е живяла. :dunno:
Развиват се бързо, нето парите са поне колкото в съседна Германия, удържат донякъде ЛГБТ и емиграционния фронт и т.н.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от zAcK » 08 Авг 2021, 17:59

Последните години и на мен взе да ми става много тегаво тук. Ама много. И напоследък постоянно обсъждаме с жената какво да правим, но до момента не можем да вземем категорично решение :dunno:

Имам например много интересна професия. От 20 години работя това, което обичам. Ама през годините се оказа, че бизнесът в България е тотално извратен :( Няма как. Все пак хората са същите кроманьоци. Чак последните години вече не ми доставя удоволствие да го работя.

Фен съм на разни средиземноморски растения. Садил съм на сума обществени места разни неща, дори маслини, на кроманьонците обаче пак им пречи.

В кооперацията от как се нанесохме направих сума ремонти на общите части. Има още работа, ама вече е в пъти по-приличен вид от преди. Докато ремонтирах нещо, все се намираше някой да ми намери кусури, един не се сети да помогне. :dunno:

Да не говорим за всякакви други примери като това, че миналия ден в Иван Вазов някой си изхвърли от терасата фаса върху мен, че дори успя да ме изгори :dunno:

Мога да изброявам до утре така...

Та с годините все по-зле се чувствам в подобна среда на примати. Не зная дали ме разбирате?
Примати, които ако не е нещото в самия им апартамент, не им пука. Дори да е от въшния край на вратата им. Например, входни врати и т.н., които с години си стоят неизмазани и т.н. :dunno: Да не говорим, че по-грозен град от София в целия ЕС не съм виждал :idea: Но пак на никой не му пука :( И дори да се разхождаш из нея е натоварващо, като гледаш архитектурните творения и разпадащите се сгради :(

Та не виждам как това ще се промени и леко се отчайвам. На почти никой не му пука за нищо и приема всичко за даденост. И да има някой нормален, тия същите шимпанзета го смазват и той рано, или късно, пали джапанките и заминава :cry:

И какво правим се питам??? :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Моджо » 08 Авг 2021, 18:17

Ми от всички само ти мрънкаш за всичко. Се едно какво. Аз лично ще се замисля дали проблема не е в мен.
Не казвам, че не се прав в много от случаите. Но то ти е вече втора природа :)) И даже и нещо хубаво да има няма и да го разбереш.
Тая година в Гърция специално зарад теб гледах /нали ти е любима/ - И там има фасове по улиците, и там има мръсни тротоари и там има грозни и недостроени сгради и там са със септични ями и т.н и т.н.
Не го приемай нито като заяждане ,нито обидно. С радост бих се срещнал с теб да си говорим и да спорим :)) Ако си зодия Дева е разбираемо :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от drago_pavlov » 08 Авг 2021, 18:20

TheDriver написа: Варшава
...
Развиват се бързо, нето парите са поне колкото в съседна Германия, удържат донякъде ЛГБТ и емиграционния фронт и т.н.

Е тук малко се поувлече... :mhihi:
До преди няколко години прекарвах по 1-2 месеца в Полша служебно та съм го коментирал въпроса с поляци - средната заплата е 1000 евро, за идентични длъжности получаваш по-малко отколкото в Германия и Австрия.
Не вярвам толкова да са се развили за няколко години, че да са настигнали Германия по заплати :lol:
За езика да не говорим... Как се учи това не мога и да си представя...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 08 Авг 2021, 18:35

Ако си зодия Дева е разбираемо :))

Бас ловя че е стрелец или везни :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 08 Авг 2021, 18:45

Zack е напипал тънката струна и е събрал нерви да го обясни.
Най-разединената нация, паднала под робство в голяма степен заради тоя манталитет, сега е същата..
Тоя надпис на парламента трябва да се махне, ефектът му в като на снимките по кутиите цигари..
Аз съм живял в Дружба и там не ме учудваханого неща, защото си е гето(поздрав за киселяка от темата за имотите :mhihi: ).Но съм живял и в Лозенец и там се удивих на точно същата уродливост, две метални врати на входа и се блъскат силно от всеки минаващ, по всяко време на денонощието!
Стълбите отпред буквално се разпадат, входът нацапан, неугледен.. Сигурно най-големият апартамент в тая кооперация гони 200+ евра, бедни хора не живеят там, ама.. :dunno:
Не се касае до доходи, нали и в дворец да живееш, нали и с Бентли да се возиш, пак се допираш до средата, буквално и фигуративно казано..
Нали се сблъскваш с римляни, които безнаказано ще те пребият пред 500 българи на центъра, или ако си стар и сам на село и по-зле! Нали все допираш до болница, караш по същите пътища и живота си и зависи от маймуните по тях.. Супер ограничено мислене е това -аз ако съм добре, таковал съм му мамата на всичко друго :dunno:
Там също има проблеми, знам, не почвайте с тия песни, а и не карам никой да се маха, даже шапка свалям на свестните, които остават!
Аз също се колебая, ако тръгнем напред с кабинет като сегашния и почне да се вижда светлина в тунела, защо да не си направя деца и да си растат в родината като бели хора?
П.С. Това за Полша и Унгария е шега, надявам се :mhihi:
Вие от циганите не се плашите, ама заради лгбт парад не можете да спите, това акълът ми не го побира..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от zAcK » 08 Авг 2021, 18:59

Зодия рак съм. Трябвало е да се родя лъв, ама съм избързал :mhihi:
Колкото до това, че се дразня. Дразненето при мен се увеличава с разочарованието, когато се опитвам да направя нещо и някой го съсипе. Дори в работата се случва често. А тези, които ме познават знаят, че се опитвам, до колкото мога, да правя нещата като хората :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 08 Авг 2021, 19:22

Най-разединената нация, паднала под робство в голяма степен заради тоя манталитет

С това абсолютно не съм съгласен , цяла европа представлява разпокъсани феодални владения вкопчени един с друг в битки за надмощие в него исторически период . Не сме само ние такива , етап от равитието на феодалния строй , нищо повече . Но с много тежки последици за балканите . Тази мантра дето ни я пеят че не ставаме за нищо и затова видиш ли така се случило я забравете . 12 век при нашествието на монголите е същата работа , стигат до Виена а Полша Унгария Чехия Сърбия Черна Гора България Влахия и нагоре всичко е изпепелено и разграбено . Никой не твърди че сме с лош манталитет за да стане така . Разчитали са че и тия ще минат и заминат през 14 век но не става така за зла участ на балканските народи . :bchug:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: enigma

Последни теми
Facebook