ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от steeN » 30 Май 2021, 20:38

Е ти си изплатил панелката по времето на инфлацията на Жан Виденов и имаш наследствена вила вероятно, и си мислиш, че си хванал господ за шлифера :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 30 Май 2021, 20:44

alx написа: Мой приятели- семейство дойдоха преди 3 години. Живяха при мене 6 месеца докато разберат кое как. …
Голям жест, не знам дали са ти приятели, но ти явно си им, дано го оценят.
Аз съм правил подобни глупости и сега се псувам само, не бих си мръднал пръста, ако мога да върна времето назад...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 30 Май 2021, 22:41

peshehodetz написа:Е и какво, или просто реши да си опозиция просто ей така за спорта. Постинга ти доказва че не си наясно с много неща. При тези ниски и фиксирани лихви и условия на финансиране в щатите които никъде, ама никъде по света няма да намериш аз ако трябва в момента да купувам не за 30 ми за 40 години ако имат бих взел, а иначе естествено месечните вноски ще си ги правя като за 10-15 годишен мортгидж. И я кажи как се изплаща със 5-6к лева
месечна заплата някой коптор или курник като ония кенефи в съседната тема за следващия срив на цените на имотите дето им искат по 160-200к евро само щото били в центъра или Лозенец.
Иначе едно голямо ЕВАЛА за ентусиазма на колегата по горе в Англия с което доказва че никога не е късно човек да промени живота си към по добро, стига само да има воля и желание.


Той сигурно живее с техните и чака момента за апартамента. "Американската мечта" за едни е "Столична мечта" за други. Колко са дошли в София (или в "големия град") и са купили къща кеш? Не се връзвай на бот-а ;)

Хубава и добре плaтена работа може да се намери и без необходимо образование. Но трябва някой да удари една ръка или да сте в точното време на точния момент. Няма две еднакви съдби.
Последна промяна BMW_POWER на 31 Май 2021, 1:23, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 30 Май 2021, 23:28

Bogat-Beden написа:
alx написа: Мой приятели- семейство дойдоха преди 3 години. Живяха при мене 6 месеца докато разберат кое как. …
Голям жест, не знам дали са ти приятели, но ти явно си им, дано го оценят.
Аз съм правил подобни глупости и сега се псувам само, не бих си мръднал пръста, ако мога да върна времето назад...


... аз от както се помня все съм приютил някой/ някои и то не за месец/ два... преди много години живеех в мъничък двустаен и на канапето в "хола" "живееше" един приятел и така сигурно година...

никога не съм търсил реципрочност защото съм на принципа, че всичко се пише в големия тефтер... не съжалявам за нищо.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 31 Май 2021, 7:22

Като цяло често българина иска помощ, но когато я получи става нагъл или по-скоро неблагодарен и това е горе долу в 50% от случаите.
Помагал съм по-скоро с информация, придружаване по разни институции и т.н., без живеене и пари, повечето са оставали доволни, но последният случаи ми беше за последно.

Появи се някакъв даже не помня откъде, обещах му да му помогна с номиниране на апартамент под наем, в който да влезе директно от летището-дойде с три ръчни куфара за двама възрастни и дете.
Само това ебеш повече от всичко което бях правил преди това, да уговоря хора, да му дадат апартамент без да са го виждали, без да има документи на нормална цена и т.н.
След това ходене по банки, вадене на сметки, вадене на документи за да е легален, КАТ, търсене и купуване на кола, телефони, интернет и т.н.
Последва записване на детето му в училище и т.н. и т.н., всеки можеше да му вземе няколко хиляди за всичко това и вероятно тогава щеше да е много доволен.

Накрая взе да се сърди, защо нета бил бавен, защо колата не била много хубава и разни подобни и беше отсвирен веднага.
Да ми звъни все едно съм му длъжен и само да ми казва кое не е добре и не му харесва, все едно аз съм му подчинен и ми се кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 01 Юни 2021, 17:56

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 06 Авг 2021, 22:18

Мончета, знам, че ще се почне псуване..
Обичам много тая земя. Дължа и на държавата, по моя преценка.
Но ми се струва, че дори моите евентуални издънки няма да доживеят нормален живот тук.
Слави, Христю, и други тиняци, да не говорим за други..
Някак виждам си децата слуги на тея върховни предатели и подивявам..
Да кажем, че се установиш някъде, където не ти пука кой какъв е, само с носталгия евентуално пратиш някой лев
Не е ли най-добре за всички?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от drifty » 07 Авг 2021, 11:27

Слави, Боко, който и да сложиш там, народа е толкова изостанал, че нищо няма да се промени. Покрай реставрацията на симсонката търся доста части, само с примати общувам, тия и най-добрия политик да им туриш за вожд, нищо няма да се промени. Простотията, малоумщината и т.н е повсеместна. Първо хората трябва да се променят..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 07 Авг 2021, 11:37

Битието определя съзнанието . Колкото и да не ви харесва това е основен постулат на материализма и няма измъкване . Докато ровим в кочината за някоя обелка от картоф дето ни фърлят стопаните все така ще е .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 07 Авг 2021, 11:42

Мдам..
Просто си мисля, че навън мога да съм по-полезен за България повече, отколкото тук.. :dunno:
Дрифти, мен също простащината и приматите ме вбесяват, както и комплексарщината.
Знам, че са човешки черти и се срещат навсякъде, но при мас са сякаш в култ и норма на едва ли не правилно поведение :banghead:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от vvasilev1 » 07 Авг 2021, 19:12

Мисля, че навсякъде има примати и затъпели индивиди, дори и в държави с висок стандарт.

Моята теория е, че просто в България проблема се крие в неработещата съдебна система.

С работещи съд, прокуратура и полиция много бързо ще се нормализира всичко.

Ама липсата на контрол и справедливост привлича утайки към върховете.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 07 Авг 2021, 19:27

Така е, колкото и да мразя оня строй, той поне показа, че и у нас може да има ред.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Borymeckata » 07 Авг 2021, 19:40

Пичове, първо и последно мнение пиша в "емиграцонната" тема. Аз съм се родил тук и тук ще ме погребат. Акъл на никого и за нищо не искам да давам... само един съвет, от позицията на 54 години житейски опит: не се самонавивайте! При такива важни решения и радикални промени в живота, изключете емоциите, доколкото е възможно.
Нито тук е толкова гадно, нито "на запад" са цъфнали и вързали. Преценете трезво, мислете в перспектива и не правете прибързани движения, за които да съжалявате после. Само това искам да ви кажа и ... късмет ви желая, най-искрено, каквото и да решите.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Jordana » 07 Авг 2021, 19:46

Ние нямаме модел който да следваме . Въртим се в омагьосан кръг 30 години . Каквото и добро да е имало през соца то стана неприемливо заради пропагандата и новия обществен договор - парите решават всичко . Междувременно държавата придоби облик на шуробаджанашко корумпирано котило от соца вместо да влезе в ролята си на гарант за социалния просперитет на нацията . Българина трябва задължително да отиде на запад малко да поработи и да поживее по техния тертип за да разбере че не всичко е лошо тука и не всичко мед и масло там .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 07 Авг 2021, 21:02

Аз имам солидна база за сравнение там / тук, от личен опит. Като това "там" е от три различни места.
Може би който няма такава база, тук му се струва даже добре.. :dunno: , или са му ниски критериите за качество на живот.
Ясно е, че няма решение без минуси, въпросът е да се чувстваш в мир със себе си, без да пречиш на други.
Инак самозаблуждението притъпява болката от непълноценния живот, ама не в достатъчна степен..
А животът е кратък, един и само твой.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook