... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от slatanic » 16 Дек 2021, 21:20

Честно казано с моето тенпо май е нужно да ударя задната. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 16 Дек 2021, 21:55

Тия уроди нямат нищо общо (имам предвид като поведение и отношение към околните) с испанци, италианци, руснаци, украинци, френци, балтийци, сърби, американци, аржентинци, гърци и всички други народности, с които съм работил. До един са нагли, надути и високомерни, дори надменни. Нищо като нормално човешко общуване не съм успял да постигна с някой от тях

В първия момент логичното решение изглежда да им предложиш пушена сланина в знак на добра воля и гостоприемство от туземното население . Ноооо...послеее, после си помислих че не е чак толкова добра идея , ще трябва после да пращаш сланина в Англия години наред . Така че да бъдеш темерут си има плюсове в днешно време има си и минуси ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2021, 22:11

Две мнения от "американци"... едва ли са меродавни за "колониите". В САЩ поданниците на НВ едва ли се държат като в България. Тук правят и приказват каквото и както им хрумне и винаги им се разминава. Срещу нашия британец HSE Officer (отговорник по ЗБУТ при нас) имаше официално оплакване за расистки изказвания и обиди (?!?) от страна на Изпълнителя (доколкото разбрах, псувал някакви турци и цигани, ама те пък за беля поне това разбрали от английския... ) и пак се извлече някак копелето. Ясно ви е, че в международен консорциум всеки българин за такова нещо ще изхвърчи на секундата... :dunno: :dunno:

А, сланина ядоха всички, нали е на аванта.... Аз им я обявих като smoked pork fat и не пропуснаха да ометат няколко парчета. Шотландецът се похвали, че и те имали пушен бекон и бил много хубав, ама не рискува да донесе. За разлика от испанеца, който редовно мъкне хамон, чоризо, сачичон, едни тънки наденици не помня как им викаше, друго едно като пастърма и няколко вида жълто сирене. Другият испанец (всъщност аржентинец) беше станал нощеска и приготвил У тях някакви емпанадас и ни ги докара още топли с такси. Наистина бяха много готини и сериозно мислех дали да не отворя една бутилка домашно, дето ми се търкаляше в Сузи. Ама сутринта в 8, средата на седмицата... някак не идва да пием на строежа. Все пак - национален обект... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от nickstorm » 17 Дек 2021, 2:17

.
Последна промяна nickstorm на 08 Яну 2022, 23:12, променена общо 1 път
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от ivanski_2 » 17 Дек 2021, 7:25

nickstorm написа:Не е "сачичон" а салчичон, нещо от типа на нашата наденица ... Испанците си жулят вино по строежите на обедните почивки, виждал съм ги дори и лятото. Отиваме в най-близкия бар с обедно меню и почти винаги си поръчват и "вино де меса", сиреч трапезно вино и им носят една кана и всеки си сипва колкото иска....
А ако не е вино, ще е "каня"- малка наливна бира....

Работил съм и с англичани... Тези, които бяха само англичани във фирмата идваха последни на обекта, но за сметка на това си тръгваха първи в 16'00 :mrgreen: Всеки час се правеше пауза за чай с бренди или ром? и музиката до дупка...

А, и лично за мен британци са само нагличаните.... Ирландците, шотландците и уелсците за мен са си отделни нации и са ми безкрайно по-симпатични от нагличаните...


Аз като прекосявах Испания ми направи силно впечатление, че аз бях един от малкото които пие кафе в 9:30, в местните барове където влизах за кафе пиеха бира, и даже ме гледаха интересно( може и зареди голямата раница да е било де, не знам), но не видях нито 1 местен да пие кафе по това време, иначе ги разбирам до някъде цените им бяха почти еднакви (+-1евро) :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 17 Дек 2021, 9:20

nickstorm написа:Не е "сачичон" а салчичон, нещо от типа на нашата наденица ...

Салчичон, да. И едни тънки и твърди наденици, нещо като нашия "Петрохан", викаше им фует.
В това отношение испанците май са като нас - нищо не се изхвърля от прасето... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от TNT » 17 Дек 2021, 9:37

ivanski_2 написа: иначе ги разбирам до някъде цените им бяха почти еднакви (+-1евро) :mhihi:

То и тук така стана. На доста места капучиното е по-скъпо от наливната бира :lol:

При мен има страшно много работа и броя дните до празниците :help: Така се завъртяха нещата, че не съм почивал от август. Поне догодина ще имам отпуска като за държавен служител с много стаж :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от ildivvy » 17 Дек 2021, 12:42

При нас започна зимната профилактика и съответно внедряването на нови съоръжения и 'оживяването' на нови проекти! Дано да остане време и да почивам през някой от празничните и почивни дни...!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Don_Diego » 17 Дек 2021, 13:37

При мен мина зора, наваксах с всичко дето бях забатачил докато бях болен. Успях и рано-рано да отметна корпоративните подаръци и тези за служителите. Остана само малко документална бумащина да свърша, но няма да си давам зор с нея. Ще икономисам няколко дни от отпуската покрай празниците, та следващата година ще имам над 2 месеца отпуска сумарно :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от drifty » 17 Дек 2021, 16:28

Borymeckata написа:всички ли британци са такива дървеняци или аз съм изтеглил късата клечка с моите?


Неслучайно тук им викаме нАгличани. Абсолютни боклуци са. Работил съм 6 години във фирма, която оперира основно в Лондон, с доста нагличани съм говорил, повечето са без коментар. Тук таме се намират и пичаги, ама масата са точно такива, каквито ги описваш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от badboy21 » 17 Дек 2021, 22:46

Колега Borymechkata,като човек,общуващ всеки ден с англичани,ще кажа,че много си прав.Принципно,ако си кадърен,и си вършиш добре работата,се държат много добре с теб,дават ти възможност за кариерно развитие,но като цяло са доста лицемерен народ.Колко домашна ракия са ми изпили :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,а да не говорим как я пият в комбинация с някоя от наще салати,и мезе :clap: :mhihi: Като сме на пъб целия тийм,се отпускат да почерпят,но това е рядко....Истинския рижав добродушен англичанин,с каскета на главата,и бруталния им хумор може да се срещне някъде в провицията,но не и в големите градове тук...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от steeN » 19 Дек 2021, 14:42

Англичаните имат останала гордост от Британската империя, малко като нашето България на 3 морета, та ако погледнеш от тази гледна точка може и да им влезеш в начина на мислене. Една голяма допирна точка със средностатистическите българи е темата колко са "тъпи американците". Та Боримечка подпитай ги някой път за майтапа и може да уцелиш да се отпушат, нямат спиране :mhihi:.

Иначе има големи културни разлики в тия неща. Англичанин като има рожден ден (примерно) не черпи той... а го черпят гостите му... така е прието... затова се получават такива сконфузни ситуации, понеже и на двамата ви липсва контекста. Та ако си поговорите по темата може да се окаже, че и той те смята за дърво щото не го черпиш и да вземете, че да се разберете :) И е вярно, че англичаните (а и практически всички националности) в Англия, САЩ или България се държат различно. Скачат според аршина все пак :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 19 Дек 2021, 14:54

Бог да пази кралицата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 19 Дек 2021, 15:12

Аз с НВ нямам проблеми.
Само с поданиците й... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 23 Дек 2021, 23:10

Днес надминах себе си по дивотия... Викнаха ме сутринта да приемам кофража и армировката на едни стени и си оставих ръкавиците във фургона. Дебели кожени ръкавици с подплата... Катерих се по металните скелета с голи ръце. :kuku: :kuku:

Не помня кога за последно са ми измръзваши така жестоко ръцете - може би в казармата. Кожата ми буквално залепваше за заскрежения метал... Интересно наблюдение - по-гадно е в студа да пипаш алуминиеви елементи, отколкото стоманени.

Има ли и други работещи на 29, 30 и 31-ви? Аз съм набачкане, макар че площадката ще бъде затворена. Но... поне ще ида да обиколя.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook