... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 26 Ное 2021, 8:24

BMW_POWER написа:Шефовете ми са тотални дебили. Продължавам да си прося да ми запишат час, за да ми сменят зимните гуми. Ето с какво карам

viber_image_2021-11-25_11-57-06-879.jpg


Ще уточня, че това са остатъци от зимни гуми. Тримата идиоти, които са карали колата преди мен не са следили за налягането и то си личи. Та днес се прибрах у дома, (хапнах) взех си електрическия пистолет, гущера и за 10мин обърнах предните и задните. В задните има някакви остатъци от живот. Лошото е, че се появиха страшни вибрации при скорост над 80км/ч. Викат ми, вземи някоя от другите две коли. Ама в тях всичко лепне. СТРАШНО Е!!! Бях две седмици ваканция и моята кола никой не я е измил нито отвън, нито отвътре. Имам мокри кърпички. Изтрих волана и показах какво падна на манагерката ми ... Ефект никакъв. Когато съм на бачкане никой не ми пипа колата, но като ме няма и хиените налитат.
Животни :bang:

Винаги съм смятал че подчертаното не може да бъде в едно с изречение с "Канада" ...но явно човек се учи докато е жив :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 26 Ное 2021, 10:45

Дано Зак не следи темата - според него такива неща се случват само на "територията"...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от EBEEMVACIA » 26 Ное 2021, 12:57

Bogat-Beden написа:
EBEEMVACIA написа:да врътна 20км пеша градско не е зле на почивки.
за повечето хора не е майтап, това са близо 4-ри часа плътно... Само във Варна съм го правил аз ( поне в градски условия де, природа не броим)

http://www.planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13422
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от steeN » 27 Ное 2021, 10:51

Borymeckata написа:Дано Зак не следи темата - според него такива неща се случват само на "територията"...
Край :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 01 Дек 2021, 14:16

Купих си две зимни гуми, защото едната от моите се е поизкривила с годините и издава гадни звуци. Взех ги -25% и отделно -$20 на бройка, защото е Кибер Мъндей. Та отивам да си ги взема и гледам едно БМВ, покрито с прах и бележка предупреждение, че няма право да паркира нощем там. И това отпреди две седмици. Питах ги, дали са се обаждали в Полицията, не са. Взех си гумите (едната ще я сменям, защото не ми харесва ДОТ-а и звъннах на неспешен телефон (911 е само за спешни случаи). Полицаите дойдоха за няма и пет минути. Благодариха хората и направихме щастлив някого.

viber_image_2021-11-30_12-56-57-564.jpg


viber_image_2021-11-30_12-56-57-458.jpg


Не водя сметка, колко откраднати коли съм намерил. Изоставените са повече от десетина годишно. Някои от тях са доста лъскави. Едната беше такси Додж Караван. С рампа за инвалиди, преправн специално. Струва доста пари. Оставил я пред един блок и си отишъл в неговото кънтри. Отиде на скрап :dunno:

А, и да се похваля. Имам нови зимни гуми на служебната :lalala: :lalala: :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от EBEEMVACIA » 03 Дек 2021, 6:59

цяла седмица разстройство...отивам пак на аптеката и оная ми изтърси-ето лопедиум,НО ВЪРВИ С ОЩЕ 3 СПОМАГАТЕЛНИ ЛЕКАРСТВА.........аз и отговорих това като бустерните дози васкина ли стана :dummy: ....оная даде заето :bang: :!:
естествено взех само лопедиума :idea:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 07 Дек 2021, 10:33

Тук започна да вали вчера следобяд, вечерта и цялата нощ валя и в момента продължава. И не да кажеш леко да ръми, ами си вали яко...

На строежа е кал до колене и всички са се изпокрили по фургоните, и аз включително. Като цяло днешният "работен" ден е пълна безсмислица и губене на време. Вместо да спиш у дома - дремеш във фургона. Капките така приспивно чукат по ламарината, а ти си метнал крака на бюрото, загърнал си се в шубата и така се унаааасяш... :wave: :wave:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от vicho » 07 Дек 2021, 13:19

Borymeckata написа:а ти си метнал крака на бюрото, загърнал си се в шубата и така се унаааасяш... :wave: :wave:


a надничката си течееееееее :bchug: :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Don_Diego » 07 Дек 2021, 13:58

Останах си вкъщи, че имаше някакви лични неща за оправяне...съжалих, че не слязох в офиса. С две думи - скъсах си нервите.
Платих и данъците на 8цата и Zката, та съм и беден вече :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2021, 11:27

Ще използвам тази хубава тема да попитам нещо. Почти винаги съм работил с чужденци, особено последните години. В момента съм единствен българин в сайт тима, като в целия консорциум сме трима - четирима. Предполагам, че и доста от вас са работили с чужденци, та искам да попитам: всички ли британци са такива дървеняци или аз съм изтеглил късата клечка с моите?

Тия уроди нямат нищо общо (имам предвид като поведение и отношение към околните) с испанци, италианци, руснаци, украинци, френци, балтийци, сърби, американци, аржентинци, гърци и всички други народности, с които съм работил. До един са нагли, надути и високомерни, дори надменни. Нищо като нормално човешко общуване не съм успял да постигна с някой от тях.

Тук на площадката имаме нещо като традиция - когато някой иска да почерпи, слага каквото е донесъл на голямата маса в митиг руума и обявява по фургоните: Колеги, заповядайте! Та "поданниците на Кралицата" пристигат сред първите, ядат, пият и си заминават. Не се сещат поне да попитат кой черпи и защо, да поздравят човека... Съответно никой от тях никога не е черпил, по какъвто и да е повод. Опитвал съм да им обясня същността на понятието "черпене" - че това означава безкористно да направиш нещо хубаво за околните. Изобщо не схващат идеята... За тях черпене значи да се натъпчеш на аванта, когато ти падне, но никога да не си ти черпещият. Поправете ме ако греша, но май в английския език изобщо няма дума или израз, аналогичен по смисъл на нашето "черпене"? Имат нещо като "да ти поръчам пиене" и "да ти платя вечерята", но сами разбирате, че изобщо не е същото... :dunno: :dunno:

В работата е същото - гледат само себе си, да не би случайно да се прецакат нещо. Смятат, че ти си длъжен да се съобразяваш с всичките им идиотщини, едва ли не - да ги обслужваш. Един шотландец ме караше да му продавам колата , която си купил тук, в България, карал я няколко месеца, ама вече не я иска. И чак се сърдеше че нямал оферти, като цената си я определи самият той. Тоя същият докара две бездомни кучета и си ги гледаше във фургона на площадката (5,00 / 2,50 метра, трима човека вътре) без изобщо да му хрумне, че би било добре поне да попита: Абе колеги, мисля да докарам тук две псета от улицата, вие какво мислите? Едното ми обърна компа и изгриза кабелите, добре поне, че не го преби тока. Другото изяде обувките на испанеца...

Та това исках да попитам, за "сверяване на часовника" - вашите впечатления от британците какви са?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от peshehodetz » 16 Дек 2021, 15:09

Borymeckata написа:
Та това исках да попитам, за "сверяване на часовника" - вашите [b]впечатления[/b] от британците какви са?



Същите че и по зле идват тук при нас някакви, че при тях няма много работа и все нещо недоволстват. Това не правели така, онова правели иначе в Англия, еди какво си било еди как си при тях. Ми като не ти харесва ходи си в Англия, чий го дириш в щатите тогава. Личното ми мнение е че французите обаче са по зле.


P. S. Колега, какво стана, нали щеше да пускаш спам тема, ако модераторите не го направят до определана дата ? :) :( :( :) :)
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 16 Дек 2021, 17:24

Викам направо да почваме в темата за криптовалутите. Там и без това само безсмислици се пишат - за мечки, бикове и крави, за холдери и трейдъри, такива дивотии... Пък и малко да живне темата, че в последно време нещо позамряла ми се вижда - липсва оня ведър оптимизъм отпреди месец - два... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Kroki » 16 Дек 2021, 17:39

Запознах с един колега от форума, дойде да си купи некви неща. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от madafaka_donkele » 16 Дек 2021, 20:01

Borymeckata написа:всички ли британци са такива дървеняци?


Всички, всички, особено тези, дето са 30 и нагоре годишни :mhihi:

Иначе да се пофаля, днес отметнах 5 тона работа - мигрирах 1000+ сайта от lets encrypt към локална PKI, която пак лично сътворих върху CentOS, като цялата реална миграция я скриптирах и съответно си мина хафтоматик :mhihi: 1000 и кусур сайта минАха без какъвто и да е downtime. Оказа се, че ще трябва и за новите да се прави автоматизация през едни hook-ове, та и за него направих скрипт и вече целия SSL-ски цикъл ми е напълно завършен и най-важно автоматизиран. Общо над 1000 реда код се получи, ама пък стана много кадърно, че даже и джиджано :guitarist: Заслужено си сипвам чивасчето :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от alx » 16 Дек 2021, 21:08

Borymeckata написа:Поправете ме ако греша, но май в английския език изобщо няма дума или израз, аналогичен по смисъл на нашето "черпене"?


i am treating е точно "черпя" (безкористно или користно)...

иначе по темата - всяка нация си има "ритъм" - и британците са така - но с тях трябва малко по-бавно, по-отчетливо да се действа - не са душа хора и не обичат рязките мисловни завои... малко са дебилни по нашите стандарти, но и с тях може да си изкараш добре до колкото свалиш една- две предавки надолу...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook