... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от slatanic » 13 Сеп 2021, 19:51

4:40 нахраних кучето като всяка друга сутрин,че гадта става като по часовник в 5 часа да яде.. :dunno:
5:15 излязох.
5:30 бях заредил нафта и излязъл от София.
Баничарката държи 3К оборота за два часа и малко без проблем с чистак новата турбина. :ok:
И после....си ева мамата от работа до 18:00 следобяд... :mhihi:
Равносметката е че много са дигнали нафтата и баничката харчи 10+ /100КМ при 3000оборота.Ма пуст дизел 2литра.Хубаво върви... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 13 Сеп 2021, 20:46

Днес станах в 5:30, както всеки понеделник. След около час мотаене из дома подпалих Сузи и двамата се устремихме към площадката на НХ РАО. Пристигнах без произшествия към 7:30 с идеята в 8:00 да започна усилена трудова дейност. Обаче - ИЗНЕНАДА! Разбира се, неприятна... Понеже Изпълнителят е изостанал фатално от графика (а тоя график самият Изпълнител си го актуализира всяка седмица и пак никога... не че не е верен, а дори и не изглежда реалистично... ), щял да започне работа на строежа на две смени, а на някои подобекти - и на три смени (?!?). Сега по мое виждане, 60 души работници, дали ще бачкат всичките на една смяна, по 30 на две смени или по 20 на три... разлика няма, ама нали трябва да се отчете дейност...

Та се оказа, че покрай Изпълнителя и ние вече работим на смени, засега само на две. И според някакъв измислен график, нахвърлян на коляно някъде около обяд, аз се оказах втора смяна от 14 до 22 часа и работното ми време реално още не е започнало, нищо че се бях довлякъл на площадката още в 7:30... Графикът беше така прецизно "нагласен", че накрая на месеца имах 5 (пет) работни дни в повече, без никаква компенсация, като говорим не за нормални работни дни, а за нощни смени и бачкане през уикендите, дори и на 22-ри, която светла дата за нас (българите) се води национален празник, но турският бачкер не я уважава...

Накратко, в 14 часа "започнах" работа, а преди малко се довлякох като пребито куче в апартамента. Тази седмица съм цялата втора смяна до 22 часа, включително и в петък, когато трябва да се прибираме със Сузи. Изобщо... купонът тече със страшна сила на строежа. Единственото хубаво нещо в цялата шантава история е, че поне утре сутринта няма да ставам рано и ще мога да се наспя.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2021, 21:30

За 5к заплата трябва и нещо да се свърши , не мое само бира у фургона :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 13 Сеп 2021, 21:54

Луд ли си бе, кой ще бачка за 5 бона - това са някакви увеселителни суми, хората за един парфюм и бутилка уиски повече дават... :kuku: :kuku:

Аз следя форума и знам, че за по-малко от 10К не си струва да излизаш от дома си, вече към 15К чисто се приема за усовлетворителен месечен доход... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от slatanic » 13 Сеп 2021, 21:58

К е съкращение за мъжки полов орган сигурно, че тия заплати къде ги дават тука така не знам. :ok: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Е.Димитров » 14 Сеп 2021, 7:52

Значи, постъпих като нормален средно/ниско статистически българин и направих следните неща:
Първо- взех си отпуска за да свърша работа, разбира се, както всеки българин, какъвто 101% съм и аз, се направих на "слива" и слях официален празник с отпуска, по този начин прецаках колегите...всъщност не успях. Оказа се, че и 90% от колегите ми са 101% българи и те се направили на "сливи". Началника не видЕ тоя проблем при одобряване на отпуските, защото беше болен.
Второ-Като типичен средно към ниско интелигентен българин, реших да направя нещо, което не е моя работа, не съм правил но разбира се разбирам и "кой бе, аз ли?!" Започнах да оправям покрив на една пристройка 25м2.
Повиках един работлив от малцинствата (има и такива) , който пък повика брат му и жена му със задача, да свалят старият покрив с акуратност и бързина, все едно го крадат! Покрива беше долу за 5 часа.
Това се случи в неделя 05.09.2021.
В понеделник започнах същинската работа по направата на три (3) скатен покрив.
По-добре да бях на работа, като замествам всичките си колеги...
Значи, в главата ми изглеждаше по-бързо и лесно , на практика още във понеделник към 14 часа мислех да зарежа селският живот и да се завърна в лоното на цивилизацията в големият град.
Жената обаче не иска (нормално, не е на покрива).
Завърших го за 6 дена, от конструкцията до битумните керемиди.
В очите на жена ми съм герой...но няма да се случат онези неща, дето си фантазирам :mhihi:
Положителните неща:
Първо, свалих няколко килограма, хванах тен и заякнах.
Не положителните неща - всичко ме боли от косата на долу, а не съм се преуморявал, защото по природа ме мързи.
Остана ми още 1 м2 да покрия от покрива , обаче не мога...на тоя етап.
Оказа се, че отпуските и почивните дни на село е по-натоварващо от колкото една натоварена работна седмица.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от slatanic » 14 Сеп 2021, 12:56

Ти си открил топлата вода Колумбе!!! :mhihi:
Аз докато почивах копах канали, шахти, паркоелементи,
покрив правих,сондажа си сменявах помпа и еърлифт си играх,
при сестра ми парното правих,радиатори слагах,корнизи, бойлер,
смесители и контакти и ключове.
Ма си починах де. :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2021, 13:00

Да, тези очаквания да си "починеш" няколко дни на село... обикновено завършват с тен и мускулна треска.

Открих няколко сериозни предимства на това да бачкаш втора смяна от 14 до 22:

1. След като се наспиш и се излюпиш около 8:30 - 9:00, разполагаш с няколко часа и енергия да свършиш доста лична работа. Светло е, всички магазини и институции работят, а ти си се наспал и се чувстваш пълен с енергия - перфектно!

2. Избягваш трафика - около 14 (на отиване) и 22 (на връщане) няма никой по пътя;

3. Всички технически срещи, инспекции, комисии, съвети и други шитни са преди обяд - пропускаш ги;

4. Шефът ми кара първа смяна - разминавам се с него на портала и после съм волен като птичка;

5. Повечето работа реално е свършена преди обяд и след 14 само се имитира дейност - съответно и аз само се размотавам;

6. Не е нужно да се напиваш на работа - можеш да си се напиеш като човек в къщи и после да идеш пиян на работа.

Изобщо, засега само позитиви констатирам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от anttonev » 14 Сеп 2021, 13:35

Аз за това в болницата взимам предимно втора смяна. Сехсът е минал сутринта, кой евал, евал, и следобед отивам, правя си кафе, оглеждам си задачите и винаги по-сериозните са свършени вече или друг ги е взел, защото е бил първа смяна. :mhihi:

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2021, 15:14

Медицинските сестри не одобряват секса преди нощна смяна :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от barty » 14 Сеп 2021, 18:38

Готиното с вторите смени го разбрах преди 20г докато работех по хотелите. Всичката работа е свършена вече.
И друго нещо разбрах: никой не искаше нощните смени а аз с удоволствие ги поемах :mhihi:
Предимства бол :ok:

Вчера направих едно бързо ходене София- Видин но абсолютно нищо не свърших :banghead:
Днес София - Велико Търново, като работата беше свършена за 15 мин. Останалото време в път... :driving: ииии един чипс изяден по пътя.
ПС: вече няма къде едно шкембе чорба да се изяде, всичко по пътя затворено или само някакви кюфтета и кебапчета пробутват :ranting:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от ildivvy » 14 Сеп 2021, 18:56

Е.Димитров написа:Значи, постъпих като нормален средно/ниско статистически българин и направих следните неща:
Първо- взех си отпуска за да свърша работа, разбира се, както всеки българин, какъвто 101% съм и аз, се направих на "слива" и слях официален празник с отпуска, по този начин прецаках колегите...всъщност не успях. Оказа се, че и 90% от колегите ми са 101% българи и те се направили на "сливи". Началника не видЕ тоя проблем при одобряване на отпуските, защото беше болен.
рирода ме мързи...


Странно :mhihi: :mhihi: ! Аз пък, като един средно- и над- статистически интелигентен българин бях прецакан (направиха ме на слива) от колегите си и не можах да излезна в отпуск сливайки каквото и да е! Резолюция от началника - Няма кой да работи :shock: :shock: :shock: ! То и през другото време нямало, та все едни задачи ми се 'падат', но ... аз ще ги оправя някой ден! Имам предвид началника и колегите... средностатистически българи!

Аз пък бера ядове с едно съоръжение, което вграждаме в една машина! Уж било важно и приоритетно, а само аз се пъна! Няма конструктор, няма и механик...Ами утре и аз няма да ида и да се оправят и без електрончик... Щом може без тях, значи може и без мен - това сочи простата ми логика :ok: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2021, 20:00

Втора смяна е върхът!

IMG_20210914_201610_copy_1945x1461.jpg


:yes: :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от slatanic » 14 Сеп 2021, 20:06

Утрепаха се от работа тия хора бе.... :ok: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2021, 20:15

Мдаа... Очаквайте скоро - на три смени!

Хайде, привършваме за днес.
IMG_20210914_212804_copy_1887x1417.jpg


Утре - пак! :yes: :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook