За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 17 Юли 2022, 2:43

Покрай мазалото по летища, отменени полети и загубени багажи, народът е започнал да слага GPS тракъри в багажа, за да знае къде са му нещата. Използвали са и тракъри на основата на Bluetooth които са AirTag от Apple, SmartTag и Tile от Samsung.

https://toronto.ctvnews.ca/young-scouts ... h5jWXqnWf0

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 24 Юли 2022, 17:15

Вчера си говорим с една позната в Германия. Разказахме си за премеждията с WestJet. Ако на някого се наложи, изобщо не препоръчваме използването на канадски авиокомпании. Комбинация от високи цени и трагичен сервиз. Тя каза, че не препоръчва Луфтханза. Нискотарифните ги оставам на вас. Днес тук излезе следното в пресата:

Here is the front page of the Ottawa Sun for Saturday, July 23, 2022.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 24 Юли 2022, 18:52

BMW_POWER написа:Вчера си говорим с една позната в Германия. Разказахме си за премеждията с WestJet. Ако на някого се наложи, изобщо не препоръчваме използването на канадски авиокомпании. Комбинация от високи цени и трагичен сервиз. Тя каза, че не препоръчва Луфтханза. Нискотарифните ги оставам на вас.


Пак си неподготвен :clap:

Виж картинката е тука, а познай коя компания има най-малко анулирани полети, като % от всички.
https://www.euronews.com/travel/2022/07 ... hts-this-s

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2022, 1:13

alekangg написа:
BMW_POWER написа:Вчера си говорим с една позната в Германия. Разказахме си за премеждията с WestJet. Ако на някого се наложи, изобщо не препоръчваме използването на канадски авиокомпании. Комбинация от високи цени и трагичен сервиз. Тя каза, че не препоръчва Луфтханза. Нискотарифните ги оставам на вас.


Пак си неподготвен :clap:

Виж картинката е тука, а познай коя компания има най-малко анулирани полети, като % от всички.
https://www.euronews.com/travel/2022/07 ... hts-this-s


Неподготвен съм, защото нямам досег до нискотарифни авиокомпании и не съм ползвал услугите им никога. В Европа не съм летял от 2015г.

Това с ръкопляскането не го разбирам :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 25 Юли 2022, 8:18

BMW_POWER написа:
alekangg написа:
BMW_POWER написа:Вчера си говорим с една позната в Германия. Разказахме си за премеждията с WestJet. Ако на някого се наложи, изобщо не препоръчваме използването на канадски авиокомпании. Комбинация от високи цени и трагичен сервиз. Тя каза, че не препоръчва Луфтханза. Нискотарифните ги оставам на вас.


Пак си неподготвен :clap:

Виж картинката е тука, а познай коя компания има най-малко анулирани полети, като % от всички.
https://www.euronews.com/travel/2022/07 ... hts-this-s


Неподготвен съм, защото нямам досег до нискотарифни авиокомпании и не съм ползвал услугите им никога. В Европа не съм летял от 2015г.

Това с ръкопляскането не го разбирам :OT:

Защото каза, че нискотарифните са извън класацията едва ли не, а то не е баш така както виждаш.
Зависи си от компанията, не каква е.
Първенците по отменени полети са бритиш, луфтханза и уизз за Европа. Като често след отмяна ти дават полет за след 3-4 дни и се надяваш да излетиш, ако пък няма овърбукинг.
Затова и цените са едни красиви в момента, масово има цени по 300-400 евро в посока в малка Европа.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 25 Юли 2022, 15:43

alekangg написа:
BMW_POWER написа:
alekangg написа:
BMW_POWER написа:Вчера си говорим с една позната в Германия. Разказахме си за премеждията с WestJet. Ако на някого се наложи, изобщо не препоръчваме използването на канадски авиокомпании. Комбинация от високи цени и трагичен сервиз. Тя каза, че не препоръчва Луфтханза. Нискотарифните ги оставам на вас.


Пак си неподготвен :clap:

Виж картинката е тука, а познай коя компания има най-малко анулирани полети, като % от всички.
https://www.euronews.com/travel/2022/07 ... hts-this-s


Неподготвен съм, защото нямам досег до нискотарифни авиокомпании и не съм ползвал услугите им никога. В Европа не съм летял от 2015г.

Това с ръкопляскането не го разбирам :OT:

Защото каза, че нискотарифните са извън класацията едва ли не, а то не е баш така както виждаш.
Зависи си от компанията, не каква е.
Първенците по отменени полети са бритиш, луфтханза и уизз за Европа. Като често след отмяна ти дават полет за след 3-4 дни и се надяваш да излетиш, ако пък няма овърбукинг.
Затова и цените са едни красиви в момента, масово има цени по 300-400 евро в посока в малка Европа.


Колега, къде видя да пиша, че нискотарифните са извън класацията? Търсиш под вола теле или правиш жалък опит за заяждане? Пак прочети какво съм написал. Летях последно преди две седмици и видях вакханалията по летищата тук. Затова и го пейстнах. Ще кача и снимки довечера с куфарите по летищата. Кошмар е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 26 Юли 2022, 8:40

Подчертал съм го даже от поста ти или не помниш и не виждаш?

Нискотарифните ги оставям на вас


Какво значи?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 27 Юли 2022, 12:50

alekangg написа:Подчертал съм го даже от поста ти или не помниш и не виждаш?

Нискотарифните ги оставям на вас


Какво значи?


Колега, това означава, че го "оставям на вас", за да допълните с информация, която имате. Аз нямам и никога не съм имал никакъв досег до нискотарифни авиокомпании. Тук практически такива няма.

Дано да си ме разбрал този път.

Апропо, да сте чули нещо за стачка на Луфтханза? Едно приятелче днес лети за София през Франкфурт.

И една интересна случка отпреди три седмици с колега на жената. Полет Отава - Монреал - Лас Вегас. Четири часа преди първия полет Еър Канада го отменя. Оттам следва "обади се на приятел" и доста бързо шофиране до Монреал, за да хванат втория полет. Успяват, защото дистанцията е само 200км. Ако беше през Торонто, просто си гориш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 27 Юли 2022, 15:14

BMW_POWER написа:
Колега, това означава, че го "оставям на вас", за да допълните с информация, която имате. Аз нямам и никога не съм имал никакъв досег до нискотарифни авиокомпании. Тук практически такива няма.



:confused: :confused: :confused: :confused:

Air Canada Rouge, Sunwing Airlines, Swoop Airlines, Flair Airlines, Canada Jetlines, Lynx Air, Southwest Airlines, Frontier Airlines, Sun Country Airlines, JetBlue Airways, Spirit Airlines, Hawaiian Airlines, Allegiant Air, Alaska Airlines.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 27 Юли 2022, 18:00

peshehodetz написа:
BMW_POWER написа:
Колега, това означава, че го "оставям на вас", за да допълните с информация, която имате. Аз нямам и никога не съм имал никакъв досег до нискотарифни авиокомпании. Тук практически такива няма.



:confused: :confused: :confused: :confused:

Air Canada Rouge, Sunwing Airlines, Swoop Airlines, Flair Airlines, Canada Jetlines, Lynx Air, Southwest Airlines, Frontier Airlines, Sun Country Airlines, JetBlue Airways, Spirit Airlines, Hawaiian Airlines, Allegiant Air, Alaska Airlines.


Air Canada Rouge. Единствената авиокомпания, която може да навре 400 човека в 737. При практически същата цена на билета, но само с ръчен багаж. Хлапето в средата, аз и жената със завъртяни към него крака, защото опираме в седалката отпред.

Sunwing са туристическа агенция. Полет и почивка на юг. Имат гаден навик да им падат системите и нито изпитал, нито те прибират.

Westjet. Две седмици ол инклузив в Доминикана, $1200. Само полет в двете посоки, $950.....

Дълга история :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 29 Юли 2022, 2:16

BMW_POWER написа:Westjet. Две седмици ол инклузив в Доминикана, $1200. Само полет в двете посоки, $950.....

Дълга история :wave:


Не се учудвам. Ако влезеш в http://www.expedia.com и си вземеш по отделно хотел, самолетни билети и кола под наем не ти мърдат минимум 50% отгоре ако същите неща ги вземеш в пакет.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2022, 2:47

Ето я прехвалената доминикана, дето попфолк фурийте се снимат по плажовете. Ама там, дето никой не показва.



Започвам от границата на Иберостар. Верига с претенции ...

В момента, в който си купиш билет и вече си оФса за стригане.

Ето едно аварийно кацане от вчера


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 29 Юли 2022, 10:02

и кво общо имаше плажа и хотела със самолетите не разбрах..
ако доминикана не ти допада - Две седмици ол инклузив в Доминикана, $1200 да разбирам със самолета, заповядай на родното Черноморие или където намериш за добре.

като цяло само скачаш от самолети, на лоу костове, сега плажове, че и хотели. Винаги си недоволен от всичко, ама си седиш там, защо ти си знаеш.
Или си прозрял, че където и да си, все ще си недоволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 29 Юли 2022, 12:58

С 1200 долара за две седмици на българското черноморие ще изкара...ама друг път :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 29 Юли 2022, 13:43

ildivvy написа:С 1200 долара за две седмици на българското черноморие ще изкара...ама друг път :mhihi: !


С включен самолетен билет :OT:

Сори за спама. Но често самолетните компании предлагат и екскурзии, така че сме си съвсем по темата. Аз почивах с West jet.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook