За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За самолетите

Мнение от alx » 05 Май 2023, 18:29

BMW_POWER написа:
alx написа:я кат си толкоз знаещ да те препитам- при положение, че самолета с попътен вятър вдигне над mach 1 земна скорост, но еър спийд е под mach 1- ще се чуе ли sonic boom?


Ти взе да се гъбаркаш с мен :mhihi: оценявам го :bchug: ще ти отговоря на въпроса с въпрос:

Самолет е вързан на стоянката. Ако на теория срещу него излезе вятър със скорост над mach 1, ще се чуе ли sonic boom?


не ти е хубав асоциативния въпрос защото на моя отговора е "не" а на твоя - "да" ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 05 Май 2023, 18:47

Асоциативен въпрос . Ако самолет лети от точака А до Б по екватора против въртенето на земята с постоянна скорост и друг самолет лети от точка Б до А по посока на въртенето на земята със същата като на първия постоянна скорост ...кой ще пристигне първи ? :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За самолетите

Мнение от alx » 05 Май 2023, 19:08

Jordana написа:Асоциативен въпрос . Ако самолет лети от точака А до Б по екватора против въртенето на земята с постоянна скорост и друг самолет лети от точка Б до А по посока на въртенето на земята със същата като на първия постоянна скорост ...кой ще пристигне първи ? :lol:


Асоциативен ще е ако отговора на твоя въпрос е “да” или “не” и взима под внимание скоростта на въздушни течения в гръб и фронтално на самолета…. А отговора на твоя въпрос нито е бинарен нито е свързан с течения и скорости.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 05 Май 2023, 19:08

Spunky написа:
Големия. Ходя често


Малко встрани, но може ли да препоръчаш някакъв хотел с плаж с хубав пясък, че на някои е доста каменисто, пък само там от всичките други хаваи не съм ходил, а ми е в списъка. Най-важното за мен е да има хубав плаж и да е на брега с изглед към океана, че не си падам да вися край басейните. То аз като ходя по хаваите прекарвам повечето време в обикаляне из островите, но все пак.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: За самолетите

Мнение от Spunky » 05 Май 2023, 19:26

peshehodetz написа:Малко встрани, но може ли да препоръчаш някакъв хотел с плаж с хубав пясък, че на някои е доста каменисто, пък само там от всичките други хаваи не съм ходил, а ми е в списъка. Най-важното за мен е да има хубав плаж и да е на брега с изглед към океана, че не си падам да вися край басейните. То аз като ходя по хаваите прекарвам повечето време в обикаляне из островите, но все пак.


Не мога, не съм бил в хотели там, а и няма много. Препоръчвам ербнб с гледка и мога да ти кажа най-добрите плажове, на които почти само местни ходят. Хаваи, за мен, не е лежане на плажа с коктейл, а за лежерно обикаляне на тоя рай на земята, с почти всички климатични зони, на всеки 10 мин каране.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2023, 15:29

На вас това ви е под носа. Аз прегледах полетите, под 20 часа в едната посока от моето село почти няма. Има, ама при едното имам 49 минути между двата полета в Сан Франциско. Не съм убеден, че ще успея да хвана връзката :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 06 Май 2023, 15:43

BMW_POWER написа:На вас това ви е под носа. Аз прегледах полетите, под 20 часа в едната посока от моето село почти няма. Има, ама при едното имам 49 минути между двата полета в Сан Франциско. Не съм убеден, че ще успея да хвана връзката :conf:



Редовно има супер цени от Канада за различни места, а това е повече от добро-бизнес класа до Хавана за без пари, с нормални дупки за прекачване. Има много дати за юли и август.

изображение_2023-05-06_164341429.png


За такива суми се лети през лятото в Европа с лоу кости..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2023, 16:20

Хавана не, ама отивам за две седмици края на юни и началото на юли в Куба ол инклузив са приблизително същите цени. Тази година ескурзиите на юг са с умопомрачителни цени. Един и същи хотел, едно и също време в Доминикана ми го дадоха приблизително +30% тази година. Доминикана са 100% мангали и излезещ ли извън оградата на хотела се натрисаш на долното


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 06 Май 2023, 18:13

Това е абсолютно нищо.
Иди в Мексико и ще видиш за каква мизерия става дума навред, включително в разни паркове на Юнеско..

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2023, 19:57

Мексико съм само Самолет - автобус - хотел - автобус - самолет. Навън не излизам.

Сега ще летя с "нискотарифна", доколкото на местните скъпчии може да се каже така. Ръчен багаж $40 ... Същата е и цената от Щатите насам. Само дено не споменават, че това са $40USD и по курса си идват $55.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 09 Май 2023, 2:47

peshehodetz написа:Бе все има усещането че когато летя от запад към изток винаги скъсява за разлика от обратното, ма де да знам, следващия месец пак ми предстои един тихо-океански полет та ще видим.


За тихоокеанските не съм сигурен, но SFO -> ZRH абсолютно винаги ми е около 1 час по-кратко отколкото обратно.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 09 Май 2023, 13:34

enigma написа:
peshehodetz написа:Бе все има усещането че когато летя от запад към изток винаги скъсява за разлика от обратното, ма де да знам, следващия месец пак ми предстои един тихо-океански полет та ще видим.


За тихоокеанските не съм сигурен, но SFO -> ZRH абсолютно винаги ми е около 1 час по-кратко отколкото обратно.
Нормално, на 10-12 часа има 1 час разлика обикновено.
Това е защото в единия случай се лети по посока на въртенето на земята, а в другия случай наобратно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За самолетите

Мнение от alx » 09 Май 2023, 13:41

alekangg написа:
enigma написа:
peshehodetz написа:Бе все има усещането че когато летя от запад към изток винаги скъсява за разлика от обратното, ма де да знам, следващия месец пак ми предстои един тихо-океански полет та ще видим.


За тихоокеанските не съм сигурен, но SFO -> ZRH абсолютно винаги ми е около 1 час по-кратко отколкото обратно.
Нормално, на 10-12 часа има 1 час разлика обикновено.
Това е защото в единия случай се лети по посока на въртенето на земята, а в другия случай наобратно.


Баси бисера… :mhihi:
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 14:32

Що се заяждаш :mhihi: Нещо за влиянието на слънчевия вятър няма ли да кажеш? Или за значението да се лети по или срещу Слънцето :smoke:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За самолетите

Мнение от alx » 09 Май 2023, 14:42

BMW_POWER написа:Що се заяждаш :mhihi: Нещо за влиянието на слънчевия вятър няма ли да кажеш? Или за значението да се лети по или срещу Слънцето :smoke:


Не се заяждам - заяждането е със зла умисъл, а на мене просто ми е смешно…. :lol:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Leon

Последни теми
Facebook