За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 14 Мар 2019, 2:26

Май имаше някъде такава тема, ама не можах да я намеря. Накратко:
Имам приятелче, дето е супервайзер механик самолетни двигатели в Ролс Ройс Монреал. За един час овъртайм прави колкото аз за ден ... Самолетен механик с повече от 10 години опит тук и над 20 в бг. Миналата година ми разказваше такива страхотии, че направо не е за вярване. Днес се случи следното:

March 13, 2019 – Boeing continues to have full confidence in the safety of the 737 MAX. However, after consultation with the U.S. Federal Aviation Administration (FAA), the U.S. National Transportation Safety Board (NTSB), and aviation authorities and its customers around the world, Boeing has determined -- out of an abundance of caution and in order to reassure the flying public of the aircraft’s safety -- to recommend to the FAA the temporary suspension of operations of the entire global fleet of 371 737 MAX aircraft.
“On behalf of the entire Boeing team, we extend our deepest sympathies to the families and loved ones of those who have lost their lives in these two tragic accidents,” said Dennis Muilenburg, president, CEO, Chairman of The Boeing Company.
“We are supporting this proactive step out of an abundance of caution. Safety is a core value at Boeing for as long as we have been building airplanes; and it always will be. There is no greater priority for our company and our industry. We are doing everything we can to understand the cause of the accidents in partnership with the investigators, deploy safety enhancements and help ensure this does not happen again.”
Boeing makes this recommendation and supports the decision by the FAA.


Източникът е повече от сериозен:

https://boeing.mediaroom.com/news-relea ... tem=130404

Та накратко, въпросът е следния:

Кой ще е следващия?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За самолетите

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2019, 6:03

Аз със самолети не летя, като доволно гледам разследване на самолетни катастрофи и само който не го е гледал няма и идея за какви тъпи работи се случва да паднат като фактора човешка грешка е в 90%-та от случаите, да не е и отгоре, било то заради грешка при самото конструиране, която се проявява след много, много години, при грешка в обслужването на самолета или при пилотска или нещо при предаването от кулата, но въпреки последнмата пилота пак трябва да направи грешка за да падне.
Иначе бих пилотирал някой бърз военен самолет с катапултче и парашут под мен. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: За самолетите

Мнение от onewg » 14 Мар 2019, 8:04

Маверик, за да караш самолет, първо ще те качат на по малък учебен, който няма катапулт със сигурност.. :lol:

Иначе ако си под 30 години и със добро физическо здраве, и имаш диплома поне бакалавър, можеш да си пуснеш документите за прием в армията като пилот къдет, имат нужда от пилоти нямат причина да ти отказват, току виж с новите еФки да те видим след години :) .. Ще се пенсионираш на 40 години с максималната пенсия, после можеш да се хванеш на LINE пилот :yes:


Колкото за катастрофите на двата 737 макс и на амазонският боинг, който падна скоро, имат много сходности...

Авиационни специалисти твърдят че, системата за предотвратяване на срив на потока която е направена да се задейства при ниски скорости, където е възможен срива, не работи коректно, забива носа на самолета надолу до откат, и пилотите не могат да си възстановят управлението, системата тотално ги пренебрегва...

Амазонският боинг, при заход за кацане намаля скороста до много ниска, и вместо да има вибрации на йока, самолета забива нос рязко надолу..

Двата мах 737 същата работа, при катерене на височина явно скоростта пада и системата се задейства...

И аербъс имам подобна система казва се TOGA ама преди това имаш светлинни и звукови индикации че ТОГА ще се вкючи....

А от боенг се правят на чукнати :nono: играят си с живота и здравето на хората... знаят че самолета има проблем, и сигурно си късат гъза в момента за да го открият, обаче същевременно излизат с твърдение че бил сигурен, и малко ъпдейтче щели да направят, няма проблем...
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 14 Мар 2019, 8:57

Темата е с голям потенциал и ще има страшни бисери, сигурен съм! :bowdown:
Като гледам и обичайните заподозряни вписват, та вадя пуканките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: За самолетите

Мнение от DLVasilev » 14 Мар 2019, 9:02

А така :mhihi: аз като механик ще последя малко :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 14 Мар 2019, 9:03

В първия момент помислих,че ще става дума за нашите нови бойни самолети,че там доста интересни неща излизат...До сега,колкото съм се возил в пътнически самолети,"Boeing"-а си изглежда доста 'дървеняшки' направен в сравнение с аналогичните "Airbus". Ако и механиката/електрониката им е така...лошо!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 14 Мар 2019, 10:08

Я кажете кое как е, кой от кой краде, коя марка е по-добрата?
Само се загатва за сега, чакам избухването.
И най-вече страшните истории от булгара в Канада.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 14 Мар 2019, 10:10

ildivvy написа:В първия момент помислих,че ще става дума за нашите нови бойни самолети,че там доста интересни неща излизат...До сега,колкото съм се возил в пътнически самолети,"Boeing"-а си изглежда доста 'дървеняшки' направен в сравнение с аналогичните "Airbus". Ако и механиката/електрониката им е така...лошо!

Ще поясниш ли какво за теб е дървеняшки и кое по-точно е по-дървеняшко спрямо Ербуса?
Единият горе писа, че не се качвал на самолети, но ги знае..., ти качваш ли се често поне и на какви?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: За самолетите

Мнение от streetz » 14 Мар 2019, 10:19

onewg написа:и малко ъпдейтче щели да направят, няма проблем...

Проблем няма, ама ще го оправим :D
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За самолетите

Мнение от Моджо » 14 Мар 2019, 10:59

Мани ги тия Боинги бе, тия са ВАГ - дървени, немат кожен салон, чадят, падат... Едни такива квадратни, таблото им пластмасово, ужаст :lol: :lol:
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 14 Мар 2019, 11:09

Моджо написа:Мани ги тия Боинги бе, тия са ВАГ - дървени, немат кожен салон, чадят, падат... Едни такива квадратни, таблото им пластмасово, ужаст :lol: :lol:

Наскоро слушах капацитет, който разказваше, че самолетите на компания ХХХХ друсали много повече спрямо други компании :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: За самолетите

Мнение от hell's angel » 14 Мар 2019, 11:27

Кажи са к'во видЕ през прозореца на МAX 8/9 - заеби ги капацитетите :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За самолетите

Мнение от Bogat-Beden » 14 Мар 2019, 11:43

Маверик, не знам дали знаеш, но статистически е по вероятно да ти падне тавана на главта, отколкото да пукнеш в авиокатастрофа.
Шансът за автмобилна е около 1/5000, за самолетна - около 1/ 11 милиона..
Иначе за да сме обективни, аз също не съм хич смел относно летенето.. :oops:
Другото гадно е, че при самолетна ужасът вероятно е по-голям, защото имаш секунди и/или даже минути преди удара.. При автомобилните ясно..
За Lion Air четох доста кофти неща, нямат право да летят над ЕС,имат почти всяка година инциденти, пилотите им били доста зле масово, но пък от друга страна са счупили световен рекорд, с поръчка от 230 Боинга, та има огромни финансови интереси и да видим какво ще излезе в крайна сметка. Все пак при етиопските май управлението е доста по-добро.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 14 Мар 2019, 12:00

alekangg написа:
ildivvy написа:В първия момент помислих,че ще става дума за нашите нови бойни самолети,че там доста интересни неща излизат...До сега,колкото съм се возил в пътнически самолети,"Boeing"-а си изглежда доста 'дървеняшки' направен в сравнение с аналогичните "Airbus". Ако и механиката/електрониката им е така...лошо!

Ще поясниш ли какво за теб е дървеняшки и кое по-точно е по-дървеняшко спрямо Ербуса?
Единият горе писа, че не се качвал на самолети, но ги знае..., ти качваш ли се често поне и на какви?


Впечатленията са ми само от салона,както може да се предполага... :mhihi: Имам предвид изработката на корите около люковете,капаците и самите шкафчета за багаж над главите,корите на седалките,заедно с мултимедията на тях...самите седалки,материалите в салона и т.н. си личи,че са по-кофти,недомислени някак.Изобщо,цялостното впечатление е някак "по-грубо" и "старовремско".В Еърбъс-а си личи по-класната изработка и материали! За механиката и "авиониката",нямам представа,както може да се очаква! Пътувал съм с двата вида достатъчно често,за да направя разликата! Колкото и да е смешно,сравнението с различните по клас коли е доста точно,поне за салона! Това не означва,че са по-лоши самолети! И с тях се пътува по същия начин, дори да сложат и по една дървена пейка за пътниците и алуминиеви скари за багаж като на старите "Чавдар"-и. Сега по-ясно ли представих мението си? Надявам се...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 14 Мар 2019, 12:01

hell's angel написа:Кажи са к'во видЕ през прозореца на МAX 8/9 - заеби ги капацитетите :mrgreen: :mhihi:


:bowdown: това ли успя да рОдиш?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook