За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 28 Юни 2022, 20:55

Европейските компании са повече посредствени и с нищо не се различават много от Раян и Уиз.
В Европа вече всичко е само ръчен бажаж и тук-там има като максимум вода с шоколадче.
Всяка втора азиатска компания е на светлинни години пред европейските.
Катар, туркиш, емирейтс и т.н.
За мен най-доброто на което съм се качвал е JAL, нищо, че по разни измислени класации не е при най-първите по ранг.
От Южна Америка Latam y Avianca също са супер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: За самолетите

Мнение от madafaka_donkele » 28 Юни 2022, 21:05

peshehodetz написа:За тези които се изказаха негативно за Боинг, нека опитат да познаят модела ?


Кво значение има модела след като не се знае ще кацне ли или не :mhihi:

Откакто разбрах, че типично по хамерикански и като типичната хамериканска фирма са изнесли баш програмното осигуряване на 777 макс в индия вече на боинг шитни не се качвам, ако ще да е на емирейтс и да струва стотинки билета :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: За самолетите

Мнение от badboy21 » 28 Юни 2022, 21:14

peshehodetz написа:За тези които се изказаха негативно за Боинг, нека опитат да познаят модела ?


ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


747-8 e,Lufthansa не използват други модели пътнически Боинги 8)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 28 Юни 2022, 21:19

Westjet ми взеха $40CAD за багаж, при условие, че съм на екскурзия с тях. Каквото е за чекиране ще си мине платено навсякъде. Преди презокеанските са били 2х32кг. После 2х23кг. Сега чекираният се плаща на 100%. За сметка на това цените на билетите отидоха х2 ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: За самолетите

Мнение от madafaka_donkele » 28 Юни 2022, 21:23

Ми трябва да се избият парите от някъде все пак :mhihi: И аз преди само 2-3г. ходех за 500-600лв. в анталия за седмица ол инклузив, ама сега дори за двойно повече трудно се намира :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: За самолетите

Мнение от nickstorm » 05 Юли 2022, 9:00

Ще плясна това тук...

https://www.youtube.com/watch?v=MGfs6Nor7DM

Коментарите са показателни, споделя се опит от цял свят, основно от щатите... :smoke:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2022, 13:31

Летищата в Северна Америка и в частност Канада са леш. Преди две седмици в Отава от седем "чек" линии (там, дето се минава за проверка на ръчен багаж и за метал детектори), работеха само две. Опашките са безумни. Препоръчват да се бъде на летището поне шест часа преди полета. Ако багажът ви не излезе до три часа ви гонят да напуснете района. Щели да ви го докарат вкъщи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: За самолетите

Мнение от madafaka_donkele » 05 Юли 2022, 15:05

Кратката версия на клипа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 05 Юли 2022, 15:26

Всички пеят една и съща песен.
Няма персонал, но не искат да назначават, понеже не се знаело дали ще им трябва на есен.
Накрая билетите в Европа, станаха на цените на междуконтиненталните има доста за около 500-600евро и това само с ръчен багаж, масово има анулирани полети няколко часа преди часа на излитане, което води до още по-скъпи следващи билети, защото често няма билет за утре и т.н.
Вътрешните в САЩ също са по 500евро средно без багаж, та това е положението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 05 Юли 2022, 15:50

BMW_POWER написа:Летищата в Северна Америка и в частност Канада са леш. Препоръчват да се бъде на летището поне шест часа преди полета. Ако багажът ви не излезе до три часа ви гонят да напуснете района. Щели да ви го докарат вкъщи...


Това не мога да го повярвам. От началото на годината имам 5 полета - два до Мексико, два до Денвър, Колорадо и един до Европа и нищо подобно. За вътрешните ( тези до Мексико поне за мен са си вътрешни) около 2 часа преди полет, междуконтиненталните около 3 часа. Аз лично дори ходя винаги по рано, особено на междуконтиненталните още със самото отваряне на гишетата, т.е. около 4 часа докато няма никакъв народ, че не обичам да чакам и после седна в някой от баровете или ако съм бизнес в лонжа. Чекирането при мен особено на терминалите на Юнайтед на IAH става доста бързо, понеже е селф чекинг, ако нещо не върви както трябва винаги има обслужващ персонал да помага. Иначе не виждам какво толкова му е леш на американските летища, абсолютно нормални са си. Да не би Шарл де Гол или в Барселона или Ница да са по добри пък това в Рим е баси и мизерното. Не че и Франкфурт е нещо кой знае какво, даже от това в Мюнхен съм останал с по добри впечатления.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 05 Юли 2022, 15:53

Междуконтиненталните полети тази година като цени спрямо миналата година са дабъл. Това поне със сигурност се отнася за турците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 05 Юли 2022, 17:06

Шарл де Гол е топ мизерия, може би най-гадното което съм виждал в Европа, да се сравнява с Барселона е абсурдно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 05 Юли 2022, 18:17

За поскъпналите билети - много зависи от къде до къде се лети. На мен миналия месец с Луфтханза двупосочен $ 1450 обаче в тази цена може да се променят дати и 24 часа преди полета да се избират места в зависимост какво е останало, както и имате право на един чекиран и един ръчен безплатно. Имаше и по ниски цени но си плащате чекирания багаж, също ако нещо се случи не можете да променяте дати. В същото врме пак с Луфтханса само че от Чикаго по същото време абсолютно същия билет мой приятел го взима за $ 880. Луфтханза може да го ъпгрейдвате в последния момент срещу доста тънка цена, ако имат нещо останало, иначе при самото закупуване на билета ъпгрейда е доста дебел. За турските - жена ми лети на 14 септември налага и се да си ходи за десетина дена - $ 940. Миналата година аз също летях с тях веднъж през април пак горе-долу същата цена, само че мен турските нещо не ме кефят, на отиване полетите са фрашкани, а и не сервират поркане. Иначе на връщане са повече от добре като се има предвид, че не се налага да се става в ранната сутрин, полета е около 10 часа сутринта, а и самолетите са си направо празни и човек може да полегне на една тройна седалка да преспи полета. Освен това турските са почти изцяло с 787. Миналата година си ходих и веднъж с АА в най-натоварения сезон по спешност и билета беше "от днес за утре" само че беше с едно прекачване повече за $ 1540 и също беше с 787.
По абсолютно никакви поводи не съветвам никой да ползва БГА Балкан, ако изпуснете полет поради тяхно закъснение, нямат представители на съответното летище за пренасочване и евентуално хотел и трябва сами да се оправяте. После с хиляди мъки и е-мейли възстановяват разходите след няколко месечно чакане.
И не на последно място няколко думи за Луфтханза - до към края на миналия век бяха през определени години най-добрата или поне една от най- добрите авиокомпании заедно с KLM, последните разбирасе преди да се обединят с Air France i Delta. Обслужване, храна, поркане и всичко друго им беше топ, сервираха уиски дори във вътрешните им полети, летял съм от Хановер до Мюнхен и пак от Хановер до Франкфурт. Сега обаче са пълна скръб, имат неща ма само срещу заплащане - на последния ми полет от София до франкфурт в самолета имаше някаквъв бразилски отбор, незнам волейболисти или баскетболисти бяха. Та един от бразилците на съседната седалка си извади бира дето си беше взел от летището. Като го видяха минаха стюаред и стюардеса, казаха му не може да консумира алкохол, взеха му я и му казаха ако иска бира само ако си я купи от тях. :( :| :( :|
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 07 Юли 2022, 5:48

madafaka_donkele написа:
peshehodetz написа:За тези които се изказаха негативно за Боинг, нека опитат да познаят модела ?


Кво значение има модела след като не се знае ще кацне ли или не :mhihi:

Откакто разбрах, че типично по хамерикански и като типичната хамериканска фирма са изнесли баш програмното осигуряване на 777 макс в индия вече на боинг шитни не се качвам, ако ще да е на емирейтс и да струва стотинки билета :paranoid:
Ако беше писан от най-умните в света-българите, щеше да се качваш ли?

Дали няма повече индийци на топ позиции отколкото българи? Връзкари ли са, малко пари ли им дават, че са сложени?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 07 Юли 2022, 10:36

По-коректно би било да ги броим на глава от населението, въпреки, че пак няма да е точно 'измерването' за 'по-умен' народ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook