За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 10 Май 2023, 5:01

enigma написа:
BMW_POWER написа:Важното е спор да става. На екватора вятър не духа :mhihi: То и при мен не духа. Зимата навява откъм източната страна на къщата, лятото обратно. Радиацията от Чернобил дойде (говорим за пренос на въздушни маси) от Североизток ...

Кажи по твоята тема.


Да, аз затова казах, че не съм сигурен за тихоокеанските полети, понеже съм летял предимно от Сан Фран. - Сидни, не много често... но като гледам в посока СФО пак е по-кратко. Май в крайна сметка се оказа, че от въртенето на земята става течение, та всички са прави. :ok:

По другата тема, ще кажа тия дни, търпение, трябва малко да се подготвя. Имам и малко картинки да извадя от един музей.


https://www.flightradar24.com

дава отговор на много въпроси. Когато летя за Европа и пере направо. От Лондон, Амстердам или Париж насам се качва над Гренландия и отгоре после пуска насам. Джорданката трябва да уточни въпроса си. Еднаква скорост спрамо въздуха или спрямо земята. Защото в двата случая имаш още два отговора. Плюс оня горе. В авиацията не винаги две и две прави четири. Пропуска влиянието и на страничния вятър. В Монреал кацащите самолети минават практически над целия град. При силен вятър летят буквално под ъгъл 45 градуса. Любопитна гледка са. Особено малките, като започнат да се клатят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 10 Май 2023, 7:33

Не съм го уточнил но след като искаш допълнителен жокер за да отговориш , уточнявам - двата самолета се движат с еднаква скорост и нямат ГПС . Дълъг транс атлантически околоземен полет по екватора .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 20 Май 2023, 11:04

Вися и си чакам полета, та нещо любопитно. От Канада към Щатите митнически контрол се минава още на канадското летище. Митническите служители са си американци и там си влизаме като на вътрешен полет. Та отиваме при каката дето ни се падна, тя гледа паспортите и пита жена ми, кога последно е ходила при тях. Жена ми казва "Март месец бях в Орландо". Митничарката се усмихна, посочи с пръст в паспорта и и каза "И аз съм оттам". А там пише, къде си роден. Оказа се българка, но дошла много малка и почти не говори езика.
Та понякога има любопитни срещи. Внимавайте какво говорите, дето се вика. Тук на селското летище има един българин. Бачка при тези, дето чекират пътниците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 20 Май 2023, 18:36

BMW_POWER написа:
Та понякога има любопитни срещи. Внимавайте какво говорите, дето се вика. Тук на селското летище има един българин. Бачка при тези, дето чекират пътниците.


Уикендите по планинските върхове често се чува българска реч и понякога си говорят простотии, мислейки че няма кой да разбере.

Иначе да, по летищата има доста... аз имам един познат супервайзор на багажните, и той си докарва свои хора.



Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 21 Май 2023, 19:57

И аз имам подобна случка преди около 5 години. Та трябваше да ходя до Уайоминг където работата ми обикновено продължава около 10 дена до две седмици и обикновено карам, щото съм си с колата и не се занимавам с разни рентали. Пък и като излеза към северозападен Тексас и навлеза в Колорадо много обичам да карам и да се кефя на пейзажите. Разстоянието е около 1500 мили и го взимам с едно преспиване, та се губят 3.5-4 дни в каране за отиване и връщане, ма този път работата ми беше за около 3-4 дена и не си заслуваше още толкова да изкарам в каране и им казах на моите в работата ще този път ще летя. На връщане бях и с прекачване което го изпуснах и ме сложиха на някакъв късен полет, т.е. последния за деня. Пристигам си към 12:30 през ноща, терминала почти празен, но долу на лентите за багажа се засичам с един пич от Варна с който сме приятелски семейства, доста често се събираме на гости и по партита. Та той е завършил военно морското за корабен механик и известно време е пътувал по търговските и е доста цапнат в устата, въобще не се съобразява какво говори дори понякога пред малолетни, като в момента също се връщаше от някъде командировка. Беше някяква пълна тишина понеже освен че нямаше почти никакви хора, а и още не бяха почнали да стоварват багажите и не бяха пуснали лентите. В това време от към ескалаторите се зададе една група пилоти и стюардеси - екипаж на Юнайтед. Значи обикновено повечето тукашни авиолинии стюардесите им или са доста възрастни или едри и черни като Мишел Обама. Тези обаче като никога бяха като отбрани, всичките млади не повече от 40-те високи и стройни, а едната от тях леко по висока от останалите и най-хубава. В момента в който ни приближиха и почти да се изравнят с нас моя човек ме пита дали съм гледал филма Flight с Дензъл Уошингтън и като му казах че съм ми вика " как мислиш дали стюардесите се ебат с пилотите от екипажите като отсядат тук-там по летищата вечер" и този момент тази най-готината се обърна леко към нас и го изгледа доста кофти. После аз му викам "бе по тихо че май ни разбраха какво говорим" и тя отново се обърна ма този път леко ми се усмихна и си продължиха.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 22 Май 2023, 7:06

Вчера се прибирах пак към Швайц и се сетих с умиление за тия 1000++ кмч, дето развивате със 777ците в теченията.
Ние не можахме и 900 да вдигнем, или съм го проспал, но макс видях 894. Ама много меко возят тия швайцери, хич не друса

Изображение

Изображение



Между другото на трансконтиненталните на Суис може да се купи една ограничена серия на Брайтлинг, с дизайн елементи от 777ците. Около 8к франка му искаха май, не е лошо за авио ентусиасти.

Изображение

Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: За самолетите

Мнение от Spunky » 22 Май 2023, 16:32

диска се върти от лево на десно, не нагоре-надолу :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За самолетите

Мнение от steeN » 28 Май 2023, 14:07

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 28 Май 2023, 16:59

Отработва кацане на самолетоносач :yes:

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: За самолетите

Мнение от Mollov » 01 Юни 2023, 16:11

Има ли вариант "нормален човек" да се "качи" в подобен симулатор?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 01 Юни 2023, 16:14

Spunky написа:диска се върти от лево на десно, не нагоре-надолу :mhihi:
Няма спасение от въртенето на пустия му диск... точно съм на една конференция, където бистрим тия проблеми.

Изображение

Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За самолетите

Мнение от steeN » 01 Юни 2023, 16:54

Е ми така е като рашките заглушават ГПС, трябва да се бистрят такива неща :mrgreen:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: За самолетите

Мнение от Tsureto » 02 Юни 2023, 8:45

Здравейте. Предстои ми полет до Ливърпул. Имам страх от летене. Не от скоростта, не от излитане и кацане, не от височина. Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата. Дет се вика и да искам да слезна, да не мога, не мога по-добре да го обясня....Ще летя след месец и от сега го мисля.
Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо. Също така за самия полет до Ливърпул да ми дадете инфо. Дълъг ли е? Абе......всеки един окуражаващ съвет би ми дошъл добре... :( :( :(
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 8:48

летял ли си до сега?
Или само мислиш, че ще ти е зле.
Има доста такива като теб, общо взето няма как да ти се помогне, ако сам не си помогнеш и не се убедиш, че няма проблеми. Полета е дълъг за Европа, 3 часа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: За самолетите

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2023, 8:50

Най-лесното е да си вземеш място до пътеката: има повече въздух около теб и е по-лесно ставането за разходка. Мен започнаха да ми тежат полети над 3-4 часа, хваща ме саклета и се чудя накъде да хвана и започвам точно същите мисли като теб да имам: искам да сляза, а не мога, затворен съм в една кутия и тн, та това ми оправя проблема до известна степен. Няколко минути изправен, няколко крачки и се кротвам за известно време :lol:
Друга опция е да спиш ама щом от сега го мислиш - няма да спиш. Аз избягвам да спя, че хъркам доста :mhihi:

Приготви си някаква офлайн игра на телефона или супер интересна книга да ти държи ума ангажиран с друго и да не мислиш много за полета
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy, Jorixa

Последни теми
Facebook