За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: За самолетите

Мнение от DLVasilev » 23 Фев 2021, 15:08

alekangg написа:Явно дървения си ти, защото казах поне няколко пъти, че съм присъствал на смемии в рамките на 3 часа, ама ми обясни, че не е вярно. Всичко освен твоятя тежка дума е лъжа и измама
Та така

Я сподели къде ако не е тайна, че и ние поработваме по света и унас :mhihi: то за можене може, но си има начин по който се прави. Ако се напрегне народа става, ама да ти издам една тайна като стане веднъж става стандарт и не е гот, пък колкото повече часове се сменя клиента плаща повече. И такива като тебе дето крещят че могат обикновено бършат кенефите и седалките, да да не знаят много :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 23 Фев 2021, 16:58

Двамата спорите безмислено. Ськращаването на технологичното време е вьзможно за сметка увеличение на заплащането. Ще докарат още хора, ще спрат други процеси, но фактурата ще е на друга стойност.
И не на последно място, трябва да е одобрено от профсьюзите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: За самолетите

Мнение от streetz » 02 Мар 2021, 10:24

The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 02 Мар 2021, 13:35

И нещо весело по темата :ok:

https://www.facebook.com/10000189987644 ... 7781539165

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 10 Мар 2021, 1:29

Нещо любопитно. През Март 1946г в експлоатация е приет може би най-известния хеликоптер в Света. Bell 47. Наречен галено "Балонче с перка".

Изображение

Не вярвам някой, да не го е виждал. Произведени са над 5600 машини и неофициално над 1000 все още са в експлоатация. Участвал в Корейската и Виетнамската война. Превозил хиляди ранени. Работен кон на 100%.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 28 Апр 2021, 1:02

На летището в Маями големи веселби при регистрацията на излитащи. Имало четири мераклии и три места. Ето как са си ги поделили


Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: За самолетите

Мнение от Kroki » 28 Апр 2021, 9:27

Имаше една поредица преди около месец, разследване на самолетните катастрофи в БГ. Доста интересни неща се казаха и показаха. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 01 Сеп 2021, 0:17

На 31 август 1947г е роден АН-2. Почетен член на книгата на рекорди Гинес. Произвеждан повече от 70 години. В бг-то са били доставени 222 машини.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За самолетите

Мнение от Е.Димитров » 01 Сеп 2021, 7:06

BMW_POWER написа:На 31 август 1947г е роден АН-2. Почетен член на книгата на рекорди Гинес. Произвеждан повече от 70 години. В бг-то са били доставени 222 машини.

Изображение

От такъв скачах с парашут :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: За самолетите

Мнение от astrapower » 01 Сеп 2021, 8:04

Корава машина. Говореше се, че може да се приземи и без работещ двигател. И аз имам поне 10-на скока от АН-2, отделно и от АН-26 (турбовитлов) колега. Да не сме служили по едно време? Поделението беше 32990 в Пловдив, сега 68-ма бригада специални сили.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 01 Сеп 2021, 8:08

От такъв скачах с парашут :mhihi:

Парашута ти беше ли пълен с пера от възглавница или не се сещаш ? :roll:
Това за който не знае е тъй наречения кукурузник /царевичак /, поради огромното приложение на тоя самолет в селското стопанство .
Самолета е варел с крила от плат лакиран и боядисан . На работещ двигател на земята много готино се прави специалния наклон на Майкъл Джексън без да имате специални обувки и без да сте Майкъл Джексън :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: За самолетите

Мнение от astrapower » 01 Сеп 2021, 8:14

Jordana написа:Парашута ти беше ли пълен с пера от възглавница или не се сещаш ? :roll:
Това за който не знае е тъй наречения кукурузник /царевичак /, поради огромното приложение на тоя самолет в селското стопанство .
Самолета е варел с крила от плат лакиран и боядисан . На работещ двигател на земята много готино се прави специалния наклон на Майкъл Джексън без да имате специални обувки и без да сте Майкъл Джексън :mhihi:


Мда прав си, долните крила интересно пошляпваха като платна на яхта по време на полет. Без значение, явно е най-използваната машина у нас. И до днес се срещат в селското стопанство.
Това за перата, нещо не го разбрах, въпреки , че въпроса ти беше към колегата. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За самолетите

Мнение от Е.Димитров » 01 Сеп 2021, 8:49

astrapower написа:Корава машина. Говореше се, че може да се приземи и без работещ двигател. И аз имам поне 10-на скока от АН-2, отделно и от АН-26 (турбовитлов) колега. Да не сме служили по едно време? Поделението беше 32990 в Пловдив, сега 68-ма бригада специални сили.

Не сме, аз бях в Банкя, но почнах да скачам още от училище към ОСО.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: За самолетите

Мнение от kasho » 03 Сеп 2021, 11:39

Е.Димитров написа:
BMW_POWER написа:На 31 август 1947г е роден АН-2. Почетен член на книгата на рекорди Гинес. Произвеждан повече от 70 години. В бг-то са били доставени 222 машини.

Изображение

От такъв скачах с парашут :mhihi:


Аз също - доброволна предказармена подготовка в Пловдив. Скоковете бяха от "летище" Черногорово до Пазарджик. Спомням си, че вратата на самолета вътре имаше същата дръжка за отваряне като интериорните врати на баба ми :lol: Номера с "наклона на Майкъл Джексън" също го правихме. Еех времена...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За самолетите

Мнение от Е.Димитров » 03 Сеп 2021, 13:45

kasho написа:
Е.Димитров написа:
BMW_POWER написа:На 31 август 1947г е роден АН-2. Почетен член на книгата на рекорди Гинес. Произвеждан повече от 70 години. В бг-то са били доставени 222 машини.

Изображение

От такъв скачах с парашут :mhihi:


Аз също - доброволна предказармена подготовка в Пловдив. Скоковете бяха от "летище" Черногорово до Пазарджик. Спомням си, че вратата на самолета вътре имаше същата дръжка за отваряне като интериорните врати на баба ми :lol: Номера с "наклона на Майкъл Джексън" също го правихме. Еех времена...

На Божурище скачах и първият път забравих правилото за отделяне от самолета и се хванах да се изстрелям за вратата. Долу ме питат "как е метала на вратата? (трябва началото на китката на е на ръчката на резервният парашут)
Даваха пара за влак, на месец някакви стипендии за това, че сме към ОСО.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook