Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от DaGa » 18 Окт 2020, 0:36

Някой има ли идея от къде в София мога да купя записваеми дискове за Xbox360 ? DVD+R DL ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от M3 E92 » 18 Окт 2020, 8:18

DaGa написа:Някой има ли идея от къде в София мога да купя записваеми дискове за Xbox360 ? DVD+R DL ?

Оф, това е голяма напаст, преди си ги купувах от Технополисите, точно на рафтовете на касите имаше :yes: От всички марки най-добра работа ще ти свършат Verbatim.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от DaGa » 18 Окт 2020, 16:00

То намерих, но сега се оказва,че и записвачка май ще трябва да се купува. Че тези в нас по лаптопи и компютри май не поддържат 2х и 4х скорост на запис на DL

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BMWPetar » 18 Окт 2020, 18:28

BMWPetar написа:Много добра тема, аз засега цъкам Project cars 2 и Asseto C на лаптопа, свързан с 55-цата и контролер от xbox, но все повече ми е мечта да си направя хубав симулатор с всичко нужно... Единствено ме спира психилогическата бариера, че за тия пари Е36 със шперо и без документи за реални симулации :mhihi:



Година и нещо по-късно, започваме да се доближаваме до истината :)

Сегашният сетъп е:
-кокпит - Playseat Evolution alcantara
-Волан и педали - Trustmaster T300RS Gran Turismo edition (3 педала, малко по-читави от стандартните)
-конзола - PS4 pro, в 42-инчово LG
-игри - Gran Turismo Sport, скоро и ACC.


Полезни съвети за чудещите се: ако ви се кара, отделете пари, направете си сетъп и карайте яко - много кеф ец не писва, а може да бъде от полза и за вдигане на нивото на реалното шофиране.

Както казаха колегите, шорткъти няма - колкото повече пари извадиш, толкова по-добър сетъп ще имаш.

В общи линии, Logitech—>Trustmaster—>Fanatec и тн. За първи сетъп, моят е ок, но определено ще се надгражда към Fanatec - нивото е съвсем различно, дори на по-базовите, с ремъчно задвижване, както е и Тръстмастъра, а за по-високите класове не ми се мисли.
Logitech съм карал доста, Г25 и Г27, не ми допадат. Тръстмастъра дава доста по-добро усещане и фиидбек. Затова съветът ми към колебаешите се с по-ограничен бюджет, както бях аз, е да стрелят натам. Педалите не са оптимални, но в този ценови клас, на никоя марка не са.



Седалката ми е ок за хора, които имат ограничено място, защото се сгъва, удобна е, но не е безкрайно стабилна и е ок за един “пилот” - ако сте няколко, честият реглаж е неудобен.
Шифтъра е екстра за парите си, много метални части и перфектно усещане.

Май е това, някой ако има нужда от съвети, ще помагаме :) А не е лоша идея и да си направим някоя форумна лига
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nxn » 18 Окт 2020, 18:35

BMWPetar написа:
BMWPetar написа:Много добра тема, аз засега цъкам Project cars 2 и Asseto C на лаптопа, свързан с 55-цата и контролер от xbox, но все повече ми е мечта да си направя хубав симулатор с всичко нужно... Единствено ме спира психилогическата бариера, че за тия пари Е36 със шперо и без документи за реални симулации :mhihi:



Година и нещо по-късно, започваме да се доближаваме до истината :)

Сегашният сетъп е:
-кокпит - Playseat Evolution alcantara
-Волан и педали - Trustmaster T300RS Gran Turismo edition (3 педала, малко по-читави от стандартните)
-конзола - PS4 pro, в 42-инчово LG
-игри - Gran Turismo Sport, скоро и ACC.


Полезни съвети за чудещите се: ако ви се кара, отделете пари, направете си сетъп и карайте яко - много кеф ец не писва, а може да бъде от полза и за вдигане на нивото на реалното шофиране.

Както казаха колегите, шорткъти няма - колкото повече пари извадиш, толкова по-добър сетъп ще имаш.

В общи линии, Logitech—>Trustmaster—>Fanatec и тн. За първи сетъп, моят е ок, но определено ще се надгражда към Fanatec - нивото е съвсем различно, дори на по-базовите, с ремъчно задвижване, както е и Тръстмастъра, а за по-високите класове не ми се мисли.
Logitech съм карал доста, Г25 и Г27, не ми допадат. Тръстмастъра дава доста по-добро усещане и фиидбек. Затова съветът ми към колебаешите се с по-ограничен бюджет, както бях аз, е да стрелят натам. Педалите не са оптимални, но в този ценови клас, на никоя марка не са.



Седалката ми е ок за хора, които имат ограничено място, защото се сгъва, удобна е, но не е безкрайно стабилна и е ок за един “пилот” - ако сте няколко, честият реглаж е неудобен.
Шифтъра е екстра за парите си, много метални части и перфектно усещане.

Май е това, някой ако има нужда от съвети, ще помагаме :) А не е лоша идея и да си направим някоя форумна лига


Добър сетъп, браво! Аз лично нямам търпение да излезе новото гран туризмо с пс5цата, орпеделено ще е още по-яко. Не знам как играеш гран туризмо, но мултиплеъра според мен е много добър и си струва. Аз съм решил след някоя друга година, ако живот и здраве отида в някоя къща, ще сваля едната седалка от колата и ще си я направя на стол и така ще карам :D :D

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BMWPetar » 18 Окт 2020, 19:02

Mислех го и аз това с автомобилната седалка като вариант, ама реално плейсийтовете са евтини, особено ако намериш нещо не чисто ново, а малко употребявано. Все пак си идват със стойки и крепежи, а иначе трябва да го мислиш и това..

Иначе, който иска хубав сетъп и яка, стабилна седалка, марката е R-seat - x2 цената на плейсийт, х2 и на качеството. Само че са статични - не се сгъват, та трябва да си имате място.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 19 Окт 2020, 11:20

BMWPetar написа:Mислех го и аз това с автомобилната седалка като вариант, ама реално плейсийтовете са евтини, особено ако намериш нещо не чисто ново, а малко употребявано. Все пак си идват със стойки и крепежи, а иначе трябва да го мислиш и това..

Иначе, който иска хубав сетъп и яка, стабилна седалка, марката е R-seat - x2 цената на плейсийт, х2 и на качеството. Само че са статични - не се сгъват, та трябва да си имате място.


R-Seat са яки, а и с тях подкрепяш българското :) Познати са ми от Габрово, та са си фенове от едно време. А за игрите - според мен вземай веднага ACC - в момента тази игра няма еквивалент за GT3 симулатор ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Don_Diego » 22 Ное 2020, 10:30

Някъде дали мога да намеря наличен PS5? :dunno:
Не да го поръчам и чакам Х дни, а да отида и да го грабна веднага?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от xela » 22 Ное 2020, 12:07

Olx ... между 1600 и 2000 лева само конзолата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от bioz » 22 Ное 2020, 14:06

xela написа:Olx ... между 1600 и 2000 лева само конзолата.
Нищо чудно, че света е изпаткал. Щом има не малко хора готови дадат по 2 бона за няква игра...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от nxn » 22 Ное 2020, 18:41

xela написа:Olx ... между 1600 и 2000 лева само конзолата.

Дам, вече имаме термин за това, scalping, или както ние му викаме - дране. За първи път го видях преди няколко години с на нвидиа картите, сега с всичко е модерно, ама така е като има само една фабрика за полупроводници и цял свят печата на нея, няма как да се смогне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от xela » 22 Ное 2020, 19:10

Те с видеокартите “изкарваха” пари или поне се надяваха, да речем че било инвестиция.
Това точно не знам какво е, но щом ги има на тези цени има кой да ги купува.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 18 Апр 2022, 17:59

След доста години само гледане и чудене, аз леко ъппрейднах симулатора :mhihi:

sim.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook