Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 24 Фев 2019, 22:40

Здравейте.. Сигурно доста от вас обичат да играят симулатори.. Grid, Project Cars, Dirt, Dirt Rally, LFS, Grand Tourismo и прочее.. Интересно ми е дали някой от форумните баджанаци си е правил писти за PC версии.. Напоследък доста гледам R-factor, че си правят доста хора сами Конфигурации на различни писти и се замислих дали някой не може да направи примерно Дракона на Калояново.. (Че Ring-a го научих вече наизуст :mhihi: ) Интересно ми е също и в какви конфигурации и волани карате в домашни условия.. Надявам се да се получи интересна тема.. :yes:

20190110_183553.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 24 Фев 2019, 23:23

Чудесна тема. Днес вече май нямам време за симулатори, но преди си разцъкваh iRacing. Беше най-доброто, то и сега май е така. А и не ме кефи да се боря срещу компютъра, друго си е истински хора. Колкото до конфигурацията, бях с Г27-ца и един 34 инчов ultrawide монитор (по евтиния вариант за повече виждане).
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BorislavB » 25 Фев 2019, 3:43

Цъкам от около 10 години LFS (Live For Speed). Може би най-добрия рейсинг симулатор,а за парите си е направо топ! Играя с Logitech G27 + джойстик на Logitech (3D Pro нещо си) за хидравлична ръчна. Главно карам рейсинг, но понякога дрифт за разпускане.Имаме си отбор от 8 българи,но с времето всеки го грабна живота и вече не сме толкова активни.Иначе сме карали на endurance шампионати от по 3-4-6-12-24 часа (реално време). Проблема е,че игрицата е вече доста стара и повечето хора се изместиха в iRacing,rFactor 2, Assetto Corsa и други подобни рейсинг симулатори. Създатели (които са трима на брой) се мъчат да пускат разни ъпдейти от време на време, но нямат нужното темпо на развитие спрямо големите производители на горе споменатите игри.

ЕДИТ: Джойстика ми е същия като от снимката на първия пост.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 25 Фев 2019, 17:34

BorislavB написа:ЕДИТ: Джойстика ми е същия като от снимката на първия пост.


И аз съм го направил да го ползвам за хидравлична ръчна.. Доста удобно е особено на ралитата.. Та да се върна на въпроса. Някой занимавал ли се е с "правене" на писти? :paranoid:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от drifty » 02 Мар 2019, 20:49

От скоро разцъквам Euro Truck Simulator 2, като от малък играя 18 wheels of steel поредиците, но нещата са се развили много през годините. Не ми е удобно с волан в момента, защото има прекалено много контроли и не мога да ги събера на бутоните на волана :D.

ets2_20190126_172832_00.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от randity » 03 Мар 2019, 14:27

Преди време и аз играех много LFS. Така и не се навих да си купя волан и педали и си играех с клавиатура и мишка. Помня, че имаше он-лайн и си играеш с реални хора в реално време всякакви версии.

Euro Truck Simulator 2 го играех и аз до скоро, но ми писна. Накупих няколко камиона, гаражи, ама курсовете от по 2 000км. почнах да ги минавам за 1 седмица и се отказах.

Някой ако може да предложи някой хубав симулатор, който да се играе он-лайн с хора, но да не е нужно да давам пари или да си го купува от магазин? Говориме нещо пак с коли, камиони и т.н.? :dunno:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BorislavB » 04 Мар 2019, 14:27

randity написа:Преди време и аз играех много LFS. Така и не се навих да си купя волан и педали и си играех с клавиатура и мишка. Помня, че имаше он-лайн и си играеш с реални хора в реално време всякакви версии.

Euro Truck Simulator 2 го играех и аз до скоро, но ми писна. Накупих няколко камиона, гаражи, ама курсовете от по 2 000км. почнах да ги минавам за 1 седмица и се отказах.

Някой ако може да предложи някой хубав симулатор, който да се играе он-лайн с хора, но да не е нужно да давам пари или да си го купува от магазин? Говориме нещо пак с коли, камиони и т.н.? :dunno:



Не съм чувал за такъв освен ако не е нещо кракнато.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от M17cH » 05 Мар 2019, 17:17

Аз цъкам на Xbox-a предимно Project cars 2. Използвам Trustmaster TX Leather edition. Приличен волан е, естествено понякога ми липсва бързина на връщане на волана, но е до свикване.
Определено уменията лесно се прехвърлят в реалност. Nurburgring и Zolder до сега съм ги минал и наживо и на симулатора. Зарибявка е. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Petrolhead » 05 Мар 2019, 20:08

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:52, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BorislavB » 08 Мар 2019, 21:18

uricatoli написа:
BorislavB написа:ЕДИТ: Джойстика ми е същия като от снимката на първия пост.


И аз съм го направил да го ползвам за хидравлична ръчна.. Доста удобно е особено на ралитата.. Та да се върна на въпроса. Някой занимавал ли се е с "правене" на писти? :paranoid:


uricatoli как точно го застопоряваш джойстика да е стабилен, че аз като вляза в филма и като го дръпна два пъти и се размества.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 10 Мар 2019, 13:59

взех си две ей такива и в двата края съм го застопорил за бюрото..

product_7707.jpg.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от BMWPetar » 10 Мар 2019, 14:40

Много добра тема, аз засега цъкам Project cars 2 и Asseto C на лаптопа, свързан с 55-цата и контролер от xbox, но все повече ми е мечта да си направя хубав симулатор с всичко нужно... Единствено ме спира психилогическата бариера, че за тия пари Е36 със шперо и без документи за реални симулации :mhihi:
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от ///M Power » 10 Мар 2019, 19:00

BMWPetar написа:Много добра тема, аз засега цъкам Project cars 2 и Asseto C на лаптопа, свързан с 55-цата и контролер от xbox, но все повече ми е мечта да си направя хубав симулатор с всичко нужно... Единствено ме спира психилогическата бариера, че за тия пари Е36 със шперо и без документи за реални симулации :mhihi:

Бая голяма е разликата в цената на е36 с шперо и тази на прилична конфигурация :winky:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от uricatoli » 13 Мар 2019, 23:06

///M Power написа:
BMWPetar написа:Много добра тема, аз засега цъкам Project cars 2 и Asseto C на лаптопа, свързан с 55-цата и контролер от xbox, но все повече ми е мечта да си направя хубав симулатор с всичко нужно... Единствено ме спира психилогическата бариера, че за тия пари Е36 със шперо и без документи за реални симулации :mhihi:

Бая голяма е разликата в цената на е36 с шперо и тази на прилична конфигурация :winky:


Е колко колко.. Колкото редовна 2.8ца със шперо :mhihi:

Иначе по темата.. Към момента съм се ориентирал и към VR очила но за PC.. Някой сблъсквал ли се е с избор на такива? Нещо съм по-впечатлен от такива.. Да не говорим, че колкото съм играл не ми е ставало лошо.. ( мацката на плейстейшъните до у нас след 2рия час ме питаш добре ли съм :mhihi: )
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Тема за симулатори (PC, PS и Xbox)

Мнение от Rainbow » 14 Мар 2019, 13:49

Тези дни и аз се бях позарибил покрай други неща и сега чакам един Logitech G920 (G29).

Игрите в момента май са главно Project Cars 2 & Assetto Corsa.

По повод добрият setup, според мен ще мине Е36 :mhihi:

Това е топ волана + някаква седалка стил r seat.

Писти не съм си правил, помня само някога си бях намерил Серес, което ме устройваше :)

С VR очила на добър симулатор карах на Overdrive lap battle-a, мен лично не ме кефи и ми стана чак лошо след 15-тина минути. Липсата на кристална картина също ме дразни. За сравнение като си карам истинската кола там, не ми е ставало никога :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook