СПА уикенд.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 28 Апр 2021, 19:35

TNT написа:То спокойно може и тук да се пише за такива :yes:

Аз съм бил недоволен от Хотел Свети Георги в Копривщица. Офертата беше с вечеря, ама тя вечерята беше за не много гладен първолак. Цените в ресторанта пък надути и накрая още 40-50лв за вечеря за двама, при положение, че си си платил вече вечеля :dunno: Ама не върви да хапнеш малко. Останалото биваше, но от тогава внимателно следя като има нещо включено в цената, какво точно представлява. На сет меню ли е, на блок маса ли, ако е ол инклузив - колко му е това "ол" :mhihi: , от колко до колко часа е (че някои са до 21ч :kuku: :kuku: :kuku: ) и т.н.

Никога вечерята не ми е ол инклузив, защото дори по някаква случайност да направили нормални неща, който не включват - планирано, пържено или олято с палмова мазинана (уж млечна сметана), пак десерта ще е захар със захар, малко олио и маргарин а напитката няма да е като за.... вечеря. Ако пък е блок маса, вместо на приятна вечеря попадам на трескаво надбягване с прасета (едно от които съм) аз Така че за мен инклузива е по-добре да се изчерпа със закуската.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПА уикенд.

Мнение от TNT » 28 Апр 2021, 20:02

Пак зависи. И по-назад в темата мисля съм писал - Хотел Парадайс в Цигов Чарк. Вечерята на блок маса. Десерта не струваше, ама и не ме грее :lol: Имаше 3 вида месо с не знам си колко работи покрай това и всичко беше вкусно. Цените на алкохола бяха нормални към евтини. Нооо в повечето случай хич не е така и общо взето си се набутал :no: А пък читав алкохол в ол инклузив... макс бирата :lol:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: СПА уикенд.

Мнение от randity » 28 Апр 2021, 22:21

Аз да изкажа едно хубаво мнение за Къща за гости "Роден край" в Елена. Миналия уикенд отидохме, за да отпразнуваме рожден ден. Беше ми останала една горчивина от подобна къща в Ягодина от миналата година, но решихме да пробваме отново. Настаняването беше след 14:00ч. Посрещна ме собственика, който беше страшен пич. След като ни разведе в къщата, думите ми към него бяха - ти само дрехи по размер не си ни оставил. Дърва за барбекюто колкото щеш, като имахме разрешението да горим колкото можем без да пестим :mhihi: Парното гърмеше на 6, като отново можех да горя колкото дърва пожелая, а като го попитах какво правим, ако стане много топло, отговорът беше - отваряйте прозорците и топлете балкана. Човека ни беше поръчал питка и сладки от близката пекарна, имаше абсолютно всичко, дори и от тия неща, дето като отидеш някъде никога не ти трябват, но никога ги няма.
Препоръчвам къщата с 2 ръце, за един уикенд, а и за повече!

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от alekangg » 29 Апр 2021, 6:10

acho.rs написа:
TNT написа:То спокойно може и тук да се пише за такива :yes:

Аз съм бил недоволен от Хотел Свети Георги в Копривщица. Офертата беше с вечеря, ама тя вечерята беше за не много гладен първолак. Цените в ресторанта пък надути и накрая още 40-50лв за вечеря за двама, при положение, че си си платил вече вечеля :dunno: Ама не върви да хапнеш малко. Останалото биваше, но от тогава внимателно следя като има нещо включено в цената, какво точно представлява. На сет меню ли е, на блок маса ли, ако е ол инклузив - колко му е това "ол" :mhihi: , от колко до колко часа е (че някои са до 21ч :kuku: :kuku: :kuku: ) и т.н.

Никога вечерята не ми е ол инклузив, защото дори по някаква случайност да направили нормални неща, който не включват - планирано, пържено или олято с палмова мазинана (уж млечна сметана), пак десерта ще е захар със захар, малко олио и маргарин а напитката няма да е като за.... вечеря. Ако пък е блок маса, вместо на приятна вечеря попадам на трескаво надбягване с прасета (едно от които съм) аз Така че за мен инклузива е по-добре да се изчерпа със закуската.
И каква е разликата, ако десерта е на карта? По-хубав ли ще е, като го прави същия готвач? За по-скъпо е ясно.
Докато няма места по хотелите ще е така, дори може по-зле да стане.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПА уикенд.

Мнение от TNT » 29 Апр 2021, 8:12

Може да си поръчаш сладолед или топла палачинка примерно :bchug:
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: СПА уикенд.

Мнение от Spit-Fire » 29 Апр 2021, 8:44

Или пък просто може да не ядеш десерт. Никога не съм разбирал хората дето тъпчат яко кекс и пасти по чиниите на блок маса. Може би просто защото аз рядко ям сладко.

Иначе ще си пробваме късмета по-другата седмица от 6 до 9-ти на Инфинити. Дано да няма много хора, хотела си го знаем иначе.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от alekangg » 29 Апр 2021, 8:56

Аха значи на карта може да не ядеш десерт, а на ол трябва.. ясно защо е така положението.
Платил е някой и трябва до насираме да тъпче, да е на кирия.

Имах предвид, че пак ще е захар и палмова мас десерта и в двата случая.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПА уикенд.

Мнение от TNT » 29 Апр 2021, 9:13

Мен ме интересува да има мЕсо за основно и хубава салатка. Приятелката пък я вълнува сладкотии да има :dunno: Хубаво пиене няма никога. На мен най-много ми липсва хубаво кафе сутрин - то се плаща допълнително :no: Но повечето хора така или иначе пият най-евтиното в магазина, нескафе или 3в1. Съответно не им е важно да имат хубаво кафе.

Общо взето за хубаво - на меню и да си поръчва всеки квото му е кеф. За евтино обаче - обикновено излиза по-евтино ол-инклузив.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: СПА уикенд.

Мнение от ivoaudi » 29 Апр 2021, 9:33

Ей това с кафето е голяма дивотия наистина! Аз също съм фен на хубавото кафе и особено сутрин, едно късо такова на подходящо място поне емоционално ми се доближава до значението на хубав обяд. А именно по хотелите играят свръх цигански номер с едно....кафе. За мен това е голяма излагация да ти предоставят кафе от тез ала-бала машини дето сами си мелят и тн. Всъщност аз един единствен път не съм пил ставащо кафе от машина, която сама си мели да речем. Само като чуя някъде(ако не виждам машината) ермомелката и знам, че ще пия бълвоч! Гарантирано! Недоумявам какво толкова печелят хотелиерите с тоя евтин номер и то точно с кафето.
Всъщност и това с алкохола не разбирам. От бая години живея по хотели не само в България, но единствено и само тук съм виждал вечерята да не включва поне аперитив и чаша вино.
Аз лично започвам сериозно да селектирам местата, където отсядам и най-малкото издънят ли се някъде, не повтарям. Прекалено дълго време съм бил перфектния, глупав клиент, същия като повечето. Аз дето се имам за много умен, за някои неща се оказвам понякога по-глупав от глупавите, ей!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от alekangg » 29 Апр 2021, 13:24

И мен ме дразни бълвоча наречен кафе на закуска, но е така в цял свят, понеже масово клиентите пият такова, англичани, немци и т.н. Дори в италиански хотели сервират такова, вече, ако поискаш дават нормално еспресо и то безплатно, докато у нас дори в 5 звезден хотел ми искаха да доплатя 2лв преди години и това е разликата между нашите смешници и чужбината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: СПА уикенд.

Мнение от acho.rs » 29 Апр 2021, 14:09

Просто на ол инклузив десерта обикновена е някаква нарязана "паста" или "торта" тип 2кг за 4лв. Никой няма да сложи крем брюле, тирамису, чийзкейк от извара или суфле.
За кафето е ясно - на много места дават до 1 еспресо без дразнещо доплащане. Иначе цял свят пие "шварц кафе" , като дълга топла напитка с аромат. Едва ли някой го има за кафе :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: СПА уикенд.

Мнение от vicho » 29 Апр 2021, 15:42

на "тузарските" места е така :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: СПА уикенд.

Мнение от barty » 29 Апр 2021, 18:34

vicho написа:на "тузарските" места е така :mhihi:


Взе ми го от устата :mhihi:

Себестойността на едно хубаво кафе е 20ст, толкова им струва но явно и това е много на нашите пишман хотелиери.
Относно десертите: хората масово се тъпчат със сладко. Качеството е без значение :dunno:
:yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПА уикенд.

Мнение от TNT » 30 Апр 2021, 19:08

И това, че знаеш, че е 20ст. е още по-тъпо. Бахти, колко кафета ще изпие един човек, да няма да изпие 40 :lol: 3-4, 5 кафета да изпие :dunno: До 1 лев да докара на ден.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: СПА уикенд.

Мнение от barty » 30 Апр 2021, 19:44

TNT написа:И това, че знаеш, че е 20ст. е още по-тъпо. Бахти, колко кафета ще изпие един човек, да няма да изпие 40 :lol: 3-4, 5 кафета да изпие :dunno: До 1 лев да докара на ден.


Толкова е. Хотелиерския бизнес е тънка работа. Всеки може да построи луксозен хотел но тайната е в обслужването и атмосферата.
За съжаление нашите мутри с откраднати пари не разбират тази работа а и не искат да плащат на разбиращи. Много от хотелите са перални за пари и хич не им дреме за персонал, клиенти... далаверата върви.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook