LG Soundbar SJ2

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

LG Soundbar SJ2

Мнение от ka4i » 05 Яну 2019, 9:17

Според Вас заслужава ли си парите. За неголяма стая, няма място за 5.1 система и тн. Търси се мааалко по - добър звук от телевизора при гледане на филми и слушане на музика. Телевизора е LG 43" Smart

https://plesio.bg/domashno-kino-c-69977505/lg-soundbar-sj2-p-331841.html
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2019, 9:23

Можеше и в темата за телевизорите да питаш, тъкмо да направиш голям шлем там с телевизора си. :mhihi: Да си заслужава...времето ще ти даде отговор, иначе за тия пари какво му плащаш, трябва да си заслужава.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от ka4i » 05 Яну 2019, 9:36

Това за големият шлем не го разбрах!!! В темата за телевизори писах за да споделя мнение какво съм взел, за добри пари и съм доволен. А тази питанка е друга :)
Пс. За много и качествени години :)
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Zagy » 05 Яну 2019, 9:42

Според един мой познат, който е бая наясно с аудио частта - всички саундбарове са говна. И аз взех ТВ и го питах за варианти за подобряването на звука (и при мен мястото е ограничено и специфично) - отговора беше: "не се занимавай със саундбарове - в зависимост от вариантите за свързване взимаш или хубава системка 2.1, или просто 2 хубави 2-лентови говорителя (може и повече) и ги закачаш към телевизора." Аз сега поръчах от алиекспрес един конвертор от оптичен сигнал към чинчове и ще сложа едни колони на секцията и ще видя какво ще стане.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от ka4i » 05 Яну 2019, 11:25

Zagy написа:Според един мой познат, който е бая наясно с аудио частта - всички саундбарове са говна. И аз взех ТВ и го питах за варианти за подобряването на звука (и при мен мястото е ограничено и специфично) - отговора беше: "не се занимавай със саундбарове - в зависимост от вариантите за свързване взимаш или хубава системка 2.1, или просто 2 хубави 2-лентови говорителя (може и повече) и ги закачаш към телевизора." Аз сега поръчах от алиекспрес един конвертор от оптичен сигнал към чинчове и ще сложа едни колони на секцията и ще видя какво ще стане.


Благодаря ти, помогна ми! Аз си се бях поотказал, ама търсех на баницата мекото - хем не ми се набиват много пари, хем искам промяна - а този вариант става с пари, които са ми излишно харчене в момента.
Жив и здрав :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от bioz » 05 Яну 2019, 14:06

Zagy написа:Според един мой познат, който е бая наясно с аудио частта - всички саундбарове са говна. И аз взех ТВ и го питах за варианти за подобряването на звука (и при мен мястото е ограничено и специфично) - отговора беше: "не се занимавай със саундбарове - в зависимост от вариантите за свързване взимаш или хубава системка 2.1, или просто 2 хубави 2-лентови говорителя (може и повече) и ги закачаш към телевизора." Аз сега поръчах от алиекспрес един конвертор от оптичен сигнал към чинчове и ще сложа едни колони на секцията и ще видя какво ще стане.
Е тва е истината. Аз взех мониторни колони с вграден усилвател с съм супер доволен от качеството на звука. Твто има дигитален изход и всичко минава през него

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2019, 17:40

Имам 2 телевизора от висок клас със съответните саундбарове и разликата е доста сериозна в звука. Не знам защо всички се изказват против тия системи. Да, хубава 5.1 система ще звучи по-добре, но хубав саундбар не е за изхвърляне и е за предпочитане пред вградените говорители. Евтините саундбарове не струват обаче, тук сте прави
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от bioz » 05 Яну 2019, 18:27

Don_Diego написа:Имам 2 телевизора от висок клас със съответните саундбарове и разликата е доста сериозна в звука. Не знам защо всички се изказват против тия системи. Да, хубава 5.1 система ще звучи по-добре, но хубав саундбар не е за изхвърляне и е за предпочитане пред вградените говорители. Евтините саундбарове не струват обаче, тук сте прави
Защото вградени говорители < саунбар < тонколони

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Exclusive89 » 05 Яну 2019, 20:37

Аз в БГто съм с Bose и мога да кажа, че си заслужава всеки един лев, забравих точния модел по спомен струваше около 300-350 евра. Не е нещо w@@@w, но и колегата спомена, че не търси нещо такова. :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Mladenoff » 05 Яну 2019, 20:57

Аз наскоро си взех 6-та серия LG телевизор и автоматично се насочих и към саундбар, уж за по-добър звук на иначе ниския клас телевизор. Взех SJ5, после го смених с по-новия SK5 и накрая и това върнах и си доплатих за пералня...
Не знам аз ли съм се разглезил с хубав звук напоследък, но поне до 500-600 лева тия саундбари са пълен бълвоч. Буквално телевизора вадеше не по-лош звук от "хубавия" саундбар, за който четох само суперлативи в интернет. Може на други марки в тоя клас да са по-добри, но никога за нищо на света не бих препоръчал на някого да си даде парите за такавата глупост :no:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от ka4i » 05 Яну 2019, 21:09

Mladenoff написа:Аз наскоро си взех 6-та серия LG телевизор и автоматично се насочих и към саундбар, уж за по-добър звук на иначе ниския клас телевизор. Взех SJ5, после го смених с по-новия SK5 и накрая и това върнах и си доплатих за пералня...
Не знам аз ли съм се разглезил с хубав звук напоследък, но поне до 500-600 лева тия саундбари са пълен бълвоч. Буквално телевизора вадеше не по-лош звук от "хубавия" саундбар, за който четох само суперлативи в интернет. Може на други марки в тоя клас да са по-добри, но никога за нищо на света не бих препоръчал на някого да си даде парите за такавата глупост :no:


Благодаря :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от alx » 05 Яну 2019, 23:38

Да... 2.1 уредбичка е често по- добра от саундбар със съб които струва дори 50% нагоре. Нищо не може да замени физическото разстояние между левия и десния канал на една уредбичка- за добро стерео дори да си съвсем близо трябват поне 2метра. Затова- един малък стерео усилвател, две колонки с добри средни и високи и най- добрия съб които можеш да си позволиш.

И друго- много е важно къде сложиш съб-а в стаята. Много по- важно от самия съб всъщност. Всяка стая е различна. За да намериш най-оптималното място за събчето - слагаш го на мястото където обикновено седиш като гледаш и пускаш басов материал. След това на 4 крака лазиш докато намериш мястото в стаята където басите звучат най- стегнато и силно и без кривене- това е най- доброто място за съб-а. Ако не е на удобно място, продължаваш с пълзенето докато намериш удачно свободно място :) на това му се вика sub crawl и се изпълнява като няма никой в къщи :mhihi:
Последна промяна alx на 05 Яну 2019, 23:48, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2019, 23:48

Те така всички се тъпаниха и за безогледалните фотоапарати, пък сега няма фотограф без поне един, два такива.
И аз много се чудих какъв звук да сложа на оледката, но накрая компактността и дизайна на саундбара надделяха. Повечето неща под 1000лв които прослушах бяха зле, та се спрях на JBL SB250 за 600лв. Звука за мен си е доста приличен, все пак се ползва за филми основно. Уфера се свръвзва безжично за саундбара, така че го скрих за фотьойл в ъгъла. Може да свържа бара с телефона, с флашка, хард и тн.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Alexander82 » 06 Яну 2019, 7:51

Имам този бар от месец, ако не беше на промоция заедно с телевизора нямаше да го взема.
Като звук не е нищо особено, но си слушам музика де.
Удобното е, басът е с блутут и кабеляците отпадат.
Ако имаш сериозни изисквания към качеството на музиката това не е за теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: LG Soundbar SJ2

Мнение от Mpower94 » 06 Яну 2019, 7:52

Аз само веднъж съм слушал саундбар, и според мен за музика бива, по добре е от звука на тв-то, обаче за филми си е много зле. Един logitech z906 5.1 като чели се справя доста по добре...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook