Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Моджо » 03 Дек 2018, 18:14

BaDxBoY написа:
Моджо написа:Роботите какво ? Тия дето стават са 400-500 и нагоре лв. Чисти само прах. Ако има едри боклучки- забрави. Ако имаш много мебели - забрави. Ако стаята е с ламинат/паркет,свободна е по 2-3 часа на ден и ще обира праха - става.


Искам на нашите да им взема за коледа една такава. За сега съм се спрял на iLife a4, v5 или v7, но са ми тъмна индия.


Мое ми се смеете, ма в бг мама съм намирал отговор на почти всичко. Чети :)) Иначе мога да питам по-конкретно нещо едната колежка /тя има/. Като модели не ги знам. Знам , че пода трябва да е гладък /може и мокет да е/ и да няма много мебели /респ. крака на мебели/. Трябват и 2-3 часа да овършее една стая и събира само прах.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2018, 18:29

Милето вече 5 години смуче като ковра. И е единствената прахосмукачка на която съм имал и след 1-2 години не спира да и се прибира кабела автоматично. Много ме дразни като натиснеш копчето и увисне като дърт хой и трябва да го набутваш на обратно на ръка.

Ползваме я всеки ден без изключения, понякога и по 2-3 пъти.

Единствения дерт е цената на филтрите. Е сега точно ги купих.

HEPA- та беше и той някаква грозна сума, 50-60лв.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от TNT » 03 Дек 2018, 18:56

BaDxBoY написа:
Моджо написа:Роботите какво ? Тия дето стават са 400-500 и нагоре лв. Чисти само прах. Ако има едри боклучки- забрави. Ако имаш много мебели - забрави. Ако стаята е с ламинат/паркет,свободна е по 2-3 часа на ден и ще обира праха - става.


Искам на нашите да им взема за коледа една такава. За сега съм се спрял на iLife a4, v5 или v7, но са ми тъмна индия.

Аз също им хвърлям едно око. На 100% да замества почистване - може би не стават. На xiaomi някъв нов модел бил бая мощен. От познати знам, че с ъглите трудно се справят. Но едно е да чистиш цялата къща, друго е за 5-10мин да минеш ъглите. Колко ъгъла да имаш в къщата :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от BaDxBoY » 03 Дек 2018, 19:24

TNT написа:
BaDxBoY написа:
Моджо написа:Роботите какво ? Тия дето стават са 400-500 и нагоре лв. Чисти само прах. Ако има едри боклучки- забрави. Ако имаш много мебели - забрави. Ако стаята е с ламинат/паркет,свободна е по 2-3 часа на ден и ще обира праха - става.


Искам на нашите да им взема за коледа една такава. За сега съм се спрял на iLife a4, v5 или v7, но са ми тъмна индия.

Аз също им хвърлям едно око. На 100% да замества почистване - може би не стават. На xiaomi някъв нов модел бил бая мощен. От познати знам, че с ъглите трудно се справят. Но едно е да чистиш цялата къща, друго е за 5-10мин да минеш ъглите. Колко ъгъла да имаш в къщата :ok:


На Xioаmi са уникални, дори гледам, че в немския Ebay са на половин цена, отколкото в България. Но не намирам такава, която да поддържа и мокро почистване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от UBAH5 » 03 Дек 2018, 19:43

Аз съм доволен от Зелмера. След 6годишна употреба и три ремонта смених стария AQWAWELT с нов почти същия, но с по-мощен мотор. Единствения недостатък, който намирам е, че е доста шумна.
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от TNT » 03 Дек 2018, 19:56

Три ремонта за 6 години и си доволен ? :mhihi: Ако обсъждахме кола - супер, но това е прахосмукачка. Вкъщи има една 20 годишна - не е имала ремонт :ok:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от alx » 03 Дек 2018, 20:09

аз съм в къщи с два shark ion 750 робота... не съм чистил ръчно от месец и повече и си е чисто.. имам паркет, мокет, плочки... допълнителната полза е, че за да не се оплитат/ засядат държа къщата чиста от разни неща по пода та освен, че е чисто е и прибрано :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от UBAH5 » 03 Дек 2018, 21:11

TNT написа:Три ремонта за 6 години и си доволен ? :mhihi: Ако обсъждахме кола - супер, но това е прахосмукачка. Вкъщи има една 20 годишна - не е имала ремонт :ok:

Имах предвид почистване след три ремонта в къщи :D Наложи се да купя новата, след като заради чистене с нея след къртене на плочки, заби единия от лагерите на мотора.
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Hito » 04 Дек 2018, 6:02

BaDxBoY написа:Някой разбиращ от роботи прахусмукачки между нас има ли ?

Аз съм с робот на irobot!
Питай...да видим дали ще мога да помогна :)
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от gromovich » 04 Дек 2018, 6:26

Колеги, има ли някой да ползва Dyson. Аз отдавна съм им хвърлил око, но цената им нещо ме спира. Освен това новите модели са понижени мощности (съгласно новите изисквания на ЕС), а преди имаше модели по 1300 W. Ще съм благодарен за отзиви. Иначе и аз бих дал един плюс за Керхер. Ползва се от 15 години и до сега няма оплаквания. Всичко си е здраво по него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от barty » 04 Дек 2018, 7:28

Hito написа:
BaDxBoY написа:Някой разбиращ от роботи прахусмукачки между нас има ли ?

Аз съм с робот на irobot!
Питай...да видим дали ще мога да помогна :)

От няколко дни сме с робот, от ниския клас.
Работи машината, но не замества напълно прахосмукачката. Навсякъде сме с ламинат, а в спалнята с мокет.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от Е.Димитров » 04 Дек 2018, 9:47

+ 1 глас за "робота"
Онзи ден си взех един нисък клас "робот", дето само се замайва нагоре на долу, но исках да видя, дали нещо чисти и да не се набутам с пара...пък и беше "черен петък" и цената беше добра.
В събота изчистих както си трябва, с конвенционална прахосмукачка и с моп.
В неделя пуснах "хлебарката" , както кръстих "робота" в спалнята , замая се около 30 минути, мина на всякъде и отворих контейнерчето и за боклук, за да видя какво е събрала... Е беше събрала доста "фърфоляци" (някакви вълма , дето се събират незнайно как, вероятно от дрехи и одеяла).
В понеделник го пуснах в хола...доста събра и там. Аз лично съм впечатлен, сега се оглеждам за истински, дето на задника има и моп, който си прави и карта на дома (дано не я споделя и в социалните мрежи) :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 10.07.2010
Пол: Мъж
Кара: е36 318i
Мечтае да кара: m5

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от andreygg » 04 Дек 2018, 10:43

Колега, погледни и тази. Има турбо четка за косми. От 3 години ползвам по-стар модел, няма проблеми. Справя се със всичко. Повдига килими и ламинат.
https://www.technopolis.bg/bg/Bagless-v ... 9/p/813676

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от sean-john » 04 Дек 2018, 11:06

Преди 4-5 години не помня точно, тъкмо бяха плъзнали роботите по масово и си бях взел един от най ниския клас (някакъв Карфурска марка май) за 20 евро намален от ~120 по спомен.На майтап,но го пусках всеки ден.... оня се блъска като гламав напред назад,но за 20 м2 стая с гранитогрес "торбичката му беше все пълна,а видимо нямаше нищо по пода...та съм с две ръце за такъв робот,но както казаха колегите има смисъл само ако са ви големи стаите и/или нямат много мебели.Поддържа една прилична чистота от прахоляка,гласиш си я когато те няма и готово...

Иначе на Xiaomi този модел е със моп и съм го отбелязал като покупка за догодина :mhihi: XIAOMI Roborock S5 Robot Vacuum ,но все пак имам време и не е лошо да се обърне внимание и на i life имат всякакви резервни части май и са доста масови,което за мен в почти винаги в плюс.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Мнение от b_u_b_o » 04 Дек 2018, 12:02

И аз съм хвърлил око на xiaomi-то, догодина като приключа с ремонта на къщата ще отнеса едно. Само още не са ги научили тия роботи да качват и слизат стълби, та ще се налага да ѝ помагам, че не ми се вижда рентабилно да взема по една на етаж :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook