Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 17 Дек 2021, 17:41

Аз отварям диспути за щяло и нещяло. Писнало ми е от мизериите им. Новото им е да не слагат номер на пратките. Съответно не знам, че ме чака нещо :kuku: По европейските складове имам чувството, че също са китайци - супер некадърни. Това с ДДС-то и при мен се случи веднъж, записаха си нещо в пощата и ми го дадоха. Аз се бях настроил за скандал :mhihi:

П.П. Един китаец скоро даже ми писа, че му затворили магазина за седмица след диспута ми :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 24 Яну 2022, 10:03

TNT написа:Аз отварям диспути за щяло и нещяло. Писнало ми е от мизериите им. Новото им е да не слагат номер на пратките. Съответно не знам, че ме чака нещо :kuku: По европейските складове имам чувството, че също са китайци - супер некадърни. Това с ДДС-то и при мен се случи веднъж, записаха си нещо в пощата и ми го дадоха. Аз се бях настроил за скандал :mhihi:

П.П. Един китаец скоро даже ми писа, че му затворили магазина за седмица след диспута ми :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравих да пиша... Оправиха се нещата без диспут, нещо DHL-ци се бяха объркали, че липсвал IOSS. Нищо допълнително не плащах в крайна сметка :)

-------------------------------

Друго да питам. Понеже днес се очертава да си взема чаркалаците за компа от Vario, а паметите му поръчах от Amazon.de, леко се изнервям, защото паметите някъде яко ми ги мотаят по веригата и не мога да разбера какво се случва. Трябваше да дойдат в петък, а още никой не ме е потърсил :banghead:

Та поръчах ги от Amazon.de, само че се оказа, че търговеца всъщност е Amazon EU S.a.r.L. Тоест италианци. Пратиха уж нещо от Рим насам и дадоха някакъв мним тракинг номер, 15-цифрен от доставчик Bartolini. По тракинг номер в тъпия им тракер нищо не излиза :dunno: Търсих в някакви глобални тракери и там вяло пише, че това била пратка пратена към България и нищо повече:

Изображение

Изображение

Видях ги Bartolini, че са към DPD group и реших да пиша на наш'те от Speedy, дали п'а те знаят нещо за тоя тракинг. Засега нямам отговор още.
Тръгнах да пиша на търговеца от интерфейса на Amazon.de - то не виждам откъде мога да му пиша в контекста на тая поръчка конкретно :mhihi: :banghead:
Ебаси малоумното :banghead:

Вие как постъпвате в подобни ситуации с Amazon.de и някакви измислени тракинги?

ПП: Почва да ми писва с тия тъпаци от Ямазон. Миналата седмица за едни капки на детето оттам пратени по DHL, писах и се обаждах 100 пъти на Speedy, за да разбера къде аджеба ми е пратката. Ама там имах реален тракинг номер. Сега ядец :banghead: Даже ме накараха до офис да им ходя, 'щото видиш ли, не ме били намерили, че нямали телефон оставен от немеца. Де*ба тоя немски GDPR, де*ба :banghead:

-------------------------------

ПП2: Все пак изнамерих начин да се свържа с Ямазон на чата. Казаха, че пратката се е изгубила, видиш ли :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ще ми пратят refund :ok:
Съответно браузнах набързо из БГ и съвсем случайно си изнамерих същите памети за 150лв надолу :mhihi: Миналата седмица нямаше никакви :roll:

Как да е... за пръв път българчетата да се много по-адекватни от чужденците, изненадах се приятно :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 20 Апр 2022, 16:40

П'а съм аз проблемното моНче :ok:
Както вероятно знаете БГ пощи бяха "хакнати" преди няколко дни (да се смее ли човек, да реве ли) :mhihi:
Та какво е положението с пратките - някой да си е получавал пратка след тоя хак или да чакаме да ни "повикат" според "тетрадката"? :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от peshehodetz » 20 Апр 2022, 16:57

Лично аз с амазон никога не съм имал абсолютно никакви проблеми за каквото и да било, имам амазон прайм и пратките идват за ден-два, понякога и същия ден. Сега за Европа не знам как е. Когато се налага да рекламирам нещо или да го върна се обаждам на кастъмър сервиза им и никакви проблеми, а пазарувам от тях какво ли не от по дребни неща до какво ли не.
Сега да питам обаче какво е положението с тези али експрес в смисъл искам да взема нещо което не го намирам никъде, ма хич не ми се иска да давам номер на кредитна карта на някакви по Китай дето не ги знам, доколко са сигурни.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 20 Апр 2022, 17:21

peshehodetz написа:Сега да питам обаче какво е положението с тези али експрес в смисъл искам да взема нещо което не го намирам никъде, ма хич не ми се иска да давам номер на кредитна карта на някакви по Китай дето не ги знам, доколко са сигурни.

Няма драма никаква с Алито за мен поне :yes: То си зависи от конкретните търговци там де, но от три години по-активно така пазарувам оттам, вероятно имам над 200 пратки на цени от 5 до 1000лв, и винаги съм ги получавал така, както е било описано, изрядни и работещи, а обиновено поръчвам доста засукани и фини неща :ok: За толкова време само две прати ми се бяха "загубили", за които получих пълен refund без нужда да се обяснявам много. Като едната дори дойде след 6 месеца, а имах вече отдавна refund за нея. Просто явно е била в някакви складове на наш'те БГ Мощи и се бяха сетили да ме викнат да си я взема, покрай една друга препоръчана пратка. Малоумници :banghead: Е... някой път забравят да сложат IOSS номер, та се наложи да платя ДДС два пъти, но пак е било веднъж.

Та аз съм повече от доволен от Алито, при все че както и ти казваш, там има неща дето е абсурд да намериш по Щатите и Европа, или поне често няма кой да ти го продаде на теб като физическо лице :ok:

Относно кредитната карта, аз драми не съм имал откъм сигурност, но съм дал някаква виртуална Revolut-ска, която пълня преди да платя. Нямаш ли някаква подобна?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 20 Апр 2022, 17:49

По отношение на онлайн платежните системи китайците са някъде в 22-ри век, а ние в палеолита. Няма за какво да се притесняваш.

Ако си съвсем параноичен - револют и еднократна карта, която ти важи само за конкретното плащане.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Kroki » 21 Апр 2022, 8:43

Nickelback написа:Та какво е положението с пратките - някой да си е получавал пратка

Чакаме един модул, дето трябваше за 4 дена да е тук, МЕЕЕЕЕЕЕГА спешен. Още го държат. :bang:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от STEVAL » 21 Апр 2022, 9:11

Kroki написа:
Nickelback написа:Та какво е положението с пратките - някой да си е получавал пратка

Чакаме един модул, дето трябваше за 4 дена да е тук, МЕЕЕЕЕЕЕГА спешен. Още го държат. :bang:


Днес получих - с подпис в тетрадката :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от BaDxBoY » 21 Апр 2022, 10:35

Аз щях няколко пъти да влизам с взлом в БГ Пощи. Следя си пратки, пише, че са в България в пощата, отивам еми нямате някаква бележка с номер .. Викам е откъде тая бележка - еми куриера трябва да ви я е оставил на адреса. Отивам търся, питам съседи - няма нищо. Връщам се пак не става. Почвам да се карам с тях, те ми минават, че нямам пък СМС .. И така над 2-3 пъти вече. А веднъж даже, пристигнала ми е пратката, те я държат в ръце и не ми я дават, защото не съм бил получил СМС .. :lol: Тия са такива дебили, че не се сещам за по-олигофренска фирма.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 21 Апр 2022, 13:42

А каква е тази нова джендърска GDPR простотия да не пишат телефонния номер на пратката ? Куриери не звънят, от пощи не звънят, СМС-и няма и т.н. Супер изнервящо е.
Изображение

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от c04 » 21 Апр 2022, 14:02

TNT написа:А каква е тази нова джендърска GDPR простотия да не пишат телефонния номер на пратката ? Куриери не звънят, от пощи не звънят, СМС-и няма и т.н. Супер изнервящо е.

На мен винаги само СМС пращат :dunno:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 21 Апр 2022, 14:16

Е вчера имам имейл да очаквам пратка до края на деня. Преди малко си говорим - не ми я доставили, щото нямало тел.номер на пратката. В пощата като няма... са касови бележки, лепенки, писма и кво ли не. Последната година съм бил известяван по телефон, със смс, с касова бележка, с хартиена бележка + неизвестяван :mhihi: Абсолютно безумие.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10442
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Leon » 27 Апр 2022, 14:05

Проблемът е, че изпращачите вече не слагат тел, защото се води лични данни. И от там по веригата става мазало. Последните пратки от Алиекспрес ми се озоваха в куриер MB&D или нещо такова. Мислех, че няма по-лошо от пощите, ама имало...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 27 Апр 2022, 14:30

Със същите кретени продължавам да се разправям. Още не са ми докарали пратката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 04 Май 2022, 9:08

Leon написа:Последните пратки от Алиекспрес ми се озоваха в куриер MB&D или нещо такова. Мислех, че няма по-лошо от пощите, ама имало...

TNT написа:Със същите кретени продължавам да се разправям. Още не са ми докарали пратката.

Оли, оли... :roll:

И аз точно бях забелязал, че последните тракинг номера бяха някакси нетипични. Обикновено винаги са били нещо от сорта на "LS123451234", а новите някакъв 24-цифрен мастодонт от рода на "158212345678901234567890". С триста зора и аз го издирих, че е Express One куриер, който явно на местна почва се представлява от MB&D, както казвате :dunno:
Та един ден ми звъни телефона, чувам глас на възрастна жена. Оказва се, че тя е куриер и не може да ми намери адреса (очевидно не ползва навигация). Та обясних ѝ, дойде след половин час и ми предаде пратката. Беше възпитана женица, побеляла, вероятно песионер (70++), доколкото разбрах живеела в квартала. Попита ме дали знам, че БГ Мощи са били хакнати (стана ми смешно някак :mhihi: ), викам знам, да :ok: Каза, че те (MB&D) работели с БГ Мощи и сега разнасяли пратки от тяхно име. Та си ми даде пратката и по живо, по здраво.

Понеже имам още около 5 пратки с подобен тракинг (статус INB, Hub inbound (BG - Sofia)), а никой не ме търси (не знам защо само за една ме потърсиха), трябва ли аз да досаждам проактивно по телефона на MB&D, в пощите ли трябва да ходя да питам какво се случва, и аз не знам вече? :dunno:
Вие докопахте ли се до вашите пратки или още ви мотаят?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar

Последни теми
Facebook