Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 30 Юни 2021, 9:04

TNT написа:Какво става, ако не си взема поръчките ? :dunno: Имам пратки от 20 дена в България, нашите нарочно чакат 1 юли и затова не идват 100%. Всички са на едноцифрена стойност, сега ще чакат по 16,80лв + ДДС за всяко :kuku: 7-8 пратки са :shock: Съответно 150лв такси и данъци за боклуци не смятам да плащам.


Еб@ти пед@лите :banghead: Това пловдивските ли правят тая мизерия? :dunno:
Иначе имам опит с една пратка, която дойде точно като обявиха извънредното положение, но по DHL. Не ми се занимаваше с бумажтина и ги отсвирих, че няма да я взимам, че течеше такса "магазинаж". Уж я върнаха на подателя.

Иначе при БГ Мощи това пише на сайта им само:

https://www.bgpost.bg/bg/485
ВНИМАНИЕ!
Пратките, подлежащи на митнически контрол, се съхраняват в продължение на 90 дни. След този период подлежат на връщане към подателите.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 30 Юни 2021, 9:12

Софийските :dunno: Някои пратки толкова ги държат, че вече си взех парите с диспут - станаха по 3 месеца :dunno: Щом може - ще им висят още калъфчета и зарядни по 3 месеца :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 30 Юни 2021, 9:14

На мен една пратка която бях отсвирил, след като отлежа 3 месеца на митницата си ми дойде в клона без никаква такса :lol: Явно им е по-лесно да ми я дадат на мен отколкото да я пращат обратно до Китай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 01 Юли 2021, 12:14

Алиекспрес вече виждам, че имат Тах 20% :bchug: Предполагам в следващите седмици ще се разбере какво става с пратките в движение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 01 Сеп 2021, 19:27

Аз ся като си поръчах от амазон ук нещо и ще дойде с ups като гледам треа ли да плащам още нещо или не?
На митницата пише че е и после
Customs clearance delay....
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 01 Сеп 2021, 20:14

Провери дали не си платил при закупуване.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от apexs » 01 Сеп 2021, 21:40

Забелязвам, че от ЮК при плащане ме задължава да платя таксите и митата още в платформата . Има ли вариянт да се отказва това плащане ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 01 Сеп 2021, 21:58

Каквото са поискали съм платил. Цена, ддс, доставка, всичко.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 02 Сеп 2021, 8:27

apexs написа:Забелязвам, че от ЮК при плащане ме задължава да платя таксите и митата още в платформата . Има ли вариянт да се отказва това плащане ?

За да го платиш на митница, да го задържат, да чакаш, да платиш още допълнителни такси и да се занимаваш с лелка, на която "не й работи системата" ? :lol: :clap: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 09 Сеп 2021, 10:29

Те тва ми пише в UPS проследяването....седи си в митницата обаче и мен никой не ме е търсил за нищо


08/09/2021
18:54 По пътя
Вашият пакет очаква освобожд. от брокер, който не е на UPS. Свържете се с брокера, който не е от UPS, за доп. инфор.
07/09/2021
18:59 Вашият пакет очаква освобожд. от брокер, който не е на UPS. Свържете се с брокера, който не е от UPS, за доп. инфор.
03/09/2021
18:37 Вашият пакет очаква освобожд. от брокер, който не е на UPS. Свържете се с брокера, който не е от UPS, за доп. инфор.
03/09/2021
18:37 Вашият пакет очаква освобожд. от брокер, който не е на UPS. Свържете се с брокера, който не е от UPS, за доп. инфор.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TheDriver » 29 Ное 2021, 9:21

Моджо и другите колеги какво се случи с пратките ви от УК?

Аз също имам да поръчвам нещо от там, има си обявен данък и ще си го платя, доставката също е с UPS.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 29 Ное 2021, 10:18

Ами чаках, чаках...то нямало номер написан да ми се обадят. Обадих се на UPS /тия дето ги представляват/ и си взех нещото. Бавят на митницата в общи линии.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от top » 29 Ное 2021, 10:56

И при FedEx и DHL e същата работа, имам пратки от Германия и Китай и движението до София е по график и като пристигнат се почват едни съобщения от рода на: "Планирана доставка: В изчакване - SOFIA BG Забавяне в митническото оформяне – внос, Пратката трябва да премине през формално митническо оформяне и поради тази причина се забавя."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TheDriver » 29 Ное 2021, 11:35

Т.е. куриерите организират минаването на митница за сметка на забавяне в доставката, но вие не сте ходили да освобождавате?

П.С. Това с телефоните заради GDPR-а е уникална глупост. :banghead: И на мен ми се налага да звъня на DHL, за да си търся пратките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 17 Дек 2021, 15:07

TheDriver написа:Т.е. куриерите организират минаването на митница за сметка на забавяне в доставката, но вие не сте ходили да освобождавате?

Почти не се забавя, но си плащаш... Преди DHL искаха всякакви ЕОРИ номера, пълномощно, като все едно почти ти да си я освободиш сам с триста разправии, но вече май не искат...



:arrow:
Понеже за втори път ми се случва (първия път викам "айде, няма да им правя проблем за 20 ле'а"), а и вече ми дойде малко в повече тъпанарщината им - да питам - как процедирате с Алиекспресо-китайци, които "забравят" да включат IOSS номер и все пак се наложи да си платите ДДС-то на местна почва? :dunno: :banghead:

Първият път (преди 2-3 месеца) ми пуснаха едни платки по Fedex, ама явно е имало някакво "прекачване", IOSS-а рЕзко изчезнАл (изпоналепен пакета с 50 лепенки). Питах го китаеца - вика "сложил съм IOSS". Сложих си го на дедовия, викам ай сЯ 20 ле'а... Ама Fedex тогава ми я освободиха без пари (или имаше някаква минимална такса, не помня баш). Та не съм се разправял...

Сега обаче ми дойде малко в повече, защото "нещото" ми трябваше спешно и изрично го поръчвам с DHL Express, или както там се водеше. Правя си поръчката, чакам го оня да се накуми да прати нещо - ден-два, нЕма никой. Пиша му - "ше ми пращаш ли нещо или..?". Отговорът: "Хильол май фленд, уот ду ю нийд?" А бе тъпанар, как какво бе, нали ми имаш поръчката, в контекста, на която ти пиша?! С триста зора му обясних, че искам точно това, което съм поръчал. ВденА уж. Пак чакам ден-два. Викам "тракинг нещо ще пращаш ли или..?". Да, чакАл бил DHL. Викам "доообре"! Днеска дал тракинг и по едно време ми звънят от DHL, че ще съм имал пратка и да съм им бил давал документи за освобождаване, кинти да платят ДДС, а и на тях такса. Ама тракингът няма нищо общо с тракинга дето горния тъпанар ми е дал. Явно пак нек'во "прекачване" има, и се затрил IOSS-а, ако кухарът го е сложил изобщо... А в поръчката ми кратко и ясно е написано "VAT included!".

Е малко в повече ми дойде с тия малоумници... та вие как процедирате? Отваряте ли диспут, на Aliexpress ли се вдига някакъв кейс, или какво, каква е историята? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook