Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Пазаруване от Ebay?

Мнение от Empty_Head » 11 Окт 2018, 15:01

Здравейте, до сега не съм пазарувал от Ebay и искам да помоля за малко съвети да не поръчам нещо за 50$ и или да не дойде или като дойде да ми кажат, че струва 200$. Пазарувал съм много от Aliexpress и там ми е ясно всичко, но за Ebay знам, че има даже фирми посредници, който те таксуват за доставката и тя идва в техен офис в България и ти си я взимаш от там (знам Гъбко, че съм взимал от тях пратки на колега). Реално има ли нужда от такава фирма и кога или направо си поръчвам и чакам? :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от adovet » 11 Окт 2018, 15:32

Поръчваш и чакаш, няма драми. Направи си плащанията през пейпал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Empty_Head » 11 Окт 2018, 15:44

adovet написа:Поръчваш и чакаш, няма драми. Направи си плащанията през пейпал


В пощенската станция ли идват нещата както от Али-то или до адрес?

Предполагам, че като пише "Free Shipping" действително си плащам само цената на стоката без никакви други транспортни разходи?

Има ли проблем ако си плащам през дебитната карта, а не през PayPal? Правих някакви регистрация преди време, но така и не го ползвах и не съм много запознат и предпочитам освен ако не е наложително да си плаюам с картата?

:bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от UBAH5 » 11 Окт 2018, 15:55

Ако стоката е извън европейския съюз и е на стойност + доставката над 30лв може и в митницата да пристигнат, а тама е една "забава" :mhihi:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Пазаруване от Ebay?

Мнение от cww » 11 Окт 2018, 16:30

Не е толко страшно на Митницата, стига обаче да случиш на читав служител, какъвто аз уцелих в сградата на втория етаж на Терминал 1. В противен случай верно е забава.
Чети колко пари е шипинга, винаги е написан и действай. Всичко си пристига без ядове.



Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от adovet » 11 Окт 2018, 17:06

то като платиш 30% все едно мито си платил


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от ivoo » 11 Окт 2018, 17:15

Същото нещо което искаш да купиш,можеш да го вземеш и от
ebay co uk и ще си спестиш някои главоболия.Друг е въпроса дали предлагат доставка до Бг. Гледай и рейтинга на продавача,че и тук е пълно с помияри.Аз например с фийдбек под 99.5 % почти не пазарувам.
Ако го има в U.K мога да ти помогна ,до 1 седмица ще е при теб

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от ukelichko » 11 Окт 2018, 21:56

Два пъти вече ми се случва да купувам продукти от около 150 паунда от Ebay.co.uk които се намират в Щатите в Тексас и никой не ми иска нито мито нито нищо. Просто DHL ми ги доставят до вратата. Пропуск в митниците ли е или има някакво обяснение. От Алито отново с DHL нито един път не ме пропуснаха.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Е.Димитров » 11 Окт 2018, 22:05

Така, аз също да добавя.
Поръчваш от ибея, идва ти на адрес, ако пише "безплатна доставка" , нищо не плащаш. Ако е с платена доставка, излиза колко е с доставката.
Няма никакви драми с митници и тн.
Ако дойде както обикновено през български пощи и си посочил адрес, ако е по-малък обем и не го мързи пощальона, ще ти го донесе на ръка. Ако го мързи, ще получиш бележка, сам да си го вземеш от клона. Ако е извън ЕС, пишеш на изпраща да пише малка стойност, но ако на митницата е кисел як и се усъмни и го прати за обмитяване, няма никакъв проблем и драма. Получаваш писмо от пощата, в което ти казват да донесеш скриншот на поръчката и копие от извършеното плащане от банка, пейпал и тн. Носиш ги и те оправят всичко през митниците, като след 2-3 дена си получаваш пратката, след като заплати на пощата 20% ддс от стойността на поръчката и 15 лева за услугата на пощата да те представлява. Лесно и без проблеми

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Пазаруване от Ebay?

Мнение от cww » 11 Окт 2018, 23:51

Казаното от теб важи, ако пратката отиде на Веслец, където обикновено отиват през пощата. DHL и UPS обаче, пристигат на Терминал 1, а последно време аз само тях нацелвам.
И оттам иде драмата с Еори номера. И то не, защото е ядрена физика изваждането му, а просто защото лелята на гишето я мързи, ще те мотае половин ден...отделно, че винаги е гмеш с хора.
Освен това човек сам да попълни и да се справи с тая дебилна бумащина, особено, ако му е за сефте - не съм сигурен, че ще успее.
Да, и на мен веднъж ми се случи, пратка за 300 кинта ми дойде директно вкъщи. Но продавача изрично беше написал, че в стойността на шипинга са включени всички разправии с митницата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Empty_Head » 12 Окт 2018, 8:21

Стоката е на стойност 26$ (Shipping: FREE Standard Shipping from China/Hong Kong/Taiwan to worldwide). И в .com и в .co.uk има същата обява на същата цена и не знам дали има значение от къде ще поръчам щом е от Китай? Би ли следвало в този случай да я задържат на митницата или да имам допълнителни разходи освен посочените 26$, защото не ми е нещо важни и не ми се занимава с толко разправии? :dunno:
Последна промяна Empty_Head на 12 Окт 2018, 13:37, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2018, 8:23

cww написа:Казаното от теб важи, ако пратката отиде на Веслец, където обикновено отиват през пощата. DHL и UPS обаче, пристигат на Терминал 1, а последно време аз само тях нацелвам.
И оттам иде драмата с Еори номера. И то не, защото е ядрена физика изваждането му, а просто защото лелята на гишето я мързи, ще те мотае половин ден...отделно, че винаги е гмеш с хора.
Освен това човек сам да попълни и да се справи с тая дебилна бумащина, особено, ако му е за сефте - не съм сигурен, че ще успее.
Да, и на мен веднъж ми се случи, пратка за 300 кинта ми дойде директно вкъщи. Но продавача изрично беше написал, че в стойността на шипинга са включени всички разправии с митницата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И това не е проблем.
Пишеш едно бързо заявление до DHL или UPS, с което ги упълномощаваш да те представляват пред митниците, те се оправят и им дължиш пара за услугата, мисля че цената на услугата се въртеше около 15-25 лева на пратка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от UBAH5 » 12 Окт 2018, 8:26

Винаги го има като вероятност, когато е извън ЕУ. 30лв с доставката е прагът. Освен това, митническия служител има право да те привика с документ доказващ колко си платил, ако се усъмни, в това което е попълнил китаеца - случвало ми се е дори на по-малки като размер предмети :)
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от cww » 12 Окт 2018, 8:32

Е.Димитров написа:
cww написа:Казаното от теб важи, ако пратката отиде на Веслец, където обикновено отиват през пощата. DHL и UPS обаче, пристигат на Терминал 1, а последно време аз само тях нацелвам.
И оттам иде драмата с Еори номера. И то не, защото е ядрена физика изваждането му, а просто защото лелята на гишето я мързи, ще те мотае половин ден...отделно, че винаги е гмеш с хора.
Освен това човек сам да попълни и да се справи с тая дебилна бумащина, особено, ако му е за сефте - не съм сигурен, че ще успее.
Да, и на мен веднъж ми се случи, пратка за 300 кинта ми дойде директно вкъщи. Но продавача изрично беше написал, че в стойността на шипинга са включени всички разправии с митницата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И това не е проблем.
Пишеш едно бързо заявление до DHL или UPS, с което ги упълномощаваш да те представляват пред митниците, те се оправят и им дължиш пара за услугата, мисля че цената на услугата се въртеше около 15-25 лева на пратка.


Не е. Само че DHL иска да е нотариално заверено, UPS - не. И не ти мърда два/три пъти ходене така или иначе.
Преди няколко месеца DHL ми поискаха 42, а UPS 36 кинта.
Но си прав де, все пак има варианти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от stocky » 12 Окт 2018, 10:06

DHL/UPS не могат да ти извадят ЕОРИ номер. На мен ми искаха лично да си изкарам ЕОРИ номер и да им го дам на тях + пълномощно, което не искаха да е заверено от нотариус. В митницата си изкарах ЕОРИ номер за 10 минтуи точно, като не съм го правил преди това. Явно в Пловдив положението е доста по-приемливо, сравнено със София.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook