Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 15 Яну 2021, 11:38

Дам и на мен ми го потвърдиха от митническия клон на пощите. От 1ви юли всичко ако ще за 2 стотинки да е минава митница и му се плаща ддс. Предполагам голяма част от търговците в алито ще минат на варианта с европейски складове. Проблема ще са тези които не минат и пращат директно от китай, тогава остави че за една стока за 10лв ще платиш 2лв ддс ами и ще дадеш 16 кинта на пощите за обмитяването, безумие :banghead:

Изобщо отново се опитват да си напълнят хазната по най-лесния начин, като вземат от най-дребните риби. Щото от големите е трудно и не си ги дават лесно. :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2021, 11:46

kiko написа:Англия повече внасят отколкото изнасят.силно се съмнявам да си го набият четвъртит.От фирмата с която си внасям от там поседния редовен курс им е на 29ти.Следващият е на 10.01 и те не са сигурни дали ще има мита.
https://www.investor.bg/analizi/91/a/britanskiiat-biznes-se-davi-oshte-na-granicata-s-es-319702/?fbclid=IwAR1ZALUqJBXLCpRX3rcRKfYBcgLthDnYCcpslxF5Bz6jCr79q1ouyJ2XyAQ
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 15 Яну 2021, 12:06

b_u_b_o написа:Дам и на мен ми го потвърдиха от митническия клон на пощите. От 1ви юли всичко ако ще за 2 стотинки да е минава митница и му се плаща ддс. Предполагам голяма част от търговците в алито ще минат на варианта с европейски складове. Проблема ще са тези които не минат и пращат директно от китай, тогава остави че за една стока за 10лв ще платиш 2лв ддс ами и ще дадеш 16 кинта на пощите за обмитяването, безумие :banghead:

Изобщо отново се опитват да си напълнят хазната по най-лесния начин, като вземат от най-дребните риби. Щото от големите е трудно и не си ги дават лесно. :ranting:

Всичките джунджории от алиекспрес отпадат, ако няма европейски склад. А тези от европейски вероятно също ще поскъпнат. Новото нормално :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 13 Апр 2021, 9:03

Не е по темата (за ebay), но не ми се отваря нова тема за Aliexpress специално, а и вярвам, че тук има достатъчно хора пазаруващи и от Aliexpress...

Та на въпроса - след последните промени по вноса на стоки в ЕС, наблюдавам, че китайците нещо са се изхитрили май, и като че ли всичко (макар и да НЕ е било от Европейски склад), което съм поръчвал от Aliexpress с "Aliexpress Standard Shipping" доставка, е по някаква схема, и не минава през БГ митница май :dunno: Какво ли не поръчвах (вече станах diamond member за има-няма една година откакто ги ползвам по-активно :mhihi: ), основно дреболии, но все пак неща които биха били плод на съмнение, и почти бях сигурен, че ще ги задържат на митницата, но не. От малко преди нова година насам, всичко поръчано с "Aliexpress Standard Shipping" тракинг номерът му е LT-нещо-си и тръгва уж от Netherlands, а не от China или Singapore, както обикновено беше допреди нова година. Гледам, че пратките са налепени с по няколко лепенки върху тях, явно са обмитявани някога някъде, но не успях да видя какво-що има написано на тях, защото се късат гадно и не се чете :dunno:
Питам, понеже искам да поръчам малко по-специфична и скъпа електроника, не ми се ще да минава през митница и искам да съм сигурен...
Какви са вашите наблюдения по отношение на "Aliexpress Standard Shipping-а" в момента?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 13 Апр 2021, 13:30

Nickelback написа:Не е по темата (за ebay), но не ми се отваря нова тема за Aliexpress специално, а и вярвам, че тук има достатъчно хора пазаруващи и от Aliexpress...

Та на въпроса - след последните промени по вноса на стоки в ЕС, наблюдавам, че китайците нещо са се изхитрили май, и като че ли всичко (макар и да НЕ е било от Европейски склад), което съм поръчвал от Aliexpress с "Aliexpress Standard Shipping" доставка, е по някаква схема, и не минава през БГ митница май :dunno: Какво ли не поръчвах (вече станах diamond member за има-няма една година откакто ги ползвам по-активно :mhihi: ), основно дреболии, но все пак неща които биха били плод на съмнение, и почти бях сигурен, че ще ги задържат на митницата, но не. От малко преди нова година насам, всичко поръчано с "Aliexpress Standard Shipping" тракинг номерът му е LT-нещо-си и тръгва уж от Netherlands, а не от China или Singapore, както обикновено беше допреди нова година. Гледам, че пратките са налепени с по няколко лепенки върху тях, явно са обмитявани някога някъде, но не успях да видя какво-що има написано на тях, защото се късат гадно и не се чете :dunno:
Питам, понеже искам да поръчам малко по-специфична и скъпа електроника, не ми се ще да минава през митница и искам да съм сигурен...
Какви са вашите наблюдения по отношение на "Aliexpress Standard Shipping-а" в момента?

Въобще не се заблуждавай с Aliexpress Standard Shipping -а. Всичко което не е от европейски склад минава през митница, ако има основание за това! Това че на теб не се е случвало е изключение. Минават пратките през нидерланските, а и през белгийските пощи, но това нищо не означава. Така че само от европейски складове, другото е тото да играеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 13 Апр 2021, 13:58

nikola59 написа:Минават пратките през нидерланските, а и през белгийските пощи, но това нищо не означава.

Ами по тракинг, не просто минават, а сякаш са изпратени (origin) именно оттам към България :dunno: А по какъв канал са дошли при origin-а и какво им е плащано или не, не ми става ясно :dunno:

nikola59 написа:Всичко което не е от европейски склад минава през митница, ако има основание за това!

Въпросът е през коя митница минава, защото някои китайци си слагат по-висока цена в Aliexpress (не ми пука, защото "нещото" обикновено го няма никъде в Европа и алтернатива нямам :dunno: ), пращат го до свои китайци в EU (без да имат европейски склад), които го освобождават/плащат по бързата процедура на Нидерландска митница, да речем, и го изпращат към България :roll: Почти съм сигурен, че на една от покъсаните лепенки пишеше, че е платено нещо си, а отдолу имаше други тракинг номера... Предстои да получа нещо тия дни и ще се опитам да отлепвам по-внимателно, за да се види. Та за такива някакви схеми питам дали сте срещали и при вас :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 13 Апр 2021, 17:15

Въртат яко схеми, а това с митницата е на късмет. И за 12лв пратка са ми спирали :kuku: За сигурно без митница - европейски склад и това е. Но и там въртят някаква схема, щото поръчвам нещо от Франция, те го пращат от Белгия...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 13 Апр 2021, 17:42

Аз си купих неща от европейски склад, 5-6 дни за доставка. Дойдоха си пак от Китай за месец и нещо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 13 Апр 2021, 17:48

Nickelback написа:
nikola59 написа:Минават пратките през нидерланските, а и през белгийските пощи, но това нищо не означава.

Ами по тракинг, не просто минават, а сякаш са изпратени (origin) именно оттам към България :dunno: А по какъв канал са дошли при origin-а и какво им е плащано или не, не ми става ясно :dunno:

nikola59 написа:Всичко което не е от европейски склад минава през митница, ако има основание за това!

Въпросът е през коя митница минава, защото някои китайци си слагат по-висока цена в Aliexpress (не ми пука, защото "нещото" обикновено го няма никъде в Европа и алтернатива нямам :dunno: ), пращат го до свои китайци в EU (без да имат европейски склад), които го освобождават/плащат по бързата процедура на Нидерландска митница, да речем, и го изпращат към България :roll: Почти съм сигурен, че на една от покъсаните лепенки пишеше, че е платено нещо си, а отдолу имаше други тракинг номера... Предстои да получа нещо тия дни и ще се опитам да отлепвам по-внимателно, за да се види. Та за такива някакви схеми питам дали сте срещали и при вас :roll:

Няма минаване през друга европейска митница! Понеже скоро получавах с трек номер NL трябваше да снимам тази жълта лепенка за която пишеш. Там в Нидерландия ги лепят и смисълът им е че е стока извън ЕС. Не храни напразни надежди :mhihi: Не е някаква схема за избягване на данъчни плащания и по моите наблюдения китаеца/ите изпращат до Нидерландия/Белгия. В много случаи това са повече бройки, там други китайци препакетират и изпращат до съответната държава. С една дума оптимизират си доставките но в никакъв случай и освобождаване на митница там. По трек номера ясно може да се види кога стоката пристига там в Нидерландия, бавят я 5-7 дена, а и повече и после тръгва насам.


bum_bum написа:Аз си купих неща от европейски склад, 5-6 дни за доставка. Дойдоха си пак от Китай за месец и нещо.

От европейски склад изпращат почти винаги по DHL. Компанията посредник е 4PX с надпис на пратките (shipper only, not seller). Обикновено от Чехия но с немски трек номер на DHL. Да, за 4-5 дена идват, а при теб за месец явно не е била налична в склада в Европа. По трек номера се вижда от къде е минала и ако е била директно от Китай пак си минал метър с митницата ако е подлежала на облагане.
Последна промяна nikola59 на 13 Апр 2021, 18:00, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 13 Апр 2021, 19:03

В такъв случай може да си пуснеш диспут, понеже си плащаш за доставка от Европа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 13 Апр 2021, 19:24

Тя разликата е някакви 3-4лв. Въпросът беше, че ми бяха спешни нещата и за това ги пуснах с доставка от Чехия, разчитайки, че като пише там 5-6 дни ще дойдат до 10 макс.

Същевременно като мина месец и нещо ми бяха вече излишни.

Китайците тотално ме отебаха от чата и нямаше никаква реакция, след като им оставих негативен коментар, което много ме учудва. Обикновено са чувствителни на тия теми.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Kroki » 14 Апр 2021, 11:05

Ние наскоро поръчахме неща от АЛИ-то от европейски склад. Дойдоха в уговорения срок без да се плаща нищо!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TheDriver » 18 Май 2021, 15:10

Колеги препоръчайте ми изпитана фирма посредник за доставка на стока от САЩ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от vicho » 18 Май 2021, 15:14

джи-джи би-джи

www.ggbg.bg
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TheDriver » 18 Май 2021, 16:27

:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook