Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 23 Ное 2022, 13:00

Тя темата си стана за онлайн покупки, та пак да питам как да подходя и какво ме чака с един мизерник от Алиекспреса :ok: :mhihi:

Значи, търсех да си поръчам една, да кажем, средно популярна платка от Алиекспрес (HackRF, на който му е интересно коя). Гледах оферти, все горе-долу еднакви откъм цена. Беше точно около 11.11 (техния черен петък, да го наречем). И случайно ми попадна една оферта с почти 30% по-ниска цена. Комплекта - слънце - точно каквото ми трябваше откъм антени, кутия, кабелаж и т.н. Гледам търговеца - регистриван преди 3-4 дни, естествено 0% рейтинг. Гледам му стоките дето продава, все готини неща, на по-ниска цена. Викам си тоя, или е скамер, или понеже е нов в Али-то, нарочно прави оферти да си е*е майката, та да натрупа човечеца бързо положителен рейтинг. Гледам праща по DHL, а бе всичко топа на топа. Естествено ми святка лампата, че много хубаво не е на хубаво, ама реших да рискувам, като се надявам наистина да е новак и да си трупа рейтинг. До тоя момент нямаше отзиви за него, но бяха направени някакви поръчки доколкото мернах. Как да е... поръчах аз и зачаках :ok:

Oще на другия ден пичA ми шипна пратката, НООО... не по DHL, ами по БГ-пощи - EMS, ако трябва да съм по-конкретен. Викам ху'у, нека са тия. Почнах стриктно да си траквам пратката и определено виждах прогрес - движеше се прекрасно :)

Но нещо вътрешно си ме глождеше, че не са му читави нещата на тоя, и все следях какво се случва в магазина му... :dunno:
Един ден погледнах и един румънец беше дал отзив от сорта на "scam, cheater, sent my item on different address, etc!". Викам ясно, май ще го ям и аз :mhihi: Продължих да следя магазина му и след още някой и друг ден, всички продукти изчезнаха, включая и моята платка. Остана отзива на румънеца само... А между временно моята пратка си пътува ли, пътува, и мен едната надежда си ме крепи само :mhihi:

Да, ама не - по едно време и магазина явно му го баннаха, или тоя пед*л го е свалил, и вече ни вест, ни кост от нещастника :banghead:

И така... вчера по последен тракинг ъпдейт, аз трябва да съм си бил получил пратката..., да ама никой дори не ме е потърсил, както и нямам никакво известие в пощенска кутия и т.н. :mhihi: Мисля да ходя до пощата, да ми кажат по тоя тракинг точно какво са доставили и най-вече на кой, ама не знам дали има смисъл :mhihi:

Та описвам подробно случката по няколко причини:
1. Да си знаете какви точно схеми въртят разни дръпнати пед*лчета
2. С цел съвет - какво бихте направили оттук насетне вие и какво да очаквам?
3. Интересно ми е да разбера точната схема как тоя тракинг (EV0273xxxxxCN) току-така се ъпдейтва като баш истински, та чак "Delivered" отметка някой там му е сложил... Схемата ми е интересна точно :yes:

Изображение Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 23 Ное 2022, 13:04

Ако ти дава опция за рефънд, направо пускай. Вече Алиекспрес ще ти кажат какво ще искат за доказване.

А по темата... от Алибаба има ли как да се поръча без фирма ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Southside » 23 Ное 2022, 13:14

Същият случай при мен отпреди 2 седмици. Търговецът имаше положителен рейтинг. Пратката излиза доставена според статуса в али-то. Чеквам тракинг номера в сайта на Бг пощи- напълно различен град, съответно пощенска станция. Първи опит за доставка неуспешен, вторият явно са намерили адресата. От пощите вдигат ръце и казват, че са си доставили пратката на правилния човек и адрес, да съм се разбирал с търговеца. Не могат да ми дадат повече детайли, GDPR. Отговор от дръпнатия няма съответно :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 23 Ное 2022, 14:44

Екстра е положението, явно ще пия една студена вода :ok: Това е като тръгна да отварям диспут. Откога прозореца за отваряне на диспут е 10 дни, тЕхната м@йка спрЕла?!
Все съм си мислел, че човек е 100% защитен, или поне ще има някаква вратичка да се оплаче, ама явно съм живял в заблуда :ok:

Има ли друг вариант?

ПС: А БГ-Мощи мисля, да ги накарам да ми покажат къде точно съм се подписал на получаване... Не че ще помогне, де, ама ей така - да видим...Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 23 Ное 2022, 14:46

При последния диспут Алиекспрес ме посъветва да не връщам продукта, поради рискове при транспорта. Но пък рефънд ми предложи около 20% от сумата :wave: Праща ми се дефектен продукт, после - оправяй се. Изглежда кризата натиска и почнаха циганиите отвсякъде.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от STEVAL » 23 Ное 2022, 14:51

Дори и да беше успял да пуснеш диспут, на тракинга излиза ли получена - Алито щяха да вземат страна на търговеца и няма да ти върнат пари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 23 Ное 2022, 15:15

Отдавна не съм пускал диспути признавам, но преди колкото пъти ми се е случило толкова са ги решавали в моя полза. Явно наистина са се променили нещата. Аз напоследък и избягвам да пазарувам по-скъпи неща от там, то от както вкараха мита и ддс и долара скочи, не е и чак толкова оферта освен за неща които тук ги няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 24 Ное 2022, 17:05

Мен май ме врътнаха по същата схема за 4лв :kuku: Нов търговец, но търсех точно такава комбинация. Вече продукта е изтрит. Sorting center handling problem, Order being returned. Отворил съм диспут - Алиекспрес не одобряват :kuku: Баси китайските цигани.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 24 Ное 2022, 18:11

TNT написа:Мен май ме врътнаха по същата схема за 4лв :kuku: Нов търговец, но търсех точно такава комбинация. Вече продукта е изтрит. Sorting center handling problem, Order being returned. Отворил съм диспут - Алиекспрес не одобряват :kuku: Баси китайските цигани.

Изображение

Снощи по едно време пак прицъках да отворя диспут и случайно взе, че стана, а следобяда поне 10 пъти се опитах по различно време. Чакам сега да видим какво ще измислят, въпреки че съм сигурен, че го знаят, че е сиган при положение, че и други ще изреват от него, а му е затворен тъпия магазин :banghead:
Ама аз съм си виновен, де, за три години супер активно пазаруване от Алито, никога не съм поръчвал от търговци без да имат поне 90% рейтинг и достатъчно направени поръчки. Ама винаги има първи път :mhihi: Нищо, обица на ухото, но като цяло ми компрометират доверието вече :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 24 Ное 2022, 18:15

Предния път имах проблем с търговец, от който 5 пъти съм поръчвал, с рейтинги и всичко. Веднъж стана проблем и се направи на китайски циганин :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от apexs » 28 Ное 2022, 21:30

Форума винаги е помагал, та по темата с проблемни търговци ... платих на стар търговец сумата от 1к евро, но не по пейпал. Не ми е за първи такова плащане, но за първи път имам проблем за последните 15 години. Пуснах жалба до банка, полиция в България, полиция в Германия и Гдбоп киберпрестъпност още в средата на август, но от тогава нищо. Предоставил съм две банкови сметки, имена, адрес и мобилен номер.
Студената вода съм я изпил още лятото, обаче не спира да ме гложди как с толкова много информация не се случва нищо. Някой нов съвет ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 29 Ное 2022, 10:04

Айде нов играч се появи в доставките от алито.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 29 Ное 2022, 10:05

И е топ неадекватен. Дотук всеки път ми идва на различно място от това, което съм въвел :clap: Последният път поне беше в съседен квартал и си я взех, другите пъти пренасочвам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 29 Ное 2022, 10:11

Да, хубаво са го направили да си избираш къде искаш пратката, ама да пратят като избереш едно съобщение избран е офис/адрес еди кой си. Сега не съм особено сигурен дали са ми отчели заявката къде искам да отиде, а алтернативата е "точката за вземане ще бъде избрана автоматично" което ми звучи доста странно, на база адреса ли или просто на рандом място. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 29 Ное 2022, 11:39

apexs написа:Някой нов съвет ?

Съжалявам, колега, дано все пак има положително развитие в някакъв момент :roll: За съжаление нямам опит с подобен казус да не посъветвам... :dunno:

b_u_b_o написа:Айде нов играч се появи в доставките от алито.

Тази пратка с какъв шипинг е била пусната към теб? "Aliexpress Standard", "Aliexpress Saver", Caniao или друго? Питам от любопитство да знам какво да очаквам като избирам доставчика :yes:

Иначе да се "похваля" за моя случай. Диспута ми мина успешно в моя полза, без грам да се обяснявам и да доказвам дали съм "получил" пратката или не :yes: Явно си го знаят, че е п*дал тоя и въобще не са ми се правили на интересни Алито. Верно, че и сумата не е чак като "за семки", та явно и това е спомогнало :yes:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook