Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 22 Май 2021, 16:30

Ако ти се чака 4 месеца и нагоре.. поне последното нещо при мен дойде за толкова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TheDriver » 22 Май 2021, 16:45

За сега не съм очарован от това което показват :ranting:
Една седмица не им стигна да ми дадат отговор, който уж дават за 48 часа. А телефонът им постоянно дава заето.
bum_bum да си работил с други?
Защото аз и за shoper и ushoper негативни отзиви чувам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 22 Май 2021, 16:47

Преди 15 години, те бяха само едни.. даже не ги помня как се казваха. Но там отне 6 месеца и нагоре и ми беше доста притеснено, щото беше карбонов капак за 1600лв на ония пари.

ГГБГ имат адски много работа и напоследък сериозно им страда качеството на обслужване.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Юни 2021, 12:52

Ааайде почнаха с щавенето :mhihi: За две години откакто пазарувам от Алито по-активно така (сигурно имам 150 поръчки) и чак сега нещо за пръв път ми отива на митница :ok: Но съм убеден, че не 'щото съм имал лош късмет, а просто са се активизирали преди 1-ви юли да правят сакатлъци. Тъкмо бях стекнал десетина важни поръчки с деливъри дата уж преди 1-ви юли и си викам дано мина метър, то па взеха да почват с мизериите по-рано май :banghead:

При вас как е положението?

Изображение

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Последна промяна Nickelback на 11 Юни 2021, 17:25, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Юни 2021, 17:24

Същото :ranting: Надявам се да ми пристигнат поне поръчките, които чакам, преди 1 юли. Щото после да дават 16,80лв за освобождаване на калъф за телефон :kuku: Дано големите сайтове по-бързо направят схемата с плащане на ДДС директно в сайта и всичко да си стане като преди с +20% в цената просто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Юни 2021, 17:30

TNT написа:Същото :ranting: Надявам се да ми пристигнат поне поръчките, които чакам, преди 1 юли. Щото после да дават 16,80лв за освобождаване на калъф за телефон :kuku:

К'во говориш - една от поръчките ми е кутийка за 200 пружинки за 2 лева всичкото :mhihi: Олио да ги попари 'сичките :banghead: Ся трябва да готвя документи, 'се занимавам с глупости :banghead:

TNT написа:Дано големите сайтове по-бързо направят схемата с плащане на ДДС директно в сайта и всичко да си стане като преди с +20% в цената просто.

Дано :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от c04 » 11 Юни 2021, 23:41

TNT написа:Същото :ranting: Надявам се да ми пристигнат поне поръчките, които чакам, преди 1 юли. Щото после да дават 16,80лв за освобождаване на калъф за телефон :kuku: Дано големите сайтове по-бързо направят схемата с плащане на ДДС директно в сайта и всичко да си стане като преди с +20% в цената просто.

Алито доколкото знам са готови, от 1.07 директно им плащаш ддс-то на тях

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от vlad0 » 12 Юни 2021, 8:27

Nickelback написа:...


Това от Китай през Холандия ли се праща или от Холандия? По-скоро въпроса ми е, ако идва от Европейски склад пак ли ще го спрат на митницата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 12 Юни 2021, 11:39

c04 написа:
TNT написа:Същото :ranting: Надявам се да ми пристигнат поне поръчките, които чакам, преди 1 юли. Щото после да дават 16,80лв за освобождаване на калъф за телефон :kuku: Дано големите сайтове по-бързо направят схемата с плащане на ДДС директно в сайта и всичко да си стане като преди с +20% в цената просто.

Алито доколкото знам са готови, от 1.07 директно им плащаш ддс-то на тях

Значи до 01.07 никакво пазаруване от китайско :ok: Ужас... все ще намерят са сложат пръчка в колелото на техническия прогрес :mhihi:


vlad0 написа:
Nickelback написа:...


Това от Китай през Холандия ли се праща или от Холандия? По-скоро въпроса ми е, ако идва от Европейски склад пак ли ще го спрат на митницата?


От Китай през Холандия е това конкретно.

Ако идва от европейски склад не мисля, че изобщо минава през митница, както и че ДДС/мито са били начислени още в цената при самата поръчка, и не би следвало някой изобщо да ти ги търси на местна почва.

С две думи пазаруването от европейски Алиекспрес складове си остава без промяна.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 15 Юни 2021, 10:24

Я да видим... писах на customs@bgpost.bg като приложих необходимите документи с молба да ми освободят пратката. Помолих ги да ми отговорят с потвърждение, че всичко е наред с докуентите или поне да знам, че са задвижили нещата. Глас пустиня естествено :roll:
Има ли някъде човек да си следи статуса на заявката на това да те представляват пощите пред митници или пък да ходя до пощенския клон да кажат какво се случва, ако фигурира изобщо някакво движение в тъпата им система..? :banghead: На телефона са, вярвам, също толкова активни, колкото и по имейл :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 15 Юни 2021, 10:26

Доста са се активизирали митничарите, съответно не могат да поемат толкова документи от пощите. Преди ги обработваха до 1-2 дни, последните 2 след 5 дни ми отговарят. Ако до 5 дена не ти отговорят, дай им зор като отговор на същият имейл.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 15 Юни 2021, 10:38

TNT написа:Доста са се активизирали митничарите, съответно не могат да поемат толкова документи от пощите. Преди ги обработваха до 1-2 дни, последните 2 след 5 дни ми отговарят. Ако до 5 дена не ти отговорят, дай им зор като отговор на същият имейл.

Мерси за съвета, ще се опитам да се заредя с търпение, но със сигурност някой бабушкер ще го отнесе в даден момент като ме понервират още малко, виновен или не :banghead: Скоро не съм се карал с тях :mhihi:
Тия тъпанари на митниците сами си правят трудно положението - ако бяха изчакали до 1-ви юли хората да си получат нещата "нормално", както е било и сега, и после да правят мизериите, нямаше да затрупат БГ Мощи пиково с работа тоя месец. Тъпанарска работа :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 15 Юни 2021, 10:44

Дори спират такива, по които не се дължи ДДС :dunno: За една пратка само си платих 16,80лв на пощите :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 30 Юни 2021, 8:50

Забравих да пиша как се раздвижиха нещата с пощите. Бях им писал и втори мейл - глас пустиня :dunno: След няколко дни отидох на гише в месния клон и питах бабетата какво се случва с документите ми и пратката, казаха, че няма как да проверят в системата, уж, но щом съм си подал чинно документи и customs@bgpost.bg не ми отговарят на мейлите, значи всичко било наред :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Та точно се закръгли една седмица от подаването на документи за освобождаване и ми пратиха SMS, че пратката ми е освободена и ме чака в локалния офис. Срещу 4.80+12лв ми я дадоха :ok:
Но друго е интересно - оказа се, че тъпия китаец е обявил реална стойност ($37) и затова са ми задържали нещата местните митничари, а не 'щото съм напазарувал нещо кой знае какво или, че имам лош късмет :ok: За пръв път (от стотици поръчки) ми се случва китаец да ми обяви реална стойност и сътветно пратката ми да я задържат митничарите, като съм купувал и доста по-скъпи неща оттам. Както и да е. Та от десетина пратки тоя месец само една ми бе задържана на митница. Явно купувам непонятни дреболии в техните представи и не съм интересен :mhihi: Ще видим от утре какво ще се случва с ДДС-то в Алито :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 30 Юни 2021, 8:55

Какво става, ако не си взема поръчките ? :dunno: Имам пратки от 20 дена в България, нашите нарочно чакат 1 юли и затова не идват 100%. Всички са на едноцифрена стойност, сега ще чакат по 16,80лв + ДДС за всяко :kuku: 7-8 пратки са :shock: Съответно 150лв такси и данъци за боклуци не смятам да плащам.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook