Revolut

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 20 Юни 2020, 12:14

Benord написа:Тук нещо се мъти!
https://money.bg/business/revolut-prinu ... usnat.html


Случва се икономическа криза. Всички банки режат служители, а и не само.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Revolut

Мнение от 520i » 21 Юни 2020, 23:04

Аз се зарибих по тея акции нещо :mhihi:
На комар го ударих, ама поне само към 1000лв имам общо вкарани, ама мисля още да вкарвам.
Нищо не разбирам, ама купувам само на тоя Уорън Бъфет дето ги има и си ми плащат дивиденче всеки месец. Цената нагоре-надолу, дреме ми, дивидента си върви.

Малко се лапа, ама се лапа и не се трепери. Даже ме е яд, че преди 20 години не съм почнал да вкарвам по 200лв на месец, са щях да съм милионер...
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Revolut

Мнение от Spit-Fire » 22 Юни 2020, 9:20

520i написа:Аз се зарибих по тея акции нещо :mhihi:
На комар го ударих, ама поне само към 1000лв имам общо вкарани, ама мисля още да вкарвам.
Нищо не разбирам, ама купувам само на тоя Уорън Бъфет дето ги има и си ми плащат дивиденче всеки месец. Цената нагоре-надолу, дреме ми, дивидента си върви.

Малко се лапа, ама се лапа и не се трепери. Даже ме е яд, че преди 20 години не съм почнал да вкарвам по 200лв на месец, са щях да съм милионер...


Може ли малко инфо за тея акции - къде, как, какво и т.н. (с дивидентите).
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Revolut

Мнение от grkv » 22 Юни 2020, 12:13

520i написа:Даже ме е яд, че преди 20 години не съм почнал да вкарвам по 200лв на месец, са щях да съм милионер...


И тебе те е хванала еуфорията...
Мен на няколко пъти през последните 5 години ме пали да инвестирам, че е нещо уау, едва ли не и всеки път стигам до едни и същи изводи още преди да съм си вкарал парите.
1. трейдване - докато стигне информацията до мене, те нещата вече са се случили отдавна... тоест за човек като мен трейдването е чист хазарт. Хазарт не играя.
2. дългосрочно инвестиране - от гледна точка на покачване на акциите - отново, за мен хазарт.

От гледна точка на дивиденти - да, ама 1-8% годишно, при 3-4% инфлация е твърде малка стръв, че да си затворя парите в това нещо. Знам други, законни начини със същите 10к (толкова се бях засилил да влагам) да изкарам годишния дивиден за месец-два, минуса е че не са абсолютно пасивни и от смартфона, но това е различно за всеки.
Даже и не разглеждам вариант, в който дадени акции може да паднат и всъщност да сте вътре, но го има.

Някой от Ютуб гурутата беше сметнал, че за да живееш от дивиденти (2к долара месечно беше заложил) ти трябва портфолио от 1.8 милиона долара инвестирани.
Добър вариант е, ако човек гледа като на това като на спестовна сметка, която по малко по-умен начин и с премерен риск преодолява инфлацията, но не като нещо, което да му носи приходи.
До тези изводи стигам аз, отстрани. Възможно е и да бъркам и ще ми е интересно някой с повечко опит да разкаже как са нещата всъщност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Revolut

Мнение от peshehodetz » 22 Юни 2020, 13:21

2. дългосрочно инвестиране - от гледна точка на покачване на акциите - отново, за мен хазарт.

Някой от Ютуб гурутата беше сметнал, че за да живееш от дивиденти (2к долара месечно беше заложил) ти трябва портфолио от 1.8 милиона долара инвестирани.


Не е хазарт ако инвестирашв солидни компании да речем apple, виж колко са били акциите им 2010 после 2015 и сега.
Ryan Scribner се казва пича от Ютуб и доколкото си спомням ставаше въпрос за нещо от рода на $60к годишно, ма това не го е той измислил, просто си задаваш какъв годишен доход искаш и го разделяш на dividend yield-a който съответните акции ти дават (ако въобще дават) и се получава колко ти трябват.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Revolut

Мнение от grkv » 22 Юни 2020, 13:35

Ясно, че говорим за солидни компании. Епъл, Кока Колa и т.н. Уви, някой така си е мислил и за ФауВе, но цъфна дизелгейт, колкото и немислим да беше удар с подобни размери, та... малко рисков, но на теория хазарт.

Друг беше ютубъра, но да кажем, че не е един и са смятали различни неща с една и съща идея.

Какъв е твоят опит, ако ти се споделя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Revolut

Мнение от peshehodetz » 22 Юни 2020, 16:24

Не е само Фолксваген има още доста такива за които никой не е вярвал, аз лично имам колеги изгоряли с доста пари с акции на Сити Банк преди малко повече от десетилетие. Обаче тези компании които са вървяли и вървят стабилно нагоре са в пъти много повече от изгърмялите. Та затова е най-добре да се направи портфолио от колкото може повече компании. Лично аз предпочитам ЕТФ и индекси, почти 2/3 са ми такива. Не че и там няма риск де, то риск има във всяко едно нещо. Частен бизнес да се захванеш си е риск, че може да фалира, мен там не ме бива затова и не се занимавам. Дори едно жилище да вземеш на изплащане си е риск, че човек може да остане без работа и като не може да намери бързо нова с която да покрива вноските банката да му го вземе.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 22 Юни 2020, 18:29

Солидни, солидни колко да са солидни. Утре някой ще спечели дело срещу Епъл или Кока-кола, че от продуктите им е хванал рак и уйде.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Revolut

Мнение от 520i » 22 Юни 2020, 21:17

bum_bum написа:Солидни, солидни колко да са солидни. Утре някой ще спечели дело срещу Епъл или Кока-кола, че от продуктите им е хванал рак и уйде.


Да де, ама каква е вероятността да вкарам 10к примерно в Кока Кола и да гръмна, отколкото да ги вкарам тези същи 10к в дюнердийница да правя и аз да гръмна? Ще се скъсам от бачкане, а едва ли ще бия доходността на Кока Кола.

Някой от Ютуб гурутата беше сметнал, че за да живееш от дивиденти (2к долара месечно беше заложил) ти трябва портфолио от 1.8 милиона долара инвестирани.

Да, 100 милиона ти трябват. Пишете каквото ви дойде на ума. Толкова ли не можеш да сметнеш, колко пари ти трябват, за да изкарваш $2к на месец при 5%+2% годишна доходност?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Revolut

Мнение от bam-bam » 22 Юни 2020, 23:21

Някой ползвал ли е картата да си обменя пари от други валути в бг лева ?
Има ли някакъв лимит и какви са таксите , в случая спрямо да вземеш кеш и да ги обмениш в бюро или с револта излиза по-добре, но пък лимит на ден/месец ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Revolut

Мнение от grkv » 22 Юни 2020, 23:24

520i написа:Да де, ама каква е вероятността да вкарам 10к примерно в Кока Кола и да гръмна, отколкото да ги вкарам тези същи 10к в дюнердийница да правя и аз да гръмна? Ще се скъсам от бачкане, а едва ли ще бия доходността на Кока Кола.

Някой от Ютуб гурутата беше сметнал, че за да живееш от дивиденти (2к долара месечно беше заложил) ти трябва портфолио от 1.8 милиона долара инвестирани.


Да, 100 милиона ти трябват. Пишете каквото ви дойде на ума. Толкова ли не можеш да сметнеш, колко пари ти трябват, за да изкарваш $2к на месец при 5%+2% годишна доходност?


1. Всеки един от тия големите може утре да гръмне, не до нула, но достатъчно, че да обезсмисли всичко, което си вкарал досега.
Ако не гръмне - то доходността ти няма да е огромна.
Т'ва с дюнерите даже не ми се и коментира...

2. Тая математика е лесна, ама е малко грешна. В примера с кока кола процента към днешна дата е 3.6, та при инвестирани 10к ще печелиш по 360 на година. Това като цифра. След това на тая цифра идват инфлация, данъци. Колко става накрая е според зависи.
Отделно риск да отрежат акционерите от дивидент, 'щото видиш ли баш тая година е лоша за бизнеса. Това не знам как да го сметна, ама го има в зара.

Като теглим чертата е ясно, че има някаква печалба. Въпросът е струва ли си спрямо парите и времето. Отговорът за всеки е различен.
За мен около 4-5% на година е твърде малко, за да затворя пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Revolut

Мнение от TNT » 23 Юни 2020, 8:55

bam-bam написа:Някой ползвал ли е картата да си обменя пари от други валути в бг лева ?
Има ли някакъв лимит и какви са таксите , в случая спрямо да вземеш кеш и да ги обмениш в бюро или с револта излиза по-добре, но пък лимит на ден/месец ?

Има лимити на месец. Сега от август мисля ще го свалят на 1000е/месец за стандартния план. Курсовете са по-добри от понеделник до петък (уикенда са по-високи, защото се застраховат заради затворените валутни пазари). Аз основно затова го ползвам. Обръщам левове в долари, понеже плащам в долари. В единия случай обаче ми ги превалутира Револют, в другият Уникредит. За по-нестандартни валути (като македонски динар) също е по-добър курса от чейнджовете.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Revolut

Мнение от bam-bam » 23 Юни 2020, 19:39

Повече от 1к не можеш на месец по никакъв начин ?
А като теглиш и си на родна земя , предполагам си теглиш левове ?
Ако ида до гърция и дръпна евра, или лимита е за всичко ...
Четох на сайта им, че до 200 няма такса, после някаква 2 %
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Revolut

Мнение от Georgi_G » 24 Юни 2020, 7:38

От последните промени:

"Както вероятно знаете, ако обмените повече от нашия лимит за безплатен обмен за месец, ще платите такса. Този лимит намалява до 2000 BGN всеки месец (според нашето проучване повечето от вас няма да достигнат тази сума така или иначе). Над този лимит таксата ни ще остане същата – само 0,5% – и ще ви уведомим дали даден обмен ще подлежи на такса. Обменът с нашите планове Premium и Metal все още е неограничен, както винаги.

Ще продължите да се наслаждавате на същите междубанкови обменни курсове в делничните дни. За обмен през уикенда увеличаваме малко маржа си за основните валути от 0,5% до 1%, за да покрием рисковете си при движение на пазара (което се случва напоследък). Маржът за други валути остава същият – вижте пълния списък тук. (Не забравяйте, че можете да избегнете тази такса напълно, като направите обмен в делничните дни.)

Нашите най-популярни видове плащания, като плащания към потребители на Revolut, вътрешни преводи и преводи в евро в рамките на единната зона за плащания в евро, остават безплатни. Ако направите друг превод към сметка извън вашата страна, първото ви плащане всеки месец също остава безплатно, но след това ще има такса от 1 BGN на плащане.

Ако извършите превод в дадена страна, който не е в съответната ѝ национална валута, ще има такса от 6 BGN за преводи в USD (напр. щатски долари до Бразилия) или 10 BGN за преводи, които не са в USD (напр. британски лири до Бразилия). Винаги ще ви уведомяваме предварително, ако преводът, който предстои да извършите, ще включва такса. "

"Тези промени ще влязат в сила на 12 август 2020 г."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Revolut

Мнение от TNT » 24 Юни 2020, 10:28

Вече ти отговориха по-подробно. После има такса и вече не е чак такава далаверата. Даже не знам дали има далавера, не съм смятал :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook