Лепене на букви/емблеми.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Лепене на букви/емблеми.

Мнение от SlackLine` » 27 Авг 2018, 17:41

Здравейте колеги, искам да ви попитам с какво да си залепя емблемите на задния капак, че стария собственик си ги е махнал... Буквите си личат къде са били ама много леко се вижда, искам ми се по някакъв начин да ги залепя както си е оригинално, но не се виждат особено старите. Дали има някакъв начин да измеря от друга кола и да си ги сложа на моита както трябва да са. По важното в случая ми е с какво да ги залепя да не изпадат. Моля за съвет, колата не е BMW, но все пак.. Благодаря.
Изображение
Изображение
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Atsalov » 27 Авг 2018, 18:35

Вюрт имат лепенка която стои само върху буквите, подравняваш ги с линийка и лепиш ;)
...но ско ме питаш, аз не бих си ги сложил, даже ги махам на всички мои коли

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от SlackLine` » 27 Авг 2018, 18:39

Харесват ми как стоят, един приятел има като моя с емблемите и е супер, въпроса е как да стане като оригинално и да не вземат да изпопадат :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Exclusive89 » 27 Авг 2018, 20:05

А как ги махаш колега, аз на предишната кола ги махнах и остана следи (леки)... :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Biogame » 27 Авг 2018, 20:20

Exclusive89 написа:А как ги махаш колега, аз на предишната кола ги махнах и остана следи (леки)... :)

За махането съм чувал че нагряваш със сешоар докато се размекне лепилото и после с корда ги махаш.
Колко добър вариант е не знам.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от top » 27 Авг 2018, 20:38

Някои коли така ги поръчват с код да не обозначен модела. Моята го има S320A - DELETED MODEL LETTERING и никъде няма означение нито какъв двигател е, нито модел или дали има xDrive. Иначе на мерцедес съм слагал цифри на багажника и ги бях залепил с хартиена лепенка отгоре за да са заедно и ги лепнах, стана добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Don_Diego » 27 Авг 2018, 21:44

SlackLine` написа:Харесват ми как стоят, един приятел има като моя с емблемите и е супер, въпроса е как да стане като оригинално и да не вземат да изпопадат :D


С хубава двойнолепяща лепенка, по възможност акрилна - Wurth, Car System, 3M, Tesa и подобни. Задължително почисти с кореселин/ацетон/обезмаслител мястото, на което ще лепиш :yes:

Exclusive89 написа:А как ги махаш колега, аз на предишната кола ги махнах и остана следи (леки)... :)


Останките от лепилото се махат напълно с едни дискове, викат им "кексчета" (5-10лв са, може да се сложат на всеки винтоверт и да изчистиш), че като се нагреят и започват да миришат на сладкиш :mhihi: . Свалят всичко без да нараняват лака и боята, после само чистиш с кореселин и все едно никога не е имало обозначения

Eто как изглежда "кексчето"
Изображение
Последна промяна Don_Diego на 27 Авг 2018, 23:25, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от SlackLine` » 27 Авг 2018, 21:54

Това ще свърши ли работи? Пратете ми вие някой линк на Wurth например, че не знам кое точно е за емблемите?
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Don_Diego » 27 Авг 2018, 22:56

Аз лично съм лепил с това и вече 4 години ми стоят лайстните на номерата
https://bauhaus.bg/montazhna-lenta-Tesa ... -1-5m-19mm

По-хубава, но и чувствително по-скъпа е на Car System HS двойно лепящата лепенка ама тя е 30лв ролката
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Exclusive89 » 27 Авг 2018, 23:12

Biogame написа:За махането съм чувал че нагряваш със сешоар докато се размекне лепилото и после с корда ги махаш.
Колко добър вариант е не знам.


Don_Diego написа:Останките от лепилото се махат напълно с едни дискове, викат им "кексчета" (5-10лв са, може да се сложат на всеки винтоверт и да изчистиш), че като се нагреят и започват да миришат на сладкиш :mhihi: . Свалят всичко без да нараняват лака и боята, после само чистиш с кореселин и все едно никога не е имало обозначения

Благодаря Ви, колеги :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от немо » 28 Авг 2018, 7:40

Don_Diego написа:Останките от лепилото се махат напълно с едни дискове, викат им "кексчета" (5-10лв са, може да се сложат на всеки винтоверт и да изчистиш), че като се нагреят и започват да миришат на сладкиш :mhihi: . Свалят всичко без да нараняват лака и боята, после само чистиш с кореселин и все едно никога не е имало обозначения

На теория е така (с една вметка,че качествен такъв диск е 18-20лв. и не си заслужава за личната кола),практиката обаче е показала,че такъв диск понякога може да свали и лака (ако не е ОЕМ) или да предизвика пожълтяване на повърхността,което е неотстранимо.
За това моят съвет:
Остатъците от двойно лепяща лента в/у колата се пръскат/накисват с разр. АМВ (не кореселин :no: ) ,лепилото се размеква и с пластмасова шпакличка (или с нокти) се чегърта и се забърсва до пълно изчистване.Операцията е малко досадна,не става за 2 мин.,но няма никакъв риск за увреждане на лаковото покритие.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от Jordana » 28 Авг 2018, 8:07

На ситроена ги залепих със силикон PU50 . И двете емблеми отзад падаха постоянно , оригиналното лепило изобщо не съм го чистил за да мога да позиционирам буквите . 2 години не са мръднали . С тоя силикон се кърти боята ако почнеш да ги сваляш , става като твърда гума и е много траен . Единствения му недостатък е че цапа много и трябва внимателно да се работи . За монтажа според мен трябва да се сложи една линийка и по нея да се монтират буквите , това ми се вижда най лесно .
http://profesionalbg.com/%D1%81%D0%B8%D ... 0%B3%D1%80
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от AlCapone » 28 Авг 2018, 8:19

Аз съм лепил с това и за сега 6 месеца и много автомивки не е мръднало и като гледам няма и да мръдне https://www.perocar.com/dvojno-zalepvashta-lenta-cherna-5m . За махането на емблемата се прекарва един здрав конец зад нея и с дърпане на ляво и на дясно се прерязва старата лепенка лошото е че после и на ламарината и на самата емблема остава от старата лепенка и чистенето и е трдуно но не невъзможно.

п.с. SlackLine` не че ми пречи ама от любопитство да не си объркал форума нещо??? :D
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от SlackLine` » 28 Авг 2018, 19:51

Благодаря ви за мненията, като ги направя ще кача някоя снимка.
@AlCapone, имах интерес преди време към 46ците, още когато нямах книжка, и така се регистрирах тук, но в крайна сметка се спрях на Мерцедес.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Лепене на букви/емблеми.

Мнение от AlCapone » 29 Авг 2018, 10:50

Жив и здрав :yes: грешката си е твоя :bchug:
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mr_petroff

Последни теми
Facebook