Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от madafaka_donkele » 01 Дек 2020, 17:53

carmanf1 написа:да ти споделя моя опит с дилърите в детайли


Сподели, сподели...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alx » 01 Дек 2020, 18:03

carmanf1 написа:Първоначалната оценка да, винаги е такава. Но след малко разговори, нещата си идват на мястото :)


това няма как да стане, защото дилъра има разходи които трябва да покрие плюс да не е на загуба като ти продаде колата. и понеже разходите му са много и разнообразни а риска да е на загуба голям- дилъра се презастрахова като гледа да ти изкупи колата на възможно най- обидната цена. но като се има напредвид, че това ти спестява разни да идват и да ти губят времето, да искат да я карат без да имат намерение да купуват и тн- за много хора това си заслужава просто да я "метнат" в дилъра и да не се занимават
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от carmanf1 » 01 Дек 2020, 18:11

Грешиш. Обягва ти желанието им за нова продажба, там където те имат много марж.

Отделно, те продават колите доста лесно, на добра цена, просто защото са от "оторизиран дилър"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от carmanf1 » 01 Дек 2020, 18:23

madafaka_donkele написа:
carmanf1 написа:да ти споделя моя опит с дилърите в детайли


Сподели, сподели...


Грешно си ме цитирал - направил си го, както дявола чете евангелието - от тук, от там, което ми е изгодно

Ще споделя, но не по този начин, по който ти питаш

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alx » 01 Дек 2020, 19:35

carmanf1 написа:Грешиш. Обягва ти желанието им за нова продажба, там където те имат много марж.

Отделно, те продават колите доста лесно, на добра цена, просто защото са от "оторизиран дилър"


Грешиш- убягва ти законовата рамка която са задължени да спазват-всяка кола която те продават трябва да е с хубави гуми, нови спирачки и т.н- това оскъпява колата и намалява маржа- затова и дилъра гледа да ти купи колата на смешна цена защото знае, че ще трябва да налее едни пари преди да я сложи за продажба. Допълнително дилъра има други оперативни разходи които трябва да покрие с маржа. Затова дилъра е най-лесния и сигурен купувам, но си плащаш за удобството
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от TNT » 01 Дек 2020, 19:49

Тука с новите спирачки го няма тва. В САЩ не знам как е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от kronos » 01 Дек 2020, 20:09

Автокъща "Глобус Комерс" гр. Плевен
Собстеника изглежда много набожен човек, при продажбата като го питаш нещо започва да се кълне в икони в библии и т.н
Не ми се пише сега в подробности, но бягайте далеч от тази "автокъща".

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alx » 01 Дек 2020, 20:15

TNT написа:Тука с новите спирачки го няма тва. В САЩ не знам как е.


хм.. аз го минах този път и специално ми казаха, че е изискване (и го бяха изпълнили) като купувах в родината...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 01 Дек 2020, 20:29

1. Брат ми работи към Метро, фиестите ги сменят на 3 години. Ся там вероятно има корпоративна уговорка с МотоПфое.
2. Пежа 308 веднага след гаранцията, на по 120 - 140 000 км от Сфа ги оцениха на по 3000 лв. Ха ха.
3. В еуратек е същото дърво.

Като на 2 и 3 идеята е била точно да вземем следващите, а тия да са вноска по лизинга. Дръжки ле.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Обсъждане на автокъщи

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2020, 20:59

alx написа:
TNT написа:Тука с новите спирачки го няма тва. В САЩ не знам как е.


хм.. аз го минах този път и специално ми казаха, че е изискване (и го бяха изпълнили) като купувах в родината...
Това за гумите мога да ти потвърдя, че родните БМВ дилъри не го спазват.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от madafaka_donkele » 01 Дек 2020, 21:39

alx написа:хм.. аз го минах този път и специално ми казаха, че е изискване (и го бяха изпълнили) като купувах в родината...


Улучил си някакви ултра точно дилъри. На практика е абсолютно обратното. Преди е39-ката бях тръгнал да взимам една джета от дасвелт олигофрените. Разбрахме се по телефона уж, колата по спомен около/под 100к км., внос от Германия, върната от лизинг, ама запазена поне на снимки, уж супер поддържана, няма нищо за правене, качваш се и караш само дето не каза. Викам идеалка, прати една официална оферта с лизингова схема и изненадка. Към края на документа записано "по книжка е препоръчително да се сменят: съединител, ангренажен ремък с водна помпа, масло двигател" и не помня още кво. И най-предвидливо "не поемаме отговорност при възникнали проблеми или инциденти" ако не ги направиш тея предписаните неща :mhihi:
Въобще тук няма никакво даже и подобие на liability-то, което го има в щатско :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от немо » 01 Дек 2020, 22:01

Моджо написа:1. Брат ми работи към Метро, фиестите ги сменят на 3 години. Ся там вероятно има корпоративна уговорка с МотоПфое.

Метровските са на оперативен лизинг,т.е. Метро плаща наем без да придобива собственост в/у автомобила.Този начин е изгоден за големи фирми със сравнително голям парк от леки автомобили (50-100+ броя)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Jordana » 01 Дек 2020, 22:47

То в конкретния случай малко ме съмнява мотопфое да си изкупят таралясника обратно с цел да го продават на друг . Ако автомобила е лизингов и все още е собственост на дилъра е съвсем друго , но брадвата е голяма за този който иска да се отърве и брадвата е голяма за този който иска да купи . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от BMW_POWER » 02 Дек 2020, 3:04

madafaka_donkele написа:
alx написа:хм.. аз го минах този път и специално ми казаха, че е изискване (и го бяха изпълнили) като купувах в родината...


Улучил си някакви ултра точно дилъри. На практика е абсолютно обратното. Преди е39-ката бях тръгнал да взимам една джета от дасвелт олигофрените. Разбрахме се по телефона уж, колата по спомен около/под 100к км., внос от Германия, върната от лизинг, ама запазена поне на снимки, уж супер поддържана, няма нищо за правене, качваш се и караш само дето не каза. Викам идеалка, прати една официална оферта с лизингова схема и изненадка. Към края на документа записано "по книжка е препоръчително да се сменят: съединител, ангренажен ремък с водна помпа, масло двигател" и не помня още кво. И най-предвидливо "не поемаме отговорност при възникнали проблеми или инциденти" ако не ги направиш тея предписаните неща :mhihi:
Въобще тук няма никакво даже и подобие на liability-то, което го има в щатско :banghead:


Донкето, не забравяй, че говориш с връзкар :OT:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alx » 02 Дек 2020, 4:21

Връзкар не знам. Но купувах лъскава кола- това е истина. Но пък без да ги питам ми казаха каквото написах по- горе и го бяха изпълнили. Говориме за оторизиран дилър на лъскава марка в София. Може просто дс съм бил късметлия. Дойде с нови гуми и накладки за около 3500- 4000 лева и ми казаха, че това им е практика.

А в Щатите това е абсолютно задължително- дори Ауди всичките коли които им ги връщат от оперативен лизинг ги пращат на търговете с нови гуми и накладки.... но тука говориме за родината ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook