Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от host » 05 Юни 2018, 16:23

BMW_POWER написа:Кола по снимка от Канада е игра на руска рулетка. Само дето в револверът има 5 от 6 куршума. Ето какво има в махалата:

https://www.kijiji.ca/b-cars-trucks/ott ... t=priceAsc

Цените са от най-евтиното нагоре. Ако 10 годишна кола е карана толкова яко зимата и не и е правено пръскане против ръжда, ще получиш кош без дъно. Друг момент е, да не се връзваш на снимките. На мен ми се е случвало снимките в обявата да са взети от нета. На място беше трагедия. В контейнер товарят по четири коли (доколкото съм чувал), но нямам идея за цените до бг. Мога да ти дам телефон на човек тук и да си говорите директно. Той изпраща колите до Бургас.


https://www.kijiji.ca/v-cars-trucks/ott ... nFlag=true просто веднага ми попадна в очите ... :shock:

в цял свят има странни хора

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от alx » 06 Юни 2018, 14:36

ARR_ написа:Някой ми беше казал че в Канада не хвърлят сол зимата и от към ръжди колите били доста по-добре от средня запад в САЩ например.


В Канада пръскат колкото в Щатите- много. Всеки немец които съм имал е почнал да гние на 5тата година...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от alekangg » 06 Юни 2018, 17:15

Абе аз все си мислех, че там ядат доматите с колците и подаряват разни 6-8 годишни почти идеални премиуми на българчетата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от Leon » 11 Юни 2018, 8:57

Аз лично съм супер-доволен от "канадското" си Е90, поне до момента. Ръжда не е избила засега. Утре стават 6г.откакто е при мен. Верно, че е карана в Канада само 4г., но като изключим ръждата, останалото е въпрос на какъв собственик ще попадне. Като тръгна да я сменям, пак ще потърся вариант за смислена кола от Канада. Обаче като гледам тия линкове дето ги пускате, всичко е Х-драйв и май ще става все по-трудно да си намеря кола и там... В тази връзка, BMW_POWER, моля, метни на лс контакт с твоя човек да го поразпитам разни неща, ако е удобно.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от ildivvy » 30 Май 2020, 21:15

Към днешна дата, колко струва 'технотеста' и какво се иска,за да бъде преминат? За някакви крушки ставаше дума из темите... И още един въпрос,който не е съвсем в темата: При американските производители всички 'крепежи' ли са с цолови размери? ДА най-вероятно...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от bum_bum » 30 Май 2020, 21:29

Leon написа: Обаче като гледам тия линкове дето ги пускате, всичко е Х-драйв и май ще става все по-трудно да си намеря кола и там...


Боли те фара, нали го измислиха да се изключва :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от toncho83 » 01 Юни 2020, 8:13

ildivvy написа:Към днешна дата, колко струва 'технотеста' и какво се иска,за да бъде преминат? За някакви крушки ставаше дума из темите... И още един въпрос,който не е съвсем в темата: При американските производители всички 'крепежи' ли са с цолови размери? ДА най-вероятно...


Оранжеви мигачи, 460лв ( технотест) и още 100-120лв към агенция пътища някакъв печат. Имаш и друг вариант - 750 лв. Снимат колата (отнема 5 мин.) на място, където ти е удобно и после чакаш готовия документ. За 2-3 седмици става и все им е тая какви са ти мигачите. После в КАТ си е твоя отговорност

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от ildivvy » 28 Апр 2022, 20:36

Ще 'повдигна' малко стара тема, но кои са всички документи, които трябва да получа от продавача, за кола внесена от Канада, за да мога да я регистрирам в КАТ без проблеми?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от 3186 » 28 Апр 2022, 20:41

Фактура и талон, предполагам и документ от митницата, че не дължиш нещо?
Edit: Май и технотест + типово одобрение от ИААА.
Общо взето май всичко, което би ти трябвало, ако я спечелиш на търг.

Най-тъпото е технотеста + одобрението от ИААИ. Трябваше да ги мина за БМВ, произведено в Германия, което дори няма разлики в двигателя с европейската му версия…

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от steeN » 28 Апр 2022, 23:04

Това с ИААА, някаква нова глупост ли е? Иначе технотест-а аз го помня като просто даване на едни 1000 лв (още ли е толкова?) за да ти дадат една купчина бумаги и да ти сравнят ВИН-а.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от 3186 » 29 Апр 2022, 3:46

Не е ново, 2016 поне го имаше. Същото безмислено даване на пари като технотеста е. 120лв за 2 печата от лелка на гише беше. Вероятно ще мина по същия път след 3 месеца и ще знам със сигурност :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от Leon » 29 Апр 2022, 7:50

Документ за покупка, фактура, талон, митн.декларация са основните. Трябва и декларация от вносителя, че колата няма регистрационни табели при вноса, макар че веднъж я гледат, веднъж - не. Платена еко-такса, ако я плаща вносителят, ако не - новият собственик преди регистрацията. 190лв за кола до 5г, 240 за 5-10, нататък не знам. КАТ искат превод на талона, да сте подготвени. Технотест се минава сравнително лесно - гледат мигачи и еко-категория, сравняват номерата на шаси и мотор и дават 6 листа документ за всякакви тестове, които не са направили. С тоя документ се отива в ИААА (препоръчвам в централата, ако сте в София), подава се документа от технотест и срещу 120лв и 3 седмици чакане дават лъскаво картонче, на което пише, че колата може да се регистрира. АКо отидете в поделение, а не централа, може да чакате и 2 месеца, комуникацията им е топ. С всичко горе + копия на всичко се отива в КАТ, където гледат основно мигачите, полицаят на канала се заяжда, ако колата е била салвидж и иска да види снимки на удара, но в крайна сметка се минава, ако всичко е наред.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от 3186 » 29 Апр 2022, 8:50

@Леон, технотеста още ли е 1000лв? Бях минавал в Декра и струваше толкова. Има ли разлика с "Технотест" в прецизността и цената?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от Leon » 29 Апр 2022, 12:19

450лв. е технотест + 120 ИААА, това са цени от миналата година юни, ако не са ги вдигнали.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мита, акцизи, такси за внос на автомобил от Канада?

Мнение от steeN » 29 Апр 2022, 12:25

3186 написа:Не е ново, 2016 поне го имаше. Същото безмислено даване на пари като технотеста е. 120лв за 2 печата от лелка на гише беше. Вероятно ще мина по същия път след 3 месеца и ще знам със сигурност :)


Сега се сетих. При мен 2те бяха в една и съща сграда и просто занесах от една стая в друга :lol:
Явно цената на технотеста е паднала понеже са пуснали конкуренция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook