Добавки за автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Добавки за автомобили

Мнение от FaceOff » 15 Май 2018, 10:17

Нагарите били естествен уплътнител на хлабините на мотора викаш... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Добавки за автомобили

Мнение от kasho » 16 Май 2018, 9:58

Аз па си карам с немски дизел, най-обикновен, и нито пуши нито замръзва. Ово йе стандарт баце :yes: На баща ми дизеловата е46ца тук дава между 0,5 и 1 на сто по-нисък разход, пак само от смяната на горивото. Така че според мен качественото гориво няма нужда от нищо допълнително.

Слагал съм горивни добавки на втората кола (бензинова Опел Астра) за да се опитам да съживя малко тоя мъртвец ама нъцки. Газта до ламарината и няма никой :mhihi: Даже с жена ми се бъзикаме, че химна на Астрата трябва да е оная песен на Богдана Карадочева - Ускоряваме бавно, ускоряваме бавно, неусетно почти :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Добавки за автомобили

Мнение от nickeyar » 06 Мар 2019, 17:25

Здравейте,

Какви добавки за горивото (бензин) бихте ми препоръчали?

Става въпрос за Е38 740 (М60)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Добавки за автомобили

Мнение от frizzante » 07 Мар 2019, 10:29

Веднъж съм бил свидетел на ефекта на някаква си добавка против теч от радиатор. Ефекта беше, че колата взе да грее, освен, че се наложи смяна на радиатора трябваше да се промива и цялата охладителна с-ма от тия ла*на. Водната помпа изглеждаше все едно си и намотал сезал на турбинката. Никога не бих сложил такова нещо. Тече ли някъде - сменяй компонента.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Добавки за автомобили

Мнение от alx » 07 Мар 2019, 15:42

нито един производител не одобрява никакви добавки. всъщност мерцедес одобрява шеврон текрон като добавка за почистване на инжекторите, но това е.

аз никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. моето лично мнение е, че цялата тази индустрия е една огромна измама и е предназначена за неразбращи (всъщност) хора които се опитват да си поправят или подобрят параметрите на колата по най- наивния (и често вреден) начин.

мога съвсем отговорно да заявя, че най- големите състезателни екипи по света не ползват никакви добавки и имат същото (особено и негативно) мнение като мене по въпроса. а щом на тях не им трябват добавки- значи на никой не му трябват...

некви случайни мисли
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.12.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E38 740 iL

Re: Добавки за автомобили

Мнение от nickeyar » 07 Мар 2019, 15:48

alx написа:нито един производител не одобрява никакви добавки. всъщност мерцедес одобрява шеврон текрон като добавка за почистване на инжекторите, но това е.

аз никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. моето лично мнение е, че цялата тази индустрия е една огромна измама и е предназначена за неразбращи (всъщност) хора които се опитват да си поправят или подобрят параметрите на колата по най- наивния (и често вреден) начин.

мога съвсем отговорно да заявя, че най- големите състезателни екипи по света не ползват никакви добавки и имат същото (особено и негативно) мнение като мене по въпроса. а щом на тях не им трябват добавки- значи на никой не му трябват...

некви случайни мисли


Enough said, както се казва :)))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Benord » 07 Мар 2019, 18:08

Мога да потвърдя от личен опит с добавката за течове от радиатори на Holts.Ако не е фибъра на водната помпа с другите дупки ядове нямате.Не създава проблем ако теча спре или го няма.Други добавки също съм ползувал,но ефекта от тази е поразителен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017, (231 PS)

Re: Добавки за автомобили

Мнение от E.5KOV » 08 Мар 2019, 11:01

Единствената добавка, която се продаваше и препоръчваше и от Мерцедес и БМВ, беше за гориво и се казва Desolite. Казвам продаваше, защото дилъра на Мерцедес от нова година не я внася. В отдела им за резервни части казват, че търсенето било огромно. В Бавария ауто не съм проверявал дали още има Desolite.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Е.Димитров » 08 Мар 2019, 17:34

Много зависи за какви добавки става въпрос.
Има изключително качествени и работещи добавки за скоростни кутии, диференциали, бензинови и дизелови дюзи/инжектори и добавки за масла.
Тея неща с "щом в Мерцедес/BMW" или друг автомобил не ги препоръчват, значи не трябват, се отнасят само за нови автомобили и то до 2-3 години.

Последно ползвах една добавка за скорости, заради малко по-шумна скоростна кутия и по-трудно превключване на скорости.
Буса е на 400к километра (поне) и разбира се, първо смених маслото с високо качествено такова, изминах около 500-600 километра и нямаше подобрение, тогава налях добавка и скоростите започнаха да заглъхват, както и по-лесно превключване.
Наливам добавки и в горивото и има ефект като вървеж, пушек и по-равномерен ход.
В горивата има добавки, но са по-разредени, просто аз също си добавям и има ефект.
Така че, аз съм "За" слагане на добавки.
Има обаче и друго а то е, че трябва и да се чете , а не да се слагат добавки на поразия.
Колеги са споменали за добавките за запушване на течове, понякога създават доста проблеми.
Така че, слагат се добавки, но винаги с някаква мисъл и проверка по форумите кое как.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Kurtov » 08 Мар 2019, 20:07

Е.Димитров написа:Много зависи за какви добавки става въпрос.
Има изключително качествени и работещи добавки за скоростни кутии, диференциали, бензинови и дизелови дюзи/инжектори и добавки за масла.
Тея неща с "щом в Мерцедес/BMW" или друг автомобил не ги препоръчват, значи не трябват, се отнасят само за нови автомобили и то до 2-3 години.

Последно ползвах една добавка за скорости, заради малко по-шумна скоростна кутия и по-трудно превключване на скорости.
Буса е на 400к километра (поне) и разбира се, първо смених маслото с високо качествено такова, изминах около 500-600 километра и нямаше подобрение, тогава налях добавка и скоростите започнаха да заглъхват, както и по-лесно превключване.
Наливам добавки и в горивото и има ефект като вървеж, пушек и по-равномерен ход.
В горивата има добавки, но са по-разредени, просто аз също си добавям и има ефект.
Така че, аз съм "За" слагане на добавки.
Има обаче и друго а то е, че трябва и да се чете , а не да се слагат добавки на поразия.
Колеги са споменали за добавките за запушване на течове, понякога създават доста проблеми.
Така че, слагат се добавки, но винаги с някаква мисъл и проверка по форумите кое как.


Каква добавка сложи в скоростната кутия и изобщо от кои добавки си доволен ?

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Добавки за автомобили

Мнение от BMWPetar » 10 Мар 2019, 14:46

Трета поредна кола си карам с Bardahl BDC, редувана с Политрон в горивото и проблем не съм имал. Ефект - малко по-тих мотор, минимална разлика в разход и вървеж, просто си внушавам, че така гадната бг нафта става малко по-малко гадна. Нито съм замръзвал, нито съм правил дюзи до момента, а дпф и егр са много по-чисти от моментите, когато карах без добавки.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Kurtov » 20 Апр 2019, 17:31

Здравейте колеги, някой ползвал ли е следната добавка - http://www.excel-bg.com/dobavka-za-dizel-excel
Изобщо някой да е чувал за тази фирма и да е ползвал техни продукти ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Добавки за автомобили

Мнение от BMW_dreamer » 20 Апр 2019, 18:44

alx написа:нито един производител не одобрява никакви добавки. всъщност мерцедес одобрява шеврон текрон като добавка за почистване на инжекторите, но това е.

аз никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. моето лично мнение е, че цялата тази индустрия е една огромна измама и е предназначена за неразбращи (всъщност) хора които се опитват да си поправят или подобрят параметрите на колата по най- наивния (и често вреден) начин.

мога съвсем отговорно да заявя, че най- големите състезателни екипи по света не ползват никакви добавки и имат същото (особено и негативно) мнение като мене по въпроса. а щом на тях не им трябват добавки- значи на никой не му трябват...

некви случайни мисли


Да ама на изток от Белград на колонката за бензин 95 има течност с октаново число 87 и то микс от бензин и още 30 вещества, а нафта тука още не се е появявала по колонките, бръмчим си на некъв коктейл от корабно гориво, преработени масла, не преработени масла, парафин, пластмаса, полиетилен, некви леки фракции други некви тежки фракции, и още сума ти неща дето са плод на химическата индустрия на бившия СССР.
Та особено при дизелите малко двутактово масло като добавка за смазване на помпи и дюзи не вреди, за да не стане парафина на свещи по тръбопроводите и малко бензин, а зимно време керосин ако има от къде да докопа човек.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Добавки за автомобили

Мнение от Kurtov » 20 Апр 2019, 20:23

BMW_dreamer написа:
alx написа:нито един производител не одобрява никакви добавки. всъщност мерцедес одобрява шеврон текрон като добавка за почистване на инжекторите, но това е.

аз никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. моето лично мнение е, че цялата тази индустрия е една огромна измама и е предназначена за неразбращи (всъщност) хора които се опитват да си поправят или подобрят параметрите на колата по най- наивния (и често вреден) начин.

мога съвсем отговорно да заявя, че най- големите състезателни екипи по света не ползват никакви добавки и имат същото (особено и негативно) мнение като мене по въпроса. а щом на тях не им трябват добавки- значи на никой не му трябват...

некви случайни мисли


Да ама на изток от Белград на колонката за бензин 95 има течност с октаново число 87 и то микс от бензин и още 30 вещества, а нафта тука още не се е появявала по колонките, бръмчим си на некъв коктейл от корабно гориво, преработени масла, не преработени масла, парафин, пластмаса, полиетилен, некви леки фракции други некви тежки фракции, и още сума ти неща дето са плод на химическата индустрия на бившия СССР.
Та особено при дизелите малко двутактово масло като добавка за смазване на помпи и дюзи не вреди, за да не стане парафина на свещи по тръбопроводите и малко бензин, а зимно време керосин ако има от къде да докопа човек.


Светилната газ не е ли Керосин ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Добавки за автомобили

Мнение от ildivvy » 24 Апр 2019, 11:58

Някога е била (по-скоро за газ за осветление се е ползвал керосин),но от доста време не е! Скъпо идва по съвременните стандарти :mhihi: Сега си е някаква помия,миришеща на разредител...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: morrog

Последни теми
Facebook