Пури и всичко за тях

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 31 Окт 2020, 18:56

nxn написа: но е хубаво да отидеш в магазин, където продавачите разбират

Това е много важно. Но докато не си нацелил няколко, които да ти харесват - не става. И аз не съм пушач, по-тежките ми идват силни - особено по-дългите, които се пушат по 2 часа. Но пък като кажеш "искам много леки" и веднъж ми дадоха баси планинския въздух. По-леко от наргиле. Вече на разбиращи продавачи като им кажеш "тази, тази и тази ми допадат", на тях им става ясно какво да ти предложат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 31 Окт 2020, 20:31

Значи отивам в Пловдивския магазин и искам нещо, което да се хареса на новак :lol:
Мерси, момци.
Края на седмицата ми се очертава малко по-лежерен график и ще се опитам да ида до магазина и ще се похваля тук.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от nxn » 31 Окт 2020, 20:33

Внимавай в магазина само да не ти дадат някоя изсъхнала пура, че аз с калимерата (премиун сигар шоп, които ги има по моловете) бях случил много зле с едни сухи и умрели, гледай на допир да не е твърда и да не се вижда да се рони външната обвивка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 01 Ное 2020, 17:00

grkv написа:Значи отивам в Пловдивския магазин и искам нещо, което да се хареса на новак :lol:
Мерси, момци.
Края на седмицата ми се очертава малко по-лежерен график и ще се опитам да ида до магазина и ще се похваля тук.

И може да им кажеш вече какво не ти е харесало. Да не ти предлагат подобни. Пробвай и някоя от тези, които писах по-горе.

П.П. Пробвах новите Montecristo Short. Супер са, даже мисля, че повече ми харесват от Cohiba-та. Trinidad от трите е най-зле, със сигурност.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 01 Ное 2020, 19:10

Днес споделих пред един познат, дето знам, че пуши тия ми терзания и ми подари една огромна от неговия хумидор да пробвам.
Запалих я преди малко - добри новини - усещам си :lol: Явно онези са били много слаби.
Тази е Imperiales Classico Leon Jimenes (https://www.laaurora.com.do/producto/im ... n/?lang=en)
Усещам си тютюн, ама тия неща дето ги пишат крийми, ледър, ърти тейст и ала-бала - тц, усещам тютюн, ама всичко с времето си предполагам, а и тая доколкото виждам в нета е нещо евтино.
Доволен съм засега.
Успях да я изгася още в началото и се наложи да я паля наново, верно започна да мирише чак на кисело и лютиво, после като че ли се пооправи. Не я изпуших докрай, че ми е много дълга.
Ако реша утре да я запаля пак да я паля директно както си е с овъгленото отпред или да я изрежа и все едно е нова?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 01 Ное 2020, 19:17

Пробвай и ще видиш, че няма да става за нищо. Едно е да загасва и да я разпалиш пак, друго е да стои 1-2 дена.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 02 Ное 2020, 15:03

по принцип гледай пурата да не ти гасне. а ако ти угасне- изтръскваш пепелта и я палиш. ако я оставиш за утре- забрави... лулата обаче може да ти угасне и да се сетиш за нея след 2 дена- няма проблеми. но пурата се пуши цяла и без прекъсвания.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от intention » 02 Ное 2020, 16:09

grkv написа:Запалих я преди малко - добри новини - усещам си :lol: Явно онези са били много слаби.
Тази е Imperiales Classico Leon Jimenes (https://www.laaurora.com.do/producto/im ... n/?lang=en)


Изключително достъпни като цени и според мен с приятно качество.
Честичко се възползвам и си взимам.

МОже би е дискутирано по-назад в темата, но да попитам:
Кой от къде пазарува?
Магазините в моловете са ми ясни.
Веригите за цигари иалкохол като Kinky Табакофф и т.н. са ми ясни също.

Нещо по-различно?
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от nxn » 02 Ное 2020, 16:16

Аз лично от bestcigars, проблемът е, че там не мога почти никога да спра да си взема и все се ядосвам като минавам, вече трябва да мина на поръчване.
Ако някой има да сподели нещо и на мен ми е интересно, за нещо по-удобно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от grkv » 17 Дек 2020, 19:22

Аз така и не отидох до магазин за пури. :dunno:
Малко след като писах ме тръшна ковид и загубих всякакво обоняние, та не съм се и засилвал за пури. Все още не съм възвърнал обонянието на 100%, но днес на ОМВ-то на Хемус погледнах в ''шкафа'' и мернах нещо, за което съм чел тук - ВегаФина, взех две.
Знам, че бензиностанции и деноношки не са място за купуване на пури, но тия ми се сториха добре опаковани в кутийки и не мисля, че би имало значение как точно са съхранявани.
Чакам да възвърна мирис и почвам упражненията наново :smoke:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от devent » 14 Яну 2021, 15:34

Здравейте,

от няколко месеца си взимам пури чат-пат и ми подариха хумидор за Коледа. Та, гледах уж някакви видеа, извадих всички прегради и неща и съответно му навлажних стените лекичко с дестилирана вода, сипах и вода в овлажнителя, и го оставих хумидора затворен за 24ч. Вдигна си влажност около 80%, след което пишеше, че трябва да го постепенно да спадне до около 70 и да го поддържам около 70, само че няколко дни вече не иска да спадне под 75% :D какво да го правя, че да спадне, да го оставя отворено за малко, или? Също така, ако тръгне да пада под 70% колко вода да сложа в овлажнителя? Като цяло как да поддържам 70% в хумидора, хаха. Всякакви съвети биха били полезни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от TNT » 14 Яну 2021, 15:46

Първо с какво мериш влажността ? Аналоговите хигрометри не са точни. Вземи си дигитален. Пробвай метода с пакетче и сол, за да разбереш колко ти бягат процентите. И най-смотания дигитален измерва по-точно. Според пурите, 65-75%. Аз зареждам овлажнителя като падне под 65. От няколко месеца съм с такъв с топчета гел и е по-добре. Повече от 72-73% не качва и пада по-бавно. Доста по-рядко се налага презареждане. Обикновените с гъбка също вършат работа. Всичките овлажнители винаги съм ги пълнел догоре. Но... и нищо страшно няма да стане, ако за 2 дни падне на 60%. До 1 седмица пурите си запазват качествата и извън хумидор. Докато си в диапазона 65-75%, всичко е наред.

Иначе по-скъпите варианти като пакети Боведа или електрически хумидор с климатици и т.н. са по-добре, но има смисъл, ако има за 1000лв пури според мен. Има и някакви електронни овлажнители, които пак са на цената на 2-3 хумидора.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от devent » 14 Яну 2021, 17:25

Меря я с някакъв аналогов хигрометър, той си беше в комплекта към хумидора. Изглеждаше ми скъп, затова и предположих, че би трябвало да е ок, ама добре, ще взема някакъв дигитален да я видя. И все пак, дори и с дигитален хигрометър, ако се окаже по-висока влажност как да я намаля? Овлажнителят е точно такъв с топчета гел, така че ще го пробвам когато ми падне влажността, че сега съм на обратния проблем.
Иначе, нямам пури за 1000 лева, за съжаление :mhihi: повечето пури, които пуша са в диапазона 12-25лв. и не вярвам да държа повече от 2-3 вътре през повечето време.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от alx » 14 Яну 2021, 18:10

не си му свикнал на твоя конкретен хюмидор - пък и много не му придиряй- над 60 и под 80% влажноста ли е - всичко е наред. ако държи висока влажност просто го открехни малко и като падне на 65 примерно го затвори... съхранението на пурите не е точна наука :) в куба повечето пури се съхраняват просто в шкаф :) а щом този метод става за една кохиба бехике - става и за всички други ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пури и всичко за тях

Мнение от Jordana » 14 Яну 2021, 18:24

Куба е остров сред океана и влажноста на въздуха няма нищо общо с това в България . Остави пурата в шкаф за една седмица и ще е на шушулка особено сега зимата с 30% относителна влажност . Дори да не почне да се рони става резлива и неприятна за пушене .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook