Врата за външен надземен гараж

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 06 Май 2018, 17:09

Здравейте колеги,

предстои ми избор на врата за гараж - може да остане нормална ръчна с ключалка или с доплащане (+1060лв) да бъде заменена с автоматична такава. Това е единствената информация, която ми дадоха за автоматичната врата.

Автоматична секционна врата 43 мм дебелина изцяло на панелите с ТОРСИОННИ пружини с живот 25-50 000 цикъла; двигател Force Pluss 600N с 2 бр дистанционни


Моля за съвет дали си заслужава и дали цената е уместна? Както и може би плюсове/минуси на двата типа врати. Предполагам, че сигнала на автоматичните се прихваща лесно, както и лесно се разбива и ключалката при ръчния вариант, но ми е интересно кое според вас е по-надеждно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Don_Diego » 06 Май 2018, 17:26

Решат ли да я взимат колата или да тарашат гаража, вратата няма да ги спре :idea:
Прецени сам дали ти се занимава всеки път да отваряш/затваряш ръчно (аз съм така - отварям дворна врата, после влизам в къщата да отворя и гаража и за финал затварям всичко. честно казано понякога ми писва :mhihi: ).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от bum_bum » 06 Май 2018, 17:47

Автоматичната врата можеш да си я командориш и по интернет ако имаш такъв в гаража. Предполагам е по-сигурно от стандартното дистанционно.
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Atsalov » 06 Май 2018, 18:13

Прав си, повечето фирми имат вече мобилно приложение за командване на позицията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от barty » 06 Май 2018, 18:53

Задължително автоматична врата! Иначе всеки път отваряш вратата - качваш се в колата - преминаваш - спираш - излизаш от колата - затваряш вратата - качваш се в колата... Бързо ти писва и съжаляваш че вратата не е автоматична.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от steeN » 06 Май 2018, 19:35

Всички се отварят, все пак са абсолютно кашкавалени врати. През блутуут ако има най-добре според мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 06 Май 2018, 20:25

Да, най-добре да е нещо такова или WIFI, а не просто радио(?) сигнал със скачаш код, защото както при колите, (вече) много лесно се прихващат. Ама за това си мисля, че ще ми трябва нещо ръчно да си правя с androino или raspberry pi, не мисля, че има нещо такова готово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от steeN » 06 Май 2018, 20:30

wifi според мен е неудобно, защото изисква да се връзваш към мрежа и т.н. освен това харчи и повече ток. гледай за нещо с блутуут.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... r&_sacat=0

има колкото си искаш :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от mopasan » 07 Май 2018, 5:57

Колега, а защо точно секционна? По-скъпа е с 1000лв поне. Аз сложих преди 1 седмица ролетна със стоманени панели ,автоматична с френски мотор Simu и 2 дистанционни за 1150лв с монтаж и демонтаж на старата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от mrlargo » 07 Май 2018, 6:15

Задължително автоматична - всеки път да слизаш и да отваряш и после да затваряш писва доооста бързо. Аз имам такава секционна от 15 години, двигателят беше някакъв странна марка, но си бачка все още безпогрешно. Ако е автоматична по принцип е хубаво да има ключалка, която освобождава мотора в случай, че спре тока. Иначе ако си в нормален квартал и гаражът е в кооперация едва ли някой ще тръгне да ти го разбива, освен ако не държиш някое Бугати вътре без каско. Рискови са единствено гаражи, които не се намират под кооперация - примерно има един тип такива подземни от социалистическо време с обща врата между блоковете, от такъв в Ге(Т)о Милев ми бяха откраднали гумите преди 20 години :-)
Ако искаш по-евтини варианти - може ролетна или падащо крило, но ако гаражът си е твой си сложи хубава врата с дистанционно - ще си я ползваш 20-30 години, инвестицията си заслужава определено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 07 Май 2018, 7:47

Става въпрос за новострояща се сграда с надземни гаражи на партерно ниво, като въпросният гараж е с директен излаз към улицата. Получих обаждане от офиса на строителя дали не искам да доплатя тези 1060 лв и да ми монтират този тип врата, като човека по телефона не беше много запознат с детайли и после ми прати тази информация. Погледнах в нета и забелязах, че секционните ги водят най-хубави и съответно най-скъпи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от zvetiko » 07 Май 2018, 8:31

Допълнителна, електромагнитна, дистанционно управляема ключалка, монтирана някъде- има различни версии.
Задължително СОТ- 20 лв. на месец не са много, основен принцип при охрана на обект е, че защитата не трябва да е само локална. Освен защита, ще имаш и информация за събития свързани с гаража.
Скрита камера с автоматично записване при движение.
Няма да предлагам системи да ги намериш на място, защото са незаконни. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от b_u_b_o » 08 Май 2018, 13:12

Тая тема и мен ме вълнува, ако взема къщата която се опитвам в момента, ще правя гараж в двора. Какво е предимството на секционните пред тези тип "летящо крило", гледам те са по-евтини? Другото което ме вълнува е, понеже гаража няма да излиза директно към улицата, ще ми се да автоматизирам и дворната врата. Иначе се губи смисъла ако само тази на гаража е. Какви са вариантите там, може би плъзгащите са най-удобни за целта?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Club BMW » 08 Май 2018, 18:59

Автоматичната секционна врата се затваря плътно до земята, а при тип "летящо крило" остава отвор между вратата и земята, а от там може да влизат боклуци и животинки в гаража.
При отваряне на врата тип "летящо крило", тя се изнася напред за разлика от секционната ...

dextuar написа:...


Ако избереш автоматична врата, хубаво е да предвидиш ключалка към нея (особено ако няма друга врата), за да може да си отваряш ръчно вратата, ако спре тока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Врата за външен надземен гараж

Мнение от Dextuar » 11 Май 2018, 6:52

Ново 20: Обясниха ми, че това доплащане е само за мотора и дистанционните, всичко друго си било както е заложено в старата цена. Но самият служител, който ми го обяснява това, ясно си личи, че хал хабер си няма за какво става въпрос :banghead: Въобще възможно ли е секционна врата без ел. мотор?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook