Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 31 Юли 2022, 11:24

Друг вариант е да измиеш пак всичко, да напудриш с нещо бяло и да запалиш мотора на място. Би трябвало лесно да си покаже къде е теча/сълзенето... Мотора с колко скорости е? Много е малко това за 4000об/мин на последна предавка...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 31 Юли 2022, 19:20

Пръсвам ги по завоите тия беемвета:)ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 31 Юли 2022, 19:24

За Румъния освен Алпина и Фагараш препоръчвам Трансбучеджи и Трансвулкан.

Последния е нещо уникално.

Задължително Брашов и замъка Корвин.ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 05 Авг 2022, 13:18

Както писах по-рано тези дни направих една обиколка в Румъния, с колата обаче и по точно по маршрута Крайова-Трансалпина-Сибиу-Транфагарашан-Бран-Синая и след това към Дунав мост. Две години поред все не успявах да реализирам тези планове и сега най-накрая осъществих още една мечта. Накратко преразказано - Трансалпината е страхотен маршрут за каране както с кола, така и с мотор. Пълно е с мотористи и атмосферата е страхотна. Навсякъде по отбивките виждаш ухилени до ушите мотористи. Като цяло няма джигитски изпълненения, само един със скутер нещо си беше повярвал и доста агресивно караше нагоре. Асфалтът е страхотен, няма дупки, неравности или пясък по завоите. Аз го качих в направление юг-север т.е. от Новаци към Шебеш. Струва ми се, че южната страна е по стръмна, докато спускането от северната страна е доста продължително. Сибиу е доста красив град с история и определено си заслужава да се посети. Трансфагарашан беше леко разочарование за мен, въпреки че отколешната ми мечта беше свързана именно с преминаването по него. Преминах го в направление от север на юг сутрината рано и нямаше почти никакаво движение. За разлика от Трансалпина тук асфалтът е доста неравен и на кръпки, тук таме и някоя дупка. Нямаше и много мотористи. Според мен славата му е малко пресилена по край класациаята на Топ Гиър. Очаквах повече като гледки и изживяване и за съжаление никъде не видях мечки. От южната страна препоръчвам отбивка в Куртя де арджеш- манастирът в града е красив. В Бран по край замъка на граф Дракула е лудница и нашенска цигания. Сергии, кебапчийници и всичко каквото се сетиш. Чаках 2 часа на опашката за да си купя билет и след като влязох в двора на замъка се оказа, че ще трябва да чакам още 2 часа за да вляза в самия замък. Е тук ме изгубиха и си тръгнах а билетът го подарих на една мацка на опашката. Синая е като нашето Банско, пълно с хора и втори път няма да стъпя там.
Предполагам минаването на проходите с мотор е уникално изживяване, но на този етап не бих го предприел с моята Хонда Шадоу - сигурно на спускането след първите два-три километра ще съм подпалил накладките, а и по тези завой си трябва сериозен мотор (въпреки че забелязах няколко моториста с чопъри). Някой ден ако си взема адвенчър ще се минава отново.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Авг 2022, 11:40

Нищо ти няма на мотора и няма да му подпалиш накладките! Спускай си на скорост и от време на време обирай по малко със спирачки... Явно нямаш много практика все още и затова те е страх! Миналата година го минавахме с моторите и беше супер! Чопърите също могат да са сериозни мотори, стига да са ти удобни...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 26 Окт 2022, 21:00

Колеги някой има ли впечатления от тези два модела модуларни каски
www.mymoto.bg/kaska-x-lite-x-1005-ultra ... e-red/5696
www.mymoto.bg/kaska-shoei-neotec-2-winsome-tc-1/6272
Аз сега карам с по нисък клас модуларна каска на Nolan, но нещо ми идва малко шумна. Предимството на първата е, че от карбон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 27 Окт 2022, 5:37

Модуларната винаги ще е малко по-шумна от цялата. Няма значение цена/ марка. Аз карам с Nolan N104 и съм доволен. За мен това е най - удобната каска. Затварям я, само когато е много некомфортно студено. То на двуколесно вятър не е като да няма, та шумове и завихряния стига да искаш.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 27 Окт 2022, 6:08

NiksGS написа:Модуларната винаги ще е малко по-шумна от цялата. Няма значение цена/ марка. Аз карам с Nolan N104 и съм доволен. За мен това е най - удобната каска. Затварям я, само когато е много некомфортно студено. То на двуколесно вятър не е като да няма, та шумове и завихряния стига да искаш.


Аз карам с Nolan N90-3 и от към комфорт нямам оплаквания, но извън града ми се случвало да слагам тапи за уши. Завихрянията и шума от мотора понякога ми идват в повече. Друг е моментът, че имам увреждане на слуховия нерв на едното ухо и в това отношение съм предпазлиз. Друг е моментът, че намерих въпросните модели на доста добра промамлива цена в един английски сайт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 27 Окт 2022, 6:54

Съгласен съм с колегата по-горе. Модуларните са си по-шумни... Х-Лайт е по-скъпата/добра марка на Нолан! Щом и сега си с Нолан, едва ли ще е по-зле. От друга страна Шои си е Шои! При тях трудно се прави 'грешка', стига да имаш парите. Погледна ли и новия Шуберт? Теглото също е от значение! При равни други обстоятелства, по-леката каска винаги е за предпочитане.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 27 Окт 2022, 7:12

Я препоръчайте някоя по обезшумена каска, в момента съм с Nolan n80-8, но пътувах по магистралата София - Бургас и когато стигнах на плажа главата ми беше станала квадратна направо от това шумене , а не съм карал кой знае колко бързо на връщане минах по стария път, там беше ок , но за магистрала явно си трябва по-висок клас :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 27 Окт 2022, 8:41

Винаги тапи, няма каска която да обезшумява до безопасни за слуха нива на магистрала.

Иначе Shoe NXR (стария и особено новия NXR 2), Shoe GT Air 2, HJC F70 Carbon и имаше една на Scorpion която се надува с помпичка и уплътнява перфектно около лицето, но не помня модела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 27 Окт 2022, 8:50

Много зависи и от мотора, който се кара! При едно-цилиндровите е по-изразен този ефект... Става дума за това, че шума е монотонен за дълго време. Ако маршрута е 'по-къдрав', това вече не е пречка. Тапите винаги помагат - факт! Аз съм със среден клас Шарк и за сега нямам проблеми. Много е важна и аеродинамиката на каската за шума от обдухването и!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 29 Окт 2022, 21:07

Я споделете от къде купувате екипировка,че му дойде времето.За чопър се пита...т.е. ще търся прилично кожено яке,дънки(или панталон кожа),ръкавици и каска.
Каската още е дилема дали да се вардя(фулфейс) или да съм с полу динена кора(да сме модерни с вятъра в косите...които отдавна нямам).
Та вие сте.
За другото като го докарам до нас. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 30 Окт 2022, 6:12

Ако си от София, може да се разходиш до Mymoto, Linsonmoto, Edimotocenter, има и други.Иначе може да погледнеш и сайтовете на fc-moto.de http://www.louis-moto.co.uk. Тези дни ме светнаха за https://www.helmetcity.co.uk. Имат много добри намаления за каски.
Аз карам чопър с текстилно яке и мотодънки. Кожено яке за лятото не ми се струва много оферта. Аз за каска защо не погледнеш модуларните. Аз специално не съм роб на модата и гледам да съм защитен и да ми е комфортно. Каска тип легенче върши работа само пред закона и до там.
Моят съвет е да пробваш всичко преди това ако решиш да поръчваш нещо онлайн. Аз лично най-трудно си намерих ръкавици.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 30 Окт 2022, 9:39

За каската и аз съм на това мнение! Първо пробвай някакви и тогава търси онлайн. Идеята е, че имат някакви минимални разлики в размерите, както и имат различна форма на 'черупката'! Т.е. пасват различно на различните форми на главите... Дрехи можеш да търсиш и тук: http://www.louis.de (http://www.louis.eu) . Имат таблица с размери и нещата са точни. Доставката е 13Е до България на доста голям кашон с тегло 20кг май... Кожата е неприятна през лятото в БГ. Става за другите сезони... Аз поне, така правя. Текстил с/без подплати и т.н. Гледай и за 'обувки' също, че много хора не ги пишат към екипировката, а това съвсем не е така!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook