Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 20 Юли 2022, 12:40

Вчера ми купиха два чифта нови ръкавици за лятото... Цената им беше неустоима, а това се случва все по-рядко напоследък! Ще си ги получа до 2-3 седмици... Много е вероятно единия чифт да го вземе и някой друг, ако не реша да задържа и двата!

Anhang 1.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 20 Юли 2022, 13:15

Колеги, дайте съвет с какво могат да се премахнат драскотини по визьора на каската. Днес каската падна от мотора върху асфалта и има видими драскотини. Аз си мисля да пробвам с паста за зъби. Някакви идеи :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2022, 15:32

nero_ написа:
bum_bum написа:И то за проблем, заради който евентуално мотора може да ме метне на пътя някой път.
Светеща лампа на маслото?


Не. Някакъв проблем с райд бай уайъра има и ми реже газта вече на два пъти, което при някакви определени обстоятелства предполагам може да бъде много опасно.

gromovich написа:Колеги, дайте съвет с какво могат да се премахнат драскотини по визьора на каската. Днес каската падна от мотора върху асфалта и има видими драскотини. Аз си мисля да пробвам с паста за зъби. Някакви идеи :dunno:


Тия пасти за полиране на метал, май Уоркрафт или нещо подобно беше фирмата от Бриколаж вършат работа на някои визьори. Мисля на по-старите без разните там покрития. Давал съм на познат и стана супер. Две като сапунчета са, кафяво и синьо и две кечета за бормашина.

Опитах да си полирам визьора на АГВ-то и стана за боклука. И понеже нямам навика да си нося чантичката за каска и иридиевия за 2 сезона замина. Сега си поръчах жълт и вече само с чантичката.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 20 Юли 2022, 15:37

Звънях днес на хонда.
Питам случайно дали имат CRF 300L или Рали?
Имали две доставки за тази година по 7 мотора.
И повече нямат. Няма и да има до февруари.
На какви цени не се знае.
Може да се запази ред и цената ще е като дойде маторя.
Та така... :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2022, 15:56

Всички са така. Отделно цените на втората употреба са в небето. Дюка ми по застрахователна оценка за 5 години каране е с 200лв по-скъп от фактурната му стойност :kuku:

Пазарната цена е естествено по-ниска, но пак е в космоса. За 5 години каране, загубата при препродажба е едва трицифрена сума, което е меко казано смешно.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 20 Юли 2022, 16:29

gromovich написа:Колеги, дайте съвет с какво могат да се премахнат драскотини по визьора на каската. Днес каската падна от мотора върху асфалта и има видими драскотини. Аз си мисля да пробвам с паста за зъби. Някакви идеи :dunno:


Според мен я отпиши! Може да пробваш с разни неща, но ако изобщо стане с по-дълбоките драскотини, ще се премахне и другото 'анти-скрач' покритие и ще се замазва още по-лесно след това...

slatanic написа:Звънях днес на хонда.
Питам случайно дали имат CRF 300L или Рали?
Имали две доставки за тази година по 7 мотора.
И повече нямат. Няма и да има до февруари.
На какви цени не се знае.
Може да се запази ред и цената ще е като дойде маторя.
Та така... :ok:


Ето ти една тема на колега от мото-форума за модела: http://www.motoforum.bg/index.php/topic,109679.0.html
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 21 Юли 2022, 5:29

ildivvy написа:
gromovich написа:Колеги, дайте съвет с какво могат да се премахнат драскотини по визьора на каската. Днес каската падна от мотора върху асфалта и има видими драскотини. Аз си мисля да пробвам с паста за зъби. Някакви идеи :dunno:


Според мен я отпиши! Може да пробваш с разни неща, но ако изобщо стане с по-дълбоките драскотини, ще се премахне и другото 'анти-скрач' покритие и ще се замазва още по-лесно след това...

Проверих и се оказа, че нов визьор струва около 70 лева. Като се замисля ще купя материалите, ще си загубя 2 часа в търкане и накрая няма да се получи нищо. Май е по добре да си дам парите за нов и да не се занимавам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 22 Юли 2022, 22:22

Пуснах отделна тема за едно калифорнийско мотопреходче + тест райд на електрическия Харли LiveWire, че стана малко дълго :) viewtopic.php?f=2&t=445503
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 27 Юли 2022, 8:16

Препоръчайте сервиз за мотори в София , че вече 2 ми отказват да се занимават с моя , :dunno: явно е много стар и като сушам му се носи слава че е доста проблемен :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 27 Юли 2022, 11:53

И кое точно му е проблемното според 'специалистите' :dunno: ? Че с минимална поддръжка изкарва по 200хил.км и 'няма хляб' в него? Проверяваш за теч от сервизния отвор на водната помпа, сменяш маслото с най-обикновено и нормално 10/40 за мотоциклети и караш! Друго съществено няма! Иначе в София е малко тегаво със сервизите, особено през активния сезон.. Какво трябва да се прави по мотора?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 31 Юли 2022, 7:07

Влашко.
Заслужава си. ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 31 Юли 2022, 9:04

Във вторник и аз поемам към Трансалпина и после през Трансфагарашан, само че с колата. С моя мотор не съм много за такъв преход.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 31 Юли 2022, 9:07

ildivvy написа:И кое точно му е проблемното според 'специалистите' :dunno: ? Че с минимална поддръжка изкарва по 200хил.км и 'няма хляб' в него? Проверяваш за теч от сервизния отвор на водната помпа, сменяш маслото с най-обикновено и нормално 10/40 за мотоциклети и караш! Друго съществено няма! Иначе в София е малко тегаво със сервизите, особено през активния сезон.. Какво трябва да се прави по мотора?


И аз не знам защо така
Ами има сълзене на масло от някъде, не мога да открия визуално и искам някой да го погледне.
Иначе вече му врътнах 2к км , вчера ходих до морето с него и има една вибрация която ако се оправи по някакъв начин разстоянието което мога да мина ще се удвои баси, сега на всеки 150-180 км ми се налага да спирам че ми изтръпва задника и единия крак, вибрацията я има само след 4к оборота и се усеща 2 пъти по-силно в лявата степенка от колкото в дясната, като намеря масйстор (може и в Пловдив да препоръчате, ако трябва ще дойда баси), ще питам дали има някви тампони на мотора както при колите или е нормално за 20 годишен мотор знам ли , но е много кофти това с вибраията много
296770893_10209424158197452_8806181980369218866_n.jpg

296297073_10209424908496209_7274721182226336867_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 31 Юли 2022, 10:58

Това с вибрацията...няма да се оправи! Каквото и да смениш, а то няма нужда, тя ще си е там! Приеми го! Просто при едно-цилиндровите е така! Аз също не карах Априля-та с повече от 4000об/мин (или малко над тези обороти) по същата причина! На 5-та това беше 100-105км/ч. Реших, че ако искам да карам по-бързо, ще изкарвам другия мотор... Сега вече реших нещата кардинално, но за тогава това беше решението! Хубавото беше, че разхода беше нисък, а сега това е важно! Степенкита за краката имат ли едни гумени тампони отгоре? Може с тях да опиташ нещо, но едва ли.. Намери и нещо за седалката, за да минимизираш и там нещата, но по-скоро се примирявай и това е! Следващия мотор ще е по-добре :mhihi: !
За теча, първо си почисти всичко омазано и след това покарай малко и наблюдавай от къде ще започне да омазнява! Тогава ще го мислим! И в крайна сметка, рядко моторите са изцяло чисти без омазнено, омаслено или нещо друго... Веригата с какво я смазваш? Тя също мята от 'мазителното средство' на няколко специфични места!
На 'новия' ми стар мотор също оправям няколко такива места (които ми мазнят леко) и засега се разминавам само със смяна на разни О-пръстени за без пари. Хубаво е всичко да е чисто, но понякога е трудно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 31 Юли 2022, 11:04

ildivvy написа:Това с вибрацията...няма да се оправи! Каквото и да смениш, а то няма нужда, тя ще си е там! Приеми го! Просто при едно-цилиндровите е така! Аз също не карах Априля-та с повече от 4000об/мин (или малко над тези обороти) по същата причина! На 5-та това беше 100-105км/ч. Реших, че ако искам да карам по-бързо, ще изкарвам другия мотор... Сега вече реших нещата кардинално, но за тогава това беше решението! Хубавото беше, че разхода беше нисък, а сега това е важно! Степенкита за краката имат ли едни гумени тампони отгоре? Може с тях да опиташ нещо, но едва ли.. Намери и нещо за седалката, за да минимизираш и там нещата, но по-скоро се примирявай и това е! Следващия мотор ще е по-добре :mhihi: !
За теча, първо си почисти всичко омазано и след това покарай малко и наблюдавай от къде ще започне да омазнява! Тогава ще го мислим! И в крайна сметка, рядко моторите са изцяло чисти без омазнено, омаслено или нещо друго... Веригата с какво я смазваш? Тя също мята от 'мазителното средство' на няколко специфични места!
На 'новия' ми стар мотор също оправям няколко такива места (които ми мазнят леко) и засега се разминавам само със смяна на разни О-пръстени за без пари. Хубаво е всичко да е чисто, но понякога е трудно!


Аз на 4к оборота съм с около 80км/ч което е .... :mhihi:
Ще проверя за тези гумените дали ги имам.
Смазвам го със спрей за верига, и да виждам къде мята от веригата и не е там.
Точно това направих обезмаслих и измих хубаво и видях къде се събира, но не разбирам от къде тече, ще го снимам тези дни да покажа мястото.
Иначе моторчето ми харесва много ама много не ми се иска това нещо да ме накара да го продам , но ако не успея да го оправя......
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook