Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 10 Юли 2022, 14:24

Какво правите когато ви подгонят кучета? По принцип няма проблем нападали са ме група кангали , бях пеша взех метален кол който беше близо до мен и избягаха бързо , като цяло нямам страх от кучета никакъв , даже гледах немска овчарка , но днес докато си карам ме подгониха 2 покрай Доспат и се почувствах много застрашен и аз не знам защо , вие как се оправяте с този проблем ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 10 Юли 2022, 21:21

Проблема е, че могат да те бутнат! Тогава става лошо... Принципно намаляваш скоростта, за да може да спреш евентуално. Иначе , нищо не можеш да направиш! Имай предвид, че като намалиш, то и звука от мотора утихва и спира да ги дразни и спират да те гонят много често! Като цяло е гаден момент де....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 11 Юли 2022, 5:46

ildivvy написа:Проблема е, че могат да те бутнат! Тогава става лошо... Принципно намаляваш скоростта, за да може да спреш евентуално. Иначе , нищо не можеш да направиш! Имай предвид, че като намалиш, то и звука от мотора утихва и спира да ги дразни и спират да те гонят много често! Като цяло е гаден момент де....


Преди много години стнах свидетел как на булеварда пред вкъщи един тинейджър със скутер беше подгонен от две бездомни кучета и едното се навря под гумите. На кучето нищо му нямаше но тинейджърът доста се оваргаля. За това си мисля че по добрия вариант е да се намаля.
Иначе и аз съм забелязъл, че кротко лежащи кучета се дразнят от звука на мотора и тръгват да се настървяват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 11 Юли 2022, 14:38

Днес ме гониха 3 кучета баси, а мотора ми е тих :dunno:
Ще проуча как стои въпроса с газов пистолет и електрошок, ако някой има опит да казва, сега разбира се пистолета върши работа само извън града, но и това ме устройва.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Мотористите във форума!

Мнение от sme666ko » 11 Юли 2022, 14:50

Може и спрей за защита от мечки или такъв за защита от хора, препоръчвам да е на Sabre. Има различни видове: струя, облак и гел, различни големини на флакона и обхват.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 11 Юли 2022, 20:20

Има една пискалка за кучета която гарантирано работи.Проблема е че има глухи от тия гадове дето не ги лови,но повечето изпитват дискомфорт и се махат без да ти е проблем.
Иначе най-хубаво работи газеняк със халостен патрон ама не винаги е удобно да се ползва. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 12 Юли 2022, 6:44

Просто ускорявам и изчезвам, единствения проблем е, когато чакам на червено и ме погнат, тогава съм си мислел и да тръгна (ако мога) точките в талона/ глобата не са ми по-ценни от здравето.

По-големия проблем е, когато съм с колелото, за сега успявам да се измъквам, ама много пъти ме е гонило, имам чувството че ще ми захапе петата, щракам предавки, натискам.... ама не е като мотора. Според мен газовия ще е работещо решение. Мисля че който има куче, трябва да стои в двор/ вързано. Аз не влизам в ничий двор/къща/частен имот, за да си карам колелото, карам по обществен път. На който му е жал за животното, да си го прибере в къщи, далече от мен. Ако съм с децата и им направи нещо, такъв помияр вярвайте ми единия от нас няма да излезе жив от схватката. Тая държава нищо не прави по въпроса, щото видиш ли, природозащитници имало, а човекозащитници??? :banghead:
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 12 Юли 2022, 6:50

Тези кучета около Доспат...овчарски ли бяха?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 12 Юли 2022, 8:24

Да точно тези до Доспат бяха овчарски, иначе след Широка Лъка ме гони доберман баси …. Днес пак ще скокна до Доспат на разходка до язовира понеже ми е на 18км , ще пробвам да спра за да видя дали и те ще спрат.
Когато ме подгониха тези овчарки се ядосах и се замислих дали да не спра да намеря овчаря и да го посъветвам едно хубаво , но после се замислих че от Чепеларе до Доспат трябва 3 пъти да спирам да съветвам хората което не ми се видя добра идея по ред причини.
Пистолета също отпада , полицай ми каза че не мога да стрелям на място където има или може да има хора , ако го направя чл 325 от НК.
Като се върна в София ще си купя един спрей щом казвате че работи.

Дайте линк към тези кучегони/писалки които работели.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 12 Юли 2022, 9:50

От Чепеларе до Доспат са 74-75км... освен, ако не си някъде другаде в момента! Ако си на 18км от Доспат, то хвани по пътя за Сатовча и Гоце Делчев и след още 5-6км има страхотно заведение на пътя - Ресторант 'Изглед при Велко'! Няма да съжаляваш нито за миг!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 12 Юли 2022, 9:59

В Борино съм, да прочеох че беше го споменал това заведение, ще го пробвам тези дни. :yes:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Мотористите във форума!

Мнение от empar » 12 Юли 2022, 11:33

Пистолет за едните кучета е наистина излишно. Най-малкото ще си образуваш проблеми с милиционерите.
Спрей ти е решението, но по възможност си намери такъв за мечки на струя, както спомена и колегата по-горе.
SABRE Frontiersman, флаконите са по около 300мл, имат обхват от 10+ метра. Имат доста адекватни калъфи от кордура, само му намери удобно място за закрепване по самия мотор.
Кучешките, които се продават по нашите оръженейни магазини са жив ташак и на по-голямо овчарско куче можеш да постигнеш обратния ефект. Не ме питай от къде знам. :banghead:
При ниска скорост на движение с мотора ми се струва напълно възможно да напръскаш себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от b_u_b_o » 19 Юли 2022, 10:57

Я кажете някой свестен сервиз, че моя мотор е на трупчета от 2 години и все не стигам до него, а ми се кара. Има някакъв проблем с предната спирачка, няма налягане от помпата. Както и със зареждането, още като го взех сменявах там няква звезда, ама тогава за оригинална трябваше да чакам някви седмици, а на мен ми беше мерак да го карам и сложих някакъв боклук дето явно пак дава проблеми. Мислих в hela moto в божурище да го пратя щото ми е близо, ама те взеха че спряха с ремонтите докато се наканя. Ако знаете нещо друго в западна софия ще е супер, ама и да е другаде пак става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 20 Юли 2022, 8:39

В официалния на КТМ за мотор в гаранция ми казаха да дойда след месец :kuku: :mhihi: И то за проблем, заради който евентуално мотора може да ме метне на пътя някой път.

Друг един- след септември. С други думи, ако лятото ти се случи нещо с мотора, прееван си.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 20 Юли 2022, 9:10

bum_bum написа:И то за проблем, заради който евентуално мотора може да ме метне на пътя някой път.
Светеща лампа на маслото?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty, Bing [Bot], kiko

Последни теми
Facebook