Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2023, 10:59

Виж тук

https://www.mcgearhub.com/best-motorcyc ... ted-guide/

Аз имам няколко чифта Дайнезе за бая пари, които с тия карбони и железа изглеждат внушително, но не бях особено очарован да прочета някои от ревютата след падания с тях.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 13 Яну 2023, 11:03

bum_bum написа:Виж тук

https://www.mcgearhub.com/best-motorcyc ... ted-guide/

Аз имам няколко чифта Дайнезе за бая пари, които с тия карбони и железа изглеждат внушително, но не бях особено очарован да прочета някои от ревютата след падания с тях.


Нещо линка не бачка.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 13 Яну 2023, 11:37

Аз си взех ей тези и гарантирам че ще ти свършат работа, а и са доста удобни в сравнение с аналогични модели на други марки. Като цяло имам 4-5 неща от Revit и всичко е топ като изпълнение.
https://www.mymoto.bg/rakavici-revit-rs ... rveno/5960

Иначе ползвам и едни на пробайкър на половин цена купувани преди 5 години също са изключително здрави. Тествал съм ги няколко пъти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2023, 11:41

ivanski_2 написа:
bum_bum написа:Виж тук

https://www.mcgearhub.com/best-motorcyc ... ted-guide/

Аз имам няколко чифта Дайнезе за бая пари, които с тия карбони и железа изглеждат внушително, но не бях особено очарован да прочета някои от ревютата след падания с тях.


Нещо линка не бачка.


При мен се отваря. Опитай от главната страница https://www.mcgearhub.com
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 13 Яну 2023, 11:50

Ако единствения ти критерий е ветроустойчивост - мисля ще свършат работа. Аз обаче в повечето случаи, търся и да са водоустойчиви. Времето доста пъти ме е изненадвало, въпреки прогнозите. Гледам че в момента има няколко модела намалени, пак в този магазин. Рядко се намират (или аз рядко търся) къси водоустойчиви.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 13 Яну 2023, 11:58

Не, водоустойчиви не търся определено, ако завали ръцете са ми последният проблем :mhihi:
Търся да пазят от вятър и да не се разпаднат при евентуално падане, това е друго не ме вълнува, бум това беше първото което пробвах , нещо в моя телевизор е проблема ще пробвам с vpn-а, мерси.
seimo, имат само Л ще ида да ги погледна, мерси
Не държа да е от този магазин , просто да мога да ги пробвал лично в София/Пловдив.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 13 Яну 2023, 12:20

ivanski_2 написа:Не, водоустойчиви не търся определено, ако завали ръцете са ми последният проблем :mhihi:
Търся да пазят от вятър и да не се разпаднат при евентуално падане, това е друго не ме вълнува, бум това беше първото което пробвах , нещо в моя телевизор е проблема ще пробвам с vpn-а, мерси.
seimo, имат само Л ще ида да ги погледна, мерси
Не държа да е от този магазин , просто да мога да ги пробвал лично в София/Пловдив.


Ако не бързаш много от време на време ги пускат и на промоция. Аз ги взех на 180 някъде. Обаче да, мери ги непременно защото има доста разлика в дължината на пръстите между различните модели и марки и не се знае дали ще ти паснат. Другото което е специално за този модел отгоре е стеснен и зависи с какво яке или екип ще го комбинираш. С моя кожен екип пасват перфектно понеже ръкавите са сравнително прилепнали. Ако са по широки обаче ще е кофти. Имам и лятно яке на Ревит, но там влизат вътре в ръкава и не е проблем. Та мисълта ми е че е добре да предвидиш и това като купуваш ръкавици да не стане проблем после.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2023, 17:17

Ръкавиците може да бъдат пъхнати в ръкава на якето, както и да бъдат върху него! Втория вариант е за предпочитане зимата! При евентуален инцидент са ти една от последните/малки грижи... Добре е да са от здрава кожа и хубаво зашити (нямам идея как ще го разбереш предварително). Когато катарофирах с мотора, ръкавиците бяха останали здрави, нямах прожулено по ръцете, но имах спукани кости на пръстите. Много по-важно е докато караш да са ти удобни и да вършат работа както трябва... Зимата да топлят без да са пречка за управлението (защото става по-обемисти), лятото да държат хладно и евентуално на вода!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 13 Яну 2023, 17:53

Аз кожен екип не съм виждал на който ръкавите да са толкова широки че да поберат висока ръкавица, а и ще изглежда супер смешно :mhihi: Иначе и лятото да ти е комфортно и зимата да ти е топло с едни ръкавици е малко мисията невъзможна. Иска си 2 чифта :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2023, 19:01

Задължително си иска два чифта ръкавици! Просто, летните обикновено са с къса част отзад (забравих и името), а зимните с дълга! На летните се побира под якето. На зимните няма как да стане, то е ясно! Отделно, кой кара зимата с кожен екип? При зимните - ръкавите влизат в конча, който е доста дълъг, и готово! Така и вятъра не влиза през ръкавите...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 13 Яну 2023, 19:02

Аз зимата не карам. Като захладнее го прибирам и толкова , аз съм от Чепеларе цял живот мръзна писнало ми е :D
Засега ще стоят под ръкавите карам с ОЕМ яке на бмв което ми е малко голямо та влизат спокойно :D
И яке ще си взема ново , но ще изчакам лятото че се опитвам да свалям и няма смисъл от сега …
Прав си че са ми последната грижа но ръцете са ми важни като цяло. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2023, 19:07

Аз имам два чифта зимни, а дори не съм карал никога зимата. На около 10-тина градуса така ми измръзват ръцете, че ми идва да спра някъде и да се изпикая върху тях :mhihi: Па са там уж с мембрани и незнам какво.. Не, че имам голям зор да карам и в такъв студ де.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 13 Яну 2023, 19:27

bum_bum написа:Аз имам два чифта зимни, а дори не съм карал никога зимата. На около 10-тина градуса така ми измръзват ръцете, че ми идва да спра някъде и да се изпикая върху тях :mhihi: Па са там уж с мембрани и незнам какво.. Не, че имам голям зор да карам и в такъв студ де.


Много си се изнежил. Аз на 10гр си карам с въпросните Revit-и които са си летни отвсякъде и първите 40-50км нямам проблеми с пръстите. После спирам някъде да пия кафе и да ги размръзя малко :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 13 Яну 2023, 19:35

Принципно зависи и какво се ксра.
Дали има подгрев и дали има предпазители за ръцете, слюда, феринг.
Аз купих дълги летни с които от нас Студенски по околовръстния ми се бяха удървили ръцете.
Взех къси с мембрана и след това грижи йок.
Тъпото е че хубаво трябва да ги пристягам с ръкавите да не ми влиза вятър.
Но карах и на коледа и на нова година по 2-3 дни.
Единствената ми грижа бе, че ми духаше в областта между ботуша и наколенката.
Ама за там и вестник върши работа. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 13 Яну 2023, 21:23

:mhihi: :mhihi: :mhihi: Момчета, пиша го съвсем приятелски, без да искам да засегна някой, но от космоса е видно, че сте нови в тази област! Стара немска мото-поговорка гласи, че "Няма лошо време, има лоша екипировка"! Какво означава, че духа между ботуша и наколенката? Обикновено, през това време на годината се кара със зимния панталон, без значения от градусите. Ботуша е под крачола, а наколенките (предпазителите за колената) са си в джобовете на колената на панталона! Има разстояние между тях, но панталоните са с мембрана и подплата и всичко е точно! Ако панталона е летен и е само по хастар - това вече не е за тези годишни времена! При ръкавиците е същото.. С моите дори на 0'С ми е добре на ръцете...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook