Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 20 Апр 2022, 18:29

Аз не смятам, че 600 е подходящ за първи мотор, ако никога преди това не си карал мотор. Освен ако не е някой крузър, дето е 50тина коня, макар и това да ми се струва доста за първи мотор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ogata » 20 Апр 2022, 19:37

drifty написа:Аз не смятам, че 600 е подходящ за първи мотор, ако никога преди това не си карал мотор. Освен ако не е някой крузър, дето е 50тина коня, макар и това да ми се струва доста за първи мотор.


Според мен всичко е в главата.

Ако бях на 21 .... да,вероятно изобщо идеята за мотор нямаше да е добра. Тогава идеята за суап на 2.8 почти не беше добра, но поуките са взети.
Сега съм на 32 ... виждам се как карам. За това се и навих.

Почти сигурен съм, че каквото и да ми се случи/не ми се случи ще е 90% резултат от моите действия/бездействия. Останалите 10% са случайност/съдба.
Изобщо не можеш да разчиташ на другите и да ги виниш, при положение, че си почти невидим на пътя. :dunno:
Това заключение според мен важи както за 50cc така и за 1000cc
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 20 Апр 2022, 20:00

В главата е това, че на дърти години е по-малко вероятно да караш с 200 из града. Но 600 кубиковия е по-рязък, по-мощен, по-тежък, по-непрощаващ някои дребни грешки.

А вземе ли ти страха никога няма да си напълно свободен да караш както би могъл. И тук не става въпрос да изцедиш колкото може повече от мотора, а да си караш с кеф по завоите без да ти е сърцето в петите и да те изпреварват колелетата, че и такива случаи има.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ogata » 20 Апр 2022, 23:38

bum_bum написа:В главата е това, че на дърти години е по-малко вероятно да караш с 200 из града. Но 600 кубиковия е по-рязък, по-мощен, по-тежък, по-непрощаващ някои дребни грешки.

А вземе ли ти страха никога няма да си напълно свободен да караш както би могъл. И тук не става въпрос да изцедиш колкото може повече от мотора, а да си караш с кеф по завоите без да ти е сърцето в петите и да те изпреварват колелетата, че и такива случаи има.


Зависи ...

600 кубиковият турист прощава грешки.
600 кубиковият спортен турист също прощава грешки, само дето те боли гърба.
600 кубиковият пистак, който е с 30-50% повече коне въпреки идентичната кубатура не обича да прощава на начинаещи :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 21 Апр 2022, 8:42

Аз си взех 800 за първи дефорсе(80 коня) :mhihi: .

НЕ съм бил по-щастлив. Дори не се качих на мотора преди това. Директно го платих, сложих екипировката и се прибрах към нас. Застана ми като, все едно съм се родил с него. :roll:
Сега като се замисля, не съм бил прав... но понякога късмета си играе ролята. Успешен сезон на всички тука. Аз вече имам 700км градско :shock: :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 21 Апр 2022, 15:51

Това с процентите не е съвсем така! По-голямата част от тях е 'в съдбата'! Колкото и да 'внимаваш и да си примерен' все има някой, който няма да те види или не знае какво прави на пътя! Аз затова не карам в града, макар голямата ми катастрофа да беше извънградско...
Мнението ми за 600-ките също е малко по-различно... След като понатрупаш достатъчно стаж на две колела, те трудно ще те изненадат! Имат сила, но я няма онази брутална тяга и необуздана мощ навсякъде из оборотите на 1000-ките. Говоря за спортни мотори, разбира се.. 600-ката, за да я накараш да 'върви' истински, трябва да 'правиш' доста целенасочени неща и въртящия и момент пак си е малък за изненадващи 'ситуации'. За някой новобранец или с малък стаж си е опасна и тя, разбира се!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 21 Апр 2022, 20:10

На мен ми се струва, че една голяма част от проблемите идват по-скоро от теглото на мотора, а не от мощността.

Въпреки, че ако карах по-рязък мотор още в самото начало на първо четене се сещам за поне 2 случки в които щях да се отъркалям. Като първата щеше да е да се кача на задна гума върху едно Порше :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 21 Апр 2022, 20:40

ogata написа:Зависи ...

600 кубиковият турист прощава грешки.
600 кубиковият спортен турист също прощава грешки, само дето те боли гърба.
600 кубиковият пистак, който е с 30-50% повече коне въпреки идентичната кубатура не обича да прощава на начинаещи :mhihi:


На мен 500 кубиковото Сузуки ГС не ми прости едно лошо потегляне и в комбинация с кофти наклон на участъка моторът се озова на земята. Ако беше някоя 125-чка, едва ли щях да имам проблеми в конкретната ситуация, най-вече поради теглото на мотора. И не съм му обърнал кантара, просто потеглих лошо.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 21 Апр 2022, 23:23

Кубиците не са чак такъв фактор. Първият ми мотор беше Yamaha R6. Естествено го избрах по външен вид :mhihi: Оказа се доста тегав мотор за каране, особено за човек 187см. С него паднах на един светофар още на първият месец. След това пробва да ме очисти на няколко пъти, за щастие неуспешно :mhihi: След време си взех 400 кубиково Сузуки и с него се убих да падам, поне в началото. То не беше летене през кормилото, търкаляне...В един момент разкарах Ямахата и взех 1000 БМВ...Кара се като колело на фона на Ямахата...та, кубиците не са всичко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ogata » 22 Апр 2022, 0:33

От онзи ден пазарувам екипировка и тази вечер приключих... :bchug:

Спрях се на :

Shark Skwal 2 draghal
Alpinestars Andes Drystar ( тва дето е с най-много флуоресцентно жълто :mhihi: )
Alpinestars copper out v2
Alpinestars SMX-1 air v2
Akito Citizen
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 22 Апр 2022, 7:32

Phil написа:Кубиците не са чак такъв фактор. Първият ми мотор беше Yamaha R6. Естествено го избрах по външен вид :mhihi: Оказа се доста тегав мотор за каране, особено за човек 187см. С него паднах на един светофар още на първият месец. След това пробва да ме очисти на няколко пъти, за щастие неуспешно :mhihi: След време си взех 400 кубиково Сузуки и с него се убих да падам, поне в началото. То не беше летене през кормилото, търкаляне...В един момент разкарах Ямахата и взех 1000 БМВ...Кара се като колело на фона на Ямахата...та, кубиците не са всичко.
И аз съм мераклия на R6.
Много е красива.
Става ли за преходи 200-300 км?

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Апр 2022, 10:36

vvasilev1 написа:И аз съм мераклия на R6.
Много е красива.
Става ли за преходи 200-300 км?

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

Ами аз имах първата R6-ца и 200-250км ми бяха макса на мен. Като последните километри ми бяха голяма мъка. Гърбът започваше да ме боли зверски. Вероятно заради ръста и позицията на тялото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Апр 2022, 13:41

Всички мотори стават за почти всичко! Тези километри не са нещо особено... Миналата година направих 4-дневен трип в Румъния с CBR F4i Sport. Проблема при колегата е бил основно в ръста му :yes: , но има и още нещо. Ако искаш да се чувстваш на място и удобно, както и да управляваш активно този тип мотори, се иска да си в добра физическа форма! Шкембелиите например, просто се мъчат отгоре им... Нищо, че си мислят, че изглеждат добре :mhihi: :mhihi: Килограмите на машината, както и разположението им в конструкцията са важни също. Сегашната ми Мултистрада е около 20кг по-тежка от ЦБР, но усещането за тежестта е почти еднакво. Много спортни 1000-ки са по-леки от 600-ките, т.е. това не е задължително правило.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 22 Апр 2022, 17:45

Незнам колегата за кое R6 пита, но това е най-неудобния мотор на който аз лично съм се качвал. Говоря за този който е 2008 някъде. Просто ми е малък, a съм 1,84 88кг не съм някоя върлина. Обаче е невероятно красив и не само факт :yes: А F4-ката от друга страна си е доста удобен за пистарка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 22 Апр 2022, 20:42

ogata написа:От онзи ден пазарувам екипировка и тази вечер приключих... :bchug:

Спрях се на :

Alpinestars Andes Drystar ( тва дето е с най-много флуоресцентно жълто :mhihi: )


С това няма значение дали вали или не. Ще си сух винаги. Рекорда ми е 6 (шест) часа дъжд и всичко под него е сухо. Ще останеш доволен.
Но пък и го пазя, за дъждовни дни. За останалото време ползвам други.
За най-големите жеги ти препоръчвам мрежесто яке. Марката няма толкова значение, стига да не е най-евтиното на пазара.

Успех!
Ultimate Riding Machine

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook