Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 06 Юни 2022, 11:54

Колеги дайте съвет. Вчера се загледах в предната гума на чопъра ми и видях, че с ДОТ от 2018 г. Като че ли дълбочината на грайфера е някъде на 50% или малко под това. Това много ли е и трябва ли да се замислям за смяна. Гумата е Metzeler marathon 880. Някой има ли впечатления от въпросната марка и модел. Приемам и препоръка за други марки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2022, 12:19

Спокойно може да изкараш и този сезон! Соред стила ти на каране си прецени дали е за смяна.. Ти беше с круйзер, нали така? Не е стара гумата, като година, ако това те притеснява... Ако решиш да я сменяш, започвай да следиш намаленията в края на сезона, че и с наличностите е малко проблем в днешни дни... Модела е типично 'чопърски' - по-твърдички и карат по доста километри.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 06 Юни 2022, 12:21

Я кажи тая хонда колко и двигателчето и какъв ръст си,че си правя едно проучване относно удобството на разни мотоциклети за дълги хора. :ok:
Ако може де. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2022, 12:27

Това е въпрос към колегата, предполагам?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 06 Юни 2022, 14:38

slatanic написа:Я кажи тая хонда колко и двигателчето и какъв ръст си,че си правя едно проучване относно удобството на разни мотоциклети за дълги хора. :ok:
Ако може де. :mrgreen:


Хондата е 750 кубика и с височина на седалката около 66 см. Аз съм 170 см и на мен ми е идеално. Когато чакам на светофарите си стъпвам на асфалта с цяло ходило и си я обкрачвам без проблем. Приятел, който е около 180 см сяда на нея и специално моето кормило го закачаше по колената. Ако си от София може да си бием среща и да я пробваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 06 Юни 2022, 14:56

Щом на теб ти е добре на 170см на човек 190см няма да му е добре.
Мдааа.ВТХ1800 му е майката. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 06 Юни 2022, 18:40

За този ръст наистина трябва да се търси нещо над 1000сс (защото раб.обем върви с размера на 'кораба' при тези мотори) и да не е Хонда, защото те са си по-мънички принципно (с изключение на 1800сс де)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 07 Юни 2022, 8:38

Събота направих една разходка посока Априлци към вилата.
На отиване карах бързичко и мотора даде разход 6 :shock:
На връщане 140 и разход под 5. Мн съм доволен.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 07 Юни 2022, 10:28

slatanic написа:Я кажи тая хонда колко и двигателчето и какъв ръст си,че си правя едно проучване относно удобството на разни мотоциклети за дълги хора. :ok:
Ако може де. :mrgreen:

Ти нали имаше проблеми с кръста - класическата стойка тип Харли ездач, меко казано ще ти разгони фамилията за половин час. Особено ако е по-твърд отзад и се возиш с изпънати напред крака. Ако не можеш лесно да се изправяш на степенките - по-добре недей :nono: Японците са по-добре от американците в т'ва отношение (Glide-овете и Sportster-a са друга бира, ама ... :mrgreen: ), ма преди да се хвърлиш, пробвай :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 07 Юни 2022, 10:38

Може да сяда по назад ако е висок , така ще е в стойка като на пистак - коленете опират в ушите и няма да натоварва кръста а ръцете :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 07 Юни 2022, 10:50

Той, пистака не е ли правен да си седиш на ташаците? :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 07 Юни 2022, 11:32

hell's angel написа:
slatanic написа:Я кажи тая хонда колко и двигателчето и какъв ръст си,че си правя едно проучване относно удобството на разни мотоциклети за дълги хора. :ok:
Ако може де. :mrgreen:

Ти нали имаше проблеми с кръста - класическата стойка тип Харли ездач, меко казано ще ти разгони фамилията за половин час. Особено ако е по-твърд отзад и се возиш с изпънати напред крака. Ако не можеш лесно да се изправяш на степенките - по-добре недей :nono: Японците са по-добре от американците в т'ва отношение (Glide-овете и Sportster-a са друга бира, ама ... :mrgreen: ), ма преди да се хвърлиш, пробвай :mhihi:


Имам си ги и винаги ще ги имам,че и се влошават с годините,че не ставаме по-млади. :mhihi:
Ама много ми се кара вече,а и за тази година съм планувал да ремонтирам каквото имам по-спешно по къщата и да отделя най-накрая тези за мотора.
Въпреки,че мога и да избързам с едни къси 5к и да си купя нещо старо,но запазено.
Ама ще го видим.Събирам мнения и гледам да седна където ми дават да пробвам,че с моите изисквания не всичко върши работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2022, 12:00

С 5к много ме съмнява да се намери каквото и да е над 1000сс... и да не е на 30г поне.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 07 Юни 2022, 14:02

Затова не купувам де. :ok:
Иначе се облизвам на 1100ХХ пилета някакви,ама всичко е на преклонна възраст и много километри и са си котки в чувал.
Това за късите 5.
За чопър под 13000лв няма нищо в момента с подобни параметри на ВТХ1800.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 07 Юни 2022, 14:32

hell's angel написа:Той, пистака не е ли правен да си седиш на ташаците? :mrgreen: :ok:

На тези години на колегата е хубаво простатата да се масажира , така че пистака не е лошо решение . От чопъра най много хемороиди да хване и лумбагото да се изостри :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook