Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 14 Мар 2024, 16:44

Не е харашо на места, да, но са мега удобни, с Hipora и четох превъзходни неща за тях като за уличен level 2 ботуш. А заради цветa, шевовете и последна бройка ги взех на хубави пари.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 15 Мар 2024, 11:37

Дойдоха дрехите. SECA Avatar 2 е якето а панталона SECA Arrakis 2. Якето е AA рейтинг а панталона само А, въпреки, че всичко вътре е level 2. Якето е размер L a панталона M. Мега мега мега мега доволен съм за цената им - 690 кинта общо. И двете са със сваляеми термо и водо подплати. Панталона има 4 вентилационни отвора а якето е брутално - 2 големи на гърдите, 2 под мишниците, 2 на гърба, 2 на ръцете. А се води спортно яке. Имат 360 цип за свързване и двете. Главната ми идея беше да си направя текстилен екип със спортна кройка, който в същото време да е максимално проветрив, термо и водоустойчив. Лятото, бях споменал, за амбициите си да покоря Трансалпина и Трансфагарашан, а и отделно нямах хубав екип за извън града. Отказах се от скъпите А* защото хем не ми се даваха толкова пари (1200 за двете), хем не бяха толкова проветриви, нито level 2 и т.н. Кожата я изключих тотално заради цената + теглото + проветривостта + водоустойчивостта.

Освен този екип, имам едни ръкавици на SECA както и 1 чифт дънки и уважението ми към марката към този момент е огромно - невероятна изработка за парите, които струват.

Панталона с 2-те подплати едновременно не мога да го обуя. Якето го обличам, но ми стяга на предмишниците. Без подплати или само с тази за дъжд якето е напълно ОК, панталона една идея стегнат, но кройката му е вталена а аз такъв търсех. Нарочно съм взел такива размери, защото отделно от това искам да сваля и няколко килограма, та да са ми мотивация :mhihi:

Ботушите ги разгледах обстойно и се оказа, че шева горе им е дефект само, който е напълно козметичен. Питах ги момчетата в магазина пак и те заради това + няколко следи от лепилото (които ги изчистих аз) се водели с "дефект" и поради това, че са им били и последен чифт а модела е стар ми ги дадоха на много приемливи 300 пари за ботуш със става + водоустойчив и в същото време дишащ.

Останаха ръкавици, отивам после към един магазин да видя какво имат там и ще го решавам.

20240315_111611.jpg
20240315_111623.jpg
20240315_111615.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 17 Мар 2024, 13:35

Изображение
Можеше да е малко по топло, но срещнахме 4-5 мотора та не сме само ние лудите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 18 Мар 2024, 10:35

Сливен сити, моят роден град. Трябва и аз да направя един трип до там с мотора, до сега не съм. Ние покарахме доволно до Девин и обратно, да се запознаем с обстановката, че другия петък откриваме официално и аз в събота имам амбициите да направя 400 км/8 часа преход Пловдив - Батак - Велинград - Сърница - Девин - Пампорово - Смолян - Златоград - Кърджали - Пловдив. Тествах си екипа за сефте, много съм доволен. Вентилацията е топ. Взех си най-накрая и дълги ръкавици и кажи-речи приключих с екипировката (за сега). Отделно си взех и една чанта за кръст (https://motomall.net/product/chanta-za- ... erbis-ram/) която се явява и колан та и от нея съм доволен - хем държи якето и кръста, хем не се чудя вече къде да си сложа телефон, портфейл, ключове, тапи за уши, батерии за камерата.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 18 Мар 2024, 13:38

От Сърница до Девин какъв е маршрута? Това е малко дълга отсечка за това време на годината... По Пампорово има и сняг...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 18 Мар 2024, 14:11

Нямам абсолютно никаква представа, не съм го минавал никога. Ще го смятам/е на място. За снега знам, нали се качвах скоро :mhihi: Сега ще се екипирам една идея по-добре, най-вече ръцете, и каквото - такова.
Изображение
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 18 Мар 2024, 17:01

ildivvy написа:От Сърница до Девин какъв е маршрута? Това е малко дълга отсечка за това време на годината... По Пампорово има и сняг...


Есента минавах с колата Златоград- Смолян - Девин - Доспад - Сърница - Велинград. Пътят е добре, няма дупки и като цяло е спокойно. Само че турът, който е замислил колегата Spit-Fire ми се вижда непосилно за един ден. Добър маршрут е, но поне едно приспиване трябва да има.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 18 Мар 2024, 17:24

turieca написа:Изображение
Можеше да е малко по топло, но срещнахме 4-5 мотора та не сме само ние лудите.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


баси готината снимка :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 18 Мар 2024, 17:26

Жената снима, а това хич не и е сила. Добре, че аз съм убавец. Ха ха ха.
Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 18 Мар 2024, 19:18

gromovich написа:
ildivvy написа:От Сърница до Девин какъв е маршрута? Това е малко дълга отсечка за това време на годината... По Пампорово има и сняг...


Есента минавах с колата Златоград- Смолян - Девин - Доспад - Сърница - Велинград. Пътят е добре, няма дупки и като цяло е спокойно. Само че турът, който е замислил колегата Spit-Fire ми се вижда непосилно за един ден. Добър маршрут е, но поне едно приспиване трябва да има.


Ето го маршрута, набран на 'мапса' : https://www.google.com/maps/dir/%D0%9F% ... ?entry=ttu .

Това си е доста, дори за летен ден! Минава се, но си иска каране, което поне за мен означава, че не е подходящ за 'откриващ' маршрут по това време... Като си помисля и, че първите карания за сезона ме наболява тук-там, докато се 'окърша' по мотора...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 18 Мар 2024, 20:24

Spit-Fire написа:Нямам абсолютно никаква представа, не съм го минавал никога. Ще го смятам/е на място. За снега знам, нали се качвах скоро :mhihi: Сега ще се екипирам една идея по-добре, най-вече ръцете, и каквото - такова.
Изображение


Хах видях те и се чудих кой е този ентусиаст който кара в тоя студ, даже моторчето разгледах изглежда супер на живо :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от yordanovdir » 18 Мар 2024, 22:31

Баси…имаше един форум bikerz bg.Последно влизах преди около 2~3 год., ама и тогава никой не пишеше отдавна.Сега въобще не го намирам.Аз ли съм сбъркан или нафталина не е бил достатъчно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 19 Мар 2024, 7:37

Към днешна дата всички български мото-форуми, с изключение на 'мото-секцията' в офроуд-форума, са успешно 'закрити'! Няма смисъл да се 'търси' нещо в тях...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 19 Мар 2024, 8:16

Много тъжна е тая работа.
А имаше много полезна информация там.
Сега с тоя гейбук нищо не остава и става.
По темата някой с КТМ супер адвенчър S или хъски норден 901,че ми се ще по така да седна и опипам преди да реша дали ще купувам и кое точно.Бири и тн. са по подразбиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 19 Мар 2024, 17:11

Велинград - Сърница, по това време, не е ли малко раничко? Разбира се говоря наизуст, може би е добре, че ще го катерите, че край реката си спомням трасето беше много усойно, а е минавано юли. Има хубави отсечки в България, обаче като мине първата зима с пясъка и картинката става друга.

Харесва ми екипа за Ямахата, аз също се замислям в тази посока, защото карам извънградско, а съм с дънки. Верно в бензиностанциите е много удобно и кежуъл, но искам повече сигурност. В тази посока, взех ботуши и ще се пробвам да карам, дано е удобно. С половинките миналия сезон, карането беше удоволствие.

Сливен и Габрово ми се очертаха любими дестинации, красив балкан и хубави отсечки.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook