Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 15 Дек 2022, 21:14

Ами не е много за у нас понеже е 70 кила и е 1.90 дълго, 870мм височина на седалката. Намерих един гараж под наем в нашия блок точно и там ще е. В тоя ред на мисли ако някой чуеш да си търси място за мотор в гараж срещу кметството пращай го към мене. Аз не успях за сега да намеря къде да се намърдам а искам да ми е до входа дето се вика, понеже се обезсмисля малко да карам мотор ама да вървя 15 минути до където е, особено ако днес изляза и се прибера 10 пъти с него.

Тука до нас има 1 паркинг на поляната и има там 10 мотора зимуват ама не ги познавам хората още. Пуснах една обява в Ало-то и ако се закачи някой мераклия супер, ако не ще държа колата вътре лятото понеже мисля само мотора да карам

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 16 Дек 2022, 7:36

По прицип, ако ще излизаш 10 пъти през деня, то мотора си го оставяй пред вас. Прибираш го в края на деня, когато вече нама да излизаш!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 16 Дек 2022, 7:58

ildivvy написа:По прицип, ако ще излизаш 10 пъти през деня, то мотора си го оставяй пред вас. Прибираш го в края на деня, когато вече нама да излизаш!


Това не е особено добра идея ако живееш в София и си харесваш мотора :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 16 Дек 2022, 9:54

Неква сериозна верига и само вързан. 70 кила не е нещо, което някой който е на зор няма да го отнесе или натовари в бус.

Аз ползвам един катинар за диск със 100 децибела (уж) сирена като го оставям някъде, но за толкова леко нещо не е оферта.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 16 Дек 2022, 12:05

Дойдоха нещата.

Иначе отделно от тях дойдоха и верига Kryptonite (уж най-здравата им) отделно и скоба (D lock clamp) Kryptonite и отделно аларма 120 децибела с дистанционно, която реагира на вибрации и мърдане. Утре чакам анкер за под за гаража. Последното, което мисля да поръчам е GPS предавател.

Мисля в гаража да го връзвам с веригата към анкера а за навън да ползвам скобата + алармата. Имам и аларма за диск в мазето, та ще видя дали има смисъл от 2 аларми и катинар или само една стига.

Изображение

Едит: заръчах и едно такова яке, струва ми се ОК хем за мотор, хем май става и за мола :mhihi: https://www.fc-moto.de/en/Spidi-4Way-Textile-Jacket

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 23 Дек 2022, 17:19

Дядо Коледа дойде. Като мина КАТ ще му разкарам всички лепенки, калници и т.н.
На мотор съм сядал веднъж в живота си само и това се усеща по същия начин. Нищо общо с колело. В момента е скопен от към мощност за пред КАТ та тъкмо да свикна малко преди да му пусна баш пауъра.ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 23 Дек 2022, 17:26

Това е всичко друго но не и мотор. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 23 Дек 2022, 17:37

Ем кот такова, ще си карам електрическото колело и ще пиша тука в темата кат ме ебават мотористите :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 23 Дек 2022, 18:35

Честитутка. Щом те влече със здраве да се кара. :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 24 Дек 2022, 0:24

FB_IMG_1671834190561.jpg


:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 24 Дек 2022, 3:50

Eбавате се с човека, ама по-добре електричка, отколкото двутактов смърдел. :lol:

Откакто почнах да стъпвам на пръсти от седалката на балканчето, докато ми дойде акъла и отидох да студентствам, съм се занимавал с всичките руски, чешки, български и източногермански соц боклуци и ми е писнало да меша бензин с масло, да цепя двигатели всеки сезон, да сменям бутала, да влача цилиндри при фрезисти и стругари, вечно да ми миришат ръцете на бензин и да съм минал повече километри на бутане отколкото на каране. :lol:

И като ме засърбя наскоро пак и почнах да си търся мотор и като ме подсетиха пичовете по форуми и групи за "смяна масло на всеки 5 изгорени резервоара бензин, смяна бутало на всеки 5 масла" :lol: и рязко разбрах че ще си търся 4т ендурак по който няма да пипам нищо, или евентуално и аз електричка, но засега цената ме спира.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 24 Дек 2022, 7:42

Мба няма дерт за мен, рядко някой може да ме засегне, еле пък на такава тема :mhihi: А съм си и свикнал още от тротинетките да ме ебават хората. За моите нужди сметнах, че това ще ми върши най-много работа и кеф и за това си го предпочетох пред бензинов мотор. С мотора ще мога да се движа само по пътя. А с това ще мога да си обикалям буквално навсякъде (тротоари, велоалеи, тепета, гори, паркове, море, планина, трасета за МТБ, трасета за мотокрос, ендуро трасета и т.н. при спазване на добър етикет :mhihi: ) което за мен е много по-важно от да карам със 100+ или да ми пръцка гърнето. В чуждестранните форуми сред мотористите преобладава мнението, че един такъв байк е "непобедим" в градски условия и кажи речи повечето мотористи имат по едно такова за да си обикалят в града а мотора го вадят само за извън. Аз извън нямам мерак и нужда да карам, особено с психопатите по пътя. За там предпочитам да си карам прасето на снимката зад байка.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 24 Дек 2022, 8:37

честито със здраве да си го караш. Въпреки че съм old school до болка се радвам на хора като теб, доверяващи се на иновациите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 24 Дек 2022, 8:39

Където можеш да караш това нещо, на същите места можеш и бензинов мотор със същите размери и тип. В града се умира еднакво без значение дали караш колело, електрически мотор или бензинов такъв. Разликата е единствено в задвижването - електрическо или ДВГ с техните предимства и недостатъци.
Харесало ти е това, купил си си го, със здраве да го караш и много хубави емоции да ти донесе!. Но опитите ти да го рационализираш това решение са много грешни.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 24 Дек 2022, 9:10

Абе на тепето или парка ще ме изгонят като чуят бензиновия мотор :mhihi: Иначе благодаря на всички. Иначе не се опитвам да рационализирам решението си, аз за себе си ако трябва пак ще направя същия избор понеже знам защо съм го направил. Просто споделям моите си мисли ако случайно някой ден на някой му прищрака същата идея като на мен и евентуално може да почерпи информация. За себе си аз вече съм моторист, когато карам по пътя. През другото време съм си колоездач и келеш :mhihi: Та когато мога ще се включвам по темата.

Днес много ми се искаше да отида на коледното каране тук в Пловдив, ама няма да рискувам без да съм минал през КАТ.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook