Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 09 Дек 2022, 14:56

https://webaruhaz.elektrobiker.hu/talar ... reet-legal

Ето колега, от Унгария. Буквално си писах с ВСИЧКИ магазини, които продават Sur Ron / Talaria в Европа. От тези, които се навиха да пратят до България, този дава най-добрите цени и за 2-та байка. За Talaria-та (много странно, че при него road legal версията е по-евтина от другата а не обратното както по другите магазини) ми даде оферта 4510 евро а за сур рон-а (пак road legal) 4800. Шипинга е 143 евро фиксиран. Доколкото успявам да разбера е голям и уважаван магазин в Унгария, даже и ютуб канал си имат, та не са някакви скамери (надявам се де). Издадоха ми проформата за 4653 евро и само трябва да я платя и го пращат до адрес. Изпращат го и с COC (certificate of conformity), който се иска за регистрация в КАТ.

За справка - в БГ дилъра на сур рон иска 10 500 за обикновения и 11 000 за road legal.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 09 Дек 2022, 16:37

Spit-Fire написа:https://webaruhaz.elektrobiker.hu/talaria-sting-city-elektromos-motorkerekpar-street-legal

Ето колега, от Унгария. Буквално си писах с ВСИЧКИ магазини, които продават Sur Ron / Talaria в Европа. От тези, които се навиха да пратят до България, този дава най-добрите цени и за 2-та байка. За Talaria-та (много странно, че при него road legal версията е по-евтина от другата а не обратното както по другите магазини) ми даде оферта 4510 евро а за сур рон-а (пак road legal) 4800. Шипинга е 143 евро фиксиран. Доколкото успявам да разбера е голям и уважаван магазин в Унгария, даже и ютуб канал си имат, та не са някакви скамери (надявам се де). Издадоха ми проформата за 4653 евро и само трябва да я платя и го пращат до адрес. Изпращат го и с COC (certificate of conformity), който се иска за регистрация в КАТ.

За справка - в БГ дилъра на сур рон иска 10 500 за обикновения и 11 000 за road legal.


в цивилизования свят легалните на пътя возила, части и тн са по- скъпи от офроуд-ските защото трябва да задоволяват един куп изисквания, да имат определени сертификати и тн които оскъпяват продукцията и предлагането на пазара
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 09 Дек 2022, 19:27

Spit-Fire написа:https://webaruhaz.elektrobiker.hu/talaria-sting-city-elektromos-motorkerekpar-street-legal

Ето колега, от Унгария. Буквално си писах с ВСИЧКИ магазини, които продават Sur Ron / Talaria в Европа. От тези, които се навиха да пратят до България, този дава най-добрите цени и за 2-та байка. За Talaria-та (много странно, че при него road legal версията е по-евтина от другата а не обратното както по другите магазини) ми даде оферта 4510 евро а за сур рон-а (пак road legal) 4800. Шипинга е 143 евро фиксиран. Доколкото успявам да разбера е голям и уважаван магазин в Унгария, даже и ютуб канал си имат, та не са някакви скамери (надявам се де). Издадоха ми проформата за 4653 евро и само трябва да я платя и го пращат до адрес. Изпращат го и с COC (certificate of conformity), който се иска за регистрация в КАТ.

За справка - в БГ дилъра на сур рон иска 10 500 за обикновения и 11 000 за road legal.


Супер, мерси за информацията.
Вкара ме в сериозни размисли.

Тъкмо бях решил напролет да си взема априлия пегасо или братчето му бмв 650 и ти излезе с тая оферта...
Ще трябва да си направя сметката какви разходи ще има бензина и електричката и дали ще се компенсира разликата в цената, защото едно бмв е 5к, а априлия 2500-3к... Но пък този електрическия миксер си мисля че ще може да се кара без никакви регистрации и такси, поне в малките градове :mhihi:

Интересно е дали има някаква гаранция електричката и колко години ще изкара батерията, защото бмв-то съм сигурен че и след 20години ако му налея бензин ще запали...

Ще пада мислене. Който иска да дава мнение по дилемата, всяка гледна точка ще е полезна.
Уточнявам че си търся мотор за разходки по черни и третокласни пътища в радиус от 50км, няма да карам истинско градско, нито ще ходя на море с дисаги. :lol:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 09 Дек 2022, 19:51

Ами батерията според мен ще изкара бая (1000 цикъла по документи) защото е с по-хубави клетки от на Sur Ron-a (тесла клетки). Ако да кажем с 1 цикъл минаваш средно 50 км. трябва да изкара поне 50 000 км. преди евентуално да се прецака (по-скоро ще и падне капацитета и пак ще си бачка).
Сметни си и 125 мл. масло за диференциала (Sur Ron-a е с ремък от мотора към първия пиньон, което до колкото чета не е много оферта за извън асфалта) на всеки 1000 км.
Иначе аз ще го регистрирам (за това взех и L1e версията) защото ще го карам предимно в града и по-рядко в гората. А санкциите за управляване на нерегистрирано МПС не са шега работа. Ако ще го караш рядко в града, по-скоро ти можеш да минеш и без.
Гаранция питах го човека и беше максимално честен. Каза, че за да важи в пълния смисъл на думата искат байка в сервиза им в Будапеща на 3 сервизни интервала - 500 км / 1 месец ; 1500 км / 3 месеца ; 3000 км / 6 месеца. Но като цяло каза, че ако нещо се преебе е ОК да се изпрати само дадената част обратно при тях и те ще видят дали подлежи на гаранционна смяна или просто ще се наложи да ти пратят нова и да си я заплатиш. На този принцип действат и бая от търговците от АлиЕкспреса и не съм имал проблеми до сега.

9К си е много сериозен разход, за тея пари хората си купуват коли или чисто нови мотори. Осъзнавам го и аз, но честно казано ми е краста от бая време, но и живота ми е мил, та за това ги прежалих. Да сме живи и здрави само, парите ще ги изкараме пак. :yes:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 10 Дек 2022, 14:20

Според мен, май допускаш лека грешка! Пишеш, че искаш да го караш по вело-алеите, защото те е страх да караш по улиците на града, нали така? Само, че ако го регистрираш май няма да можеш да го караш по вело-алеите, защото пак ще те глобяват! Там е място за велосипеди, а това няма да е такова! Така си мисля.. Ако все пак ще го караш по улиците, защо все пак да не е с ДВГ двуколесното?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 10 Дек 2022, 14:48

Ще карам по велоалеите основно и тук там по пътя, а ако ме глобят ще е общински акт. Ако ме спрат без регистрация на МПС е тотално друга бира, която не мога да си позволя (взимане на книжка, дела и т.н.). С две думи предпочитам да плащам по-малките актове иначе оня ден пред мен щяха да съборят един моторист на Гладстон и тотално се отказах да карам мотор в града.

Ако трябва да сме максимално честни, съмнява ме някой дори да ме ебава за нещо на това ама аз все пак ще го регистрирам, за всеки случай. В Пловдив има няколко такива или подобни и никой не ги е закачал.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 10 Дек 2022, 15:09

А защо е зор да се кара мотор в града? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2022, 16:24

slatanic написа:А защо е зор да се кара мотор в града? :dunno:
Защото стигам до работа за 7 минути , не вися в задръствания (с кола ходя за 35) , а и е готино самото чувство с моторетката да си пърпориш :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 10 Дек 2022, 16:57

Не бе аз разбирам,че някои ги кефи да карат градско,но не разбирам колегата който се страхува да кара градско,защо не си купи подходящ мотор за извънградско,писта,ендуро и т.н. а иска да си купи тротинетка на цената на мотор.
Ей това не разбирам...
Иначе и мен ме кефи карам,но в София откровенно е въпрос кога,а не дали ще те ударят. ;)
Затова и заради ергономията си купих 3 метра чопър дето града ще го вижда когато го изкарвам от гаража до тангентата.... :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 10 Дек 2022, 17:26

За виждането не съм много сигурен. Напоследък много вървя пеша и наблюдавам хората и всеки 2-ри е на телефона докато кара и само някакъв див късмет ги спасява от да се ударят.

Иначе даването на толкова пари за електрически байк със сигурност не е напълно обосновано. Накратко - кефи ме, гледал съм го още преди години и съм си го мечтал. От 4 години карам ел. тротинетки и просто ме кефи да се придвижвам на ток. Ако утре имам пари за Тесла, купувам без да се замисля.

Отделно в града стана нетърпимо за кола + вече едвам намирам къде да паркирам дори в радиус 1 км. от офиса. Преди ми беше доста кеф да карам а сега като трябва да седна в колата и ми става гадно чак.

А токаджийката мога да я карам на асфалт, по велоалеи, по тепетата, в парка, в гората, за риба, да кача Рилските езера (примерно) и т.н. Супер универсална машинка е и за това ме кефи. За града ще си взема супермото сет (17-ки). За 5 минути се сменя с мотокрос сета (19-ки) и си готов за офроуд.

Със сигурност има много по-умни неща я които да набия парите ама нито пия, нито пуша, по к**ва и казина не ходя...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2022, 18:24

Какво ти пука колко струва и какво е можело да си купиш за тия пари, щом можеш да си го позволиш?

Можеш да си купиш много коли и мотори за 9-10к ама на теб ти се кара това. Давай му газ и си питай паДката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 11 Дек 2022, 6:33

Аз също подкрепям колегата bum_bum шом те кефи и можеш да си го позволиш няма лошо. Плюс това ще се радвам да споделиш отзиви след това. Обаче едно не споделям а именно идеята да го караш по велоалеи. В София на много места велоалеите се пресичат с тези на пешеходците или пък са тесни. Не говоря за тези дето са част от пътното платно. Често докато вървя пеша пускам по някоя псувня на ум по някой дето профучава по край мен с тротинетка. Всеки е уверен в уменията си, че няма да направи някоя беля, докато кара по велоалеите, но аз като евентуален потърпевш нямам доверие в ничии способности. С две думи като минеш по край някой с твоя байк по велоалеите със сигурност няма да предизвикаш положителни чувства в никой.
Аз лично докато си карам мотора по кварталните улици винаги когато видя майка с количка или малко дете изпитвам леко притеснение да не се стресне детето от звука. И много се дразня на колеги за които част от удоволствието от карането е да създадат смут сред околните.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 11 Дек 2022, 8:05

Напълно си прав, колега. И аз не ги харесвам тея дето фучат по велоалеите. И аз фуча (с тротинетката) но само като няма хора. Ако има хора, още повече пък малки деца, винаги намалям от далеч и се разминавам с тях сък скорост близка до спиране. За толкова години каране по алеите съм изградил някакви навици да не ме псуват.
През деня по-скоро ще си карам по пътя. Вечерно време ме е страх обаче, а доста често имам късни смени. Тука в Пловдив мине ли 8-9 часа града става писта за комплексари или бързащи да си пият ракията. Лятото си карам лежерно след работа с ограниченията (с колата това) и поне 2 пъти по маршрута ме изпреварват с псувни "аре карай бе дееева твойта мама" :mhihi:

Иначе за който му е интересно, ето долу горе как се представят байкчетата в гората: https://www.youtube.com/watch?v=Yl1GS9s ... =EMXCBikes

Дайте идея за зимна екипировка тип да не умра от студ докато карам. Каската пази ли достатъчно от студ? Харесах Airoh Commander на първо четене.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 11 Дек 2022, 10:23

Според мен проблема с велоалеите е това, че пешеходците ги приемат като тяхна територия. Защото преди като ги нямаше много често колелетата си движеха основно по тротоарите. И сега много от пешеходците се чувстват върху велоалеята като по пешеходна пътека.

С каската не знам каква е играта. На мен с AGV-то ми замръзва кратуната, ако е студено. За дрехите- слоеве според температурата. Зимата като карам колело обикновено вълнена тениска и отгоре шушляк да спира вятъра са ми достатъчни. Но там имаш движение. При теб ще трябва още нещо отгоре най-вероятно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 11 Дек 2022, 12:28

При по-ниски температури около 7-8 градуса с памучно боне под каската не съм имал проблеми, като се има в предвид, че каската ми е модуларна и там духа повече. Ако ти е хладно има по-плътни бонета и инвестицията не е голяма. При по хладно време карам с яке със сваляща се термоподплата и също не съм изпитвал дискомфорт. Проблема при мен идва повече от кръста надолу. Карам с мотодънки и ако отдолу нямам нещо по-плътно бедрата и колената ми започват да изстиват. Купих си едни по-дълги ветроустойчиви наколенки, които са нещо подобно като жартиери и с тях е по-добре.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook