Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 13 Ное 2022, 13:24

bum_bum написа:На светофар и на мен не ми е ясно как точно става. Вероятно там е най-опасно, щото асфалта е винаги олят с масло и нафта и е лесно да ти се хлъзне крака, особено ако си с тежък мотор и не ти е много по мярка на височина.


На повечето кръстовища в София асфалтът е ужасен. От личен опит когато карам с мотоботушите спирайки на кръстовище обувките ми имат добро сцепление. От време на време карам с едни ефтини кецове - еми по сфетофарите с тях съм все едно върху лед. Ние сме свикнали да вървим по тротоарите, но се оказва, че асфалтът където в вървят автомобилите има съвсем различно сцепление от това на тротоара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 13 Ное 2022, 20:00

Успех на всички задържали стратолайнер например. :ok:
За ония на АЛХ ич не ща и дума да отварям,че той ме е разжалвал,че не купих(ВМАКС)това дето исках. :oops: Ма пусто пари и опит не стигнаха...повече парите де... :ok:
Иначе всеки да кара това дето му харесва.
Аз например съм много очарован колкото и да е странно от визията на новият роял енфилд метеор 650.
Ако това чудо ми допадне на дължина(в което се съмнявам) бих се хвърлил по следващият сезон на един чисто нов(защото пари за харли няма :mrgreen: ).
Да пръдна и аз веднъж на нова седалка деа... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 13 Ное 2022, 20:12

Аз много харесвам Continental GT и Interceptor. Имат тестов интерсептор, но така и не намерих време да го пробвам. Подозирам че по-добре така иначе щях да си тръгна с него :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 14 Ное 2022, 9:28

drifty написа:Още ми държи влага падането с учебното Сузуки GS500, което ми се случи при потегляне от кръстовище, с вираж и ляв завой на излизане от полигона. Не потеглих добре, стиснах съединителя, мотора спря и се наклони

Tе, моторите, винаги така падат :mhihi: :mhihi: :mhihi: Дори и да имаш само усещането, че тръгва да го изпускаш - стиснеш ли съединителя, вече 100% е паднал. Поизпуснеш ли съединителя и изгасне- пак така. Другият най-масов случай - рязко да стиснеш предната спирачка, когато кормилото не е право. Пример - чакаш за завой на светофара и пред теб има кола , която тръгва и изведнъж, след 3 метра, рязко спира докато блееш :mrgreen:
За т'ва тренировка на паркинга - координация на ръцете и краката, полусъединител, газ и спирачки, обратни завои, минимум патешко ходене, рязко спиране и рязко изстрелване от място и т.н. Докато ти стане навик да не си гледаш ръцете и часовниците :ok: щото най-важното е главата нагоре и погледа напред. Гледаш ли в земята и мотора отива там :mhihi:
Големите тучове не стават да се учиш на тях и не е добре с тях да ти е сефтето. Ама, все пак, GS500 не е такъв :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 14 Ное 2022, 10:32

Това е така, защото тягата държи мотора да не падне (в първия случай)... Другото си е класическа загуба на сцепление на предната гума... Иначе, мой приятел в квартала си купи Вулкан 1500 за първи мотор и няма проблем. Някога е правил кръгчета със скутери.., ако се брои. И не е на 20г, ако също се брои...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 14 Ное 2022, 12:52

hell's angel написа:Tе, моторите, винаги така падат :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Хаха, прав си! Вероятно другия вариант щеше да е да заваря газта и да го хвърля в нивата в конкретния случай :D Странно, целия курс бях от най-добрите ученици, дори взимах мотори от и към гаража, в който стояха, без по пътя да карат след мен с учебна кола, та доста часове направих градско така, без да влизат официално в 10те часа на курса. На изпита валя дъжд, никви проблеми, на полигона -никви ядове с упражненията. Явно трябва да приема, че е нещо естествено в началото и стават инциденти.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 14 Ное 2022, 13:27

Аз с моя паднах в гаража, защото просто влезнах наклонен на полирания бетон и паднах с 5км/ч :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 14 Ное 2022, 14:34

ildivvy написа:
ivanski_2 написа:ildivvy
Ще пробвам с магнита утре да видим.
Изпреварих те за стойките, сега ще видя дали да го държа на едната + централната му или директно на 2-те, утре ще си поиграя да видим.
Чакам да стане +1 да мога да го измия да не замръзне баси.

Относно килограмите, имам чуството че просто центъра на тежестта е кофти, хващам и го бутам в гаража звънни ми телефона, разсейвам се тръгва да пада, нъпвам се като гламав и успявам да го върна прав, но пф доста трудно.


Личното ми мнение (без да има нищо общо с това, че си ме изпреварил за стойките :mhihi: ) е, че при наличие на централна стойка, всичко друго е ненужно! Всичко можеш да направиш с нея (всички профилактики и ремонти)... Според мен, централната стойка е най-необходимата екстра за един мотор!
За зимния престой особено пък е безсмислено! Измий го ( и аз отивам да мия след малко), прибери го да изсъхне и го покрий с нещо! Това е :yes: !


Прав беше, оставих го само на централната, а въпроса е проблем ли е ако когато е на централната го оставя с навит пълен десен примерно за цяла зима. Гумите ще ги сменям и 2-те в началото на лятото. И има ли смисъл да слагам само предната стойка, така ще тежи повече на централната?

313924542_1353016898837437_479670489866098718_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 14 Ное 2022, 15:57

Моя стои в гаража постоянно с навит (почти) пълен ляв с цел по-удобно влизане/излизане в колата, поради липса на място.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 14 Ное 2022, 16:46

ivanski_2 написа:...[/attachment]


Обърнал си стойките. Принципно са наобратно.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 14 Ное 2022, 21:47

паркираш двете гуми на две малки дъсчици/ шпертплатчета и няма грижи цяла зима... оставиш ли ги на асфалта после тия гуми нямат изправяне/ балансиране на пролет... елементарно, но проверено и работи от много години :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 14 Ное 2022, 22:10

Аз моя го държа на стойка само отзад, а отпред понеже нямам предна стойка през 2-3 седмици му превъртам малко гумата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 14 Ное 2022, 22:10

Сега ли намери да пишеш като дадох едни пари за крик?! :ok:
И как така на дъска добре на бетон зле?
Странно ми е някак.
Я накой да сподели от къде пазарувате в чужбина.
Мисля си за един батуинг, а принципно и седалка няма да е зле..
Въпроса е къде ще е на цена.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 14 Ное 2022, 22:18

slatanic написа:Сега ли намери да пишеш като дадох едни пари за крик?! :ok:
И как така на дъска добре на бетон зле?
Странно ми е някак.
Я накой да сподели от къде пазарувате в чужбина.
Мисля си за един батуинг, а принципно и седалка няма да е зле..
Въпроса е къде ще е на цена.


Ми сега видях- виноват…

Дъската няма термална маса и каквато температурата на въздуха такава и на дъската/ гумата. Нещата се изкофтят като температурата на гумата и на това на което е стъпила са различни.. което се получава като седи на нещо по термално инертно- асфалт, цимент…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Southside » 14 Ное 2022, 23:18

alx написа:паркираш двете гуми на две малки дъсчици/ шпертплатчета и няма грижи цяла зима... оставиш ли ги на асфалта после тия гуми нямат изправяне/ балансиране на пролет...


Offtopic: Същото е валидно и за автомобилните предполагам? Даже там важи с по- голяма сила, защото доста по- голяма маса им оказва влияние? Често споменаван проблем, при "зазимяването" на превозно средство.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook