Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 26 Май 2021, 20:29

На мен не ми трябва ваксина против корона вирус,но не убеждавам другите колко в опасна.Не знам защо трябва да се натрапва мнение на всяка цена. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 26 Май 2021, 20:35

slatanic написа:На мен не ми трябва ваксина против корона вирус,но не убеждавам другите колко в опасна.Не знам защо трябва да се натрапва мнение на всяка цена. :dunno:

В случай че не си прочел какво се пита :dunno:
- не съм почитател на високите скорости (т.е. не искам пистов мотор). При нормално придвижване в града и да кажем разходки извън него със скорости близки до ограниченията основателно ли е да смятам, че риска да вляза в "статистиките" е значително по-малък?

https://bmm.bike/novini/intsidenti/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 26 Май 2021, 20:43

При моторите точно ако спазваш всички ограничения шанса да те отнесе някой е огромен. Най-безопасния вариант за мен е да се кара винаги една идея по-бързо от автомобилите. Относно глупостите то е ясно че ще се правят от време на време въпроса е да не е постоянно :mhihi: И на първо място е добре да имаш доста сериозен стаж на пътя с кола за да знаеш какво да очакваш от останалите участници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от (bubsa) » 26 Май 2021, 20:50

Jordana написа:
slatanic написа:На мен не ми трябва ваксина против корона вирус,но не убеждавам другите колко в опасна.Не знам защо трябва да се натрапва мнение на всяка цена. :dunno:

В случай че не си прочел какво се пита :dunno:
- не съм почитател на високите скорости (т.е. не искам пистов мотор). При нормално придвижване в града и да кажем разходки извън него със скорости близки до ограниченията основателно ли е да смятам, че риска да вляза в "статистиките" е значително по-малък?

https://bmm.bike/novini/intsidenti/

Ще хвана да пусна тема за космонафти и съм сигурен,че ти и още няколко бота сте били едно време и това :bowdown:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 26 Май 2021, 20:51

На 31 съм в момента. Имам книжка от 13 години значи. И може би над 200К километра в БГ и чужбина. А за ел. скутерите споменах защото карам доста по пътя и вече имам на идея какви тъпотии правят шофьорите на 4 колесни спрямо двуколесните.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 26 Май 2021, 20:57

Сондьора написа:Пак са по-добре от кожа.


И кожени имам, но съм ги носил 2 пъти точно, щото в града малко овъркил ми се струва. Иначе за извънградско като комфорт и проветрение са много гот. И кожата беше май някаква, която се пере

https://www.dainese.com/bg/en/promotion ... 53686.html
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 26 Май 2021, 20:58

Бубата ,
като носиш цветя на няколко погребения на готини хора дето си отиват за нищо човек си променя мнението за много неща. От моторите съм взел каквото имам да вземам , виждал съм смърта няколко пъти и при тройни разминавания и какво ли не . В един момент като се пребих на магистралата със 130 като куче светна червената лампичка . Карах един сезон след това и ги продадох , имах три мотора по него време . Всеки каквото му е писано .
Последна промяна Jordana на 26 Май 2021, 22:58, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 26 Май 2021, 21:02

drifty написа:Аз съм 172 и и на мен сякаш голяма част от моторите са ми високи и едва стъпвам на земята. Тъпо :D

Аз имам пък друга питанка. Трябва да боядисам рамата на симсоня, дадоха ми идея за прахово боядисване, някой по-запознат с този метод на боядисване? Четох, че боята, нанесена така, е по-издържлива на надраскване, пък всичко се кичи по тая рама и искам да я направя максимално добре, за да не я надера още при реставрацията.

Наложих симсончето до кУУлото :D
с51.jpg


Праховото е по-устойчиво на надраскване, но пък ако го чукнеш по-силно пада направо цяла люспа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 26 Май 2021, 21:48

Spit-Fire написа:Напоследък ми е влязла огромна муха и аз да ставам моторист. Мисля скоро да запиша курс за А категория (в близките седмици). През живота си съм карал 1 път скутер, 1 път симсон и 1 път едно BMW G310GS (ако кръгчета по поляна се броят за каране). Като малък не слизах от колелото а последните 3 години карам ел. скутери (започнах със всеизвестното Xiaomi и в момента карам доста по-мощен който на светофарите до към 50-60 ме изстрелва доста пред колите). Доста ме кефи да съм на две колела а и през топлите месеци предпочитам този вариант на придвижване (спрямо колата) та си мисля, че следващата логична стъпка е мотор.

Имам няколко въпроса:
- не съм почитател на високите скорости (т.е. не искам пистов мотор). При нормално придвижване в града и да кажем разходки извън него със скорости близки до ограниченията основателно ли е да смятам, че риска да вляза в "статистиките" е значително по-малък?
- висок съм 174. Това БМВ дето го карах (G310GS) ми беше доооста високо. Едвам стъпвах на пръсти на земята. Адски много съм се запалил за КТМ Duke защото предимно в града искам да ползвам мотора и четох доста позитиви за него. Но на живо съм виждал само от разстояние та ако някой с подобен ръст се е качвал на такъв - ще мога ли спокойно да стъпвам на земята? Ако не какви други модели да гледам?
- как е удачно да започна да се уча да карам - на някой паркинг предполагам (това след книжката)? Четох, че да се кара късно вечер из града не е много опция за начинаещи. За бутане в трафика през деня пък ептен.
- като екипировка какво ще ми е нужно - мислех си за фул фейс каска, яке с протектори, дънки/наколенки, ръкавици. Четох, че в града при падане могат да пострадат доста краката та за там какво е най-добре от към комфорт/сигурност - боти или тези по-приличащите на кецове обувки? В идеалния случай не искам да се преобличам/обувам защото няма да ми е много опция като ходя на работа и т.н.
- не на последно място - как се пререгистрира мотор? Живея в Пловдив но по ЛК съм от Сливен и ще се наложи ли да транспортирам мотора до и от Сливен?

Ако се сетя още нещо пак ще пиша.


Отиди и седни на мотора. Еди имат шоурум в Пловдив. Но и да ти е висок мисля, че има фабрични китове за сваляне. Щом караш редовно скутер не виждам какво има да го мислиш. Изкарай си курса, взимай мотора и умната. Дюка е лек, стабилен и лесен за управление. Много по-лесен от всеки китайски скутер предполагам. Прощава много грешки, ако не правиш простотии. Просто карай внимателно.

Каската е ясно- фул фейс и най-добрата, която можеш да си позволиш.

Другото е въпрос на компромис между удобство (особено лятото) и защита. Ботушите ще ти пазят краката от разни аксиални усуквания в пъти повече, отколкото кецовете. Но пък са тежки, неудобни и предполагам не особено проветриви. Едни добри кецове са леки, добре проветрени (в движение) и с достатъчно твърда подметка за да усещаш добре какво правиш с краката по скоростите и спирачката. Но при падане защитата не е много повече, отколкото с обикновени обувки.

Същото е и с якето и с най-лекото лятно ще ти е адска жега, но ако паднеш ще го оцениш.

Дънките са много дебели, тежки, но с някакви символични протектори на таза и коленете. Няма да ти падне кожата, ако се попързаляш с тях, но няма и много защита от удари. С кожени гащи имаш далеч по-добра защита, но ще искаш да се застреляш в жегата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 27 Май 2021, 7:14

Spit-Fire написа:На 31 съм в момента. Имам книжка от 13 години значи. И може би над 200К километра в БГ и чужбина. А за ел. скутерите споменах защото карам доста по пътя и вече имам на идея какви тъпотии правят шофьорите на 4 колесни спрямо двуколесните.


Аз карах мотор доста години преди да подкарам кола... Карането на двете МПС-та няма нищо общо помежду си, както и ти вече си разбрал! Общото е само Правилника и Закона за движение! Лично мен, да ме убият, няма да карам мотор в града! Риска ми се струва огромен в по-дългосрочен план... Знам, че май е удобно и т.н., но...така съм си решил! Иначе правя по 8-9000км годишно, което е горе-доло...Имам приятели с по 15000км и пак не им стига :mhihi: !
Въпроса е когато караш двуколесно в града, а и не само, да 'наблюдаваш' водачите на другите МПС-та какво правят! Кой си чопли в телефона, кой бъзика радиото, кой зяпа по витрините и т.н. 'основни' дейности при шофирането! Когато си с мотор, това е много по-важно за теб!
Екипировката е ясна! Зависи от предпочитанията - текстил, кожа и т.н.... Аз гол не излизам, но пак казвам, аз и не карам в града!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 27 Май 2021, 8:33

drifty написа:Аз съм 172 и и на мен сякаш голяма част от моторите са ми високи и едва стъпвам на земята. Тъпо :D

Аз имам пък друга питанка. Трябва да боядисам рамата на симсоня, дадоха ми идея за прахово боядисване, някой по-запознат с този метод на боядисване? Четох, че боята, нанесена така, е по-издържлива на надраскване, пък всичко се кичи по тая рама и искам да я направя максимално добре, за да не я надера още при реставрацията.

Наложих симсончето до кУУлото :D
с51.jpg


Пясъкоструйка и после прахово боядисване. Аз моя мотор така го направих. Супер става и боята е мн устойчива. Отделно, че става по-бързо. Два дни за пясъка и пет за праховото чаках. Правих почти всичко метално по мотора- ботуши, рама, трипътник, степенки, стойки за акумулатор и стойка ЕКУ...дадох някви 150 лв за всичко.Боята беше "черен мат"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 27 Май 2021, 9:23

Преди години реставрирах едно аво 250 от 1953г , турист с триъгълните седла . Боядисах го със автомобилен нитроцелулозен лак две ръце . После стоя на вилата едно десетина години щото там го карах само из джендемите , отвън на дъжда зима лято само с един наелон завит грам ръжда нямаше като продадох . Джантите му изгниха рамата и резервоара не бяха мръднали . Един бегач старт шосе боядисвах заедно с него мотор , и той отвън години една точка ръжда нямаше . Докато тая праховата боя една драскотина да има водата почва да влиза отдолу и пада на люспи после от ръждата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 27 Май 2021, 9:50

Понеже съм активен с мотора от 1-2 седмици и вече имам доста засичания, мога само да кажа, че за в града и каране дори под ограничениета, очите са ми 50, анализирам и се опитвам да предвидя всяка една ситуация на автомобилите около мен.

Имам каска BMW System 6, която се отваря и е доста удобна за слагане. За каране в града съм само с каска и ръкавици.
Ако карам извън града, съм с кецове за каране, панталон за каране с протектори, яке с протектори, отделно имам и протектор на гърба, раница, ръкавици.
Много трябва да се внимава. :idea:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 27 Май 2021, 10:44

Карай и в града с армировка, че да не спиш после дълго време отвид ако стане беля да се лизнеш някъде. ;) Така от опит...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 27 Май 2021, 11:03

Jordana написа:Те всичките дето се размазват по асвалта така разправят - това на мене :nono: щото карам нормално . Аз си взех солука с моторите , ако ще да ми го подаряват мотор не ми трябва .
Недей да пишеш тук.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook