Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 28 Ное 2022, 15:19

gromovich написа:Колеги, като говорихме малко по-нагоре в темата за съхранението на моторите, кажете слагате ли стабилизатори в бензина, кагато не карате мотора през зимата.


ако мотора е инжекцион- няма нужда да слагаш нищо.

ако е с карбуратор(и) - задължително особено ако в резервоара има бензин с повечко етанол (10-15%)... иначе после ще има разглабяне и чистене на пилотните дюзи... играл съм го тоя филм няколко пъти докато не си научих урока
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Ное 2022, 15:35

Не мога да сравня карането в гората с карането на писта. Както казах за мен са много различни. За мен карането в гората е по-забавно, но и доста по-смазващо.
Не е желателно да караш сам, понеже може да се случи всичко. Може да паднеш и да счупише нещо по мотора и да си останеш в нищото без обхват. Аз веднъж летях през дръжките и строших ръчката на съединителя. С 300 зора запалих мотора е едва се прибрах на 2ра. На един приятел му се скъса жилото на газта - ако беше сам си оставаше там. На друг пък му се откачи единия амортисьор на АТВ-то в движение. После 1 час търсихме шайби и болтове в гората. Предполагам схващаш накъде бия :)
Не се опитвам да те откажа от ендурото, а по-скоро да си намериш компания за тая цел :)

Колкото до екипировката - по мои сметки за около 1500лв можеш да се оборудваш от-до с нова екипировка. Вярно, entry level, но за твоите цели не ти трябва друга. Аз карам с таква 5+ години.

1. Каска - Airoh Twist - бяха около 250-300лв като взимах моята. Супер лека и удобна каска. В Еди има доста голям избор
2. Очила - тук избора е голям. Има за 50лв има и за 500. 100% са доста добри и имат прилични за около 100лв
3. Ботуши - Oneal, Thor се намират за около 300лв
4. Наколенки - почти всичките ми приятели карат с Acerbis Impact Evo 3. Супер доволни са и струват около 100-120лв
5. Ризница - Всички караме с Acerbis Koerta 2.0 - около 250лв е нова. За парите си е чудна.
6. Ръкавици - 35-50лв. Тука каквото и да вземеш е все тая.

Като сложиш брич и джърси и си стават 1500лв.

За мотор колко пари ти се дават?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 28 Ное 2022, 16:07

Между 4000-5000лв са повечето които гледам. Искам нещо за което да не ми пука и да се обслужва на пробег, не на часове. Като цяло гледам да е бюджетно че преди месец купих нов мотор, старият не съм продал и нещата в семейството почват да се обтягат :). Иначе ако зависи от мен бих взел и пистов и ендуро, и супермото, и адвенчър :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Ное 2022, 17:33

За тия пари не знам дали ще намериш нещо читаво, че и с регистрация. И моторите много се вдигнаха

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 28 Ное 2022, 17:46

DR-Z/KLX400 по толкова вървят. KLX250 също се намира. Единствено WR250R не става с този бюджет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 28 Ное 2022, 18:55

alx написа:
gromovich написа:Колеги, като говорихме малко по-нагоре в темата за съхранението на моторите, кажете слагате ли стабилизатори в бензина, кагато не карате мотора през зимата.


ако мотора е инжекцион- няма нужда да слагаш нищо.

ако е с карбуратор(и) - задължително особено ако в резервоара има бензин с повечко етанол (10-15%)... иначе после ще има разглабяне и чистене на пилотните дюзи... играл съм го тоя филм няколко пъти докато не си научих урока


Карбуратор е и на всичко отогоре вече всички горива са с 10% биоетанол, а уж 100 октановите трябваше да си останат с 5%.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 28 Ное 2022, 23:51

nero_ написа:DR-Z/KLX400 по толкова вървят. KLX250 също се намира. Единствено WR250R не става с този бюджет.


Ами дано намериш. Аз мисля да сменям DRZ-то за другия сезон, че единия, с който караме скочи от DR250 на KTM EXC 450, a пък другия е с CRF 450 и ми е трудно да ги стигам на правите :mhihi: Иначе на по-куците места даже им давам зор :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 11:30

А някой кара ли на писта? Гледам, че има и разни курсове на Чой и Караньотов, но част от информацията е стара. Някой ходил ли е?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 29 Ное 2022, 12:55

bum_bum написа:А някой кара ли на писта? Гледам, че има и разни курсове на Чой и Караньотов, но част от информацията е стара. Някой ходил ли е?


Аз съм карал при Караньотов миналото лято. Супер полезно ми беше.
Групите са от 12-13 човека макс, за да не се прескачате на пистата и за да може да обърне внимание на всеки.
Това лято също исках да ходя, но или нямаше или имаше само 1 каране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 13:13

Ако се наканиш да ходиш следващия сезон пиши, че аз сам явно няма да се засиля да ходя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 29 Ное 2022, 14:16

Аз планирах да отида догодина ако всичко е наред. Но до колкото разбрах са 2 вида - индивидуално на Сепарева баня и после с индивидуалните "ученици" се прави събитие и на Калояново, но вече групово. Аз имам интерес и за двете за догодина. Иначе до края на Декември има промоция за Калифорния Супербайк Скуул, но май за сега ще оставя само Караньотов.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 29 Ное 2022, 14:51

bum_bum написа:Ако се наканиш да ходиш следващия сезон пиши, че аз сам явно няма да се засиля да ходя.


Добре, даже ако се съберем повече мераклии от форума може да се разберем да направи една група само за нас :)

nero_ написа:Аз планирах да отида догодина ако всичко е наред. Но до колкото разбрах са 2 вида - индивидуално на Сепарева баня и после с индивидуалните "ученици" се прави събитие и на Калояново, но вече групово. Аз имам интерес и за двете за догодина. Иначе до края на Декември има промоция за Калифорния Супербайк Скуул, но май за сега ще оставя само Караньотов.


Аз това лято бях на Сапарева баня с един приятел и беше много добре. Принципно, наистина първо е хубаво да минеш Сапарева баня и после да ходиш на Калояново, а пък аз малко обратно го направих.

Бях също и на Калифорния. Също беше яко, обаче бяхме 82 човека на пистата и беше пълна свинщина. Толкова много трафик имаше, че редовно се налагаше да минеш през pit lane-a за да може да се поразреди...А с цените, които са обявили за ниво догодина 100% ме отказват от следващо посещение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 18:43

Като знам как се събрахме за една разходка, така ще е и сега май :mhihi:

Аз почвам да си купувам екипировка, че карам с текстилно яке, а панталона ми се оказа, че не влиза над коленете вече без никога изобщо да съм го обувал :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 29 Ное 2022, 19:23

Аз взех 2 кожи да сравнявам и да върна едната. Голям зор да намеря какво ми става добре. И голям протектор за гръб, че до сега карах с малките които се пъхат в джоб на якето. Така че съм готов за подвизи догодина :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2022, 19:52

Аз си мисля за яке с еърбег. Гащи с един номер нагоре. То там е и проблема де, че краката ми са по-големи, а талията по-малка и горе ще ми е добре, но няма как да го налузя до там :mhihi:

Някой ако има нужда да налазва https://www.olx.bg/d/ad/pantaloni-za-mo ... ro_listing

Ботуши нямам, карам с мото обувки за градско. Ръкавици имам 3-4 чифта, но ни едни не са за писта.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook