Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 24 Яну 2023, 21:02

АГВ К6 обаче много изненадва за цената си.Затова и я няма на пазара най-вероятно.
Беше много интересна като търсех каска преди няколко месеца и баш тогава пак мръднаха яко цените и я нямаше на живо да я пробвам.
А бих я взел.Сега виждам,че и има защо. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 05 Фев 2023, 12:12

K6 е страхотна каска. До скоро имаше разпродажба на сайта на Dainese имаше и размери.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 11 Фев 2023, 15:11

Да я събудим малко тази тема.
Някой кара ли КТМ 790 адвенчър да даде някой отзив за него?
И случайно знае ли се кога ще има цени и доставки на новата хонда трансалп 750?
Всъщност ако не ме домързи ще отскоча по късно, че са на няколко километра от нас да видя какво ще кажат от извора.
На хартия Ктм-а е по добър,мощен и т.н. но сглобяван от цф мото т.е. китайска сглобка.
Хондата не знам къде я сделват?
890ката вече е истинска, но отива в съвсем друга ценава категория.
Та според вас кое ще е по-по-най цена качество фън?
За здравината май е ясно. :mhihi:

Послепис:
Ходих за хляб и вино за госпожата,а от там и до хонда. :mhihi:
Мотори ще има началото на март най-вероятно.
Цена 21-23К.
Ще има и тестова бройка което е много добре.
Интерес много имало към него и не е учудващо тъй като конкуренцията е голяма там.
КТМ 790,Сузи 800Де(който е доста по тежичък от КТМ-а и Хондата),Хонда Трансалп 750.
Може да се сложи и ЦФ800 който си е живо КТМ-че щото ги правят в един завод все пак.
Та...който му е интересно да ходи да пробва. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2023, 19:28

За КТМ-ите си има доста големи и развити форуми. Виж там. От това, което съм срещал по другите форуми за нормалните ктм-и няма да има много неща от които да си недоволен, а и доста тунек има за тях.

Имат си проблемите и детските болести, като всеки КТМ, но са си и типичния КТМ- дават много за парите си в сравнение с конкуренцията. Китайската сглобка си има последствия. На един много голям процент им текват гарнитурите, но поне е гаранционен ремонт. Други проблеми не съм чувал. Имаше и един на който са забравили да му сложат маслен филтър, но предполагам е изключение, което може да се случи навсякъде.

890 не знам, но R двигателя е извънземен за тоя клас. Спирачките да не говорим. Предполагам на адвенчър ще има разлика заради теглого, но на нормалния спирането е истинска изродия. Мен единственото, което ме дразни, че на мотор за толкова пари са сложили акумулатор от Зрънчо, който след 2 години е пътник. А преди и на най-евтините 125, 250 и 490 дюкове слагаха Яса. Както и традиционната калпава боя по пластмасите. Само да я погледнеш и вече се е надраскала. Вригата май също е ташак. На 390-тката беше ДИД, тук е някаква, която не бях я и чувал. От друга страна гумите пък са най-доброто възможно :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 11 Фев 2023, 21:52

Колеги, търся си вътрешна гума за мотора и за сега намирам някакъв Мишелин, който обаче пише, че е направен от Butyl (май е синтетичен каучук). Това по-добър вариант ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 11 Фев 2023, 22:16

Докато имах мотор с вътрешни гуми, купувах от официалния вносител на Heidenau. За моите цели, тези и сега си остават наистина добри. Вътрешните не знам от какво са били направени, но така и си останаха, само за резерва. Помня, че имаха и някакъв подсилен вариант за оффроуд изпълнение. Намират се след колелото на сточна гара, посока гробищата, на Т-образното. Ако не можеш да ги намериш, имам телефон, пиши на лични.
Ultimate Riding Machine

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 12 Фев 2023, 7:07

Имат ли сайт тези на Heidenau, че и аз ще трябва да взимам гуми и само те имат размерите, които ми трябват.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 12 Фев 2023, 8:40

all-express.org тези момчета, бяха единствените, които извадиха динамометричен ключ, за затягане. А те бяха учудени, че аз си знам стойностите. Няма сила, която да ме накара, да отида на друго място. Сега, преди сезона, ще видя как са финансите, че старите вече са на 5-ти сезон и нещо ми се върти в главата, да ги сменя, въпреки дълбочината на грайфера.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 12 Фев 2023, 12:10

"Heidenau" може да се вземе и от 'АДИ 95' . Колегите са супер доволни от там...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 12 Фев 2023, 16:03

Не помня вече добре (по едно време се интересувах заради колелото) ама бутиловите са май по-леки и дават по-малко съпротивление при търкаляне. Недостатъка им е, че спадат.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 18 Фев 2023, 19:00

Изкарахте ли ги днеска, аз вече си разцъквам с мойто гейско моторче :mhihi: Изображение

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 18 Фев 2023, 19:23

Spit-Fire интересна машинка. Предполагам се държи доста прилично извън пътя :dunno: Иначе днес сефте извадих шосейката тази година голям кеф :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 18 Фев 2023, 19:25

Включих му зарядното одеве... Бяха ги наизвадили днес в града! Може утре да измисля нещо...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 18 Фев 2023, 19:39

seimo написа:Spit-Fire интересна машинка. Предполагам се държи доста прилично извън пътя :dunno: Иначе днес сефте извадих шосейката тази година голям кеф :D


Не съм му свикнал и не смея да се отпускам а и не слагам цялата екипировка още та не знам какви са му способностите. Ама си е бая агресивна машинка и днес един завой в гората с дрифт го взех и то без много газ, хич не го очаквах да поднесе така ако трябва да съм честен.
Ама буквално на всяко каране по 5 човека ме разпитат и всичките са на един от 2-та полюса - едните много се кефят, другите да кажем не толкова. Ей го, оня ден идваха едни мъж и жена да мерят една каска дето продавам и разговора вървеше супер докато не им показах снимка на моя "мотор" :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 18 Фев 2023, 20:05

'Мотора' ти пък какво може да повлияе на разговора за каска, която продаваш? Какво значение има? Малко като реклама на кола, която се продава, че не е слушано чалга в нея (моите са такива)... Т.е. каската е носена, докато е каран мотор с ДВГ! Хората изтрещяват лека-полека!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook