Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 14 Май 2022, 20:20

Ако ще се поставят sinter на мотор с ABS е едно, на машина без ABS с бегинър юзър е съвсем друго.

Ако спирачната система на мотора е в ред и най - обикновено TRW ще спира отлично.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 14 Май 2022, 22:11

Съгласен съм на 100%! Но... до сега, всички мотори, на които съм попадал са били със синтеровани накладки, но и не са били чопъри де...! Не мисля, че има за какво да се притеснява... Цената е почти идентична... Нека опита и да пише какви са му впечатленията!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 15 Май 2022, 5:53

Сложих обикновени (карбон-керамични), но още нямам впечатления. Ако не ми харесат може и да ги сменя, процедурата е 10 мин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 15 Май 2022, 8:09

vvasilev1 написа:Ако ще се поставят sinter на мотор с ABS е едно, на машина без ABS с бегинър юзър е съвсем друго.


И това е вярно. Първоначалното захапване на синтерованите е далеч по-силно от на обикновените. А това мисля, че е ефект, който като цяло се смята за недостатък. Аз лично съм с АБС и имам лошия предполагам навик да не мисля за блокиране на гумите при спиране. Със скутера бях доста по-внимателен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 15 Май 2022, 21:37

Среща ще има ли?


Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 16 Май 2022, 6:22

Според мен, май става някакво 'объркване' с наименованията... Едните накладки се водят 'органик', а другите 'синтер'! Имат доста голяма разлика във външния им вид... Според мен, ако погледнеш старите си накладки, най-вероятно ще приличат на тези, които са 'синтер'... 'Органика' са едни като на влакна, ако мога така да се изразя. Аз направо не мога да се сетя, кога за последно съм виждал такива на мотор.

П.П. Погледни тук: https://www.louis.de/magazin/rund-ums-b ... 079fe53d47 .
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev1 » 18 Май 2022, 18:19

Обикновените са органик (черни на цвят).

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 21:34

Колеги, внимавайте какво купувате точно с накладките! Аз не съм пазарувал от мото магазин от 7-8г, но едно време си имаше части и консумативи, които ги водят като "тунинг", а в същото време нямат качеството на оригиналната част! Така че за накладки аз бих казал само оригинални, без "тунинг".

Да карате внимателно!!! :)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Мотористите във форума!

Мнение от sme666ko » 23 Май 2022, 22:25

Grozdanoff, вземи си смени ника на Biseroff!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 23 Май 2022, 22:58

sme666ko написа:Grozdanoff, вземи си смени ника на Biseroff!


Извинявай, Смешко! Кое точно ти е бисер от това, което написах? Вие може и хубави накладки да вземете, дано да е така. Това за мото магазините преди време, всеки стар моторджия го знае... Последно карах CRF450R, един приятел от Шумен имаше същия и като си купи "тунинг" накладки от ebay, след това се оказа, че моят по-добре спира. Така че веригата може да е DID или нещо друго, но за накладките освен ако не е най-скъпия aftermarket -препочитам да пише honda/yamaha...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 24 Май 2022, 6:54

Аз пък предпочитам да пише Brembo :mhihi: . Хонда и Ямаха се съмнявам да произвеждат накладки така че и те са ребрандирани на някой от големите производители. Иначе някой като каже че с новите накладки има коренна разлика :mhihi: Ами не просто старите са били много зле, иначе за да има наистина осезаема разлика само с тях няма да стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 24 Май 2022, 12:38

seimo написа:Аз пък предпочитам да пише Brembo :mhihi: . Хонда и Ямаха се съмнявам да произвеждат накладки така че и те са ребрандирани на някой от големите производители. Иначе някой като каже че с новите накладки има коренна разлика :mhihi: Ами не просто старите са били много зле, иначе за да има наистина осезаема разлика само с тях няма да стане.


Няма разлика в спирането между нова и стара накладка, съгласен! Honda и Yamaha иначе си произвеждат накладки и всички останали консумативи(освен за вече остарелите модели), само че обикновенно са поне два пъти по скъпи от други марки. Между Brembo точно и оригинални накладки също не би трябвало да има разлика.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 25 Май 2022, 13:16

Смених си "колелото". Много приятно изненадан останах от тази Хонда ребел 500. Купих си я по снимка от търговете на 4500 км. Много удобен и лек мотор. Модифицирах го леко - смених си километража, че липсва оборотомер на оригиналния. Фара беше малко грозен и стана хубав.Окачването отпред много меко- сложих др пружини и масло и вс заспа :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 25 Май 2022, 13:25

Със здраве да си го караш, след доработките!
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 25 Май 2022, 14:48

NiksGS написа:Със здраве да си го караш, след доработките!

Мерси колега :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook