Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 27 Май 2021, 13:22

slatanic написа:Карай и в града с армировка, че да не спиш после дълго време отвид ако стане беля да се лизнеш някъде. ;) Така от опит...

:yes: :bchug:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 27 Май 2021, 18:15

Днес следобеда, същата ситуация като от онзи ден.

Влизам в кръговото на 4-ти км от Г.М. Има кола, чакаща да влиза от локалното на Цариградско.

ВИЖДА ме, спира, поглежда на дясно :conf: , поглежда пак към мен и ТРЪГВА и спира в 3-тата лента и ми маха с ръка за извинявай. :bang:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Сондьора » 27 Май 2021, 18:54

Кроки, преди амнайсе години, взимам едно МЗ 251 от един приятел, да врътна едно кръгче (Нямаше задна спирачка...нито можех да карам).
Та на връщане, 30м преди кафето е ляв завой 90 гр и стена от пред...викам си голяма е скоростта, да съм карал с 30...чукнах леко предна в завоя и се лъзнах...лакът до кокал, на таза където е кокала на бедрото до месо, а бях с дънки..дланите леш...

Шурейя...винаги кара с екипировка, веднъж го домързя за една бира ма 5км от тях..един му влиза в платното ( тва с около 60) за да не се шибне челно, лъзга мотора, коляно и китка счупени, коляното пълна трагедия...2 операции и 6м прав крак..1г с патерица после..
Та винаги с екипировка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 02 Юни 2021, 12:38

Джордан, много болка си събрал покрай моторите, сподели я, дано ти е олекнало,...малко :winky: Кажи за АВО-то, на няколко пъти го споменаваш в темата, реставрация ли си правил или само най-належащото, за изкарване на пътя?

На Duke феновете, тази гледна точка за австрийския мъник, може да Ви е интересна. Пътепис за една жена, един KTM, едни Алпи и около 6000 км. :D
https://offroad-bulgaria.com/forum/%D0% ... m-duke-390
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 03 Юни 2021, 15:05

Le Transporteur написа:
На Duke феновете, тази гледна точка за австрийския мъник, може да Ви е интересна. Пътепис за една жена, един KTM, едни Алпи и около 6000 км. :D


Супер пътепис :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 03 Юни 2021, 15:47

Le Transporteur написа: Кажи за АВО-то, на няколко пъти го споменаваш в темата, реставрация ли си правил или само най-належащото, за изкарване на пътя?


Авото го правих от до , купих го с още един двигател за части но и двата бяха разбити . Двигателя го възстанових до основи , нови опорни лагери , нов ролков лагер на биелата към вала нова втулка на буталния болт . Вала го разчлених , давах на шлайфат шийката и отвора на биелата по нов лагер . Събрах вала и го балансирах , стана много добре . Цилиндъра на шлайф по ремонтно бутало макар и старо от другия мотор . Буталата от старите шкоди МБ1000 стават точно . Запалването и него го преправих . Това което се разваля на тия мотори и практически е неоправимо - отзад пиньона и короната . Много особена хипоидна зъбчатка но обикновено е изядена щото карат без масло в диференциала . Имах късмет обаче и купих от един старец чисто нови във маслената хартия оригинални пиньон и корона . Мотора стана супер , на обори прави само туп туп туп туп ..като дадеш газ на първа ореше земята . Тоя беше и с ориганалния скоростен лост отдясно ..:mrgreen:

http://databikes.com/imgs/a/b/y/f/d/sim ... _1_lgw.jpg
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 05 Юни 2021, 13:01

Колеги, не знам дали тук е подходящо да питам, но предполагам не един от вас е имал занимание с подобна дейност.

Хванах да реставрирам симсончето и алуминиевите му детайли са доста захабени. Искам да им върна блясъка като ги полирам. Чета из интернет и до момента до колкото чета, процедурата включва шкурене с водни шкурки, полир паста и общо взето това е. Някой от вас занимавал ли се е с подобни занимания да препоръча консумативи? Гледах някаква паста за метал на мегуайарс, тук из форума съм чел само позитивни мнения за марката, но не съм сигурен дали има значение как ще протече процесът на полиране - на ръка или с машина и дали има значение според това каква е пастата и кечето, които ще се ползват. Имам под ръка бормашина с обороти, та за сега мисля да ползвам нея, а за по-куците детайли на ръка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Jordana » 05 Юни 2021, 13:20

Ако става въпрос за капаците на двигателя и дреболии по кормилото и елементи по окачването по добре дай да ги анодират някъде . С това търкане със шкурка метала лъсва и след два дена пак е потъмняло . Освен това трудна работа да бръкнеш с тая шкурка навсякъде .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 07 Юни 2021, 8:22

drifty написа:Колеги, не знам дали тук е подходящо да питам, но предполагам не един от вас е имал занимание с подобна дейност.

Хванах да реставрирам симсончето и алуминиевите му детайли са доста захабени. Искам да им върна блясъка като ги полирам. Чета из интернет и до момента до колкото чета, процедурата включва шкурене с водни шкурки, полир паста и общо взето това е. Някой от вас занимавал ли се е с подобни занимания да препоръча консумативи? Гледах някаква паста за метал на мегуайарс, тук из форума съм чел само позитивни мнения за марката, но не съм сигурен дали има значение как ще протече процесът на полиране - на ръка или с машина и дали има значение според това каква е пастата и кечето, които ще се ползват. Имам под ръка бормашина с обороти, та за сега мисля да ползвам нея, а за по-куците детайли на ръка.


Възстановявал съм детайли по описания начин- шкурки, полиране и запечатване. Каквото може с машина, другото ръчно.Ползвал съм продукти на 'Autosol", "3M" и на Лидл китове за полиране. Доволен съм.

Пиши в Инстаграм: "Ditstang" Това е един тип в Щатите, който се занимава с възстановяване на мотори (главно БМВ). В първите постове има описание на продукти и стъпка по-стъпка как полира и с какво запечатва...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 13 Юли 2021, 22:40

Нова питанка. Надявам се някой от колегите с по-стари машини или чопъри да е имал нужда от подобна услуга, та да ме насочи за някой, който може да хромира/никелира детайли. В района на Търново нито един от големите заводи вече не предлага услгуата и за съжаление трябва да разширя търсенето. Имам няколко детайла за никелиране - предните телескопи, шапките на задните амортисьори, кормилото и стойките за мигачите на симсоня са захабени. Къде в България мога да ги възстановят?
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Atsalov » 13 Юли 2021, 22:45

Стрелча, фирмата се казва евертлак. Имат телефон в сайта …
…ако не се оправиш, ми драсни и ще ти дам телефон на момчето с което работя ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 14 Юли 2021, 13:31

Atsalov написа:Стрелча, фирмата се казва евертлак. Имат телефон в сайта …
…ако не се оправиш, ми драсни и ще ти дам телефон на момчето с което работя ;)


Свързах се с тях. Излиза по-изгодно да си набавя втора ръка части. И телескопите нямало да станат, защото влизат в масло и казаха, че покритието няма да издържи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 14 Юли 2021, 13:49

Търси iotof от мото-форум-а ! Около Пловдив има няколко места... За цени - не знам!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D 2004г.
Мечтае да кара: M5

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivokomandos » 15 Юли 2021, 22:54

20210715_212901.jpg
20210715_210201.jpg


Едно лекичко еко срещу ринг мол.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW E36 318 93;BMW E36 328i 97; BMW E60 530D 2004; HONDA HORNET CB600F 2008

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Stuttgy » 23 Авг 2021, 20:07

Колеги, здравейте някой има ли впечатления от Kawasaki Z1000 2012 год.Проблеми с двигател,електроника,скорости и др.
Благодаря за отговорите предварително.
Харесах един:
20210823_131901.jpg


Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook